Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Assetto Corsa

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 13.3.2015   #1141
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

M? ta M235i taky nebaví, hrozn? to sedí, bral jsem to ?ist? z toho hlediska, že chvíli po vydání, kdy s tím ješt? nikdo neum?l už byly na publicu tak vyrovnaný závody. Ale nakonec bych se do tý ligy asi nep?ihlásil
155Ti budu muset zkusit znova, m? práv? ani ten zvuk n?jak neoslovil - teda z venkovní kamery jo, to je parádní ?ev, ale zevnit? jsem ho n?jak nedocenil
F1GTR m? moc nevzalo ani na ?ízení, ani by s tím asi nebyly dobrý závody
190E m? bavilo víc než E30
C9 LM - p?íjemné p?ekvapení, nejsem na tyhle placky, ale bavilo m? to a p?kný zvuk
GT-R - v pohod?, dávám si ho na druhé místo za SLS (v GT3)
4C - v?bec mi nesed?ly p?evody, ale jel jsem jen kousek
Hyperauta bych klidn? vyhodil taky

Dneska jsem jel 15 kol závod s GTA na Imole, s tím autem je po?ád práce, v?bec to není špatný. Akorát m? vadí, že se v zatá?ce jakoby propadá zadní náprava, mám pocit, že mi upadlo zadní vn?jší kolo, ale t?eba to jde p?itvrdit, na setup jsem nekoukal.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 13.3.2015   #1142
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Pablo: Nemam zdani kolik si vyjednali poplatek na Steamu. Neni jenom jeden.
Nord laser naskenovany se dal uz pred lety koupit, cenu si nepamatuju.
Oproti Snoopyho verzi, coz je asi rFactor konverze, se laser scan lisi v nekolika zatackach. Na to ze tech zatacek je tam asi 150, to moderi zvladnuli i bez laser scanu hodne dobre a neni problem presednout ze Snoopyho na Kunos verzi ktera je jednodussi a mene zakerna. Jen ty Carousely mi prijdou tezsi trefit, prijdou mi uzsi a jinak tvarovane.
Mod auta, hodne jich stoji za starou belu, zejmena diky nesmyslnym mod pneumatikam jak lepidlo.
S v1.1 rozbili kompatibilitu s modovanymi auty dosud vytvorenymi a bez smazani vsech mod aut se mi ani Launcher nepustil a zaseknul se pri otevreni.

Pocasi, mlha atd. se da nastavit. Mody uz take jsou. Stale je to ale asi jen vizualni zalezitost bez vlivu na simulaci.

Zrcatka, stale do nich renderuji pneumatiky vlastniho vozu. Daji se prenastavit konecne, cesta k ini viz update log.


155ti - jede slusne a pro ostatni DTM paradni konkurence, zere hodne benzin a gumy ale jinak diky AWD jednoduche na ovladani

4C - jede to jak drak, zabava s 4C jezdit, mekke ano ale s temi semislicky to drzi slusne, skoda ze Lotusy jsou tak mizerne v AC vubec nezataci, 4C mnohem lepsi a neni problem konkurovat RUF, nezda se to ale casove to tak vypada, zatacky to jede mnohem rychleji nez RUF i kdyz na rovince to samozrejme nema sileny tah, je to takova mala bestie, no mala, auto je docela siroke ale lehoucke.

F1 GTR - kdo tomu dal tak otevreny diferencial toho meli prejet na zpatecku, jede OK ale na ten vykon motoru tomu chybi lepsi prilnavost ve vysokych rychlostech, bud to delaji ty 90 slicky nebo mensi kridla oproti GT3, malo zavreny diferencial z auta dela obcas divocinu

GT-R Nismo - celkem sranda, proste GT3ka, drzi to jak prikovane, TC je hodne citlive, na Nordu to bez problemu da 6:4x
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 13.3.2015 at 03:44.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 13.3.2015   #1143
Lala
Regular Member

 
Lala's Avatar
 
Join Date: 20.3.2005
Location: Plze?
Posts: 654
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
S vacsinou tu suhlasim no nepaci sa mi ze sa obuvate do Huayary pretoze ...
Taky se chci zastat Hujáry. Ze všech t?ch super-hyper-aut je zdaleka nejlepší. Jízda s ní m? baví.
__________________
Cin ostatnim to, co si prejes, aby cinili oni tobe.
Lala is offline   Reply With Quote
Old 13.3.2015   #1144
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

JackCY: to je práv? to, že koukáš jen na pár zatá?ek. Ale je to i ší?ka trati, nerovnosti (ty jsou hodn? jinak), kope?ky, obrubníky (výška, typy, umíst?ní). Na Nordu jsem jel v reálu, vím jak to kde autem házelo a i když mode?i ud?lali veliký kus práce a rád jsem se svezl, ono to nebylo. Je to jako mít z netu album oblíbené kapely v 96kbit MP3 a pak ti to album n?kdo nabídne ve FLAC za 1€. Samoz?ejm? neváhám, sice "stejné" písni?ky, ale zážitek je jinde, alespo? teda pro m?.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 13.3.2015   #1145
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
JackCY: to je práv? to, že koukáš jen na pár zatá?ek. Ale je to i ší?ka trati, nerovnosti (ty jsou hodn? jinak), kope?ky, obrubníky (výška, typy, umíst?ní). Na Nordu jsem jel v reálu, vím jak to kde autem házelo a i když mode?i ud?lali veliký kus práce a rád jsem se svezl, ono to nebylo. Je to jako mít z netu album oblíbené kapely v 96kbit MP3 a pak ti to album n?kdo nabídne ve FLAC za 1€. Samoz?ejm? neváhám, sice "stejné" písni?ky, ale zážitek je jinde, alespo? teda pro m?.
Co sa tyka ostrosti a zakrivenia zakrut je ta snoopyho verzia podla mna celkom ok (par nezrovnalosti tam bolo, ked si spominam na real), ale co je obrovsky rozdiel su zmeny elevacie, hrboly, horizonty a klopenie zakrut a to urobi fakt vela. Preto som fakt velmi stastny za tu laserovanu verziu. A tento rok to uz chce urobit lfs (AC) zraz na nordschleife
__________________
Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 13.3.2015   #1146
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
JackCY: to je práv? to, že koukáš jen na pár zatá?ek. Ale je to i ší?ka trati, nerovnosti (ty jsou hodn? jinak), kope?ky, obrubníky (výška, typy, umíst?ní). Na Nordu jsem jel v reálu, vím jak to kde autem házelo a i když mode?i ud?lali veliký kus práce a rád jsem se svezl, ono to nebylo. Je to jako mít z netu album oblíbené kapely v 96kbit MP3 a pak ti to album n?kdo nabídne ve FLAC za 1€. Samoz?ejm? neváhám, sice "stejné" písni?ky, ale zážitek je jinde, alespo? teda pro m?.
Ano.

Ja to beru jinak ty trate, me vcelku nesejde jestli jsou realne, fiktivni nebo jak moc jsou presne s realnymi. Samozrejme pro ty co trenuji na realny okruh pak mit presnou trat je vyhoda
Tech odlisnosti tam je jak rikas hodne. Ze bych ale musel menit kvuli nim razantne jizdu ci stopu, ani ne az na par zatacek. Ten scan mi prijde hladsi, plynulejsi a mene zakerny nez predchozi Snoopy verze ktera mela zatacky ostrejsi.

Jestli na tom Kunos trati nebo ne, ja bych rekl ze si to umi spocitat tak aby na tom vydelali. DLC je to pekny a za 10-15EUR si myslim ze cena je akorat, ani neprimerene vysoka ani nizka.

---

ALOOG 15.3.

Quote:
Car: Alfa Romeo GTA
Track: Vallelunga
Practice: 8.00pm (30 mins)
qualifying: 8.30pm (15mins)
race: 8.45pm (10 laps)
Cas je GMT (UK).

---

Porovnani vykonu pred a po 1.1, stejne nastaveni a to i v .ini souborech, 120sec FRAPS z definovaneho mista v replayi.

1.0.5b
Code:
Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
 11700,    120000,  78, 122, 97.500
1.1
Code:
Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
 13660,    120000,  91, 140, 113.833
1.1.1
Code:
Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
 13728,    120000,  91, 139, 114.400
Jestli je to zpusobeno optimalizaci nebo jen snizenim detailu pri stejnem nastaveni tezko rici, screenshoty jsem nedelal pro porovnani. Prijde mi ale ze to vypada porad stejne. Obcasny stuttering take nezmizel spis se jeste zhorsil, alespon pri defaultnim prerendered frames na 0 (coz je auto nastaveni, 3 snimky vetsinou), prenastaveni zpet na 1 snimek to snad vratilo tam kde to bylo pred 1.1.

---

v1.1.2 stale Spa se stiny na Ultra snadno sezere hodne fps. Asi bude problem i s jinymi tratemi, treba Nord. kde jsou stiny od stromu blizko trate.
Co se tyce fps pri startu zavodu to se zda zlepsilo s v1.1 v radu desitek fps.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 17.3.2015 at 00:49.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 18.3.2015   #1147
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 20.3.2015   #1148
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 5.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Já jsem v?era kone?n? vyzkoušel Alfu 155 a Nissan GTR a byl jsem mile p?ekvapen.
Assetto Corsa je podle m? super trénink pro reálný ježd?ní a sta?í mi klidn? jezdit hotlapy a ob?as n?jaký závod

Na Nordschleife mám strašný rezervy, ale to bude nejspíš tím, že tu tra? ješt? dokonale neznám...
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 21.3.2015   #1149
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Funguje nekomu RSR? Zejmena pokud uz mam cas online nahran tak to novy nenahraje a kdyz jezdim tak v RSR app vidim pouze svuj cas. Casy jsou AC validni i RSR validni pro PRO rank.
Prijde ze cim vice zaplat a updatu v AC je tim vice bugu se vyskytuje. Snad neni nova featura po 1.1 ktera by nemela bug. Si pripadam jak beta tester.

Prave jsem zkousel dostat cas na RSR na combu ktere mi drive fungovalo, bez sance, cas se nenahral i kdyz lokalne se mi ukazuje. Nordschleife bud nefunguje vubec nebo si to plete konfigurace a cas na normalnim okruhu se mi ulozil jako konfigurace Tourist s F1 GTR.


Stutter jsem dnes zachytil a vytizeni CPU poskocilo z pro AC "normalnich" 60% na cca 80-85% po dobu asi 2s kdy se ten stutter vyskytuje. Stava se jen v AC a tak 1x za par hodin. Italiani tam evidentne maji neco spatne a do ted to neodstranili.
Vymrznuti AC po 1.1, tak 1x denne bezne, proste se zastavi, naposledy se mi stalo kdyz jsem preradil. Asi stale nejaky bug se zvuky.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 21.3.2015 at 23:57.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 22.3.2015   #1150
aspect
Newbie
 
Join Date: 25.4.2006
Posts: 31
Default

mi to taky obcas zamrzne, nekdy to dokonce ovlivni i volant, který se vyto?í na max do jedne strany a musím dat restart celyho compu Ale jen ob?as. Co m? ted trápí víc je fluktuace FPS, sehnal jsem si amd 7970 , se kterou mam na nordu 40-75 fps, (blur off, a odlesky mám na medium obojí, zbytek max) ale z ni?eho nic to spadne na 20 fps, patral jsem kde je problem a vsim si, že GPU usage si spadne na 40% a fláka se. A kunos vypadá, že tomu nev??í a problem ignoruje

Jacky, jsem si všiml n?jakyho tvyho p?esp?vku v topicu Nismo flickering buttons, já už to mam ok, ale flickuje mi hromada dalších v?cí ve h?e. Myslím, že je to z-figthing, máš to taky?
Jako šroubky na volantu, popisky knoflik?, ten velkej knoflík v bavoráku "E", led diody, a toho co je mimo auto nespo?et? Máš myslím r9 280x že? Blíká to všem uživatel?m AMD?, sv??te se mi :-)
aspect is offline   Reply With Quote
Old 23.3.2015   #1151
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Bohuzel to stale ignoruji. SLI a CF take stale zlobi ale ty zlobi skoro vsude

Dneska se mi to cuklo asi 3x za vecer. Vzdy tak na 2s je z toho slideshow, kdyz jsem na to koukal vcera vytizeni CPU slo nahoru a GPU dolu.

Nismo opravili s patchem asi 1.1.2 nebo 1.1.3.
Jeste jsem podobne zahledl na jinem aute, uz nevim ktere ale asi ta Sauber placka. Melo by se to asi nazyvat z-fighting (hloubka), zejmena kdyz das dve textury presne na sebe, nevim jakym zpusobem to resi nez tu co ma byt videt posonout o nula nula nic blize.

Neblika, 280x dneska jsem instaloval posledni ovladace a v AC beze zmeny. Spis mi obcas vyskoci polygon artefakty nebo jak to nazvat, asi se spatne nacte a ulozi trat, dela to pote stale na stejnem miste trate nejaky artefakt, jako velkou cernou plochu apod. Stale stejne a na stejnem miste. Ale podle me to bude spis mym OC ktere asi AC nema jednou za mesic rado narozdil od ostatnich aplikaci ktere s tim problem zadny nemaji.

Zkus to dat na AC forum do Troubleshooting.

Nastaveni mam vcelku stale to co je tady nekde v YouTube videu. Bezne 70% vytizeni GPU pri limitu 12ms = 83.3fps.
Nejvic zere frekvence odlesku a stiny na Ultra co se tyce efektu.

---

AC forum uz mi funguje par tydnu, ale pouze po te co nakonec nekdo z Kunos odpovedel a vymazal tam pry nejakou cache. Bohuzel se to neopravilo vsem a nechapu co za blbou cache tam maji na serveru ze po prihlaseni je to forum nepouzitelne. Nejsem sam komu to toto delalo.
Pokud AC forum nekomu zlobi, po prihlaseni se nacita hur jak na 56k modemu nebo vubec, poslete mi PM preposlu vam email na toho co to opravil/resil u Kunos.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 23.3.2015 at 02:49.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 23.3.2015   #1152
aspect
Newbie
 
Join Date: 25.4.2006
Posts: 31
Default

je fakt, že na "špatnej" p?etakt je hra trochu citliv?jší, taky mám ocnutou, ale ?ádn? ji krmím nap?tím, a artefakty nemám, jen ten blbej flickering. Už mám 4. kartu AMD od releasu AC?ka, ale nic se nezlepšilo. Na foru, už jsem se nejmin 3x p?icpal do threadu, ve kterým se to ?ešilo, ale m?j post z?stal vždycky poslední...GPU load thread má 4 stránky a jediný co moderator ud?lal, je to, že odebral žlutej bar "ISSUE" u topicu

Tak dik za odpov?d.
aspect is offline   Reply With Quote
Old 23.3.2015   #1153
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Ja mam Xeon 1231v3 a R9 270X a nic mi neblika, necuka a ani nemrzne Flickering v kokpite som mal jedine na nejakych pofidernych modovych autach, v oficialnych vobec.
V AMD Catalyst mam zapnuty iba antialiasing, karta je od Asus, tiez jemne pretaktovana (DC2OT ci ako to oznacili).
Jediny problem mam na starte zavodu s 15-20 autami kedy mi fps pada niekde k 40-45, inak mam stabilne 60. Ako som tu uz pisal, velmi mi pomohol upgrade CPU z i3 na Xeon.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 23.3.2015   #1154
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Já mám starou vykopávku HD6850 a nic mi nebliká, nemrzne a v podstat? ani necuká, samoz?ejm? výkon je menší, takže ob?as nestíhá, ale nestíhá o?ekávateln?, ne že by z 60fps najednou sko?ila na 20 a zase zp?t. A to mám ob?as offline >99% CPU warning, ale pocitov? to jede jen pomaleji, op?t se žádné extra škuby nekonají. Ale neinstaluji si tam milion kdoví jakých miniapek, zkuste ty neoriginální odstranit a zkusit bez toho.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2015   #1155
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Tak mam 21GB log z behu AC ale stutter jsem zrovna zadny dnes nepotkal
Aspon jsem ale poladil o kousek E30 DTM na Nord. Konecne konkurence schopne s MB 190.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2015   #1156
aspect
Newbie
 
Join Date: 25.4.2006
Posts: 31
Default

já vyzkoušel už ledacos, abych ten problém s blikající textrou eliminoval, v?etn? ?istých instalací Winu. Dnes jsem to ?ádn? otestoval s italií GT na monze za všech podmínek, jak pov?trnostních, ?asových, grafických detail?, štoural jsem se i v catalystech. Když tak to n?kdo prosím omrkn?te, jestli to tam fakt nemáte, to je divný, že bych to m?l jen já. Nejvíc to d?lalo v druhé šikan? Monzy. Na druhou stranu, tam byly úseky, kde to ned?lalo v?bec, a? jsem auto nasm?roval jakkoliv. (rovinka za t?etí šikanou)
Attached Images
File Type: jpg bugyš.jpg‎ (241.5 KB, 21 views)
aspect is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2015   #1157
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by JackCY View Post
Tak mam 21GB log z behu AC ale stutter jsem zrovna zadny dnes nepotkal
Aspon jsem ale poladil o kousek E30 DTM na Nord. Konecne konkurence schopne s MB 190.
JackCY vies ma trosku naviest popripade mi poslat set? Dnes by som mal is pretek na Norde s E30 a skusal som aj makky aj tvrdy setup, vsetko je extremne uskakane, tak jedine co som vyladil su prevody
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2015   #1158
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by aspect View Post
já vyzkoušel už ledacos, abych ten problém s blikající textrou eliminoval, v?etn? ?istých instalací Winu. Dnes jsem to ?ádn? otestoval s italií GT na monze za všech podmínek, jak pov?trnostních, ?asových, grafických detail?, štoural jsem se i v catalystech. Když tak to n?kdo prosím omrkn?te, jestli to tam fakt nemáte, to je divný, že bych to m?l jen já. Nejvíc to d?lalo v druhé šikan? Monzy. Na druhou stranu, tam byly úseky, kde to ned?lalo v?bec, a? jsem auto nasm?roval jakkoliv. (rovinka za t?etí šikanou)
To maji stejnou chybu jako meli s Nismo. v1.1.4
Kupodivu to dela jen v te druhe sikane, drive nez tam jsem si toho nevsimnul, asi proto to zatim neodstranili, spatne se na to prijde?

Klidne jim to tam dej jako bug, obrazky pouzij pokud chces. Ja uz svuj limit na postovani bugu prekrocil vcera
"Blikaji" vsechny ty srouby na volantu 458 GT2, druha sikana Monza, 10:30, mid clear. To neni bug GPU ale bug modelu a jeho otexturovani. Kdyz nekdo da 2 textury presne na sebe, coz v jednickach a nulach jde, tak toto to bude delat. Logo mi neblika ale to muze byt pohledem, edituji si vsechny pohledy z pozice ridice podle sebe.



Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
JackCY vies ma trosku naviest popripade mi poslat set? Dnes by som mal is pretek na Norde s E30 a skusal som aj makky aj tvrdy setup, vsetko je extremne uskakane, tak jedine co som vyladil su prevody
Skace to, ladim to uz nekolik dni online po te co jsem nebyl spokojen ze s 190E to na touristu lehce zajedu za 7:00.xxx a s E30 jsem byl rad za 7:05.
Nakonec jsem to hodil z okna a zacal to nastavovat podle cisel z car engineeru od znova. Takze prvni co jsem odstranil je ten nesmyslny velky rozdil mezi frekvenci predniho a zadniho odpruzeni. To auto totiz neskace, nepretaci se a nejede jak kdyz me chce zabit proto ze je moc tvrdy zadek. Ale proto ze ten predek je jak beton a zadek naopak mekky jak bahno oproti nemu. Zadek tak vsechno vytlumi kdezto predek skace jako koza, zminoval jsem to drive kdyz jsem s E30 zacinal v AC jezdit ale na hodne tratich se s tim da vyrovnat ale na skakajicich ne. Vzal co jsem mel ze skakajiciho Nurburgring GP a postupne to patlam, jednu zmenu a zkousim, a znovu a znovu.
Predni pruzinu minimum, coz je asi 3.9Hz, zadni tak tvrdou jak zvladnes, proste co nejvic aby se dostala co nejblize k te predni frekvenci 3.9Hz.

Pozor na tlumice, jak hnes s pruzinami zmeni se ti tlumeni, je opet videt v car engineeru.

Proc ta E30 jindy tak pretaci? Protoze kdykoliv slapnu na plyn moc vahy se prenese dozadu nebot je zadek mekky i kdyz se daji tlumice tvrde a chova se to pak spis jak Porsche 911 nez auto s 50/50 vahou. I kdyz E30 DTM by mela byt dokonce 53/47.

Auto je najednou stabilni, nepretaci, nezabiji, skoro neskace. A jede 7:00.xxx.
Po uprave tlumicu pod 7min na Tourist, po vyzkouseni odklonu a jejich snizeni, ano snizeni, lepe zataci, a s nizsimi kridly ktere diky stabilni zadni naprave jsou ted i mozne to je na Touristu 6:56. Starosti s pretacejicim zadkem jsou pryc, slapnu podlahu ven ze zatacky a jede to, dokonce lip nez jak mam narychlo odladen MB 190, ten taky takto lepe drzi ale ne az tolik zatim bez dalsiho ladeni.

E30 neni pomala jak se muze zprvu zdat, ale je tezsi na nastaveni. 190 mi prijde lehci ale po upravach to bez problemu pojede pod 7min na Touristu taky.
RSR skoro nefunguje, online casy se z Nordu neukladaji, nebo se ulozi na jinou konfiguraci a hotlap alespon me neuklada online vubec ted.

Muj progress:


Zkousime posledni dni online E30 DTM na Nordu, bud na GACR nebo kde jinde najdeme volne E30 DTM a 100% grip. Vecer, asi tak od 9. Ve dvou je to lepsi sranda nez krouzit a ladit sam to uz bych od toho asi jinak utekl. Pokud se chce nekdo pridat bud najit na serveru nebo na Steamu napsat. Kdyz nas bude vic, tim lip
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 24.3.2015 at 22:40.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 24.3.2015   #1159
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Dakujem ti za vycerpavajucu odpoved, no popravde som tomu vobec nepochopil Namna musis ist takym stylom, ze uber camber RF a LF o 2 hodnoty dole, toto pridaj tamto stiahni Ja to sice skusam stylom pokus omyl, ale na tratiach kde to otestujem na 2-3 kolach ktore trvaju 2 minuty, a nie Nordschleife endurance ktore zajazdim za 9:40
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 25.3.2015   #1160
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Car engineer:



Ono to prave az tak jednoduse nejde, ala zvednu uberu X o 2 stupne a je "vyhrano". Ale predni pruzinu na minimum coz na E30 by melo byt 3.9Hz, i to je dost vysoke ale jezdi to s tim ok. Merc ma u me nastaveno 3.2/3.1Hz, a neco podobneho s malym rozdilem funguje i na E30, no ono vesmes na vsechny auta nebot velke rozdily zpusobuji problemy. At uz je to na jednu nebo druhou stranu.

Vetsinou do 0.5Hz rozdilu je to OK. Ale ten defaultni rozdil na E30 je snad pres 1Hz a to je velky rozdil.

Quote:
Stiffness

Q) What does it do? A) This is simply how stiff the spring is – a stiffer spring compresses less under load compared to a softer spring, and vice versa.
Q) How do I tune it? A) Part 1: Suspension frequencies
Stiffness is relative to the weight of the vehicle, so rather than tuning by stiffness you should be tuning spring frequency. Yes, that catches most people out, so don’t worry. A higher spring stiffness gives a higher frequency, and vice versa. While lower frequencies allow the tyre to stay in contact with the road as much as possible (and hence maximum grip), they also allow more body roll (which reduces maximum grip due to tyres being load sensitive). High frequencies do the exact opposite.
So obviously there is an optimum point in spring frequency – in real life this is known to be around 1.9-2.2Hz for cars around 1 tonne in mass (typical for GT racing cars). That doesn’t automatically mean these frequencies are best for LFS, however. As the weight increases this optimum frequency decreases and vice versa. Since the heaviest car in the game clocks the scales at just over 1.2 tonnes, 2Hz should still be a good point to start from and I wouldn’t recommend dipping much lower. For lighter cars, this optimum point may reach as high as 3Hz, although I wouldn’t recommend going quite that high for any road car in LFS. It’s best to experiment as see what feels best for you. Formula 1 cars are known to use anything in the range of 4 to 8Hz, but there are more reasons for that which I will explain in part 3.

...

Another effect of changing the spring frequency is how it affects the handling. Higher frequencies make the car more responsive to steering input although setting them too high will make the car nervous. Lower frequencies, although making the car less responsive, helps make the car more chuckable (i.e. you can throw it into corners and it won’t mind so much) but going to low will make the car wallow and you won’t be in complete control. So clearly there is a range or useful frequencies to use, and somewhere in the middle of it all there is a sweet spot – though where it is also depends on the driver.

Part 2: Car balance
The second thing you can do with suspension is alter the balance of the car – which comes in very handy. While at first it may seem that equal frequencies will give neutral handling, this is only the case if the track widths are equal. If the front track width is wider than the rear (as is usually the case), neutrality is found with a slightly higher spring frequency at the rear. Since all real race cars are RWD, it is normally acceptable to use a rear frequency 0.15 to 0.25Hz lower than on the front as this will introduce some basic understeer. It is best to use as little as possible though because due to the nature of slip angles on tyres, a slight amount of oversteer is fastest. The better your throttle control and counter steering abilities, the less understeer / more oversteer you can get away with. For FWD cars you’d want the rear harder than the front by around this amount (or the front softer than the rear – depending how you look at it). If you were trying to make the car more neutral then reduce the difference in frequencies (this isn’t the only setting that affects car balance however (in fact most settings do really), though one of the two main ways, the other being antiroll).
I wouldn’t recommend making the difference in frequencies greater than 0.4 or 0.5Hz though – if the car still isn’t handling like you want then either some other settings need changing or maybe your style of driving (but that’s not the purpose of this guide).

Part 3: The downforce twist
Unfortunately just when you think something seems relatively simple, something else comes and complicates matters. In this case that thing is downforce. With downforce, as your speed increases you are getting air to push the car onto the ground, which is great for grip as you get more force sticking the tyre to the ground without the nasty side-effect of having to haul more weight around. Of course as speed increases there is more force being exerted onto the springs, so the ride height will be reduced (and most likely, it won’t be reduced equally front and rear, so the car pitch changes also). And of course changing ride height alters the camber of the wheels, making it harder to get camber perfect for both high and low speed corners.
Note that downforce does not actually affect spring frequencies (contrary to what older versions of the guide stated – these were incorrect), and thus does not affect damping either.
This brings me back to the Formula 1 car comment and why they use such high spring frequencies. The first reason is of course they run with huge amounts of downforce, to such an affect that most of the force holding the car to the road is from downforce rather than the weight of the car. Though this does mean the car could drive upside down (say, on the underside of a bridge) which could make for some wacky racing. Getting back to the point, why do cars with downforce need to run stiffer suspension? This is due to the issues I previously mentioned, e.g. changing of ride height, pitch (which in turn affects downforce) and camber. Stiffer suspension means these properties change less as the car goes around the circuit, making it easier to setup. Also downforce is only created when air is travelling over the car in the correct direction. So high slip angles would mean a loss of downforce and for this reason tyres with low optimum slip angles are used. This also means that the cars are going to snap when traction is lost, so higher spring frequencies are used since their benefits (increased car control) are present but their downsides (worse handling over the limit) no longer really matter.
Another reason F1 cars use such high frequencies (and very little suspension travel) is that, unlike GT racing for instance, they use soft tyres with fairly tall side walls. It is the give in the side walls that softens the impacts and cushions the driver and allows him to still see clearly (having the suspension frequency too high would otherwise impair the vision of the driver over non-flat surfaces).
Muze se zdat ze cast 3 je zbytecna ale opravdu neni.
Pritlak od kridel neni nic jineho nez extra vaha, tezsi auto se stejnymi pruzinami tak bude mit nizsi frekvence. Stejne jako kdyz auto nalozis necim, bude tezsi a bude mene skakat. Treba jako sports lorry v Top Gearu.
Kridla jsem nakonec snizoval, coz pro me znamena ze auto je zivejsi a jede rychleji na rovinkach, lepe zataci ale take vice driftuje a to zejmena pokud za to vezmu moc ve vysokych rychlostech. Take to vice skace nebot mam mene vahy na zadni naprave. Vzdy je to nejaky kompromis.
Slip angle si chce take ohlidat, vice mene se nastavuje pres TOE a differencial. Je to defakto takove klouzani. Cim vyssi toe tim vice to klouze, je to lehci na ovladani, ale ztraci se cas nebot kola jsou vice sikmo. Ano je to 0.1 stupne rozdil treba, ale je to znat hodne na ovladani a nekdy i na case. Mensi zadni toe vice "kouse" = utrhava se zadni naprava vice nahle.
Ja jezdim 3/1 kridla, dagger jezdi 2/2, ja mam toe 10/10 a vice, on mene, na rovince jsem nestihal ale asi jsem mel poskozene auto, i tak obcas jezdime na dvere po boku, coz je na Nordu docela zabava s tim jak malo je tam mista. TOE to chce co nejmensi co clovek zvladne, at uz je to vpredu ale hlavne vzadu.

Samozrejme odladit to cele aby bylo minimalni toe a kridla, dobre to zatacelo ve vestine zatacek ale zaroven to nebyla rakev na kolech, zabere hodne casu a jezdeni.

AC je na TOE docela citlive, alespon oproti LFS. Nizsi kridla vyhodu maji, zejmena zadni a ten rozdil na rovince je vyuzitelny, je to defakto cas zadarmo.


Nordschleife trva nastavit, jedno kolo cca 7min Tourist nejkratsi. S kazdym kolem zkusim nejakou zmenu a jak se to chova. Vyhoda je ze staci jedno kolo a nemusim jezdit 3 jako na jinych tratich ktere jsou kratsi. Casove to az takovy rozdil neni v testovani.

Az doladim ppfiltry tak asi natocim video te 6:56 jizdy, pokud nezajedu neco rychlejsiho do te doby. Replay mam ulozeny, bezchybna jizda to tedy neni ale je to 100% grip a vcelku cista trat od ostatnich aut ze nikoho nepredjizdim a nikdo me neblokuje.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 25.3.2015 at 00:47.
JackCY is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:46.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.