Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27.10.2006   #1
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Exclamation LFS ovladane hlasem aneb "Dochazi Ti tlacitka?"

Racing Pitch z vtipu me inspiroval zkusit pohledat nejakej softik, pomoci kteryho bych mohl LFS ovladat hlasem. Moje myslenka byla, ze kdyz reknu treba "strategy", tak to do LFS posle klavesu F12, pak si reknu "right", "left" a upravim si mnozstvi paliva pro pitstop.

Nasel jsem Game Commander. A reknu vam, je to totalni bomba. Facha to paradne, slovicka se samozrejme daji preucit (cestinu jsem nezkousel, ale naucilo se to moji tragickou anglickou vyslovnost).

Maji tam trial verzi omezenou 5 prikazama na jednu aplikaci. Rekl bych, ze urcite musi existovat nejakej opensource projekt, protoze to neni zas az tak obtizny, rozpoznavani jednotlivych slov. Nevite nekdo o necem takto dotazenym, s gui na pridavani akci pro slovni prikazy a podobne? (guglit za me nemusite :-)).

Celkove me to nadchlo, mam na volantu zapojeny jen 4 tlacitka a tohle mi usnadni rizeni :-).

Idealni budoucnost bych si predstavoval jako komunikaci s clovekem v pitu. Reknu "kolik ztracim na prvniho" a hlasem dostanu odpoved "3 kola, radeji to zabal". Slo by to urcite naprogramovat s vyuzitim nejakyho (free) rozpoznavace reci + insim klient + pripadne syntetizer reci (ne nutne, tech par dulezitych hlasek by slo predmluvit).
Kada is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2006   #2
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

To v?bec není špatný nápad, hlasová komunikace "s pitem" by mohla p?inést další rozm?r do hry. Já mám sice tla?ítek dost (používám 22 na volantu, ješt? že to má shift funkci ) ale ur?it? bych si n?který v?ci p?ed?lal na voice.

2 poznámky:
- cht?lo by to, aby n?kdo ud?lal insim relay, zkrátka n?co aby nebyl problém používat vícero insim aplikací sou?asn?, protože te? se mi insim mody zdají t?žko použitelné - je jich už hodn? a moct použít jen jeden je naprd.

- ur?it? bych to ned?lal otrocky na mluvení typu "strategy / down / left /left / left / left", to musím sledovat a nep?ináší mi to extra výhodu. lepší by bylo "vym?nit gumy" a ono to ví, že musí ud?lat f12/down/10xright, p?ípadn? "15% paliva" p?eloží jako "f12/20xleft/2xright", zkrátka trochu inteligentní systém.

dotaženýho jsem nic nenašel, jen samý projekty v r?znym stádiu rozkladu, n?jaký seznámek nap?. na http://www.tldp.org/HOWTO/Speech-Rec.../software.html
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2006   #3
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Racing Pitch z vtipu ....
Dobrej napad S ovladanim PC hlasem experimentoval muj kamos v minulosti v dobach "kyrandie"... proste pred hodne dlouhou dobou.
Vim ze mel funkcni ovladani celeho PC na mikrofon (kursor nahoru, enter, oznac..atp..) a fungovalo to bezvadne a zadarmo.
Zkousel jsem hledat a nenasel jsem nic free.
Ale tenhle http://www.petit-os.cz/progr_pro_ovl_PC.htm prográmek je ur?en p?edevším pro handicapované lidi a vypadá podle popisu dob?e. Cena je 350,-K? což není moc...
Hodn? št?stí
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2006   #4
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

DL zde

Last edited by Agarash; 27.10.2006 at 08:46.
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2006   #5
NEXT
Regular Member

 
NEXT's Avatar
 
Join Date: 16.1.2006
Posts: 555
Default

jojo game commander je dobrej, tenkrat sem to zkousel na starym dobrym Unreal Tournamentu, ale nedej Boze kdyz nekdo prijde do pokoje kde se herni klani odehrava a zacne neco rikat nebo kdyz neco reknete Vy, to se mi pak zacali menit zbrane a ja nevim co vsechno..
__________________
Motorstorm Racing
Logitech DFP, I Live for Speed since 10/2004, S2 Licenced since 28.2.2006
NEXT is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2006   #6
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Samoz?ejm? p?edpokládám, že by v nastavení byla možnost aktivovat mikrofon tla?ítkem na volantu, aby se nestávalo co ?íkáš.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2006   #7
NEXT
Regular Member

 
NEXT's Avatar
 
Join Date: 16.1.2006
Posts: 555
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Samoz?ejm? p?edpokládám, že by v nastavení byla možnost aktivovat mikrofon tla?ítkem na volantu, aby se nestávalo co ?íkáš.
no jasne
__________________
Motorstorm Racing
Logitech DFP, I Live for Speed since 10/2004, S2 Licenced since 28.2.2006
NEXT is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2006   #8
dmichl
Member

 
dmichl's Avatar
 
Join Date: 30.10.2005
Location: Brno
Posts: 242
Default

tak uz jsem se tesil ze konecne neco pro me... jenze na volantu nezbyva uz ani to jedno tlacitko na aktivaci hlasovyho ovladani... muj dedecek volant ma 4 knofliky, obsazeny jsou samozrejme razenim a spojka rucni brzda. leda bych si vyvedl tlacitko z klavesnice, ale to uz si jich rovnou muzu vyvest vic a mam to i bez mluveni.
__________________
______________________________
lemra racing team. L| Dan Michl
dmichl is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2006   #9
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Ja nepouzivam zadny tlacitko na zapinani mluveni, kdyz jedu, tak mi do toho vetsinou nikdo nemluvi. Tzn. zadny tlacitko navic nepotrebujes, nedej se zmast diskusi :-).
Kada is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2006   #10
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

jj me doto taky porad nekdo keca malo kdy nejsme na pokecu.takze spis bych si to namluvil na nejaky nesmysl slova znamy jen me
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2006   #11
NEXT
Regular Member

 
NEXT's Avatar
 
Join Date: 16.1.2006
Posts: 555
Default

Quote:
Originally Posted by sonyk View Post
jj me doto taky porad nekdo keca malo kdy nejsme na pokecu.takze spis bych si to namluvil na nejaky nesmysl slova znamy jen me
no nevim jak pokrocila "technologie" ale co sem to kdysi zkousel, tak staci rict nejakou vetu a je to treba kdyz hral neco bracha, tak sem mu do toho schvalne kecal
__________________
Motorstorm Racing
Logitech DFP, I Live for Speed since 10/2004, S2 Licenced since 28.2.2006
NEXT is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2006   #12
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by dmichl View Post
jenze na volantu nezbyva uz ani to jedno tlacitko na aktivaci hlasovyho ovladani...
Jak psal Kada, já psal jen o _možnosti_ aktivovat to tla?ítkem, default by byl nap?ímo, bez tla?ítka. Cht?l bych to proto, že když jedu hlavn? n?jaký long, ?asto se vybavuju s n?kým kdo je doma a p?íkaz do pitu pot?ebuju maximáln? jeden a jednou za hodinu. Taky nevím, ja ta analýza je náro?ná na CPU, radši bych aby to jelo jen chvíli kdy to je pot?eba na rovince, než aby m? to žralo CPU v T1 kdy krom? pár nadávek v?tšinou p?íkazy do pitu nedávám
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2006   #13
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

me se to hodi pri zavode hlavne ve meste.F10 poskozeni sledovat, F9 teplotu gum a prepinat jeste s aktualnim poradim.To sou tri pro me nejdulezitejsi fce.pity ani nepotrebuju malo kdy upravuju strategii behem jizdy.a kdyz tak se to da v pohode pri najezdu do boxu, ale smatlat po klavesnici jeste ve tme(nejezdim s rosvicenym svetlem)a prepinat gumy poskozeni a vylsedky nic moc.co se tyce toho ze furt nekdo keca tak me porad stekaj v pokoji psi takze by to taky delalo nesmysl nebylo by to spatny na tlacitko dfp jic ma dost:-)
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2006   #14
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Taky nevím, ja ta analýza je náro?ná na CPU, radši bych aby to jelo jen chvíli kdy to je pot?eba na rovince, než aby m? to žralo CPU v T1 kdy krom? pár nadávek v?tšinou p?íkazy do pitu nedávám
Rek bych, ze analyza vali jen kdyz mluvis... Zadny trhani/ztratu fps sem nezpozoroval, ale zas tolik sem to netestoval. Mam athlon 1800 xp, takze neuplne novinka :-).
Kada is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2006   #15
Dagger
Member

 
Dagger's Avatar
 
Join Date: 6.10.2006
Location: Liberec
Posts: 100
Default

P?edpokládám, že to funguje jen když jezdíte se sluchátkama. Zkoušel jsem to, slova jsem nahrával s b?žícím motorem v pozadí a pak pokud jsem nenechal spadnout otá?ky (ve h?e) tak m? to funkci neprovedlo.
Dagger is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2006   #16
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Jezdim s "vezi" docela nahlas, zadny sluchatka... Doporucuju stahlej mikrofon co nejbliz k puse.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 27.10.2006   #17
Dagger
Member

 
Dagger's Avatar
 
Join Date: 6.10.2006
Location: Liberec
Posts: 100
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Jezdim s "vezi" docela nahlas, zadny sluchatka... Doporucuju stahlej mikrofon co nejbliz k puse.
No zkusil jsem ten JetVoice, mikrofon mám p?icvaklej pod hubou a ani omylem.
Dagger is offline   Reply With Quote
Old 29.10.2006   #18
Galahet
Member

 
Galahet's Avatar
 
Join Date: 3.7.2006
Location: Brno a Krom??íž
Posts: 317
Default

jj jsem jednozna?n? pro na DFP mám stále jedno volné tla?ítko a jednu stejn? moc nevyužívám takže bych nem?l problém... a jak už tu n?kdo psal, bratranec s tím experimentoval v dobách 486tek a okna mu jakštakš šlapali na povel
__________________
Motorstorm - Czech Live for Speed Racing Team

S2 Licence od 31.7.2006
Galahet is offline   Reply With Quote
Old 30.10.2006   #19
dmichl
Member

 
dmichl's Avatar
 
Join Date: 30.10.2005
Location: Brno
Posts: 242
Default

Quote:
Originally Posted by sonyk View Post
jj me doto taky porad nekdo keca malo kdy nejsme na pokecu.takze spis bych si to namluvil na nejaky nesmysl slova znamy jen me
to bych si pak pripadl jak harry plotr s nejakyma zarikavadlama :-) kravalu a mluve okolo se asi nevyvaruju, dal jsem si pocitac do obyvaku a tam bude asi trochu provoz. myslim si ze bez tlacitka to nema smysl. nebo pak sluchatka s mikrakem, kterej bere jen zvuky co jsou blizko.

Jasne, budu jezdit v helme. tam mam mikrofon pro interkom, a kdyz je mi trochu rozumet i za jizdy v zavodaku, to by bylo, aby si to neprebral pocitac :-D
__________________
______________________________
lemra racing team. L| Dan Michl
dmichl is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:00.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.