Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Pro za?áte?níky

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16.4.2013   #1
Kuba5
Newbie

 
Join Date: 19.11.2011
Posts: 7
Default S1 nebo S2? + volant

Ahoj, po dlouhé dob? se vracím k LFS a chci si kone?n? koupit licenci. Nechce se mi moc dávat 800,- za S2, tak p?emýšlím nad S1, ale zase si ?íkám jestli má cenu takhle šet?it. Co myslíte?
Další v?c je volant. Jezdím na G27 p?evážn? s FBM nebo XFG, ale nevím na jaký rozsah volantu je pro XFG a pro FBM nejlepší... tzn. kolik mám nastavit ve windowsech a kolik ve h?e. Díky moc.
Kuba5 is offline   Reply With Quote
Old 16.4.2013   #2
Flame
Senior Member

 
Flame's Avatar
 
Join Date: 16.11.2007
Posts: 1 140
Default

Quote:
Originally Posted by Kuba5 View Post
Ahoj, po dlouhé dob? se vracím k LFS a chci si kone?n? koupit licenci. Nechce se mi moc dávat 800,- za S2, tak p?emýšlím nad S1, ale zase si ?íkám jestli má cenu takhle šet?it. Co myslíte?
Myslím si, že když už si chceš koupit licenci, tak rovnou S2. Server? jen s S1 obsahem je podstatn? mén? a S2 v porovnání s S1 za to stojí.

Quote:
Originally Posted by Kuba5 View Post
Další v?c je volant. Jezdím na G27 p?evážn? s FBM nebo XFG, ale nevím na jaký rozsah volantu je pro XFG a pro FBM nejlepší... tzn. kolik mám nastavit ve windowsech a kolik ve h?e. Díky moc.
Tady v LFS manuálu jsou vypsané rozsahy volantu každého auta v LFS. Já to t?eba mám nastavené p?esn? podle toho, ale každému vyhovuje n?co jiného.

Jsou dva zp?soby jak nastavovat rozsahy volantu. Jeden je ten, že v nastavení ovládání nastavíš nelinearitu na 1.00 a rozsah na maximum (900°) a to samé v Logitech Profileru (900°). Potom bude rozsah volantu p?esn? podle zvoleného auta v LFS, ale budou chyb?t FF zarážky, takže budeš moci oto?it volantem o plných 900°, p?i?emž se ti volant v LFS zastaví nap?. na 720° s XFG ap.

Druhý zp?sob je prost? pokaždé ru?n? m?nit rozsah volantu podle auta v Profileru a ve h?e. Jde to uleh?it r?znými skripty a programy, ale to tu nebudu popisovat. Kdybys cht?l, m?žu sem potom n?co poslat.

No a nebo m?žeš prost? mít jeden pevný rozsah na všechna auta, jde o to, jestli chceš mít rozsahy více realistické a nebo jednodušší na ovládání.
__________________
Flame
Flame is offline   Reply With Quote
Old 16.4.2013   #3
Kuba5
Newbie

 
Join Date: 19.11.2011
Posts: 7
Default

Díky moc! Koupím tedy S2. Ale musím se hodn? zlepšit, zatím mám nejlepší kolo na GP s XFG 1:38.140, což je dost blbý. U FBM 1:19.070. Baví m? víc jezdit s FBM, ale asi bych se m?l za?it lepšit hlavn? na XFG.
Jak bych potom m?l pokra?ovat s S2? Na jakých autech jezdit? Díky ješt? jednou.
Kuba5 is offline   Reply With Quote
Old 16.4.2013   #4
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Kuba5 View Post
Díky moc! Koupím tedy S2. Ale musím se hodn? zlepšit, zatím mám nejlepší kolo na GP s XFG 1:38.140, což je dost blbý. U FBM 1:19.070. Baví m? víc jezdit s FBM, ale asi bych se m?l za?it lepšit hlavn? na XFG.
Jak bych potom m?l pokra?ovat s S2? Na jakých autech jezdit? Díky ješt? jednou.
preco lepsie xfg? ja som zaryty RWD takze asi preto sa pytam...a myslim ze so zadokolkou je to tazsie no zaroven ked sa to naucis tak predokolky zvladnes ovela lahsie..zato ludia ktori jazdia cely cas iba predokolky tak maju s RWD potom problem...
nie je ziadny navod ako pokracovat na S2...jazdi co ta bavi...poskusaj si trate/auta...uvidis co ta oslovi...zacni asi s pomalsimi autami, lebo tie vykonne su sice lakave no dost tazke na ovladanie a ako sa budes lepsit tak prejdi aj k silnejsim autam... vzdy to chce trening a odhodlanost odstranovat chyby, snazit sa dostat na limit...pozeraj dobrych jazdcov na serveri alebo pozeraj wr zaznamy...vsetko ti pomoze zistit kde mas rezervy a kde su limity auta
a dalsia vec su setupy...bez nich sa urcite nezaobides...ak este nepoznas tak http://setupgrid.net/ - tam najdes setupy na vacsinu aut/trati...
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 16.4.2013   #5
Kuba5
Newbie

 
Join Date: 19.11.2011
Posts: 7
Default

Tak peníze mám na paypalu, mám te? koupit normál licenci nebo voucher? Co bude rychlejší? Díky moc.
Kuba5 is offline   Reply With Quote
Old 16.4.2013   #6
Kuba5
Newbie

 
Join Date: 19.11.2011
Posts: 7
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
preco lepsie xfg? ja som zaryty RWD takze asi preto sa pytam...a myslim ze so zadokolkou je to tazsie no zaroven ked sa to naucis tak predokolky zvladnes ovela lahsie..zato ludia ktori jazdia cely cas iba predokolky tak maju s RWD potom problem...
nie je ziadny navod ako pokracovat na S2...jazdi co ta bavi...poskusaj si trate/auta...uvidis co ta oslovi...zacni asi s pomalsimi autami, lebo tie vykonne su sice lakave no dost tazke na ovladanie a ako sa budes lepsit tak prejdi aj k silnejsim autam... vzdy to chce trening a odhodlanost odstranovat chyby, snazit sa dostat na limit...pozeraj dobrych jazdcov na serveri alebo pozeraj wr zaznamy...vsetko ti pomoze zistit kde mas rezervy a kde su limity auta
a dalsia vec su setupy...bez nich sa urcite nezaobides...ak este nepoznas tak http://setupgrid.net/ - tam najdes setupy na vacsinu aut/trati...
Setupy samoz?ejm? znám a už na nich jezdím, ur?it? je to lepší než defaultní. Jinak díky
Kuba5 is offline   Reply With Quote
Old 17.4.2013   #7
Flame
Senior Member

 
Flame's Avatar
 
Join Date: 16.11.2007
Posts: 1 140
Default

Quote:
Originally Posted by Kuba5 View Post
Tak peníze mám na paypalu, mám te? koupit normál licenci nebo voucher? Co bude rychlejší? Díky moc.
Voucher se hodí, když kupuješ LFS pro n?koho jiného, takže sta?í normální zp?sob. Kdyžtak na tom webu jde naho?e vpravo nastavit ?eština
__________________
Flame
Flame is offline   Reply With Quote
Old 17.4.2013   #8
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Quote:
Originally Posted by Kuba5 View Post
Díky moc! Koupím tedy S2. Ale musím se hodn? zlepšit, zatím mám nejlepší kolo na GP s XFG 1:38.140, což je dost blbý. U FBM 1:19.070. Baví m? víc jezdit s FBM, ale asi bych se m?l za?it lepšit hlavn? na XFG.
Jak bych potom m?l pokra?ovat s S2? Na jakých autech jezdit? Díky ješt? jednou.
No uvidíš, je lepší za?ít od slabších, nau?íš se rychleji ovládat auto na limitu atd, pak se ti snadn?ji budou u?it ?ídit siln?jší auta.

Já si samoz?ejm? nenechal poradit a za?al jsem s F1, protože to bylo vzr?šo, máš pocit, že jsi za pár hodin na Westhillu Schumacher, ale pak se ?lov?k podívá na po?ádný ?asy a zjistí, že to tak asi nebude.
Následoval downgrade na FZR, u jehož jsem setrval docela dlouho a to auto mi u?arovalo, ale zase stejná písni?ka.. pak FZ5, no a nakonec jsem zjistil, že m?li kamarádi, co jezdili LFS pravdu a že ?ím slabší, tím lepší zábava a že sliky né a pravda je, nejvíc srandy si užiju s XRT a LXkama, p?ípadn? s RB4 a RACkem.

RACek a FZ5 není na za?átek úpln? nejvhodn?jší, FZ5 se dá, jde o zvyk, ale díky motoru vzadu hodn? vytrestá za každou chybu (zejména špatné bržd?ní a p?ehnaná nájezdová rychlost - t?žká zadnice se rozhoupe snadno a vyfackuje t? z trati, chce to trochu grif už, XRT je oproti FZ5 submisivní ?ubinka ), RACek krom toho motoru vzadu je ješt? motokára na steroidech, výborný auto, ale užil jsme si ho až asi po 10kkm v LFS, do té doby boj o život.

Doporu?ení: Za?ni s XRT s restrikcí t?eba na 170-180 koní, je to ?upr zábava, nebo s LX4kou, ale to je trochu divo?ejší strojovna, nicmén? nabízí pure driving pleasure.
__________________

Last edited by Belda_CZ; 17.4.2013 at 09:46.
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 17.4.2013   #9
Kuba5
Newbie

 
Join Date: 19.11.2011
Posts: 7
Default

Kluci díky moc. Dnes ráno jsem zaplatil S2, takže už mám licenci. Tak brzy na trati, ahoj.
Kuba5 is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:28.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.