Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Problémy s Live For Speed

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18.1.2009   #1
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default vertikalni synchronizace a zpozdeni volantu

tak jsem prave vysledoval neprijemnou vec. pri zapnute vertikalni synchronizaci dochazi ke zpomaleni reakce na volant (resp. na vstupni zarizeni).
poprve jsem si toho vsiml u cska, kde mi vsync zpusobuje opravdu veliky mouse lag, ale pokladal jsem to za chybu hry. nicmene timhle zpozdenim je vice ci mene zatizena kazda hra, uz z principu funkce vsync.
neumim to zpozdeni zmerit, ale zretelne vidim rozdil, kdyz vsync vypnu...
takze pokud chcete co nejrychlejsi odezvu virtualniho volantu na skutecny, mejte vertikalni synchronizaci vypnutou.

edit/ problem se tyka zejmena velkych lcd monitoru (24"), jak jsou na tom mensi, nevim...

Last edited by jet; 18.1.2009 at 18:49.
jet is offline   Reply With Quote
Old 18.1.2009   #2
Vitr
LFS Guru

 
Vitr's Avatar
 
Join Date: 15.4.2006
Location: P?erov
Posts: 1 507
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
.......poprve jsem si toho vsiml u cska, kde mi vsync zpusobuje opravdu veliky mouse lag.....
tohle delaji ovladace grafiky zvlaste u ati je to velky problem
Vitr is offline   Reply With Quote
Old 19.1.2009   #3
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Chm, zajimava otazka je, co se vlastne mysli vertikalni synchronizaci u LCD.... U CRT je to cekani, az se paprsek kreslici po obrazovce vrati na zacatek -- zacne kreslit dalsi "frame". U LCD to bude ofakovany nejakym casovanim. Urcite to nebude souviset s velikosti LCD, ale s vertikalni frekvenci danyho rozliseni -- typicky 60Hz, cim vetsi frekvence, tim mensi lag. Zalezi, jak je cekani implementovany, normalni openGL knihovna na CRT monitoru muze behem cekani neco delat, tzn. lag to nezpusobi.... Cimz se vracim k puvodnimu, podle myho nema na LCD zadny vyznam zapinat vsync, pokud chces setrit zdroje, zapni omezeni framerate na 60 (coz je neco jinyho nez vsync pro 60Hz). Pokud je idea ta, ze je kvalitnejsi obraz, u LCD tomu tak neni, protoze grafarna nemuze zjistit, kdy LCD monitor zacne kreslit frame (narozdil od CRT monitoru, kdy je to dany casovanim).

Last edited by Kada; 19.1.2009 at 19:26.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 5.3.2009   #4
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=928593
tady je celkem pekne popsany jak to vlastne funguje a castecne to vysvetluje i ten lag vstupnich zarizeni
jet is offline   Reply With Quote
Old 7.3.2009   #5
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Pekny, cimz padem je ma predposledni veta z predchoziho nesmysl.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 21.3.2009   #6
pagotamd
Newbie
 
Join Date: 15.4.2007
Posts: 82
Default

ja mam vsync zaplej , bude teda lepsi kdyz si nastavim omezeni FPS na urcitou hodnotu? taky na tech 60 ? pouzivam 2560*1600 "30ka",nemam nejakej extra comp ale bez vsync se me fps pohybovalo 100-200fps +- ,ale dost se me to hralo ,po zapnuti vsync to bylo daleko lepsi

takze vypnout vsync a zapnout to omezeni FPS ?
pagotamd is offline   Reply With Quote
Old 21.3.2009   #7
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

ano pane
jet is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:34.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.