Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23.2.2010   #241
Gepas
LFS Guru

 
Gepas's Avatar
 
Join Date: 24.5.2008
Location: Olomoucko
Posts: 2 052
Default

mám G25 a 900° mám jen na cruise servery, jinak od 360°-540°
__________________
Angel Power Racing
1.92 prispevku na den, celkem slusnej spammer ne?
"Gepase nenasereš... Gepas je kli?as" << v?tšinou
S2 licence od 25.12.07
Radovan Geppert
30.10.1992
Czech

Gepas is offline   Reply With Quote
Old 23.2.2010   #242
SuffryCZ
Member

 
SuffryCZ's Avatar
 
Join Date: 3.12.2009
Location: Odolena Voda
Posts: 113
Default

Taky mám G25. Rozsahy jezdim podle toho jakym jedu autem (XRT -> 720° ; FOX -> 450° atd...) nemám zkušenosti s jiným volantem, myslim že se vyplatí trošku našet?it a G25ku koupit, dal jsem za ní p?lku vejplaty a nelituju toho

edit: Te? už se šet?í na G27
SuffryCZ is offline   Reply With Quote
Old 23.2.2010   #243
Blood
Member

 
Blood's Avatar
 
Join Date: 12.7.2009
Location: M?ník
Posts: 270
Default

Já mám ten Thrustmaster RGT už asi rok, a zatím celkem spokojenost...jen bacha! nepu?ovat kamarád?m, kte?í tim cukaji jak kdyby to byla ?áká pokli?ka Jeden h?up mi takhle urval asi jeden zoubek, tak mi p?i max. zato?eni p?eskakuje ?eme?. Ale p?i FF do cca 35 to ani nepoznáš...Jinak supr volant za tu cenu
__________________
| http://bloodweb.ic.cz | Kawasaki KMX 125 rider | up the IRONS!

Blood is offline   Reply With Quote
Old 22.3.2010   #244
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

No když to tu tak ?ešíte - já mám G27 a mám takový dotaz, "pozd?" ... ale p?íští volant už bude brán v potaz s tímto parametrem .... Dá se n?jak dod?lat ru?ní brzda? ?azení a jízda je luxusní :-) ... ale ta ru?ka mi chybí

P?ípadný povzdech "pro? ned?lají rovnou set i s ru?ní brzdou :-(" ---
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 22.3.2010   #245
SilverFox
Member

 
Join Date: 12.8.2007
Posts: 313
Default

P?i troše zru?nosti neni ru?ka problém. Sta?í n?jakej joystick ze kterýho vytáhneš potenciometr a ten budeš natá?et n?jakym klackem na pružin?.
SilverFox is offline   Reply With Quote
Old 23.3.2010   #246
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Pripadne pokud se nebojis reklamace:
http://chilicoke.com/mods/ebrake.htm
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2010   #247
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Quote:
Originally Posted by Woyta View Post
Pripadne pokud se nebojis reklamace:
http://chilicoke.com/mods/ebrake.htm
Tak já jsem trošku levej ... na to se moc necítím (je to docela titerné) ... a netuším, kde bych sehnal "ru?ku" jako takovou ... prost? m? mrzí, že pro "nás" manuáln? nezru?né ned?lají hotový výrobek ... ?ekl bych, že by to plno lidí ocenilo ;-).

Nicmén? mám g27 ... tam je možná rozdíl, možná je to to samé ?? ... uvidím, jeslti bych sehnal n?koho, kdo by mi pomohl ;-). Je to velice zajímavý link :-) ...

Otázkou je, jak to pak vezmou simulátory, ty spíš po?ítají s tím "zmá?knu" ... ru?ní brzda asi klasicky osu nemá, aby to bylo plynulé ... ...

V tom prvním p?ísp?vku jsem se špatn? vyjád?il "dod?lat" ru?ní brzdu jsem nemyslel, že to budu vyráb?t, ale více mén? n?kde koupit hotovou v?c ... omlouvám se ;-).
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2010   #248
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

No ako hotove riesenie poznam iba prislusenstvo od Frex GP. Rucna brzda je tu: http://frex.xsrv.jp/gpshop/catalog/p...products_id=60
Ale aj tu si musis k volantu pripojit vlastnorucne, pretoze z nej idu iba 2 droty No vyzera to uz velmi profesionalne, maju aj pekne Hcko, ale to stoji 300 €
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2010   #249
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by Breakpain View Post
No když to tu tak ?ešíte - já mám G27 a mám takový dotaz, "pozd?" ... ale p?íští volant už bude brán v potaz s tímto parametrem .... Dá se n?jak dod?lat ru?ní brzda? ?azení a jízda je luxusní :-) ... ale ta ru?ka mi chybí

P?ípadný povzdech "pro? ned?lají rovnou set i s ru?ní brzdou :-(" ---
Co dum dal a nemyslim si, ze by to bylo nejak tezky na vyrobu a hrachovy na pouzivani. Par fotek rucky je od cisla P1100173.JPG
http://agarash.ic.cz/hshifter/
http://www.youtube.com/watch?v=N2YXrxI1aO0
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2010   #250
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Quote:
Originally Posted by Breakpain View Post
Otázkou je, jak to pak vezmou simulátory, ty spíš po?ítají s tím "zmá?knu" ... ru?ní brzda asi klasicky osu nemá, aby to bylo plynulé ... ...
LFS i RBR mají osu pro ru?ku. Tla?ítko mívají hry, osu simulátory.
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2010   #251
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

V praxi ale osu moc nevyuzijes. Staci tlacitko.
Stejne jen chces utrhnout zadni kola. Plynule dobrzdovani asi trenovat nebudes.
Vyroba neni slozita.
Rucka z vrakoviste, nejaka pruzina, mikrospinac a kus dratu. + neco k cemu to pridelas.
Pripajet 2 kontakty je hracka.

Rozhodne to bude jednodussi nez co ceka me.

Chci tyhle zbytky G25 shifteru uvest opet do funkcniho stavu a zabudovat to do stredoveho tunelu z Octavie II.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2010   #252
Branislav
Senior Member

 
Branislav's Avatar
 
Join Date: 27.8.2006
Posts: 1 316
Default

inac ja som kupoval asi pred rokom takyto volant ,aj s kokpitom . Odporucam kazdemu co sa smykol popripade planoval. Btw famozne a zname agarashove ponozky RULEZZZ !
__________________
SDI|| Team Leader
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out before everything else." Ayrton Senna
Kill Kocurik
Branislav is offline   Reply With Quote
Old 25.3.2010   #253
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine View Post
LFS i RBR mají osu pro ru?ku. Tla?ítko mívají hry, osu simulátory.
Tak teoreticky by to simulátory m?ly um?t - ale mám jen LFS a abych se p?iznal, asi jsem to p?ehlédl ;-). Je mi jasný rozdíl mezi simeme a arkádou ;-). Jen mi nejde na rozum, že když už se d?ljí volanty s ?azením a pedály (hotové do USB), pro? k tomu nedodali ru?ku ;-).
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 25.3.2010   #254
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Quote:
Originally Posted by Woyta View Post
V praxi ale osu moc nevyuzijes. Staci tlacitko.
Stejne jen chces utrhnout zadni kola. Plynule dobrzdovani asi trenovat nebudes..
Takže prost? na volantu zmá?knout ru?ku p?ez tla?ítko myslíš? Nebo pro p?ípad ru?ní brzdy - páky (to by nefungovalo, ne)? Víš, nejde o to, jestli to sta?í ;-), ale jde o to, že jsem koupil G27 (protože jsem o ni?em lepším nev?d?l), abych se cítil reáln?ji ... stejn? tak jako v normálním aut? není ?udlík na ru?ku, nechci ho ani doma.
Nejsem závodník ani v reálu ani v simech nejsem žádný talent. Ale baví m? to ;-) ... ale jen tehdy, pokud je to co nejblíže reálu ;-). Mám jak simulátory letecké tak i automobilové ... plánuju, že si možná postavím "kokpity", ale to ješt? chvíli bude trvat ... respektive seženu si na to n?koho .
Každopádn? co chci ?íct ... na reálné závod?ní nejsou finance a také vyboulit se v aut? není moc zážitek , ale pokud se necítím "p?irozen?" což s ru?kou na tla?ítku moc nejde (nepoužívám), tak m? to mrzí ;-).
Jsem prost? "fajnšmekr" a sv?j jízdní "um" kompenzuju vybavením, které mi d?lá radost, když už polykám prach soupe?? :-).
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 25.3.2010   #255
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Quote:
Originally Posted by SilverFox View Post
P?i troše zru?nosti neni ru?ka problém. Sta?í n?jakej joystick ze kterýho vytáhneš potenciometr a ten budeš natá?et n?jakym klackem na pružin?.
Ano, ta zru?nost je práv? kámen úrazu
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 25.3.2010   #256
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
No ako hotove riesenie poznam iba prislusenstvo od Frex GP. Rucna brzda je tu: http://frex.xsrv.jp/gpshop/catalog/p...products_id=60
Ale aj tu si musis k volantu pripojit vlastnorucne, pretoze z nej idu iba 2 droty No vyzera to uz velmi profesionalne, maju aj pekne Hcko, ale to stoji 300 €
D?kuji, zkusím se na to mrknout - je to pro m? snazší ?ešení, ale nelíbí se mi, že bych musel pájet .... zvláš? když to je v záruce (volant) .... Ideální by bylo propojení p?ímo do USB ... ach jo, vždy? by to m?lo takový p?kný ohlas ur?it? ...
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27
Breakpain is offline   Reply With Quote
Old 25.3.2010   #257
Mambo
Member

 
Join Date: 17.12.2006
Location: Turnov
Posts: 359
Default

To je jednoduche, mas na to kup si to (nebo nekumu zaplat at ti to udela), nemas na to tak bud umis a nebo se musis naucit ...
Analogova rucka funguje (co mam overeno) LFS, rFactor (takze snad vse co bezi na sim bin engine), iRacing (mam dojem ze jo, ale uz je to doba co sem to zkousel ), RBR.
Seriove se rucka nevyrabi protoze to neni tak univerzalni prislusenstvi jako volant, nebo pedaly. Jen se zamysli jak ji prichytis ? Na stul nebo k zidly nebo do kokpitu ? Ted uz mas tri varianty, dalsi je jak bude vypadat ? Bude jako v klasickem aute, bude jako v rally aute atd. Treba volant bude furt volant a bude se chytat z 90% na stul. Jinak rucku vyrobit neni nic sloziteho sam jednu analogovou mam, ale pocital sem s ni uz od zacatku vyroby kokpitu. Abys nemusel sahat do G27 da se to pridelat pomoci mJoy a nebo nejakeho levneho USB joystiku a jeste muzes mit treba navic button box (i kdyz G27 uz ma vic tlacitek) ...
__________________
"Faster, faster, faster, until the thrill
of speed overcomes the fear of death."
- Hunter S. Thompson
Mambo is offline   Reply With Quote
Old 27.3.2010   #258
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Uvazujem nad G25, podla ohlasov to vyzera na rozumnu investiciu ale zas ma dost odradzaju temy o poruchach, tak si to chcem este ujasnit Je to s nim az take zle? Mam pocit, ze Hcko je trochu "hrackarske" a najvacsi strach mam prave o neho, znesie aj drsnejsie zaobchadzanie alebo na neho treba ist opatrne?
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 27.3.2010   #259
Gepas
LFS Guru

 
Gepas's Avatar
 
Join Date: 24.5.2008
Location: Olomoucko
Posts: 2 052
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
Uvazujem nad G25, podla ohlasov to vyzera na rozumnu investiciu ale zas ma dost odradzaju temy o poruchach, tak si to chcem este ujasnit Je to s nim az take zle? Mam pocit, ze Hcko je trochu "hrackarske" a najvacsi strach mam prave o neho, znesie aj drsnejsie zaobchadzanie alebo na neho treba ist opatrne?
já mám G25 rok a 3 m?síce a bez poruchy, pouze mám rezavy flí?ky zezadu na pádlech a na ?adící páce, ale tam to stejn? nejde vid?t... s ?ari?kou zatim jen jedinej problém, H?ko funguje super ale sekven?ní je naprd, nahoru ?adí dob?e (dozadu) ale když po ní klepnu dolu(dop?edu), tak za?adí o 1-3 kvalty dol?, což je nep?íjemné... je pot?eba bu? po?ádn? až na doraz, a nebo si to p?ed?lat na pádla, jako to maj všichni, co mají tento problém... ale rozhodn? se to vyplatí
__________________
Angel Power Racing
1.92 prispevku na den, celkem slusnej spammer ne?
"Gepase nenasereš... Gepas je kli?as" << v?tšinou
S2 licence od 25.12.07
Radovan Geppert
30.10.1992
Czech

Gepas is offline   Reply With Quote
Old 27.3.2010   #260
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Na sekvenci mam padla. Takze H slouzi jen na H.
Casem ti muzou odejit poty v H. V pripade zaruky zadnej problem. Dostanes G27.
Pripade, ze zaruka neni, tak poty jde vymenit. Ale sehnat ty same je trochu problem. Ted se o to pokousim pro druhe H.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:35.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.