Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Assetto Corsa

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27.5.2014   #821
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
Mam ten isty problem na Notebooku.. grafika GT555M.. ostatne trate zvladam s nejakymi 55 Fps v priemere.. ale Nord 25Fps priemer.. co je dost nehratelne
monitor 24" rozlisenie 1920x1080 60Hz
zabudol som dodat ze HDR a efekty detaily a tiene a vlastne vsetko co sa da je bud OFF alebo na minime
Ja mam tiez NB s GTX 560M na 1920x1080 60Hz a ostatne trate su vzdy stabilnych 60fps ale na Nordschleife to stale pada k 50, co nie je tak hrozne malo ale celkovo to otrasne seka. Od verzie nord0.7 je to ale podstatne lepsie a takmer cele kolo dam na max fps no su useky, kde to pada. Inak mam vypnute vsetko. Vcera som vypol dokonca spatne zrkadla co dost pomohlo ale to je pouzitelne iba v Single player.

Skor by to chcelo asi nieco ako znizenie detailov stromov alebo celkove znizenie poctu objektov mimo trate, ktore maju vpodstate nulovy vplyv na zazitok z trate. Ale musim pochvalit ze odkedy snoopy pridava nerovnosti na trati tak je to uplne iny zazitok. I ked carrousel sa mi zda taky nejaky divny. V reale to tam je inak nerovne.
__________________
Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 27.5.2014   #822
Superobo
Newbie

 
Join Date: 10.6.2008
Posts: 39
Default

je to tak. nordschleife je na niektorych miestach aj dvakrat narocnejsia ako ostatne "klasicke" trate. a to ta trat pritom ani nevyzera neviem ako super.

podla mna sa to zlepsi ked kunos vydaju oficialne nastroje pre modderov. potom by mala byt aj optimalizacia lahsia.
Superobo is offline   Reply With Quote
Old 27.5.2014   #823
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Optimalizace se zatím d?lají spíš metodou pokus/omyl, dokud Kunos nevydá modtools, mají to tv?rci t?žké. Ale Nord mi jde s každou verzí lépe, t?ch fps drop? ubývá a nejsou tak velké.


?eský servery jsou vypnutý?
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 27.5.2014   #824
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
?eský servery jsou vypnutý?
Uz by mely zase bezet. Hodilo to nejakou chybu o nekompatibilni verzi serveru, netusim proc, zadna nova verze neni.

P.S. Diky Pablo za upozorneni.
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv

Last edited by Logical; 28.5.2014 at 00:02.
Logical is offline   Reply With Quote
Old 27.5.2014   #825
Felix
Regular Member

 
Join Date: 14.8.2004
Location: Lhenice
Posts: 952
Default

Pojdte nekdo zajezdit s F40.
Felix is offline   Reply With Quote
Old 28.5.2014   #826
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Superobo View Post
je to tak. nordschleife je na niektorych miestach aj dvakrat narocnejsia ako ostatne "klasicke" trate. a to ta trat pritom ani nevyzera neviem ako super.
Vyšla verze 0.8, sice vypadá h??e než 0.7 (nejsou dolad?né barvy) a má i další bugy (obojí má být brzy opraveno), ale mám na ní op?t více fps, jde to pomalu nahoru.

Quote:
Originally Posted by Logical View Post
P.S. Diky Pablo za upozorneni.
To spíš my díky že ty servery provozuješ, já na n? mám perfektní ping, takže pro m? to je jasná volba když jdu online.

Quote:
Originally Posted by Felix View Post
Pojdte nekdo zajezdit s F40.
To jsi m?l ?íct d?íve, byl jsem na Nordu s 240R, zase 14 aut, ješt? m? to kombo neomrzelo
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 28.5.2014   #827
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Napadlo mi, ze ked su modovatelne trate tak by mali byt aj auta (viem, ze to nie je ziadny objav ). Tak som sa dival na forum a WIP je tam vela, no nenasiel som nic dokoncene.

Potom som hladal auto, ktore mi v AC chyba zatial najviac a to je Caterham. Zial som nenasiel ani naznak toho ze by niekto na nom pracoval. Nasledne som si spomenul ze ja som raz do skoly robil projekt - 3D model caterhamu (v Cinema 4D) a ked sa teraz po 3-4 rokoch na neho pozeram tak nevyzera uplne na zahodenie. Len neviem co s nim dalej
Attached Images
File Type: jpg render09.jpg‎ (379.2 KB, 33 views)
__________________
Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 28.5.2014   #828
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
...nevyzera uplne na zahodenie. Len neviem co s nim dalej
Vyzera to fakt super. Skus ho podstrcit ako dobry zaklad pre nejakeho modera na oficialnom fore, a ked sa toho niekto ujme tak by to bola parada Neviem akym stylom budu tieto mody aut fungovat. Ked to bude tak ako v LFS ze typ auta dostane novu "skrupinu" ale fyzika sa nezmeni.. tak to asi nema velmi vyznam.
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 28.5.2014   #829
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Napadlo mi, ze ked su modovatelne trate tak by mali byt aj auta (viem, ze to nie je ziadny objav ). Tak som sa dival na forum a WIP je tam vela, no nenasiel som nic dokoncene.
Dokon?ené nic být nem?že, protože se do vydání devtools neví, jak tomu ud?lat fyziku, napojit p?ístrojovku, sv?tla atd atd. Takže se zatím jen modeluje. Caterham tam padl v návrzích X krát, takže ho ur?it? n?kdo ud?lá.
(teda ono se n?co málo ví, protože jedno auto pro nKP vzniklo a import z nKP do AC se taky povedl, ale než tyhle bastly (to Gallardo nebylo navzdory asi 1/2 ro?ní práci n?kolika lidí žádný zázrak), to si radši po?kám na oficiální nástroje a dokumentaci)
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 28.5.2014   #830
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Napadlo mi, ze ked su modovatelne trate tak by mali byt aj auta (viem, ze to nie je ziadny objav ). Tak som sa dival na forum a WIP je tam vela, no nenasiel som nic dokoncene.

Potom som hladal auto, ktore mi v AC chyba zatial najviac a to je Caterham. Zial som nenasiel ani naznak toho ze by niekto na nom pracoval. Nasledne som si spomenul ze ja som raz do skoly robil projekt - 3D model caterhamu (v Cinema 4D) a ked sa teraz po 3-4 rokoch na neho pozeram tak nevyzera uplne na zahodenie. Len neviem co s nim dalej
Heh, nebyl to nahodou ten predmet s Helenou Lukasovou? Jsem v tom predmetu udelal tohle, render taky Cinema 4D (model v Modo)

__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv
Logical is offline   Reply With Quote
Old 29.5.2014   #831
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Logical View Post
Heh, nebyl to nahodou ten predmet s Helenou Lukasovou? Jsem v tom predmetu udelal tohle, render taky Cinema 4D (model v Modo)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/31067450/lancer.jpg
Ja som to mal s nejakou Barborou K.... (no nepatam si ako sa volala i ked som ju mal pred par mesiacmi na statniciach ) ale myslim ze to bude ten isty predmet. To tvoje Evo tiez vyzera dost dobre.

Som teda zvedavy ako sa to bude riesit s fyzikou tych aut a ake tazke to bude urobit... a mozno aj celkovo zohnat vsetky tie podrobne data a zvuky, aby to bolo realne.
__________________
Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 29.5.2014   #832
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Konecne som vyriesil moje problemy s nizkym fps a celkovo viacmenej nehratelnostou AC aj kvoli dlhej odozve volantu v hre.
Robil som maly test a zistil som ze trva az 0.136 sekundy kym sa pohne volant v hre po tom ako ho pohnem v reale. To sposobovalo, ze bolo takmer nemozne vyrovnavat akekolvek smyky.

Potom mi Superobo poradil nech si v Control panel/nvidia/manage 3D settings nastavim hodnotu "maximum pre-rendered frames" na 1 (defaultne tam bolo, ze o tom rozhoduje hra samotna)
a este k tomu som vypol vsync, co mi znizilo odozvu volantu v hre na cca 0.057s a fps mi teraz chodi aj k 120-140, co predtym velmi casto padalo pod 60.

Pisem to tu preto ze to hadam niekomu so slabsou masinou moze tiez pomoct. Ja som o takej finte v nastaveniach grafickej karty nevedel a neveril som ako velmi to pomohlo.
__________________
Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 29.5.2014   #833
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Konecne som vyriesil moje problemy s nizkym fps a celkovo viacmenej nehratelnostou AC aj kvoli dlhej odozve volantu v hre.
Robil som maly test a zistil som ze trva az 0.136 sekundy kym sa pohne volant v hre po tom ako ho pohnem v reale. To sposobovalo, ze bolo takmer nemozne vyrovnavat akekolvek smyky.

Potom mi Superobo poradil nech si v Control panel/nvidia/manage 3D settings nastavim hodnotu "maximum pre-rendered frames" na 1 (defaultne tam bolo, ze o tom rozhoduje hra samotna)
a este k tomu som vypol vsync, co mi znizilo odozvu volantu v hre na cca 0.057s a fps mi teraz chodi aj k 120-140, co predtym velmi casto padalo pod 60.

Pisem to tu preto ze to hadam niekomu so slabsou masinou moze tiez pomoct. Ja som o takej finte v nastaveniach grafickej karty nevedel a neveril som ako velmi to pomohlo.
Zkus si updatovat na posledni nvidia drivery (337.88). Pokud mas slabsi cpu, tak by ti mohly hodne pomoct. Moje gpu (760) bylo vytizeny na 80-90% a cpu (i3) se potilo, s novyma driverama se cpu nudi a gpu jede na 100%, takze cca 10-20% vyssi fps. V team fortress 2 vyletelo fps dokonce 2x.

Btw jak meris ten display lag? Mas nejakou high-speed kamerku?
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv

Last edited by Logical; 29.5.2014 at 13:14.
Logical is offline   Reply With Quote
Old 29.5.2014   #834
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Logical View Post
Zkus si updatovat na posledni nvidia drivery (337.88). Pokud mas slabsi cpu, tak by ti mohly hodne pomoct. Moje gpu (760) bylo vytizeny na 80-90% a cpu (i3) se potilo, s novyma driverama se cpu nudi a gpu jede na 100%, takze cca 10-20% vyssi fps. V team fortress 2 vyletelo fps dokonce 2x.

Btw jak meris ten display lag? Mas nejakou high-speed kamerku?
Mozno to bolo aj kvoli tomu updatu Nvidie driverov. To som tiez vcera urobil, ale tomu som nepripisoval taku velku dolezitost.

CPU mam osemjadrove i7-2630QM CPU @ 2.0GHz. To by mohlo stacit.

A ano, mam gopro co vie na najnizsom rozliseni nahravat 240fps, tak s nim som to robil.
__________________
Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 29.5.2014   #835
Superobo
Newbie

 
Join Date: 10.6.2008
Posts: 39
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Potom mi Superobo poradil nech si v Control panel/nvidia/manage 3D settings nastavim hodnotu "maximum pre-rendered frames" na 1 (defaultne tam bolo, ze o tom rozhoduje hra samotna)
a este k tomu som vypol vsync, co mi znizilo odozvu volantu v hre na cca 0.057s a fps mi teraz chodi aj k 120-140, co predtym velmi casto padalo pod 60.
tak vcera som si asi poslednykrat mohol uzit ten pocit, ked som bol rychlejsi ako ty. po tejto zmene budem asi uz iba chytat spinu od tvojich kolies
Superobo is offline   Reply With Quote
Old 2.6.2014   #836
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 5.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Ahoj,

Budu na této akci a vybral jsem k tomu AC.

Info:
http://www.boostmypc.cz/?rog-boot-camp

Upoutávka (moc se mi nesm?jte, nejsem žádná hére?ka
https://www.youtube.com/watch?v=Mc241oKAfks

.
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno

Last edited by Klouczech; 16.6.2014 at 15:31.
Klouczech is offline   Reply With Quote
Old 2.6.2014   #837
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Klouczech View Post
Ahoj,

Budu na této akci a vybral jsem k tomu AC.

Info:
http://www.boostmypc.cz/?rog-boot-camp

Upoutávka (moc se mi nesm?jte, nejsem žádná hére?ka
https://www.youtube.com/watch?v=Mc241oKAfks[video]https://www.youtube.com/watch?v=Mc241oKAfks

.
bomba akcia... taketo nieco by som velmi uvital, mat Petra za mentora .. Skoda ze ste tak daleko chlapci Mozno sa v lete pridem pozriet znovu do Prahy, tak sa mozno uvidime
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 2.6.2014   #838
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Quote:
Originally Posted by Klouczech View Post
Ahoj,

Budu na této akci a vybral jsem k tomu AC.

Info:
http://www.boostmypc.cz/?rog-boot-camp

Upoutávka (moc se mi nesm?jte, nejsem žádná hére?ka
https://www.youtube.com/watch?v=Mc241oKAfks[video]https://www.youtube.com/watch?v=Mc241oKAfks

.
Bomba. Jsem uz taky v Praze, mozna se stavim na par lekci . Btw tady mas novou profilovku:




P.S. Na Ceskej Server jsem dal 458 S3, muzem to vecer zkusit.
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv

Last edited by Logical; 2.6.2014 at 15:35.
Logical is offline   Reply With Quote
Old 2.6.2014   #839
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Pekne promo, Klouzech. Ty uz sa v tom hybes aj co sa tyka vystupovania a herectva.
A ked uz som teda vlastnikom Asus ROG nb, tak som poslal prihlasku. Mozno sa teda vidime v prahe Potrebujem sa od teba uz konecne poriadne naucit tie medziplyny a nie len to
__________________
Racing is life. Anything that happens before or after is just waiting.
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 2.6.2014   #840
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Pekne promo, Klouzech. Ty uz sa v tom hybes aj co sa tyka vystupovania a herectva.
A ked uz som teda vlastnikom Asus ROG nb, tak som poslal prihlasku. Mozno sa teda vidime v prahe Potrebujem sa od teba uz konecne poriadne naucit tie medziplyny a nie len to
Zakazujem ufónom aby sa stali uberufónmi (len vtip )
Puma /// is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:22.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.