Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Assetto Corsa

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26.12.2014   #1021
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

a nenici to 100%-ne turbo motor? mne sa inak zda velmi divne ze na BMW 1M sa nici motor pri preradzovani pod plnym plynom...to sa mi uplne nezda. Niekedy to robilo iba pri 1M S3 a teraz uz aj pri seriovej
__________________
Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 26.12.2014   #1022
aspect
Newbie
 
Join Date: 25.4.2006
Posts: 31
Default

díky za reakce panstvo. S tím mým umistovaním v kvalifikaci to bylo dost subjektivni, m?l jsem trochu specifikovat katergorii a to GTR, proste se mi zda, že ty auta toho opravdu až moc odpustí co se týka jizdniho stylu, ostatní t?ídy mi p?ijdou naprosto ok, reflektujíci schopnosti ?idice. Cítím, že v realu bych m?l mnohem v?tší šanci p?ežít v M3 GT, než v seriove M3, ale asi to tak má být. Jako RUFko, to povýšilo demolition derby na další uroven :-) Dle RSR mám rate of invalid laps 75% na Spa a 65% na Monze Turbo zvyšuju na 100%, ob?as poškození motoru problikne, ale ani to za celej závod nezežloutne.
Jeste k tem obrubníkum, myslím, že mugello vyníka, tam je tech obrubníku kolem 10, ale já bych ne?ek, že to je efekt ztráty gripu, spiš jako by kolo zapadlo do strouhy, i volant na to reaguje trhnutím, ale jen u aut s nízkým podvozkem, nebo se specifickou pneumatikou, nemam odzkouseno, ale takova formula abarth nebo idealne forumla lotus 98 jsou na to citlivé.
aspect is offline   Reply With Quote
Old 27.12.2014   #1023
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
a nenici to 100%-ne turbo motor? mne sa inak zda velmi divne ze na BMW 1M sa nici motor pri preradzovani pod plnym plynom...to sa mi uplne nezda. Niekedy to robilo iba pri 1M S3 a teraz uz aj pri seriovej
RUF motor nenici.
Ano bohuzel nektera auta od Kunos, jako prave ta seriova nova BMW nici motor kdyz se vytoci, asi spatne nastavili omezovac. Pochybuju ze u realneho auta dali Nemci omezovac tak vysoko ze to nici motor.

Quote:
Originally Posted by aspect View Post
díky za reakce panstvo. S tím mým umistovaním v kvalifikaci to bylo dost subjektivni, m?l jsem trochu specifikovat katergorii a to GTR, proste se mi zda, že ty auta toho opravdu až moc odpustí co se týka jizdniho stylu, ostatní t?ídy mi p?ijdou naprosto ok, reflektujíci schopnosti ?idice. Cítím, že v realu bych m?l mnohem v?tší šanci p?ežít v M3 GT, než v seriove M3, ale asi to tak má být. Jako RUFko, to povýšilo demolition derby na další uroven :-) Dle RSR mám rate of invalid laps 75% na Spa a 65% na Monze Turbo zvyšuju na 100%, ob?as poškození motoru problikne, ale ani to za celej závod nezežloutne.
Jeste k tem obrubníkum, myslím, že mugello vyníka, tam je tech obrubníku kolem 10, ale já bych ne?ek, že to je efekt ztráty gripu, spiš jako by kolo zapadlo do strouhy, i volant na to reaguje trhnutím, ale jen u aut s nízkým podvozkem, nebo se specifickou pneumatikou, nemam odzkouseno, ale takova formula abarth nebo idealne forumla lotus 98 jsou na to citlivé.
Zavodni auta i v realu se chovaji a ridi jinak a pripadaji jednodussi na rizeni v nekterych ohledech. A to rozumna jizda, samozrejme kdyz se na to slape tak to jede vic nez na co je normalni clovek zvykly ale i tak co se tyce "handling"/ovladani tak je to jednussi pri srovnatelnych rychlostech s "civilnim" autem. Nejvetsi rozdil pak casto jsou brzdy, diferak a gumy oproti seriovce. Alespon tak jsem to pochopil za tu dobu koukani videi, cteni vseho mozneho a mluveni s lidma. Lepsi gumy lip to drzi. Lepsi brzdy vic to brzdi. Zavrenejsi diferencial, netancuje to jak kaca a nehrabe tomu vnitrni kolo neustale.

Formule nemaji rady obrubniky ani v LFS, to rozlozeni vahy a snadno vytaceci motor z toho delaji hodiny. Kdyz se formule utrhne tak te nic nezachrani, davat velke kontra se clovek musi i odnaucit jinak se posles do zdi.

Me RUF neproblikava s nicenim motoru a to jsem ho tu mel pustene 7 a pul minuty v omezovaci kdyz jsem testoval neznicitelnost pneumatik: 784C, 1110kpa



Zatim drzim s RUF dve WR
Uz by to mohl nekdo prekonat.
Dnes jsem zkusil Silverstone National a tak jsem nabral druhy i kdyz jen velmi tesne.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 27.12.2014 at 01:39.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 27.12.2014   #1024
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

aspect: GTR mi p?ijdou taky "lehký", ale t?žko hodnotit, když jsme v tom v reálu nesed?li. Já jel jen v civilních R8 a RS GT3 a rozdíl proti normálnímu autu obrovský, neporovnateln? líp to brzdí, sedí, zatá?í, všechno. Samoz?ejm? jsem s tím nejel žádnou pilu, ale p?išlo mi to taky "lehký". Možná GTR i odpouští, ale nic to nem?ní na tom, že když p?ijde rychlík z reálu jako Klouczech, tak prost? všem ujede. Odkoukal jsem n?kolik GT3 replay? z minulé ligy a nem?l jsem pocit, že by se "prasení" n?komu vyplatilo.

JackCY: jsi velmi rychlý, ale promi?, ?ást z toho co píšeš je podle m? mimo. V??ím tomu, že to je proto, že jezdíš furt na myši a pak t?žko n?které v?ci posoudíš, protože jen obraz to asi nezprost?edkuje.
Model AC rozhodn? není proti LFS klouzavý. Vem si t?eba XRG (140k), na suchu to p?ivedeš lehce do smyku, udržíš celou zatá?ku a na konci t? to ani nekopne a nep?ehoupne na druhou stranu, prost? to jde do ztracena jak na sn?hu. Zkus to samé v AC. Bohužel ty neucítíš ve volantu co to d?lá, p?esto poznáš, jak o 100k výkonn?jší E30 v AC je problém udržet na suchu v driftu. Jestli jsi zkoušel n?kdy driftovat s <150k autem na suchu, tak víš o ?em píšu.
Psal jsi taky že "nepretaceji se ani ta premotorovana monstra" - no to jsem vid?l, když jsem za tebou jel na Spa a ty jsi skoro všechny zatá?ky jel bokem, F40 ti po?ád ust?elovalo. Zrovna tak poslední závod GT2/Macau, to auto drželo prakticky jak p?ibitý a ty jsi stejn? mával zadkem, mám replay, kdybys mi nev??il
Na jiném fóru jsi zase psal, že defaultní FOV 56 je jak koukat dalekohledem a že jezdíš 65 (90st horizontáln?) na 16:10 monitoru. Na tom všem je vid?t, jak odlišn? vnímáš pocit reality a že se asi neshodneme. To co jezdíš ty je totiž jak koukat dalekohledem, ale oto?eným.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 27.12.2014   #1025
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Ty modely v LFS a AC jsou jine, klouzanim jsem mysle ze napriklad GT2 v AC klouze a nedotaci a da se s tim jezdit vic nevhodne, prestreleni najedu, vytocis kola a ono se to tam zatoci, gumy nespalis, snad byl i nejaky bug kdy vetsi rejd znamenal jeste vetsi grip. V LFS to bud drzi a nebo se clovek veze ven, ten rozdil mezi OK a KO mi prijde vice skokovy v LFS nez v AC. Myslim ze je dobre ze pneumatiky vice chladnou v AC ale i diky tomu se da jezdit vic tak ze se drhnou predni gumy v najezdu. Me to nevyhovuje a setupy si menim na pretacive abych tim predkem "nedrhnul" a bylo auto zivejsi.
Co je realnejsi a co ne nedokazu posoudit ale tipoval bych ze spise to "klouzaci" ala AC a rFactor.

Premotorovana monstra myslim LaFerrari napriklad ktere na 3 ve 100km/h 5500rpm na vyjezdu ze zatacky pod plnym plynem pri spravnem najezdu neustreli, bez TC atd. I kdyby to melo pri tech otackach "jen" 500HP a 500Nm tak pochybuji ze v realu by se to bez TC neroztocilo dokolecka. I na 2 se to da pod plnym plynem idealne vyjet ze zatacky bez TC ale uz to zacina trosku prokluzovat.
Ale treba je to opravdu tak dobre auto ze se s tim daji vyjizdet zatacky pod plnym plynem bez TC.

F40 a RUF jsou stary auta na kterych se neda nastavit podvozek. Samozrejme bez pedalu se s nimi jezdi spatne nebot maji skokove vykon v posledni ctvrtine otacek a v nizsich nic moc. Takze pri plnem plynu to nejdriv nejede a pak to kopne a jde to do smyku. F40 ustrelovat mi muze ale neotocilo me.

Replay Macau se rad kouknu
Uploadoval jsem setup na UVZ ale prilohy tam nejak zlobi asi.
Opet pretacive nastavene, odklony, ARB, 1/6 kridla, mozna i tlumice jsem pomenil. Na takto uzke trati to je casto boj mezi nedotacenim a pretacenim nebot neco jako pul plynu kdy to zataci dobre samozrejme nemam. Tot jsou omezeni kdyz nejsou pedaly.

Drive meli hry FOV nastaven casto na 90 horizontalne/75 vertikalne (Half-Life), nekdy od 2005 FOV ale postupne vyvojari her zacali snizovat a zakazovat ho menit. Zacalo se take rozsirovat mit zapojenych vice monitoru a ukazovalo se ktere hry jak nastavuji FOV a funguji nebo nefunguji s vice monitory. Od vydani CoD4 vetsina her omezila FOV na 80 horizontalne/55-60 vertikalne. Crysis 60 vertikalne cca 85 horizontalne.
Na zavodni hry mit 75 vertikalne je casto moc nebot je pote videt i pod volant.
LFS ma defaultne 90 horizontalne a na to uz jsem si zvyknul nejen u zavodnich her a byl na to zvykly z predchozich her. Prijit pote do novejsiho AC nebo jinych her kde je pouze 80 horizontalne/56vertikalne defaultne je to pote jak koukat dalekohledem. Nevidim ani cele bocni zrcatko u vetsiny aut.
Take zalezi jak blizko clovek sedi u monitoru ale zejmena na co je uz zvuknuty a na jaky pohled ma natrenovan odhad vzdalenosti. Ja kdyz prijdu ke hre nastavene na 85 a mene horizontalne tak to behem par minut poznam a menim to nebo hledam kde se to da prenastavit, ktery hack z WSGF potrebuji apod.

S vetsim FOV je videt vice do stran a vetsina bocnich zrcatek je videt, ale napriklad M3 GT2 ma defaultni pozici tak vepredu ze je clovek nalepen na volantu.


Naopak 458 GT2 ma spise opacny problem kdy pohled je vice vzadu defaultne ale zrcatko je tak moc vysunuto od vozidla ze ani s vetsim FOV neni videt.

Pokud ma nekdo triple screen a sedi daleko nekde v sedace nebo na gauci pak samozrejme vFOV i na 40 bude pripadat idealni.

Co jsem triple screen a sedacku zkousel tak jsem ale stejne FOV zvedal nebot ho tam meli defaultne na malou hodnotu a videl jsem velke prd na prostrednim monitoru, bocni stejne nevidim pri jizde a mensi FOV mi kompletne rozhodil odhad vzdalenosti a pojem rychlosti.
Jak to komu vyhovuje na co uz si zvyknul. Nekdo si nezvykne na zadne nastaveni a klidne bude jezdit v kazde hre s jinym FOV.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 28.12.2014   #1026
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Tak o fov asi ani nema cenu bavit sa. Ja som to tu rozpisoval uz par mesiacov dozadu. Bez spravneho nastavenia fov (predovsetkym pri vysokom) sa zatacky zdaju menej ostre, pocit z rychlosti je lepsi a preto vznika dojem, ze auto je nedotacave. Pri fov nastavenom spravne je dojem z rychlosti spravny a auta sa uz pocitovo chovaju spravne.
Na AC fore je niekde aj porovnanie fov a tam je jasne vidiet ako rozdielne potom hrac vnima zatacky. Tu je video z iR: https://www.youtube.com/watch?v=4yYeiAHsdr0
A presne ako pise Pablo, pre mna je najlepsim meritkom Klouczech, pretozeked je v simulatore najlepsi clovek so skusenostami z realu, tak je to dobry simulator.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013

Last edited by GothaR; 28.12.2014 at 16:29.
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 28.12.2014   #1027
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 5.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Zase to se mnou nep?ehán?jte

Já si vše nastavuji na pocit a svoje pohodlí tak, aby pro m? byla jízda co nejreáln?jší, zábavná a pohodlná.

Díky iRacingu jsem za?al jezdit nižší FOV a v AC mám te? ve všech autech na jednom monitoru (27´ 2560x1440) 39 stup??.
Monitor mám blízko a sv?j volant mám více/mén? tam, kde by byl v reálu. (Virtuální volant mám vypnutý)

Na AC jsem si ze za?átku asi dva týdny zvykal a v?bec nechápal GT?ka, jak s nimi jezdit.

Postupem ?asu jsem dal n?kolik ligových 30-60 minutových závod? a p?išel jsem tomu na chu?.

Je pot?eba zachovat tu správnou rychlost v zatá?ce a držet auto na hran?. Ud?lat setup (d?lám si taky p?etá?iv?jší, ale zase abych nepálil jenom zadní gumy).

N?který auta v AC fungují až nesmysln? dob?e, viz La Ferrari.

GT?ka mají podle m? taky až moc veliký grip, hlavn? p?es obrubníky.
Je ale pravda, že se takhle lehce ovládají i v reálu, jenom na ?lov?ka p?sobí hrozný síly

Jsem zv?davý na RUF, vypadá to jako zábavný drftcar...
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 28.12.2014   #1028
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Ano pri vyssim FOV je pohled "rychlejsi" (objekty se priblizuji rychleji, objekty po stranach se mihaji rychleji), na defaultnich 56 jsem porad prestreloval protoze to bylo pomale.
Spravne vFOV co jsem spocital a stejne to pocita i ten z videa je jen 27. Pak me okno do virtualniho sveta by odpovidalo 1:1 realu. Toto bohuzel ale pri single monitor setupu moc nefunguje nebot pri tak nizkem FOV clovek ztrati vsechen periferni pohled ve virtualnim svete a pocit rychlosti v simech je kompletne pryc. Pokud ma nekdo projektor/mnoho monitoru/HMD a dokaze virtualni obraz dat az tak moc vedle sebe, pak ano nastavit si to realne nebo mnohem vice blize k realnemu pohledu je samozrejme lepsi. I kdybych mel monitory 3 vedle sebe tak me vFOV by pri pozici monitoru takto blizko bylo stale stejne jen 27 a zvetsilo by se mi hFOV na 98. Co jsem triple screen zkousel, i kdyz jsem sedel daleko v sedace, tak takto male FOV mi nevyhovovalo nebot jsem videl stale velke prd i s 3 monitory.
Me ztrata periferniho videni ve virtualnim svete nevyhovuje a je to potom jak koukat dalekohledem.

Snad nekdy dodelaji poradne HMD i kdyz na oci to neni zrovna dobre.

---

RUF je dobry, je s tim sranda jezdit
Jenom ten podvozek je na tom civilni a i kdyz to ma vykonu tunu a na semislickach slusny grip tak to nejede tak dobre jak by mohlo s tvrdsim prenastavenym podvozkem.
Jestli mas chut, zkus prekonat moje dve WR, zajimalo by mne kolik tak v AC ztracim bez pedalu s RUF. Silverstone National, Vallelunga Club, obe jsou okolo minuty na kolo.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 28.12.2014 at 12:38.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 29.12.2014   #1029
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

JackCY: To rychlejší chladnutí gum v AC vidím taky jako lepší, když kouknu t?eba na https://www.youtube.com/watch?v=oUohIZEyq0w tak sta?í krátká rovinka. Sice formule jede rychleji, kola jsou více ochlazována v?trem atd, ale i tak když vzpomenu jak jsem v LFS chladil spálená kola n?kolik kol, je to v AC asi blíž realit?.

LaFerrari by m?lo um?t zadriftovat, ale nezkoušel jsem moc, jak píše Klouczech, funguje až moc dob?e, m? to auto nebaví.

F40 - no když dokážeš na myši dát b?hem chvili?ky plné kontra a navíc to umíš, tak pro? by t? to m?lo p?eto?it

FOV - p?i posuzování dalekohled/nedalekohled v?bec ne?eším, kdo je na co zvyklý nebo kdo si na co dokáže zvyknout, kolik je z auta vid?t a už v?bec ne, jestli vidíš zrcátko. Diskuze je, jak by to m?lo být správn?. Pokud máš 90st horizontální FOV tak to znamená, že by si se dv?ma monitory m?l být schopen obestav?t do p?lkruhu (ve vzdálenosti o?í od nich jak to máš te?). A to po?ítám, že ti budou 3 monitory chyb?t.. Pokud by ses obestav?l 5 monitory, tak by na jeden vycházelo horizontáln? 36st. V praxi bývá jeden monitor blíže, což umož?uje zvýšit FOV a i pro zachování p?ehledu na trati si lidi dají v?tšinou trošku víc. Já jezdím 38st v AC na 24" 16:10, což je 60st horizontáln?, monitor naražený hned za volant. Správn? by to m?lo být ješt? trošku mén?, ale pot?ebuji alespo? trošku vid?t okolí. V LFS jsem taky dlouho jezdil na vysoká FOV, pak to zm?nil, n?jakou dobu mi trvalo si zvyknout, ale te? už si to neumím p?edstavit jinak, než takto správn? nebo alespo? poblíž správné hodnoty. Vnímání trati se úpln? zm?ní. GothaR to popisoval dob?e a to video které odkazuje je super, vlastn? bych to jen opakoval. S HMD naše FOV problémy zmizí a budeme ?ešit zase jiné
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 29.12.2014   #1030
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 5.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
JackCY: To rychlejší chladnutí gum v AC vidím taky jako lepší, když kouknu t?eba na https://www.youtube.com/watch?v=oUohIZEyq0w tak sta?í krátká rovinka. Sice formule jede rychleji, kola jsou více ochlazována v?trem atd, ale i tak když vzpomenu jak jsem v LFS chladil spálená kola n?kolik kol, je to v AC asi blíž realit?.
Vyvážení oh?ívání gum se mi v AC taky líbí víc, ale na rovince se pneu h?ejou a h?ejou, p?itom by se m?ly chladit, což zase bylo správn? v LFS.
P?ijde mi, ž ?ím jedu rychleji v AC, tím se více h?ejou...
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 29.12.2014   #1031
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
JackCY: To rychlejší chladnutí gum v AC vidím taky jako lepší, když kouknu t?eba na https://www.youtube.com/watch?v=oUohIZEyq0w tak sta?í krátká rovinka. Sice formule jede rychleji, kola jsou více ochlazována v?trem atd, ale i tak když vzpomenu jak jsem v LFS chladil spálená kola n?kolik kol, je to v AC asi blíž realit?.
Moc pekne video. Je videt jak povrch chladne, kdyz hodne zpomali pri priprave na start a pote stoji tak se zpatky ohriva jak je vnitrek gumy teply. Moc hezke
FOV vyzkousim pod 50 na nejakou dobu, jestli si na to zvyknu nevim, trba tech 37-38 jako polovina bude jednodussi si zvyknout.
Monitor mam asi 70cm daleko, 24", vychazi realne FOV 27-28 stupnu. Na realnych 36 bych ho musel mit 53cm daleko. Zkusim ho priblizit, i kdyz koukat na pixely se mi moc nechce a pod 50-55cm uz zacinaji byt videt.

Quote:
Originally Posted by Klouczech View Post
Vyvážení oh?ívání gum se mi v AC taky líbí víc, ale na rovince se pneu h?ejou a h?ejou, p?itom by se m?ly chladit, což zase bylo správn? v LFS.
P?ijde mi, ž ?ím jedu rychleji v AC, tím se více h?ejou...
Ano na rovince v AC se pomalu ohrivaji. Ne open wheel auta maji pneumatiky schovane a asi se budou tedy hrat vic. Tady je videt F1 na rovinkach a jak se pneumatika pomalu ohriva na rovince tam kde je nejvetsi flex v pneumatice, vnitrni cast. 0:25-0:36 Nejprve zchladne po zatace ale jak jede rychleji a rychleji tak se vice a vice ohrivaji vnitrni strany pneumatik, staci si skocit mezi casy kdy je studena na rovince a na konci rovinky pred brzdenim kdy je teplejsi.



Formula 1: Thermal Camera


Bohuzel AC sice ma minimalne 3 teploty pneu ale pouze 1 je exportovana do aplikaci Pak se muze zdat ze cela pneumatika se ohriva ale muze to byt pouze maximalni nebo teplota vnitrni casti pneu ktera zustava vice ohrata i na rovinkach. Koukat na tu jejich devapp kde jsou teploty 3 se pri rizeni moc neda. A do replayu udaje o vozidle neukladaji a replaye nejsou simulovane jako v LFS ale nahrane a priserne velike.
LFS ma teploty 4. Resp. rekl bych ze ma plosky na pneumatice, "mnoho", kazdou se 3 teplotami a pote ma jednu spolecnou vnitrni teplotu. Nepocitam boky pneumatik, pak mozna 5 na "plosku"/usek pneumatiky nebo 3 spolecne.

Nejhorsi v AC je ze pneumatiky jsou skoro neznicitelne a lze s nimi prekrocit i 1700C Bez vybuchu atd. Uz jsem jim to tam dal jako bug ze takove vysoke teploty a tlaky v pneumatikach kterych lze dosahnout asi nejsou moc realisticke. Zatim Kunos na detaily mimo data ktera dostane moc neda.

Take by se mi libilo kdyby pneumatiky na rovince vice chladnuli v AC ale asi to neni moc realne. Oni nechladnou ani s F1 nebo jinymi formulemi v AC? Musim vyzkouset, s GT2 urcite nechladnou podle dat zatim dostupnych pres user app. Jestli nechladnou ani s F1 pak to chladnuti maji spatne bohuzel, opet.

LFS a teploty, je proste LFS, neni co dodat

---

WR uz nemam, zeptal jsem se bash0ra jestli by tam nezajel a prekonal je moc pekne, s tim RUFem jezdi jak ufon Parada koukat na jeho replay
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 29.12.2014 at 16:22.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 29.12.2014   #1032
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 5.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Quote:
Originally Posted by JackCY View Post
---

WR uz nemam, zeptal jsem se bash0ra jestli by tam nezajel a prekonal je moc pekne, s tim RUFem jezdi jak ufon
Tak po tom, co se do toho pustil Mariusko, tak to nemá cenu ani zkoušet
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 29.12.2014   #1033
aspect
Newbie
 
Join Date: 25.4.2006
Posts: 31
Default

Quote:
Originally Posted by Klouczech View Post
Tak po tom, co se do toho pustil Mariusko, tak to nemá cenu ani zkoušet
Tvl, co to je za typka Jsem ho nedávno nahodn? našel, a m?l jsem chu? reportovat cheatera. 2 kola na monze a z toho da WR jo?!
aspect is offline   Reply With Quote
Old 29.12.2014   #1034
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Klouczech View Post
Tak po tom, co se do toho pustil Mariusko, tak to nemá cenu ani zkoušet
Podla info na RSR pouziva triplescreen a G27, no informacia pri case s autom RUF. H SHIFTER NOT USED sorry ale nech by bol ten cas akykolvek, bez H-cka mu to neuznavam
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 29.12.2014   #1035
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by aspect View Post
Tvl, co to je za typka Jsem ho nedávno nahodn? našel, a m?l jsem chu? reportovat cheatera. 2 kola na monze a z toho da WR jo?!
Jezdil v LFS i kdyz moc jsem ho nepotkal na trati tak jmeno si pamatuju z jedne ligy.
Ano asi tak bezne kazdych 15min (5-6kol nez ohrejes pneu) dal nove WR s RUF na nove trati
Dnes mu ale nekdo prekonal Nordschleife, ale to je trat na ktere poskladat vsech tech 73 zatacek (pocitaji asi jen ty vetsi) projetych dobre je vcelku nemozne.

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
Podla info na RSR pouziva triplescreen a G27, no informacia pri case s autom RUF. H SHIFTER NOT USED sorry ale nech by bol ten cas akykolvek, bez H-cka mu to neuznavam
RSR ukazuje triple screen u vsech. Ja mam monitor jeden a ukazuje mi to triple screen ON. A do toho typu ovladani si muzu napsat treba "I <3 LFS".
Dalsi vec je ze nema spotrebu paliva ani pneumatiky, takze se da jezdit do nekonecna s 1L paliva a pneumatiky se neopotrebovavaji a nemeni se jim grip.

Ja kdyz vypnu tu ideal racing line podle ktere se ucim kde jak brzdit na tratich ktere neznam tak mi to da PRO rank. Ted jsem zkousel bez paliva a gum a s vcera upravenym ovladanim jsem prekonal sve PB a to jsem posledni zatacku prestrelil a ztratil tam hodne. Bez pedalu je to umeni udelat ty najezdy, s pedaly bash0r pekne dobrzduje a drzi si plyn aby mu to neklouzalo. Idealne si najede do zatacky. To se s kamikaze najezdy co musim delat ja neda srovnavat, bud brzdim moc brzy a nebo moc pozde protoze dobrzdit si trosku kdyz uz jsem v zatace nemuzu a to je na pomalych tratich dulezite.

Setup ma jen vyssi odklony, jako ja na max A nejrychlejsi prevod ktery nejvic tahne, 315km/h max ktery je ale bez pedalu obtizne pouzivat nebot to porad hrabe na 2ku a vyjizdet se musi na 2 bez plneho plynu casto. Pro me ale bez 60% diferaku neovladatelne skoro.

---

Quote:
29. 12. 2014
Seat Leon Eurocup v1.1

okruh Magione
server: onlineracing.eu

Booking 1: 20:50
Q1: 21:00 (10 minút)
R1: 24 laps

Booking 2: 21:50
Q2: 22:00 (10 minút)
R2: 24 laps

Poškodenie 50%.

Server na tréning je spustený v Pickup móde (bez bookingu).
Registrace jim ale moc nefugnuje, ucet aktivovan, heslo resetovano, stale nic a do downloadu pro to auto se tak nedostanu a nevim jakou verzi tedy pouzivaji XD
A server je zaheslovany i pro trenink...

Teda ten Leon, asi nejnudnejsi auto co jsem v AC zatim jel. Zvuk to ma jak elektricka trikolka, predohrab co nehrabe, furt to drzi jak na kolejich, pohled z auta bez prenastaveni je jak kdyz me nekdo naplacnul na volant.
Nic moc mod.

Zlata Miura
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 29.12.2014 at 20:58.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2014   #1036
scoobyk
Newbie

 
Join Date: 3.5.2012
Posts: 21
Default

zdravím, zaujala m? diskuse ohledn? FOV. v lfs sem jezdil 90° a v AC jezdím 56° (což je asi default?) v RBR pak p?ibližn? pohled jako v AC.
Samoz?ejm? že reálné je to jako v reálu, tudíž by m?l být FOV nižší, ale pokud ?lov?k nemá minimáln? triplescreen, tak skrz orientaci na trati a n?jaké vnímání rychlosti mi p?ijde práv? t?ch 56° v AC docela dobrých.
Samoz?ejm? je to o zvyku a každému pak vyhovuje n?co jiného, ale pohled, kdy vidím ?ást volantu a asi 80% ?elního skla (myšleno k pravému spodnímu rohu) na jedné obrazovce mi p?ijde docela reálný, protože to je p?ibližn? oblast kterou vnímám p?i reálném ježd?ní.
Tudíž se ne?ídím tím, který úhel je správný jako v reálu, ale který úhel poskytuje rozhled, který v reálu vnímám.
Pak se m?že zdát, že "?ídím" volant na stole + volant ve h?e, ale pokud vypnu ruce i otá?ení volantu (což je rušivé) pak já vnímám p?ibližn? to, co v reálu.
scoobyk is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2014   #1037
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 5.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Quote:
Originally Posted by aspect View Post
Tvl, co to je za typka Jsem ho nedávno nahodn? našel, a m?l jsem chu? reportovat cheatera. 2 kola na monze a z toho da WR jo?!
Je to v podstat? ješt? stále m?j týmový kolega z Team Inferno
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2014   #1038
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

^uz mi krade druhy misto

Zkousel jsem vcera "F1" (Lotus Exos, 750HP, stage 1, 18000rpm max) v AC a pneumatiky nechladnou na rovince vubec. Pri brzdeni se neohrivaji tak razantne jako se zda v realu. A to jsem jezdil s devapp ktera ukazuje 3 teploty plus mapu/graf teploty pneumatik s nekolika ploskami a asi 3 vrstvami, je to pod "suspension" myslim. AC se tak teplotami pneumatik chova stejne jako LFS jen pneumatiky vice chladnou nezli v LFS ale ne az tak razantne se zda jak by treba meli s F1. Zkousel jsem super softy na circuit de la sarthe, treba je to lepsi s tvrdsimi pneu a ty budou chladnout spravne.

Uzivatelske aplikace reportuji teplotu v prostredni casti povrchu pneumatiky. Vnitrni teploty tak jsou vetsi a vnejsi mensi.

Stejny problem s nejtvrdsimi pneumatikami jako s mekkymi take nechladnou jak by meli jen se celkove hreji mene.
A ty bugy s rozbitymi koly jsou smesne, trefil jsem to ve 300km/h do zdi a ohnul obe predni kola, nejenom ze virtualni pilot to prezil ale s autem jsem dale krouzil s max cca 230km/h s prednimi koly stale vyhnutymi doprava. Pochybuji tak ze AC simuluje grip podle toho jak jsou pneumatiky Nebot s timto poskozenim by to melo spravne jen krouzit doprava do kolecka.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 30.12.2014 at 20:41.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 31.12.2014   #1039
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by JackCY View Post
Teda ten Leon, asi nejnudnejsi auto co jsem v AC zatim jel. Zvuk to ma jak elektricka trikolka, predohrab co nehrabe, furt to drzi jak na kolejich, pohled z auta bez prenastaveni je jak kdyz me nekdo naplacnul na volant.
Nic moc mod.
V?tšina modových aut v AC za moc nestojí (napsáno diplomaticky), ale ten Leon, ten vede. V?tší *** jsem nejel a to vzpomínám až k NFS 1 To auto snad nemá fyziku, to prost? jen reaguje na volant a pedály naprosto bez vazby na okolí. Že s n??ím takovým n?kdo vypisuje vážn? mín?ný závod mi hlava nebere.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 31.12.2014   #1040
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Coz o to me stale na onlineracing.eu nefunguje ani registrace na web a nikam se nedostanu Nekdo je fanda toho cupu, to chapu, vypsat s takovymto modem zavod nebo ligu to by asi muj zaludek take nesezral.

pCars, hezka grafika s NFS fyzikou, pocasi pekne udelane, cas dne take a i poskozeni aut je slusne, bohuzel od tvurcu NFS se asi simulatoru ale nedockame. M30 Gr.A za boure? Vzdal jsem to po rozjezdu a par zatackach a bral jsem EVO Tak fyzika funguje ale jinak je to k simulatoru jeste asi daleko. Lag v rizeni je jeste vetsi nez v AC, a to je s 80+fps a prerendering na 1 frame. Nepocitam prime ovladani pres mys ve hre, to je kompletne nepouzitelne, pouzil co jsem co pouzivam na AC, vstup pres volant.

---

Stavajici WR:



Assetto Corsa - Hotlap - Ruf ctr yellowbird vs Nordschleife
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 31.12.2014 at 22:21.
JackCY is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:04.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.