Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Offtopic

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16.12.2010   #21
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

mam nejakyho tomtoma a zvlada to i moje blondyna takze naprosto idelani navi.

Edit: je to tusim IQ ONE nebo tak nejak. mam k tomu i tu antenku na trafic atd. a fakt spokojenost. jen v praze se mi stalo z sem v centru na sekundu ztratil signal a najednou sem vyjel nekde v pesi zone kde lidi sedeli u stolu a pily kavu a ja si ji tam frcel superbem. :-D nakonec sem vyjel nekde u radnice ale tam sem prave potreboval. jen sem jel asi milionem zakazu :-D
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.



Last edited by sonyk; 16.12.2010 at 18:33.
sonyk is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2010   #22
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Tomtom nem?žu jinak než doporu?it, mám s nimi n?kolikaletou zkušenost (?echy, západní a jižní Evropa).
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2010   #23
Gepas
LFS Guru

 
Gepas's Avatar
 
Join Date: 24.5.2008
Location: Olomoucko
Posts: 2 052
Default

taky máme tomtoma a dobrý, zatím bezproblému navedl kamkoliv
__________________
Angel Power Racing
1.92 prispevku na den, celkem slusnej spammer ne?
"Gepase nenasereš... Gepas je kli?as" << v?tšinou
S2 licence od 25.12.07
Radovan Geppert
30.10.1992
Czech

Gepas is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2010   #24
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Díky všem za info, zatím to vypadá na ten model co vzal bavorak. Sice je to trochu p?es limit, ale táta už se s tím n?jak smi?uje
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2010   #25
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

som rad ze vsetci tak chvalite tomtom...hadam to konecne bude poriadna navigacia ktora v rozhodujucej chvili nezacne prepocitavat ako to zvykla ta garmin...
zajtra idem pre nu do alzy ale vyskusam ju asi az 24.12.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 19.12.2010   #26
masterful
Regular Member

 
masterful's Avatar
 
Join Date: 17.10.2005
Location: Most
Posts: 596
Default

Po 10 leté skušenosti z navi jsem skon?il u NOKIE :-)
masterful is offline   Reply With Quote
Old 21.12.2010   #27
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Ja pouzivam HTC + iGO
a do mest (pred-cachuje mapy) http://navicomputer.com/ (v cizine ocenite)
je Free
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 25.12.2010   #28
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Jen pro vyrovnani poctu hlasu, vzhledem k tomu, ze tazatel je uz rozhodnutej. Rozchodil jsem ve svym starickmy MIO C710 navigaci iGO8 a naprosta spokojenost. Do mobilu je super navigace Sygic.

A pro ty, kteri se neorientuji, pripominam, ze podle navigace se jezdi po meste, kdyz to tam neznam. Mimo mesto se jezdi podle papirovy mapy nebo podle ceduli. Na treba 1000km proste nema zadna navigace sanci vybrat optimalni cestu. Leda bych ji tu mnou vybranou cestu vnutil pomoci prujezdnich bodu.
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 25.12.2010   #29
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Quote:
Originally Posted by 00Ja View Post
Jen pro vyrovnani poctu hlasu, vzhledem k tomu, ze tazatel je uz rozhodnutej. Rozchodil jsem ve svym starickmy MIO C710 navigaci iGO8 a naprosta spokojenost. Do mobilu je super navigace Sygic.

A pro ty, kteri se neorientuji, pripominam, ze podle navigace se jezdi po meste, kdyz to tam neznam. Mimo mesto se jezdi podle papirovy mapy nebo podle ceduli. Na treba 1000km proste nema zadna navigace sanci vybrat optimalni cestu. Leda bych ji tu mnou vybranou cestu vnutil pomoci prujezdnich bodu.
JJ Prujezdni body to jisti Takhle jsem jel loni jih Francie, predloni Svycarsko a spokojenost, ale chce to predem vedet co navtivit kudy chci jet, abych tam dal ty prujezdni body. + u prusmyku je dobre vedet kdy jsou otevrene, ono je pak trapne pokud naviga tvrdi, ze tam projedete i kdyz jeste v kvetnu je prusmyk uzavren, nebo naopak se okradat o krasne vyhledy.

No a do mesta neocenitelna vec + vyhledani nejblizsiho campu (hlavne po 21:00 vecer ) + moznost se vyhnout placene dalnici (ocenite hlavne v ty Francii)
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 25.12.2010   #30
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by 00Ja View Post
Jen pro vyrovnani poctu hlasu, vzhledem k tomu, ze tazatel je uz rozhodnutej. Rozchodil jsem ve svym starickmy MIO C710 navigaci iGO8 a naprosta spokojenost. Do mobilu je super navigace Sygic.

A pro ty, kteri se neorientuji, pripominam, ze podle navigace se jezdi po meste, kdyz to tam neznam. Mimo mesto se jezdi podle papirovy mapy nebo podle ceduli. Na treba 1000km proste nema zadna navigace sanci vybrat optimalni cestu. Leda bych ji tu mnou vybranou cestu vnutil pomoci prujezdnich bodu.
Používal jsem v mobilu/PDA všechno možné a zrovna Sygic mi moc dobrý nep?ijde (ale používám ho nejvíc ). Proti TomTomu mi po?ítá mnohem pomaleji (mobil má slabé CPU, takže to p?ehlížím), ale stává se mi, že jedu jinudy, už jsem skoro u cíle a on po?ád nesmysln? trvá na p?vodní trase a chce abych se oto?il a to n?kdy i tak "chyt?e", že m? nechá jet 5km jakoby nic (už si ?íkám ok, kone?n? to pochopil) a najednou v p?lce rovinky "pokud to bude možné, oto?te se" Taky pozd? ve m?st? hlásí odbo?ky, musím koukat na display, protože to ?íká až v okamžiku, kdy zatá?ím - m?lo by to být o 30m d?íve. Jezdit se podle toho dá, ale..

Pro tátu jsem pot?eboval ?ist? jednoú?elovou blbuvzdornou krabi?ku. Jak jsem psal, vzal ten TomTom XL 2 IQ Routes Europe Traffic, 2 roky aktualizace map a už je problém Aktualizace se nevejde do za?ízení . . vyberte oblast mapy, která bude uložena. Možnosti Evropa - severní oblast, jižní oblast, východní oblast, st?ední oblast, západní oblast. ?R je samoz?ejm? jen v n?kterých z t?chto oblastí. Aktualizace z toho tedy ud?lá p?ístroj s rozsahem map, který by si ?lov?k nekoupil.
@bavorak: už jsi aktualizoval? Jak jsi to ?ešil? Já to bohužel nemám u sebe, táta bydlí úpln? jinde, takže mi to jen psal a neví si s tím rady - no p?esn? stav, kv?li kterému jsem cht?l blbuvzdornou krabi?ku a ješt? se s tím ani jednou nejelo a už s tím jsou problémy

EDIT: tak snad možnost "Evropa - st?ední oblast" je od Francie k Slovensku a Ma?arsku, bez GB, Skandinávie a dalších zemí, to by pro b?žné ježd?ní šlo, ale stejn? to nejsou všechny státy, co si ?lov?k koupil.

Last edited by Pablo; 25.12.2010 at 20:00.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 25.12.2010   #31
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

my tu navigaciu este ani nemame rozbalenu...bola hlavne pre mamu a ona jaksi este na to nemala odvahu ale hned to idem popohnat a zistit ako sa veci maju...potom napisem
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 25.12.2010   #32
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Aktualizace se nevejde do za?ízení . . vyberte oblast mapy, která bude uložena. Možnosti Evropa - severní oblast, jižní oblast, východní oblast, st?ední oblast, západní oblast. ?R je samoz?ejm? jen v n?kterých z t?chto oblastí. Aktualizace z toho tedy ud?lá p?ístroj s rozsahem map, který by si ?lov?k nekoupil.

EDIT: tak snad možnost "Evropa - st?ední oblast" je od Francie k Slovensku a Ma?arsku, bez GB, Skandinávie a dalších zemí, to by pro b?žné ježd?ní šlo, ale stejn? to nejsou všechny státy, co si ?lov?k koupil.
Já m?l stejnej problém... M?l jsem tu napsat celkem výrazn? "kupte si TomToma s 4GB pam?tí". Jakmile je to 2gb, je problém tam nacpat nejnov?jší mapy... A ?ekl bych že p?iplatit si na n?jakej lepší model se pro n?koho fakt vyplatí, obzvlá? když se jede t?eba ze Slovenska do Špan?lska atd. Já to vy?ešil jakýmsi "tuningem", prost? jsem koupil 4gb kartu, rozebral to a namontoval. Funguje (ale v podstat? to nebylo pot?eba, ?ešil jsem to dlouho tak, že jsem vybíral z map oblastí co jsem pot?eboval. Tahle úprava vznikla jen kv?li lennosti, tahat to do navi p?es usb je celkem zdlouhavý). Stejn? už navigace m?la po záruce a když to d?lá ?lov?k co ví jak na to, je to pohoda.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 25.12.2010   #33
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ View Post
Já m?l stejnej problém... M?l jsem tu napsat celkem výrazn? "kupte si TomToma s 4GB pam?tí". Jakmile je to 2gb, je problém tam nacpat nejnov?jší mapy... A ?ekl bych že p?iplatit si na n?jakej lepší model se pro n?koho fakt vyplatí, obzvlá? když se jede t?eba ze Slovenska do Špan?lska atd. Já to vy?ešil jakýmsi "tuningem", prost? jsem koupil 4gb kartu, rozebral to a namontoval. Funguje (ale v podstat? to nebylo pot?eba, ?ešil jsem to dlouho tak, že jsem vybíral z map oblastí co jsem pot?eboval. Tahle úprava vznikla jen kv?li lennosti, tahat to do navi p?es usb je celkem zdlouhavý). Stejn? už navigace m?la po záruce a když to d?lá ?lov?k co ví jak na to, je to pohoda.
Kdyby u toho n?jaký údaj o pam?ti byl, tak by m? t?eba napadlo zkoumat pro? to tam píšou a kolik zabírají mapy, ale na http://www.alza.cz/tomtom-xl-2-iq-ro...ap-d171304.htm není o velikosti pam?ti ani zmínka, pouze "Mapa celé Evropy od spole?nosti Tele Atlas" a "Záruka nejnov?jších map", takže jsem p?edpokládal, že pam?ti tam pro ten ú?el je dost - koho by napadlo, že ty dementi dají do navigace v p?vodní cen? 7k pam??, do které se nevejde "p?iložená" aktualizace 4GB SD karta stojí 160k? a 2GB 130k?, to si pomohli, srazili cenu o 30k? a naštvali hromadu zákazník?.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 26.12.2010   #34
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Kdyby u toho n?jaký údaj o pam?ti byl, tak by m? t?eba napadlo zkoumat pro? to tam píšou a kolik zabírají mapy, ale na http://www.alza.cz/tomtom-xl-2-iq-ro...ap-d171304.htm není o velikosti pam?ti ani zmínka, pouze "Mapa celé Evropy od spole?nosti Tele Atlas" a "Záruka nejnov?jších map", takže jsem p?edpokládal, že pam?ti tam pro ten ú?el je dost - koho by napadlo, že ty dementi dají do navigace v p?vodní cen? 7k pam??, do které se nevejde "p?iložená" aktualizace 4GB SD karta stojí 160k? a 2GB 130k?, to si pomohli, srazili cenu o 30k? a naštvali hromadu zákazník?.
No ono jak kde, n?kde to píšou a n?kde ne. Já práv? když to kupoval tak to bylo ok, ty mapy se na 2gb modely nevejdou až od vydání map verze 845.2645, které vylezly tak v b?eznu/dubnu. Je to sm?la, protože ta mapa celé evropy s IQ routes má cca 1,7 gb, ale navcore a další v?ci jsou i s tim tak o 100 mb navíc. Škoda že jsem si na to nevzpomn?l d?ív... ?ešil jsem to v dubnu a už mi to vypadlo z hlavy. Bohužel je v prodeji po?ád dost model? vyrobených s 2gb kartou a prodejce/výrobce celkem pochopiteln? ne?ekne "tohle si nekupujte, má to malou pam??", ale prodávají to vesele dál, aby se t?ch 2gb navigací zbavili. Njn, nepo?ítali z?ejm? že se ta mapa n?kdy do 2gb nevejde. Jenže detail? v mapách p?ibývá (i když se mi zdá že celkem zbyte?ných, jediný rozdíl mezi staršími mapami a t?mi po 845 je ten, že mají trochu hez?í grafiku na které je toho víc vid?t, ale tyhle hovadiny co nemají s cestou nic spole?nýho bych klidn? oželel).
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 26.12.2010   #35
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

tak som narazil na presne taky isty problem...keby sa aspon dali vybrat jednotlive krajiny ale tie zony su fakt zle...tak aby tam boli okolite staty slovenska tak je iba stredna europa a to uz napr chorvatsko nezabera...no nainstalujem to a uvidim aspon ako to funguje
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 3.1.2011   #36
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Progress report: táta to byl reklamovat, v Alze ho odkázali na TomTom, v TomTomu celkem rozumný chlapík po chvíli uznal, že to je tak trochu naprd s tou 2GB kartou, ale že musí do Alzy. Bohužel mu ani v TomTomu neporadili n?jaký odpovídající model s 4GB kartou, poslali mu n?jaké odkazy na modely o 2k dražší (rozdíl cen karet je 30k? s dph, tzn. v jejich nákupkách do 10k?, nevím co ?eší). No ale te? co, když tátovi vrátí peníze, vlastn? není jiný TomTom který vzít (už tenhle byl cenov? strop), že by mu tam Alza vym?nila kartu to pochybuji a že by vrátila peníze za aktualizace (to bude d?lat víc než jejich zisk) taky pohybuji. Takže jakou jinou navi s dostatkem pam?ti?
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2011   #37
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

to neexistuje nejaky jednoduchy sposob ako tam dostat 4GB pamati? nie je tam klasicka SD karta co by sa dala iba vymenit? no zatial som nemal odvahu to rozoberat...je to moc nove
inak zatial navigacia ako taka funguje spolahlivo iba ma hneva ze to uchytenie je nejake labilne...zacvaknut to do toho drziaka je niekedy o hubu (ale mozno to robim zle)
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2011   #38
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
to neexistuje nejaky jednoduchy sposob ako tam dostat 4GB pamati? nie je tam klasicka SD karta co by sa dala iba vymenit? no zatial som nemal odvahu to rozoberat...je to moc nove
inak zatial navigacia ako taka funguje spolahlivo iba ma hneva ze to uchytenie je nejake labilne...zacvaknut to do toho drziaka je niekedy o hubu (ale mozno to robim zle)
Podle toho co psal Ghost tam je normální karta a jde vym?nit, ale kdyby cokoliv, p?ijdeš o záruku. Pro za?átek chce táta zkusit oficiáln?jší cestu, t?eba aby mu tu kartu vym?nili sami a tím se nep?išlo o tu záruku.
O uchycení nic nevím, já tu navi ješt? ani nevid?l.
Pablo is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:59.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.