Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 9.7.2008   #101
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

dnes sa posielali dalsie pozvanky. ak ste sa registrovali na webe iRacing.com, skontrolujte si mailove schranky
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 10.7.2008   #102
windmouse
Moderator

 
windmouse's Avatar
 
Join Date: 13.12.2004
Location: Praha
Posts: 814
Default

timto chci podekovat Ondrejkovi, ktery mi poslal svoji pozvanku navic, takze: Diky chlape, udelal jsi mi radost!
__________________
...
windmouse is offline   Reply With Quote
Old 10.7.2008   #103
Krpas
Regular Member

 
Krpas's Avatar
 
Join Date: 9.11.2004
Location: Semily
Posts: 602
Default

Quote:
Originally Posted by windmouse View Post
timto chci podekovat Ondrejkovi, ktery mi poslal svoji pozvanku navic, takze: Diky chlape, udelal jsi mi radost!
Toz vitaj, uz jsem si te pridal do pratel tak doufam ze se brzo potkame na trati
__________________
Vcz Rulezz

Last edited by Krpas; 10.7.2008 at 18:45.
Krpas is offline   Reply With Quote
Old 10.7.2008   #104
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

Quote:
Originally Posted by Krpas View Post
Toz vitaj, uz jsme si te pridal do pratel tak doufam ze se brzo potkame na trati
+1
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 10.7.2008   #105
windmouse
Moderator

 
windmouse's Avatar
 
Join Date: 13.12.2004
Location: Praha
Posts: 814
Default

uz to jdu pomalu balit v praci
__________________
...
windmouse is offline   Reply With Quote
Old 10.7.2008   #106
Vazli
Regular Member

 
Vazli's Avatar
 
Join Date: 21.3.2006
Location: Pelh?imov
Posts: 601
Default

kde sezenu pozvanku?
__________________
www.vyvonenakara.cz
Vazli is offline   Reply With Quote
Old 10.7.2008   #107
Krpas
Regular Member

 
Krpas's Avatar
 
Join Date: 9.11.2004
Location: Semily
Posts: 602
Default

Quote:
Originally Posted by Vazli View Post
kde sezenu pozvanku?
zaregistruj se na iracing.com a pak uz jen cekej jestli ti ji v dalsi vlne naboru poslou
__________________
Vcz Rulezz
Krpas is offline   Reply With Quote
Old 10.7.2008   #108
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

v septembri by to uz malo byt pristupne verejnosti aj bez pozvanok
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 22.7.2008   #109
AdamCZ
Member

 
Join Date: 4.3.2005
Posts: 105
Default LFS vs iRacing

Tak jsem se zase po nejaky dobe jezdeni iRacingu vratil k LFS a musim rict, ze pokazdy jsem zase mile prekvapenej, jak me LFS proste ne a ne omrzet.

iRacing je skvelej sim, ale je taky hodne narocnej na hardware: Zjistil jsem napriklad, ze cim mensi FPS tim horsi odezva FFB do volantu. V zavode mam treba 40 FPS a vse se zda byt plynule, ale najednou mam mirne zpozdenej Feadback a uz jedu hur, nez v treninku, kde jsem byl sam a FPS bylo vetsi. Asi uz mi nestiha procesor. Aby vse fungovalo jak ma, chce to alespon 100 FPS a o tom se mi muze zatim jen zdat. Musim ale rict, ze ovaly muzu jezdi v pohode. Maj mensi trate a slabsi komp na to staci.

Dalsi co me vzdy nadchne pri navratu k LFS je sitovej kod. Tak tesne vedle nekoho, nebo za nekym se snad v jinym simu zatim jezdit neda. (kdyztak me nekdo opravte). iRacing ma net kod taky slusny, ale stejne se clovek boji priblizit na centimetry.

Na druhou stranu chovani aut v iRacingu je mozna zas o neco lepsi. Clovek hned odhadne co se bude dit a nemusi se ucit znova "jezdit", kdyz presedne z jednoho auta do druhyho. V LFS je podle me chovani aut trochu 'specifikum', na ktery si clovek musi chvili zvykat, ale pak je to v pohode.

Realny trate v iRacingu jsou taky plus.

Rozhodne ale fandim obema simum a nejradsi bych je spojil dohromady a vybral z obou jen ty vyhody.
________
Buy Easy Vape

Last edited by AdamCZ; 15.2.2011 at 04:14.
AdamCZ is offline   Reply With Quote
Old 23.7.2008   #110
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by AdamCZ View Post
Dalsi co me vzdy nadchne pri navratu k LFS je sitovej kod. Tak tesne vedle nekoho, nebo za nekym se snad v jinym simu zatim jezdit neda. (kdyztak me nekdo opravte). iRacing ma net kod taky slusny, ale stejne se clovek boji priblizit na centimetry.
Tady je otázka, nakolik ten rozdíl d?lá kód a nakolik umíst?ní server? v US. Taky strach z SR asi v tom p?ibližování na centimetry d?lá svoje

Quote:
Originally Posted by AdamCZ View Post
Realny trate v iRacingu jsou taky plus.
Tohle není plus ale v p?ípad? iR PLUS. Kdysi dávno jsem tak trochu závid?l rFaktorák?m to množství reálných tratí, na kterých se mohou projet. Jenže když jsem vid?l, jaká to je ?asto hr?za, ta "závist" m? brzo p?ešla. Ono totiž základní tvar zdaleka nesta?í. Pokud nejsou namodelovaný nerovnosti, pokud je tra? tu o dva metry širší, jinde užší, ob?as za?ínají jinde obrubníky, nebo jsou jinak široký/vysoký, tak to s reálem stejn? nemá moc spole?ného, stopa je jiná a zážitek díky absenci nerovností/okolí minimální. To je 100x lepší dob?e ud?laná vymyšlená tra? než špatn? ud?laná "reálná". V iR díky laserov? scanovaným všem tratím se toto m?ní a výraz "reálná tra?" dostává nový rozm?r.

Quote:
Originally Posted by AdamCZ View Post
Rozhodne ale fandim obema simum a nejradsi bych je spojil dohromady a vybral z obou jen ty vyhody.
To by bylo nejlepší, já osobn? bych do ideálního simu namíchal ješt? pár v?cí z nKP.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 23.7.2008   #111
AdamCZ
Member

 
Join Date: 4.3.2005
Posts: 105
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
To by bylo nejlep??, j? osobn? bych do ide?ln?ho simu nam?chal je?t? p?r v?c? z nKP.
Jo to souhlasim. NKP ma taky par jedinecnosti, ktery jinde nejsou. Napriklad tzv. Alfano na volantu, ktery se da ovladat presne jako ve skutecnosti. Znam to z motokar. Mely jsme tam podobny 'budiky' na volantech.
________
Honda RA271 specifications

Last edited by AdamCZ; 15.2.2011 at 04:14.
AdamCZ is offline   Reply With Quote
Old 23.7.2008   #112
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Tohle není plus ale v p?ípad? iR PLUS. Kdysi dávno jsem tak trochu závid?l rFaktorák?m to množství reálných tratí, na kterých se mohou projet. Jenže když jsem vid?l, jaká to je ?asto hr?za, ta "závist" m? brzo p?ešla. Ono totiž základní tvar zdaleka nesta?í. Pokud nejsou namodelovaný nerovnosti, pokud je tra? tu o dva metry širší, jinde užší, ob?as za?ínají jinde obrubníky, nebo jsou jinak široký/vysoký, tak to s reálem stejn? nemá moc spole?ného, stopa je jiná a zážitek díky absenci nerovností/okolí minimální. To je 100x lepší dob?e ud?laná vymyšlená tra? než špatn? ud?laná "reálná". V iR díky laserov? scanovaným všem tratím se toto m?ní a výraz "reálná tra?" dostává nový rozm?r.
presne tak, ked som si porovnaval Lime Rock a Laguna Seca v iR a v rF, tak to bol obrovsky rozdiel a rF trate vyzerali hrozne.

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
To by bylo nejlepší, já osobn? bych do ideálního simu namíchal ješt? pár v?cí z nKP.
co konkretne?
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 24.7.2008   #113
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Ondrejko View Post
co konkretne?
Vzhledem k tomu, v jak bugovatym a zanedbanym stavu nKP je, tak p?ekvapiv? dost v?cí. Nebudu srovnávat s iR, protože tam to bu? není v?bec, nebo nemám dostate?nou zkušenost, takže spíš obecn? co se mi v nKP líbí a stálo by za "vykradení":
- fyzika obecn? - velmi dobrá, setupy založeny na reálných možnostech nastavení auta, z kterého se vychází
- fyzika slick? - lepší než jinde v?etn? "životního cyklu" pneu. Prost? cítím na volantu, jak je ojetá guma, nepot?ebuji sloupe?ek, který mi ?ekne, že už mám jet do box?.
- FFB - velmi dobrý
- AIM - jako reál, v?etn? nastavení a spolupráce s Race Studiem
- kokpity - fungující ovlada?e podle reálu, chybí jen možnost si je namapovat na vlastní tla?ítka
- vlastní boxové stání
- HUD - prakticky žádný, pozice atd p?kn? na pit wall (m?že se to zdát jako nevýhoda, ale soust?edím se mnohem víc na jízdu, než na sledování ?ísel b?hajících po obrazovce, kdyby to šlo aspo? v LFS namapovat na tla?ítko )
- full mode - pro endu super, oprava zav?šení trvá t?eba 10min - ono by to tak m?lo být vždy, jet na krev s tím, že mi to stejn? dají za 15s dohromady nep?ináší pro ?isté závod?ní nic dobrého
... zkrátka pár v?cí by se našlo a doufejme, že to v iR nepod?lají a neza?nou zavád?t minimap a podobné nesmysly
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 24.7.2008   #114
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
- HUD - prakticky žádný, pozice atd p?kn? na pit wall (m?že se to zdát jako nevýhoda, ale soust?edím se mnohem víc na jízdu, než na sledování ?ísel b?hajících po obrazovce, kdyby to šlo aspo? v LFS namapovat na tla?ítko )
- full mode - pro endu super, oprava zav?šení trvá t?eba 10min - ono by to tak m?lo být vždy, jet na krev s tím, že mi to stejn? dají za 15s dohromady nep?ináší pro ?isté závod?ní nic dobrého
SHIFT+F a pusti si http://www.lfsforum.net/showthread.p...537#post451537
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 24.7.2008   #115
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Agarash View Post
Mám (koukni na post #41), ale už nepoužívám, nefungovalo to tak upln? jak bych si p?edstavoval a vývoj se zastavil. Shift+f není upln? ideální ?ešení, ale nechci tu zabíhat p?íliš do OT.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 24.7.2008   #116
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

keby ste sa chceli dozvediet viac informacii o zakladnom systeme sutaze v iR, precitajte si Basic Competition Information v spodnej casti stranky
http://simracing.sk/iracing-quick-start-guide.html
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 6.8.2008   #117
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

dnes sa budu posielat dalsie pozvanky
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 6.8.2008   #118
P@cho
Member

 
P@cho's Avatar
 
Join Date: 15.4.2005
Location: Kežmarok (SK)
Posts: 393
Default

Quote:
Originally Posted by Ondrejko View Post
dnes sa budu posielat dalsie pozvanky
Prave prišla
__________________
http://pbmining.com?ref=Pacho
P@cho is offline   Reply With Quote
Old 8.8.2008   #119
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

tak už vesele jezdím
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2008   #120
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default 12:00 pm EST (18:00 GMT) August 26, 2008

dnes bol ohlaseny datum verejneho spustenia iRacing - 12:00 pm EST (18:00 GMT) August 26, 2008
pocitadlo najdete na ofiko stranke http://www.iracing.com
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:51.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.