Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Pro za?áte?níky

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 29.8.2008   #21
Pajik CZ
Member

 
Pajik CZ's Avatar
 
Join Date: 18.1.2008
Location: ?eská Rybná, okr. Ústí nad Orlicí, východní ?echy :)
Posts: 357
Default

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
ja jsem na brzdeni levou pekny drevo

A muze za to Sparco!!!
JAKTO?
__________________
Historický notebook ASUS A6Km, Logitech DFP, ?ídím v papu?ích a v?bec mi to není blbý :) Používám nastavení vozu od CO KDO DÁ INGENIEERING
ve chvílích nudy www.rcdoma.wz.cz
Pajik CZ is offline   Reply With Quote
Old 2.9.2008   #22
devdem_kk
Newbie

 
devdem_kk's Avatar
 
Join Date: 10.6.2007
Location: ?eské Bud?jovice
Posts: 49
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine View Post
Jen ze zv?davosti, co máš za auto? Já mam nohy dost dlouhý (a ob? asi levý), takže ve fabii jsem se o tohle ani nepokoušel.
No s Fábií to jde velice t?žko, nebo je to produkt Volkswagen, tj. bržd?ní levou nohou apod. je považováno za nebezpe?né a software to prost? neumož?uje. Je tam totiž el. plyn (žádný lanko) a když šlápneš do plynu brzdu, auto ubere
__________________

devdem_kk is offline   Reply With Quote
Old 2.9.2008   #23
Pajik CZ
Member

 
Pajik CZ's Avatar
 
Join Date: 18.1.2008
Location: ?eská Rybná, okr. Ústí nad Orlicí, východní ?echy :)
Posts: 357
Default

Quote:
Originally Posted by Sparco View Post
Zajimalo by me, jestli nekdo pouziva, nebo se alespon pokusil nekdy pouzit, heel´n´toe levou nohou, kdy by pravou jen tukal do plynu a levou by brzdil a zaroven vyslapoval spojku... Mozna nejakej artista s gumovejma nohama : )
Tohle je podle m? nesmysl, protože ot?ebuješ spojku vyšlápnout až na doraz, kdežto brzdu ne, a rozdíl mezi výškami pedál?, kdy je jeden na doraz a druhý ne bývá dost velký na to, aby jsi bezpe?n? ovládal auto, a noha ti po pedálech neklouzala...
__________________
Historický notebook ASUS A6Km, Logitech DFP, ?ídím v papu?ích a v?bec mi to není blbý :) Používám nastavení vozu od CO KDO DÁ INGENIEERING
ve chvílích nudy www.rcdoma.wz.cz
Pajik CZ is offline   Reply With Quote
Old 2.9.2008   #24
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Quote:
Originally Posted by devdem_kk View Post
No s Fábií to jde velice t?žko, nebo je to produkt Volkswagen, tj. bržd?ní levou nohou apod. je považováno za nebezpe?né a software to prost? neumož?uje. Je tam totiž el. plyn (žádný lanko) a když šlápneš do plynu brzdu, auto ubere
Jo, o tom plynu vím a ze za?átku jsem se s tím trochu pral. Lanko bylo lanko...

Jinak m? láká dopracovat se k autu s pedálama jako má t?eba bmw (nebo z koncernu oII a spol.), kde je plyn uchycenej zespoda a poskládat tam nohu by m?lo být jednodušší. A pak už jenom trénovat a trénovat a machrovat a machrovat...
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 2.9.2008   #25
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine View Post
Jo, o tom plynu vím a ze za?átku jsem se s tím trochu pral. Lanko bylo lanko...

Jinak m? láká dopracovat se k autu s pedálama jako má t?eba bmw (nebo z koncernu oII a spol.), kde je plyn uchycenej zespoda a poskládat tam nohu by m?lo být jednodušší. A pak už jenom trénovat a trénovat a machrovat a machrovat...
mame stejne sny
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 2.9.2008   #26
Pajik CZ
Member

 
Pajik CZ's Avatar
 
Join Date: 18.1.2008
Location: ?eská Rybná, okr. Ústí nad Orlicí, východní ?echy :)
Posts: 357
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine View Post
Jo, o tom plynu vím a ze za?átku jsem se s tím trochu pral. Lanko bylo lanko...

Jinak m? láká dopracovat se k autu s pedálama jako má t?eba bmw (nebo z koncernu oII a spol.), kde je plyn uchycenej zespoda a poskládat tam nohu by m?lo být jednodušší. A pak už jenom trénovat a trénovat a machrovat a machrovat...
Kupte si skodovky 120, ta ma plyn uchycenej dole a nahon na zadek - na mokru a snehu jde ***** stranou sama
__________________
Historický notebook ASUS A6Km, Logitech DFP, ?ídím v papu?ích a v?bec mi to není blbý :) Používám nastavení vozu od CO KDO DÁ INGENIEERING
ve chvílích nudy www.rcdoma.wz.cz
Pajik CZ is offline   Reply With Quote
Old 17.9.2008   #27
dydy
Newbie

 
dydy's Avatar
 
Join Date: 23.6.2007
Posts: 28
Default

Quote:
Originally Posted by Pajik CZ View Post
... pokud máš plyn uchycenej na podlaze, a brzdu klasicky nahore (skoda 120), tak je pro me lepsi dat meziplyn tak, jak jsem uz popisoval....
Tohle jsem d?lal když jsem m?l stodvacítku a nedržely mi otá?ky na k?ižovatkách aby mi nezdechla - patou jsem stál na brzd? a špi?kou ?ukal do plynu ...
__________________
\_____ www.zodiacLFS.tym.cz _____/
dydy is offline   Reply With Quote
Old 17.9.2008   #28
Pajik CZ
Member

 
Pajik CZ's Avatar
 
Join Date: 18.1.2008
Location: ?eská Rybná, okr. Ústí nad Orlicí, východní ?echy :)
Posts: 357
Default

Quote:
Originally Posted by dydy View Post
Tohle jsem d?lal když jsem m?l stodvacítku a nedržely mi otá?ky na k?ižovatkách aby mi nezdechla - patou jsem stál na brzd? a špi?kou ?ukal do plynu ...
AAAAAAAAAAAAAAA, koukááááám, pán je znalec
__________________
Historický notebook ASUS A6Km, Logitech DFP, ?ídím v papu?ích a v?bec mi to není blbý :) Používám nastavení vozu od CO KDO DÁ INGENIEERING
ve chvílích nudy www.rcdoma.wz.cz
Pajik CZ is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2009   #29
AntHraX
Newbie

 
Join Date: 1.4.2009
Location: Brno
Posts: 9
Default

Mam takovy lamacky dotaz... podrazuju s meziplynem, ale nekolikrat jsem se pristihl ze to asi nedelam dobre. Jaky je presne postup? Brzdit a plyn prislapnout se soijkou presne jak prerazuju, nebo staci proslapnout plyn jakmile poustim spojku? Jestli je mi to jasne tak je dulezite ty pedaly(spojku a plyn) mackat co nejrychleji, cili mit nejmene seslapnutou spojku?

Mam G25ku a uplne hrozne spatne se mi patou seslapava plyn, casto se mi stane ze u toho tu brzdu povolim

Po trech dnech hrani uz mam na Blackwoodu na XFGcku cas 1:36:70, ale zda se, ze mam nejvetsi problem prave s tim podrazovanim, ze to neni rychle.

Ufff, doufam ze jsem to nejak rozumne popsal. Diky
AntHraX is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2009   #30
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Tu to mozes pekne vidiet: http://www.youtube.com/watch?v=AWjvd6OmdjY
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2009   #31
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Skutecny "meziplyn" je vec, ktera se v zavodnich vozech prakticky nepouziva nejmene dvacet let.
Jeho vznik se datuje do rannych pocatku automobilismu, kdy neexistovaly prevodovky se synchronizaci a bylo tedy nutno prizpusobit otacky hnaciho hridele otackam hnaneho (kdysi nazyvaneho tez kralovskeho). U techto prevodovek se navic presouvala primo hnaci kola do zaberu s protikoly na hnanem hrideli. Tyto prevodovky lze dnes nalezt pouze u veteranu. S nastupem synchronizovanych prevodovek se prestala posouvat primo prevodova kola, ktera jsou v trvalem zaberu. O neco dele se predchozi koncepce udrzela v nakladnich automobilech.
Potud trocha teorie o konstrukci.
Samotny prubeh opravdoveho meziplynu demonstruje Aqarash na svem videu pouze pri razeni z 5st. na 2.st. Bylo tedy nutno nejprve vyradit na neutral, POVOLIT SPOJKU, kratkym pridanim plynu zvysit otacky hnaciho hridele, seslapnout spojku a zaradit nizsi stupen. Tedy proces, ktery je z pohledu casoveho velice narocny.
U zavodnich vozu se vetsinou tento system pouzival nekdy do pocatku sedmdesatych let (respektujte prosim jistou nepresnost). Obrovskou nevyhodou presouvanych kol bylo jejich extremni namahani, vedouci k caste destrukci prevodovek a krvave mozoly na dlanich jezdcu. Razeni bylo velice tvrde, protoze ani spickovi jezdci ne vzdy v extremnich situacich nadavkovali plyn primerene a vedeni potrebou rychleho razeni to tam proste "strcili".
U seriovych vozu to tedy vyresila synchronizace, u zavodnich prevodovek potom zmena koncepce na volne protacene hridele ve stalem zaberu na "kralovskem" hrideli a jejich propojovani pomoci prestavniku s celnim, vetsinou sestizubovym celnim ozubenim. Vyhodou byla snizena hmotnost prestavniku oproti ozubenym kolum a hrubsi pocet segmentu, ktere bylo potreba do sebe "napasovat". Razeni se zrychlilo a samotna ozubena kola netrpela.
Tento system se pouziva dodnes, pouze prenos pohybu radicich "vidlicek" byl nahrazen z klasicke kulisy na radici valcovy automat. Tak vznikla sekvencni prevodovka.
U sekvencni prevodovky zmizela zcela moznost pouziti meziplynu, nebot samotna konstrukce, s vyjimkou predem konstrukcne definovaneho "neutralu" (vetsinou mezi prvnim stupnem a zpateckou), nedisponuje zafixovanou polohou neutralu mezi jednotlivymi prevodovymi stupni na radicim automatu. A protoze radici automat pracuje s pomerne silnym pruzinovym mechanismem, ktery podporuje rychle prerazeni, nelze v podstate prestavnik v mezipoloze udrzet, i kdybychom chteli.
Takze "poctivy meziplyn" je i u dnesnich zavodnich prevodovek s kulisovym razenim velmi diskutabilni zalezitosti a vetsinou se jiz nepouziva. Soucasne prevodovky totiz meziplyn nevyzaduji, pokud je prevodovka a jeji prestavniky v poradku. Casova ztrata pri razeni starym zpusobem je totiz vetsi, nez pri razeni bez meziplynu.
V LFS, u ktereho predpokladam, s ohledem na datum vzniku, simulaci jiz "prestavnikovych" prevodovek, je meziplyn, at uz falesny (pri vyslapnute spojce), nebo poctivy (s dvojim proslapnutim), za pouhou pomucku k eliminaci nepresneho (predcasneho) razeni smerem dolu a tim udrzeni stability vozidla. Zkusis-li radit o neco pozdeji, dosahnes stejneho efektu.

A na zaver poznamka k realite: Zvukovy vjem soucasneho zavodniho vozidla, dobrzdujiciho do zatacky a radiciho smerem dolu, neni projev zavodnikova brnkani po plynovem pedalu, ale dynamicka zmena otacek motoru zpusobena prerazenim na nizsi rychlostni stupen...

Meziplynu zdar...

Last edited by Pedropan; 4.4.2009 at 16:46.
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2009   #32
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
Skutecny "meziplyn" je vec, ktera se v zavodnich vozech prakticky nepouziva nejmene dvacet let....
Meziplynu zdar...
+1
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2009   #33
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
U seriovych vozu to tedy vyresila synchronizace,

Meziplynu zdar...
to sice vyresila, ale zaradit jednicku za jizdy, bez meziplynu, stale bez "spocitani par zubu" dost dobre nejde

jinak moc pekny post, diky pedropane za rozsireni obzoru
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 5.4.2009   #34
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Ad Chaos:

Ano, to mas pravdu. Na mrchu jednicku jsem pozapomnel...

Pro ty, co nejsou zrovna z oboru a nebo se teprve uci:
Je dobre vedet, ze v u synchronizovane prevodovky "neprepocitavate" prenosove zuby na soukoli, ale fixacni jemne ozubeni na presuvniku, synchronizacnim krouzku a samotnem prevodovem kole. Jako prvni to potom odskace prave synchronizacni krouzek, ktery je z barevneho kovu...

To abyste vedeli, co tam tak kvili a co nicite...
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 5.4.2009   #35
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

meziplyn snad uz jen u starejch nakladaku jako maem na firme kde nejsou synchrony :-D
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2009   #36
AntHraX
Newbie

 
Join Date: 1.4.2009
Location: Brno
Posts: 9
Default

Takze pokud zapomeneme na "meziplyn". Tak pokud to nazvu pridani plynu na srovnani otacek pri razeni, tak to je stejne potreba ne? Kvuli zablokovani kol.
AntHraX is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2009   #37
Pedropan
Member

 
Pedropan's Avatar
 
Join Date: 5.1.2006
Posts: 243
Default

Neni, pokud se zpusobem jizdy priblizis co nejvic realite. Zablokovani kol je zpusobene souctem brzdne sily, kterou vyvolas tlakem na brzdovy pedal a odporem motoru pri deceleraci. Pokud tedy blokujes, tak timto souctem prekracujes trakcni schopnost pneumatiky.
Reseni je jednoduche.
Budto radit pozdeji (snizis deceleracni odpor motoru), nebo snizit tlak na brzdovem pedalu.
Velmi casto videny jev v LFS, tedy zbesile brzdeni motorem z oblasti maximalnich otacek motoru je ve skutecnem aute vstupenkou do krematoria motoru. Bohuzel to LFS umoznuje diky nedokonalemu DM agregatu...
Pedropan is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2009   #38
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos View Post
to sice vyresila, ale zaradit jednicku za jizdy, bez meziplynu, stale bez "spocitani par zubu" dost dobre nejde
jj. U nas je takovej jeden osklivej retarder v pomerne velkym kopci, takze za jedna s meziplynem je tam jasna vec.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2009   #39
Otas43
Member

 
Otas43's Avatar
 
Join Date: 13.12.2008
Posts: 139
Default

Quote:
Originally Posted by Pedropan View Post
Velmi casto videny jev v LFS, tedy zbesile brzdeni motorem z oblasti maximalnich otacek motoru je ve skutecnem aute vstupenkou do krematoria motoru. Bohuzel to LFS umoznuje diky nedokonalemu DM agregatu...
Tím bržd?ním motorem v oblasti maximálních otá?ek myslíš p?íliš brzké pod?azování kdy ti po pod?azení vylítnou otá?ky "do ?ervenýho"?
Sry jestli je to hloupej dotaz ale pat?ím do tý skupiny co se to teprv u?í
Otas43 is offline   Reply With Quote
Old 6.4.2009   #40
Branislav
Senior Member

 
Branislav's Avatar
 
Join Date: 27.8.2006
Posts: 1 316
Default

Quote:
Originally Posted by Otas43 View Post
Tím bržd?ním motorem v oblasti maximálních otá?ek myslíš p?íliš brzké pod?azování kdy ti po pod?azení vylítnou otá?ky "do ?ervenýho"?
Sry jestli je to hloupej dotaz ale pat?ím do tý skupiny co se to teprv u?í
ano ,na FXR to moze vypuknut az do stadia pukancov a kazenia motora ,ale to len ked pretocis
__________________
SDI|| Team Leader
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out before everything else." Ayrton Senna
Kill Kocurik
Branislav is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:28.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.