Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Offtopic

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11.5.2006   #1
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Scháním n?jaké v?ci, tak jsem zkusil i eBay a n?co by se tam našlo, ale nemám v?bec zkušenosti jak to funguje. Zkoušel jsem jen ebay.de, p?edpokládám že z USA by mi nikdo nic neposílal. Má v?bec cenu p?ihazovat, tj. pošle mi to n?kdo do ?eska? Kolik asi za tu dopravu? Platí se to jako na dobírku, nebo n?jak p?edem? Neproclej mi to na hranicích? Koupil už n?kdo n?co p?es eBay? odkud a s jakými výsledky? Nebo je jedinná šance sehnat n?koho v n?mecku, kam se to pošle a on mi to pak pošle jako soukromý balí?ek, p?ípadn? si pro to dojedu (ob?as se do rajchu dostanu)? Je ta výsledná cena pro prodávajícího závazná? Tj. když nikdo nep?ihazuje a skon?í to na 2?, fakt mi to za ty 2? + poštovný musí poslat? Musím psát ješt? další otázky, nebo už chápete, že o tom v?bec nic nevim?
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2006   #2
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Napred jak to funguje (nikdy jsem si pres eBay nic neobjednal, ale znam nekolik (2 :-)) lidi, co ano). Pro registraci musis mit embosovanou kartu (pro ebay.com, predpokladam, ze pro ebay.de podobne). Postovny je u te aukce vzdycky uvedeno. Pokud neni, tak _pred_prihozenim_ kontaktuj toho, kdo tu vec nabizi. Pokud ses prihlasenej pod sebou v ebay systemu, muzes to udelat snadno pomoci jejich systemu a jemu se v tom mailu dokonce posle neco jako "ten, kerej ti pise ma prave zobrazenou stranku s tvym zbozim a je to tedy potencionalni zakaznik". Presny zneni mam nekde v mailu :-).

Pokud by te napadlo, ze toho prodavajiciho v tom mailu presvedcis, at ti to proda primo a aukci stahne, tak tohle je velmi v rozporu s pravidly eBaye.

Ad. cla. Pokud presvedcis toho prodavajiciho, aby na to napsal, ze je to darek (gift), tak neni problem. Nebo aby na ten balik napsal cenu, ktera se vejde do limitu bez cla (3000 tusim, nevim presne).

Prodavajici si muze na zacatku aukce stanovit minimalni cenu, za kterou to chce prodat (tahle cena samozrejme neni videt). Pokud v aukci ta cena neni dosazena, tak to prodat nemusi, jinak ano. Je dobry se orientovat podle hodnoceni a komentaru na toho prodavajiciho. Cely mechanismus je podrobne popsanej nekde ve FAQ na ebay.com.

Postovny z ameru nebo z anglie je u vetsich veci docela palka. Pro veci, ktery se posilaji jen do ameru existuje sluzba zasilkovasluzba.com (nezkousel jsem, neznam nikoho, kdo zkousel, web maji peknej).

Posilani penez je trochu problem, jsou lidi, co to resi normalne penezma v obalce a poslou postou. Resenim je taky PayPal, tady pozor, jako cech z PayPal nemuzes dostat penize zpet (vybrat).
Kada is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2006   #3
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Diky.. už je mi jasný že to tak jednoduchý nebude.. kartu nemám (v registraci jsem její nutnost nepost?ehl, ale byl jsem jen v kroku 1 a neumím n?mecky , poštovný jsem vid?l že tam je (Versandkosten) ale to je asi po n?mecku.. to poštovný teda ur?uje prodávající a pak to posílá on sám? No to by z toho asi odvázanej nebyl, za?izovat to do n?jaký ?R.. Ješt? si to projdu všechno na ebay.com, tak registrace jak se zdá je celosv?tov? jednotná, ale v tom posílání zboží a pen?z vidím trochu problém.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 11.5.2006   #4
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Bez platne embosovane karty se na ebay.com nezaregistrujes. Postovny plati prodavajici, ale rek bych, ze mu muze byt jedno, jestli to posila do nemecka nebo do ceska. Na postu musi tak jako tak. Postovny se teda pripocitava k cene. Pri registraci na ebay ziskas nejak jednodussi registraci na PayPal (nezkousel sem). Ale placeni je rek bych o dohode s tim prodavajicim. Kazdopadne, jak sem psal, je potreba se vyptat pred prihozenim. V rozsirenym hledani jde zaskrtnout, ze hledas jen veci, ktery prodavajici dorucuje do CR.

BTW i na ceskym aukro.cz se da najit spousta veci...
Kada is offline   Reply With Quote
Old 23.5.2006   #5
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Vcera jsem si zakladal ucet na PayPal. Pokud vam staci limit 100Euro, _neni_ treba platit to 1.5Eura (zjistil jsem bohuzel pozde). Jinak je to velmi jednoduchy a rychly. Skoda, ze v CR nemuzem prijimat platby pres PayPal. Rozhodne doporucuju platit pres PayPal, nemusite cpat svoje cislo kreditky kazdymu obchodu zvlast, coz je dycky potencionalni riziko.

Last edited by Kada; 23.5.2006 at 18:53.
Kada is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:32.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.