Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Assetto Corsa

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23.3.2013   #201
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by Logical View Post
Pevnej bod muze byt tvoje auto, tak jako v lfs. I v AC si muzes nastavit fixni kokpit.
Zkus si to. Kazdy si na to musi prijit sam Nezapomen za to uratit x tisic
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 23.3.2013   #202
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

To mi pripomína, že 3D helmu malo ma? Atari pre svoju konzolu Jaguár už okolo 1995, ale nakoniec z toho ni? nebolo. Som zvedavý, ?i už technika tak pokro?ila že to bude použite?né bez toho aby ?udia padali dezorientovaní na zem a tak, držím palce. :-) Predpokladám, že tak ako s Google okuliarmi oko nebude musie? by? stále zaostrené na pár centimetrov, ale viac do dia?ky.
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 23.3.2013   #203
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Asi mi nerozumíš. Normální auto se ?ídí/cítíš zadkem. To v simu nemáme, tak se ?áste?n? (k FF a zvuku) ?ídíme i obrazem. Každý pixel náklonu/pohybu ti m?že dávat informaci, co se s autem d?je. Pokud ale tím kokpitem (hlavou) hýbáš, nemáš ten pohyb kokpitu v??i okolí jak ode?íst, nevíš co z toho je pohyb auta a co pohyb hlavy (samoz?ejm? trochu to víš a ?asem se vycvi?íš, ale ?ást informace se ztratí a proto to zpomalení, jak psal Ag).
Rozumim a mas pravdu. V AC hned pri prvnim spusteni jsem si zapnul prave ten fixni kokpit, abych mel vic informaci. Neuvedomil jsem si ale, ze drobny rotace hlavy muzou mit vliv na vnimani tehle informaci. Pokud ale bude otaceni kamery ve hre vyhlazeny (na zaberech oculusu je videt, ze otaceni je krasne hladky, zadny noise), myslim ze problem to nebude veliky. Je to ale kazdopadne dobra poznamka.

Na druhou stranu obrovskej prinos oculusu vidim v tom, ze vidis perspektivu, takze budes mnohem lepe odhadovat vzdalenost, coz muze tvoji rychlost naopak zvysit a hlavne pomuze v soubojich s ostatnima.
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv
Logical is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2013   #204
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Ja jednoznacne suhlasim s Pablom a oculus som sice neskusal, ale myslim, ze by som si na to nevedel zvyknut tak, aby som bol rovnako rychly, ako bez neho na klasickom monitore. Mna v lfs vyvedie z miery uz len to ze sa pozriem dolava/doprava a som znacne "desorientovany".
To iste je napr v Mafii - v jednotke urcite, v dvojke neviem, ale ked clovek ide autom a striela tak sa moze divat z auta kam chce a mierit kam chce...no vtedy ovladat rozumne auto je nad moje sily.
Na druhej strane - co by som dal za to, aby som videl aj do praveho spatneho zrkadla aj na non-single-seaterechom. Ale to sa da stale vyriesit troma monitormi.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2013   #205
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
...Ale to sa da stale vyriesit troma monitormi.
Otazka teda znie.. co je podla vas lepsie??? Monitor typu 24" alebo 3x nejaka 20" alebo dataprojektor?? pytam sa aj preto ze nad tym uvazujem. Co sa tyka nakladov tak 24" cca 80€ nejaka 3X20 cca 90€ a projektor cca 150€ (ale ma aj dalsie vyuzitie napr. pozeranie filmov)
ceny som uvadzal prudko orientacne a bral som do uvahy pouzivany kus napr. z bazosu
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2013   #206
HonzaNB
Member

 
HonzaNB's Avatar
 
Join Date: 19.12.2009
Location: Nový Bor
Posts: 473
Default

?ekl bych, že ?ím širší úhle pohledu, tím líp. Ideální stav by byl mít pokryto 180°

Používal jsem 17" 4:3, te? mám vedle sebe 24" 16:9 + 17" 4:3 a je to lepší, protože u v?tšiny aut to sta?í až k pravému zrcátku. M?l jsem možnost si vyzkoušet i 3x 24" a byla to paráda.
HonzaNB is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2013   #207
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
Otazka teda znie.. co je podla vas lepsie??? Monitor typu 24" alebo 3x nejaka 20" alebo dataprojektor?? pytam sa aj preto ze nad tym uvazujem. Co sa tyka nakladov tak 24" cca 80€ nejaka 3X20 cca 90€ a projektor cca 150€ (ale ma aj dalsie vyuzitie napr. pozeranie filmov)
ceny som uvadzal prudko orientacne a bral som do uvahy pouzivany kus napr. z bazosu
Ak by som mal moznost, tak by som isiel do 3ch monitorov. V aute je zbytocne mat vysoky obraz, je lepsie orientovat sa na sirku kvoli bocnym oknam a zrkadlam.
Dobre je to vysvetlene tu: http://www.youtube.com/watch?v=rri19PqJ3qU
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2013   #208
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by HonzaNB View Post
?ekl bych, že ?ím širší úhle pohledu, tím líp. Ideální stav by byl mít pokryto 180°

Používal jsem 17" 4:3, te? mám vedle sebe 24" 16:9 + 17" 4:3 a je to lepší, protože u v?tšiny aut to sta?í až k pravému zrcátku. M?l jsem možnost si vyzkoušet i 3x 24" a byla to paráda.
nemas ten obraz potom predeleny tak nejak v strede? Ked som ta dobre pochopil tak mas 2 monitory ... teda |_|_|
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2013   #209
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
Ak by som mal moznost, tak by som isiel do 3ch monitorov. V aute je zbytocne mat vysoky obraz, je lepsie orientovat sa na sirku kvoli bocnym oknam a zrkadlam.
Dobre je to vysvetlene tu: http://www.youtube.com/watch?v=rri19PqJ3qU
dakujem za link... zaujimave video
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 25.3.2013   #210
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
nemas ten obraz potom predeleny tak nejak v strede? Ked som ta dobre pochopil tak mas 2 monitory ... teda |_|_|
V LFS lze nastavit po?et bo?ních obrazovek a úhel mezi nimi. Takže m?žeš nastavit t?eba 0-1-1 -> nic vlevo, 1 uprost?ed, 1 vpravo. Taky jsem to tak jednu dobu provozoval kv?li pravému zrcátku.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 25.3.2013   #211
Petersbond
Member

 
Petersbond's Avatar
 
Join Date: 14.11.2009
Location: near Plze?
Posts: 275
Default

To lze i shift+F4 modu ??
Petersbond is offline   Reply With Quote
Old 25.3.2013   #212
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by salik1992 View Post
V LFS lze nastavit po?et bo?ních obrazovek a úhel mezi nimi. Takže m?žeš nastavit t?eba 0-1-1 -> nic vlevo, 1 uprost?ed, 1 vpravo. Taky jsem to tak jednu dobu provozoval kv?li pravému zrcátku.
to som si neuvedomil.. to mas pravdu
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 25.3.2013   #213
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Quote:
Originally Posted by Petersbond View Post
To lze i shift+F4 modu ??
Nevím, co tím p?esn? myslíš. Jde to takto nastavit v okn? i ve fullscreen.

V okn?: Ve Windows nastavíš rozší?it zobrazení (plochu) a pak okno lfs roztáhneš p?es dva monitory.

Fullscreen: V XP?kách bez problém?. Od Vist výše se to dá ?ešit bu? p?es Eyefinity u AMD nebo t?eba pomocí SoftTH u ostatních videokaret.

Zp?t k AC: Zkusil jsem ten zatím poslední build. Zlepšení výkonu je poznat, ale stejn? se nedostanu p?es 60FPS. Mám podez?ení, že místo nvidie používá integrovanou grafiku na procesoru, i když jsem mu tu nvidii vnutil. Stejný problém jsem m?l i s lfs.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 25.3.2013   #214
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Process Explorer od Sysinternals ukazuje vy?aženie CPU aj GPU pre každý proces, tam je vidie? ?i grafika "nie?o robí".
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 25.3.2013   #215
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
Otazka teda znie.. co je podla vas lepsie??? Monitor typu 24" alebo 3x nejaka 20" alebo dataprojektor?? pytam sa aj preto ze nad tym uvazujem. Co sa tyka nakladov tak 24" cca 80€ nejaka 3X20 cca 90€ a projektor cca 150€ (ale ma aj dalsie vyuzitie napr. pozeranie filmov)
ceny som uvadzal prudko orientacne a bral som do uvahy pouzivany kus napr. z bazosu
Je lepší mít t?i, v LFS speciáln? m?žou být i ty dva ?ešením. Takže možná za?ít jedním v?tším a pak dokoupit další. Optimální velikost, pokud nebudeš používat hardwarový dashboard, je 27". I t?ch 24" sta?í, když jsou 16:10. Zkoušel jsem dlouho r?zné velikosti a 27ky mi vyšly nejlépe. Samoz?ejm? lepší by byly nap? t?i WQXGA 30" panely, ale to už jsme trochu jinde zase.
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 28.3.2013   #216
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Nové obrázky F40
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 28.3.2013   #217
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

fap time
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv
Logical is offline   Reply With Quote
Old 28.3.2013   #218
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Je to sice nádherný, ale za?ínám si ?ikat, co to ve výsledku bude stát? 2000 ro?n? jako iRacing + každá tra? a auto n?co navíc? Jsem na to zv?dav.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 28.3.2013   #219
HonzaNB
Member

 
HonzaNB's Avatar
 
Join Date: 19.12.2009
Location: Nový Bor
Posts: 473
Default

Jestli se nepletu, tak nekde psali, ze hru jako zakladni balicek trati a vozu koupis jednorazovou platbou a pak se mozna bude doplacet za oficialni addons - dalsi vozy a trate.
HonzaNB is offline   Reply With Quote
Old 28.3.2013   #220
Sumys
Newbie
 
Join Date: 18.4.2005
Posts: 10
Default AC jízdní vlastnosti

N?kdo tady psal, že se mu jízdní vlastnosti zdají takové, že gumy až moc drží. To na jedné stran? vypovídá, že doty?ný se vyzná a kloubouk dol? a na stran? druhé, že AC opravdu simuluje dob?e. Je to totiž sériovka na závodních semi-slikách a oproti sérii má i samosvornej diferenciál nastavenej p?i plynu na 15 procent.
Sumys is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:11.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.