Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20.7.2007   #1
Endli CZE
Newbie
 
Join Date: 20.7.2007
Location: Czech Republic - Ostrava
Posts: 12
Default Tvo?ení setupu auta

?aute,cht?l bych si zkusit ud?lat sv?j vlastní setup auta a už jsem to pár dní zkoušel,ale po?ád to není ono.?etl jsem si návod (http://cz.lfsmanual.net/wiki/Pokro%C...vozu#.C3.9Avod) a píše se tam o Suspension Analyseru a Setup Analyseru.Máte s tím n?kdo zkušenosti?Stáhl jsem si n?jaký Suspension Analyzer v2.0,ale nevím,jestli je to ten správný a pokud ano,tak se v n?m teda v?bec nevyznám.
Mohl by mi s tím n?kdo poradit a p?ípadn? dát odkaz,kde se dají tyto programy stáhnout?Dík.
Endli CZE is offline   Reply With Quote
Old 20.7.2007   #2
FragHammer
Member

 
Join Date: 25.1.2007
Posts: 257
Default

vytvareni setu pomoci analyzeru je vec pro lidi, kteri tomu opravdu rozumi. Pokud shanis dobre sety, tak ti staci setupfield.teaminferno.hu. S temi nastaveni co tam jsou se zajizdi i WR. A pokud si chces proste zkouset delat vlastni nastaveni, tak musis najit svuj jizdni styl a pak na nej delat sety. Ze zacatku ti staci garaz a az budes potrebovat dodelat nejakej spickovej set, tak pouzijes analyzer (pokud zvladnes predchozi kroky, tak uz tomu analyzeru budes rozumet )...
FragHammer is offline   Reply With Quote
Old 20.7.2007   #3
Endli CZE
Newbie
 
Join Date: 20.7.2007
Location: Czech Republic - Ostrava
Posts: 12
Default

No myslel jsem si,že to nebude žádná srandaUž jsem si n?jaké ty setupy stáhnul a vyzkoušel a moc mi zatím žádný nesedl.Nejspíš to bude mnou.Ale když jsem se na n? díval,tak zrovna moc neodpovídají tomu,co se píše v tom návodu.Tak budu asi zkoušet.
Endli CZE is offline   Reply With Quote
Old 20.7.2007   #4
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Já d?lam setupy zásadn? "empiricky". A že bych k tomu pot?eboval analizery, data z telemetrie a podobný zbyte?nosti... Teda d?ív, když jsem za?ínal, jsem takový tendence m?l, ale postupem ?asu jsem od toho upustil. Jak už psal Fraghammer, musíš najít sv?j styl jízdy a trochu se s autem sžít, abys byl schopnej poznat co je t?eba poladit (to chce n?jakej ?as). A pak už to p?jde samo.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 20.7.2007   #5
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

Quote:
Originally Posted by Endli CZE View Post
No myslel jsem si,že to nebude žádná srandaUž jsem si n?jaké ty setupy stáhnul a vyzkoušel a moc mi zatím žádný nesedl.Nejspíš to bude mnou.Ale když jsem se na n? díval,tak zrovna moc neodpovídají tomu,co se píše v tom návodu.Tak budu asi zkoušet.
No a kdybys náhodou nic po?ádného nenašel na infernu (je pravda, že spousta set? se na nic jiného, než hotlap použít nedá), tak na serveru je tém?? vždy n?kdo ochoten dát set sv?j, v?tšinou už odlazený pro závod.
__________________
Itar is offline   Reply With Quote
Old 20.7.2007   #6
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

ja som ani nevedel ze taketo analyzery existuju.. :O
Ladim podla toho, ako sa to auto sprava a ako chcem, aby sa spravalo. Podla toho menim jednotlive casti setu a velmi sa nestazujem...

Ked s tvorbou setov zacinas, ono by si to chcelo nastudovat, co jednotlive casti so spravanim urobia, otestovat si to a potom uz len experimentovat...
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile

Last edited by eraser007; 20.7.2007 at 13:58. Reason: chybky...ach to teplo :/
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 20.7.2007   #7
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

vetsinou vezmu inferno upravim rejd zataceni a brzdy. pokud jde o nahon na zadni kola upravuju doferencial na viskozni kolem 15NM pak to min jde do smyku. maximalne jeste steluju zbyhavost kvuli zataceni a pretaceni. jinak inferno sety sou vetsinou na par kol. ale staci snizit odklnony a prifouknout gumy .proste kazdej clovek ma jiny ruce a pokud nejses mechanik tezko si neco nastavis pac nevis co jaka vec dela jak funguje.Jinak na sety a ladeni sve motorky mam XEDOX ENGINEERING
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 20.7.2007   #8
Endli CZE
Newbie
 
Join Date: 20.7.2007
Location: Czech Republic - Ostrava
Posts: 12
Default

No taky se mi to zdá až moc složité používat ty analyzéry.Co jednotlivé nastavení mají ovlivnit shruba vím,ale zatím mám ješt? problém odhadnout takové v?ci,jako t?eba jestli se auto za?íná p?etá?et p?i pr?jezdu jakoby bez bržd?ní i p?idávání plynu nebo p?i výjezdu s plynem atd.A když za?nu n?co zkoušet více,tak se do toho zamotám.
Endli CZE is offline   Reply With Quote
Old 20.7.2007   #9
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

kdysi tu byl kdesi strucny navod o peti bodech, v patem bode bylo:"5. vykasli se na body 1.-4. a stahni set z inferna"
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 20.7.2007   #10
caNtwO
Member

 
caNtwO's Avatar
 
Join Date: 17.3.2007
Location: Hradec Králové
Posts: 382
Wink

HMM no ja nevim jak vy??? ale ja mam dobry kamose a ty me setup vždy bez problemu... takze nic neresim, diky šneci ESCARGOT?
__________________

ESCARGOT racing team | ALTP CUP | LeGolem | My CTRA | používám nastavení voz? od XEDOX engineering

AMD Athlon 64 X2 Dua l Core 6400+ 3,22 GHz|2,00 GB RAM | Nvidia GeForce GT 220 | Fujitsu monitor 23.
caNtwO is offline   Reply With Quote
Old 20.7.2007   #11
Endli CZE
Newbie
 
Join Date: 20.7.2007
Location: Czech Republic - Ostrava
Posts: 12
Default

No ten "bod ?íslo 5" bych v ur?itých chvílích taky uvítal,když se do toho zrovna úpln? zamotám,ale na druhé stran? si rad?ji s tím nastavením budu hrát tak dlouho,dokud z toho n?co použitelného nevzejde. Nevím pro?,ale n?jak m? to nebaví,p?evzít si n??í setup,když vím,že se mi s ním nejezdí úpln? nejlíp a doufat,že se nau?ím styl,kterým ten ?lov?k najel tak dobrý ?as.
Endli CZE is offline   Reply With Quote
Old 20.7.2007   #12
FragHammer
Member

 
Join Date: 25.1.2007
Posts: 257
Default

to chapu...jsem na tom podobne, ale nasel jsem cloveka, ktery obcas postne nejaky ten set na inferno (je z fora, ale nebudu jmenovat) a pouzivam vyhradne jeho sety. Mam podobny jizdni styl. Obcas pouziju set klidne pro jinou trat (s "lehkou" modifikaci). Stejne tak se mi nelibi kopirovani jizdy WR. To znamena stahnout si replay a snazit se naprosto kopirovat celou jizdu.
FragHammer is offline   Reply With Quote
Old 21.7.2007   #13
Endli CZE
Newbie
 
Join Date: 20.7.2007
Location: Czech Republic - Ostrava
Posts: 12
Default

To jsem taky zkoušel,dívat se,jak jezdí ti s dobrými ?asy,ale n?kdy mi to p?ipadalo až nemožné takhle vyto?it zatá?ku.Možná to ale taky d?lá internet,protože to n?kdy dost zkresluje.Myslím tím to,že kolikrát se dívám na n??í auto a ono najednou vyjíždí z trati a b?hem okamžiku p?eblikne zp?t na cestu,jako by se nic nestalo.A myslím,že týden nebo jak dlouho si hraju se setupem je dost málo na to,abych n?jaký rozumný vykoumal.Ale to p?íjde.
Endli CZE is offline   Reply With Quote
Old 24.7.2007   #14
Endli CZE
Newbie
 
Join Date: 20.7.2007
Location: Czech Republic - Ostrava
Posts: 12
Default

?aute,tak mi to stejn? nedalo a podíval jsem se na ten Setup Analyser a musím ?íct,že to opravdu funguje dob?e.Myslím v tom smyslu,že jak si auto podle n?j nastavím,tak se taky chová.A to dost p?esn?!Je to celkem dob?e a p?ehledn? ud?lané v Excelovském souboru.Zatím mám n?jaké zkušební setupy,ale je to ješt? hodn? o zkoušení,který bude lepší.
Taky mám v tom Setup Analyseru ješt? pár nesrovnalostí.Jedna je p?i nastavování tuhosti pružin,kde se mají nastavit G síly p?sobící na auto t?eba p?i bržd?ní do zatá?ky,tzn. sm?rem do p?edu plus do boku.V tabulce je,že pneu "silni?ní normal" p?enesou max. 0,9G a v analyseru se mají nastavit.Nevím ale,jestli mám nastavit hodnotu 0,9 v obou sm?rech (do p?edu i do boku) nebo kombinaci menších,aby výsledný sou?et sil dával 0,9G.Pokud bych totiž dal v obou sm?rech 0,9G,tak sou?et bude 1,27G a to se celkem projeví na zmá?knutí pružin.
No a druhá v?c se týká nastavení tlumi?? ... je tam psáno,že v LFS není možnost nastavovat sílu tlumení nárazu a že je ve h?e nastavena napevno na 50 procent optimálního tlumení (to optimální tlumení vypo?ítává analyser automaticky podle tuhosti pružin).Nastavuje se tedy pouze tlumení odskoku.Ale podle návodu to zase vypadá,jakoby se dalo nastavovat i tlumení nárazu.Aspo? tedy podle tohoto úryvku:"Výhodou použití v?tšího tlumení nárazu je to, že vám dovolí snížit sv?tlou výšku. P?i nastavení moc velkého tlumení nárazu se m?že stát, že kola budou p?eskakovat hrboly a tím se sníží trakce. Takže obecn? byste m?l nastavit v?tší tlumení nárazu na hladších okruzích"
Takže mám v téhle ?ásti trošku guláš,protože ve h?e jde nastavit u tlumi?? pouze jedna hodnota a to by podle ?lánku m?lo být tlumení odskoku.Tady je na n?j odkaz. (http://cz.lfsmanual.net/wiki/Pokro%C...ven%C3%AD_vozu)
Musím ?íct,že než jsem se v tom trošku zorientoval a p?eložil si v?tšinu anglických sloví?ek v Analyseru,tak jsem u toho prosed?l asi dva dny.Ale te? už vím,co jak funguje,až na drobné detaily.Takže pokud by se našel n?kdo,kdo si s tím taky hraje,tak bych rád vym?nil zkušenosti a taky pokud by to cht?l n?kdo zkusit.Doufám,že se n?kdo najde.
Endli CZE is offline   Reply With Quote
Old 29.8.2007   #15
Swiro
Newbie
 
Swiro's Avatar
 
Join Date: 14.8.2007
Location: Namestovo
Posts: 28
Unhappy

Aka maximalna rychlost sa da dostiahnut na XF GTI nech mam prevody nastavene akokolvek tak max. rychlost je cca 190 (a potom bum do steny ).
Swiro is offline   Reply With Quote
Old 30.8.2007   #16
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Quote:
Originally Posted by Swiro View Post
Aka maximalna rychlost sa da dostiahnut na XF GTI nech mam prevody nastavene akokolvek tak max. rychlost je cca 190 (a potom bum do steny ).
190 je za bezvetri temer nejvetsi mozna rychlost (na blackwoodske rovince). Odhadem muze byt maximalka nekde na 200, ale chtelo by to opravdu poradne dlouhou rovinku. Ale kdyby foukal vitr do zad, tak by se dalo urcite vic.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 30.8.2007   #17
Kdo.vi
Regular Member

 
Kdo.vi's Avatar
 
Join Date: 10.1.2007
Location: Hradec Králové
Posts: 580
Default

Nejvíc, co jsem jel na BL1/XFG bylo n?kde t?sn? pod 195 km/h, ale to bylo nejspíš jen díky v?tru. Úpln? nejvíc t?sn? pod 200 na AS Historic.
__________________
"Where does it state I should drive forward?" - Diablotic
www.dynamic-racing.org
Kdo.vi is offline   Reply With Quote
Old 30.8.2007   #18
Swiro
Newbie
 
Swiro's Avatar
 
Join Date: 14.8.2007
Location: Namestovo
Posts: 28
Default

boli sme traja za sebou mohlo to mat vplyv na vyslednu rychlost

Last edited by Swiro; 30.8.2007 at 00:13.
Swiro is offline   Reply With Quote
Old 30.8.2007   #19
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Quote:
Originally Posted by Swiro View Post
boli sme traja za sebou mohlo to mat vplyv na vyslednu rychlost
Urcite. Kdyz jedes tesne za nekym, tak jedes diky vzduchovemu pytli o neco rychlejc.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 30.8.2007   #20
Swiro
Newbie
 
Swiro's Avatar
 
Join Date: 14.8.2007
Location: Namestovo
Posts: 28
Default

ak je to ten dôvod tak rozdiel v max. rychlosti je cca 6 km/h to uz je celkom znatelny rozdiel (max. rychlost v treningu je cca 184km/h)

a rekord kola na okruhu Blackwood na XF GTI ma aku hodnotu?
Swiro is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:34.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.