Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16.2.2007   #21
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

to pablo pohoda

jinak jako nejsem zanej kazisvet ale kdyby tam ty stromy nebyly kolik by asi zilo lidi. nevadi mi ty krovicka pres ktery neni videt ale kdyz je nekde topol co roste uz v silnici a koreny ji zvedaj a delaj hrboly tak ten byse odstranit mel asi.a spousta dalsich. no koukam ze sem asi jedinej komu by nevadili cesty bez stromu.no predstavit si cestu bez stromu parada v americe jich maj a nejen na poustich . njn sem si zase nabeh :-)

svodidla nesjou ani tam kde maj bejt takze o tom ze by je davali kolem vsech cest silne pochybuju.sou zatacky kde je dolu sraz jak svina akde nic tu nic zadny svodidlo atd ktery by nestatnikovi pomohlo
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 16.2.2007   #22
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

jediny pripad kdy bych videl vykaceni paru stromu jako pozitivum, je ten, kde to brani ve vyhledu v krizovatce. jinak kacet stromy podel cest je holy nesmysl.
jak uz tady padlo, nemyslim si, ze je bezne, aby pri predpisove rychlosti na 2. a 3. tridach ustrelilo auto samo od sebe(samozrejme, krome technickych duvodu) a jak se nekdo zminoval o naledi, tak to je snad samozrejme, ze na nem nepojedete jak na suchem asfaltu..

edit:"P?i ú?asti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen se p?izp?sobit zejména stavebnímu a dopravn? technickému stavu pozemní komunikace, pov?trnostním podmínkám, situaci v provozu na pozemních komunikacích, svým schopnostem a svému zdravotnímu stavu..." atd..

Last edited by Tommy V.; 16.2.2007 at 15:24.
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 16.2.2007   #23
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Taky by me ani nenapadlo kacet stromy. Jedinou vyjimkou jsou stromy, ktery jsou tak blizko silnice, ktera je navic uzka, ze se mezi ne nevlezou dva nakladaky, pac by si rozkraply zrcatka a pak jsem pro urezavani vetvi, ktery lezou do silnice akorat ve vejsce navesu. Napriklad je to pred Babylonem cestou na Folmavu nebo na silnici z Horazdovic do Klatov a vadej mi i stromy pred Adorfem na silnici do Plavna. ALe je jich urcite vic.
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 17.2.2007   #24
windmouse
Moderator

 
windmouse's Avatar
 
Join Date: 13.12.2004
Location: Praha
Posts: 814
Default

nevim, zda-li to tu uz padlo, thread jsem cely necetl, ale co eroze? neco musi tu pudu drzet pohromade (i kdyz to nejspise zvladnou i kere )
__________________
...
windmouse is offline   Reply With Quote
Old 19.2.2007   #25
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by windmouse View Post
nevim, zda-li to tu uz padlo, thread jsem cely necetl, ale co eroze? neco musi tu pudu drzet pohromade (i kdyz to nejspise zvladnou i kere )
Strom u krajnice zemnimu telesu silnice spis uskodi. Strom spis pusobi destruktivne nez ze by silnici drzel.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 19.2.2007   #26
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

p?edem ?íkám, ne?etl jsem celé vlákno...

1. stromy kolem silnic? p?ežitek z dob st?edov?ku, kdy d?laly stín pro ko?ské povozy - ano to je ten d?vod
2. vykácet, nehodlám zdechnout v objetí jablon? kv?li tomu, že cestá? nenato?il ráno matesa a náhle se objevila ledovka v zatá?ce uprost?ed aleje.

to nemá s ekologií nic spole?ného, to je zdravý rozum
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Old 19.2.2007   #27
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Kdyby se rozhodovalo jestli pokácet nebo ne, tak jsem jedinn? pro,ale jak už bylo ?e?eno, tak b to vyšlo na hooodn? pen?z a každý ví, že tam ty stromy jsou, tak by si m?l dávat v?tší pozor. Druhá v?c je, že jsme jeli s kámošem autem po celkem neznáme staré silnici v noci okolo 60km/h a strom úpln? nadzvedl vozovku a kámoš si toho nevšiml a hodilo ho to tak že si p?kn? o jeden strom zrušil celý zadek ... v tu chvíli kdybychom m?li motorovku, tak už tam ten stom není.
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 19.2.2007   #28
RavenakCZE
Regular Member

 
RavenakCZE's Avatar
 
Join Date: 17.8.2004
Location: Praha
Posts: 631
Default

Já bych ur?it? stromy nekácel. Je to zbyte?nost. Ano jist? se najde pár zbyte?n? zma?ených život?, ale nikdy není na vin? jen ten strom. Ten tam chudák roste od semínka, nebo od sazenice a za nic nem?že

Nedovedu si p?edstavit jak dlouho a kolik by stálo vykácení všech strom? podél silnic.
Samoz?ejm?, že vykácet stromy, které p?ímo ohrožují bezpe?nost na komunikacích je normální a i p?es to se to n?kdy ned?lá.
Strom u silnice je p?irozené nebezpe?í, jako t?eba sníh, který už tady n?kdo zmi?oval.

Nem?že být všechno ?ešeno opat?eními typu, zbouráme,srovnáme,vykácíme,vypálíme......
__________________
RavenakCZE is offline   Reply With Quote
Old 19.2.2007   #29
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by RavenakCZE View Post
je p?irozené nebezpe?í, jako t?eba sníh
proto se zavedlo globalni oteplovani ne?
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 20.2.2007   #30
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Já nevím, množství les? v Evrop? dost rapidn? klesá (kleslo), stromy podél silnic (p?ípadn? celé pásy, výseky, jak tu n?kdo s mírnou nadsázkou nadhodil) tomu asi nepom?žou. Souhlasím s názorem, že ?lov?k si p?izp?sobil p?írodu až dost a je na ?ase, p?izp?sobit se zase trochu jí.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 20.2.2007   #31
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Ba ne, lesni plocha v Evrope v zadnem pripade neklesa, nenechte se tema pseudoekologama ze zprav tak ovlivnit...

Celkový objem zdroj v lesním hospodáství v Evrop se zvysuje.
Plocha lesních porost roste tempem piblizn 0,5 % za rok
(krom Ruské federace). Tém ve vsech zemích platí, ze rocní
objem tzby je mnohem nizsí nez objem narostlé devní hmoty.
Nejvyssí nárst je hlásen z nkterých zemí EECCA (zejména z
Bloruska a Kazachstánu) a také z oblasti okolo Stedozemního
moe (Spanlsko, Francie, Portugalsko, ecko a Itálie).

Sorry za chybejici cestin, zdroj.

Jina vec je, ze klesa kvalita lesa a zvysuje se podil smrku.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 20.2.2007   #32
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Ba ne, lesni plocha v Evrope v zadnem pripade neklesa, nenechte se tema pseudoekologama ze zprav tak ovlivnit...

Celkový objem zdroj v lesním hospodáství v Evrop se zvysuje.
Plocha lesních porost roste tempem piblizn 0,5 % za rok
(krom Ruské federace). Tém ve vsech zemích platí, ze rocní
objem tzby je mnohem nizsí nez objem narostlé devní hmoty.
Nejvyssí nárst je hlásen z nkterých zemí EECCA (zejména z
Bloruska a Kazachstánu) a také z oblasti okolo Stedozemního
moe (Spanlsko, Francie, Portugalsko, ecko a Itálie).

Sorry za chybejici cestin, zdroj.

Jina vec je, ze klesa kvalita lesa a zvysuje se podil smrku.
Oki beru zp?t, nicmén? z?stává druhá ?ást mého proti.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 22.3.2007   #33
Galahet
Member

 
Galahet's Avatar
 
Join Date: 3.7.2006
Location: Brno a Krom??íž
Posts: 317
Default

Já si toto vlákno p?e?etl sice se zpožd?ním, ale pokud Vám to nevadí p?idám svou trošku do mlýna
Jsem jednozna?n? pro zachování strom? u cesty s drobnými výjimkami.
Asi bych pokácel stromy, které jsou t?sn? za nezpevn?nou krajnicí a mohou nap?. nadzvedávat asfalt, ale zase na druhou stranu, taková situace nastane tak n?kde na silnici III,t?ídy n?kde na Vyso?in? a tam ur?it? nebudete jezdit jako hovada... co se nových silnic tý?e, pop? oprav využívaných stávajících, tak jsem spíše pro sázení nových strom?, ale s menším odstupem pro??!
1. Jak už bylo zmín?no fungují i jako v?trolamy a já málem doplatil na to že na jedné m? v?rn? známe cest? v jednom úseku nejsou(samo že byla taky má blbost že jsem jel rychleji)... byl Leden, na cest? zbytky sn?hu a já jel pravda trochu rychleji, ale nic vážného. Tam kde byli stromy jsem si to pelášil ve vyjetých kolejí a bez problému, najednou p?išel onen úsek, já ucítil, že je auto neklidné a tak dal nohu z plynu. Le? bohužel fouklo to a najednou cht?l zadek být první. Srovnal jsem to v protism?ru a tak tak se vyhnul jednomu autu a p?ed druhým zastavil...
2. Jakož to ?lov?k, který má rád p?írodu a ú?astním se i mysliveckých akcí tak vím, že takové stromo?adí má docela slušný význam i pro zv??inu
3. Prost? se mi to líbí více, když tam ty stromy jsou, i když taky záleží jaké, že... stromy typu jablon?, hrušky atd mi zrovna taky moc nevoní u cesty, ale n?jaké ze kterých nic nepadá pro? ne
Jo a ješt? jedna v?c. Jsem zatíženej na veterány a nezlobte se na mne, ale n?jak mi nesedí, že bych si to m?l pádit krajinou 50tkou a vid?t sice na druhou stranu republiky, ale nem?l co pozorovat a ?ím se kochat než pooraným polem... sorry, ale není nad to když jedete nap? ve felícii kabriu nap? po vyso?in? na nefrekventovaných silnicích a hezky pozorujete okolí... vlá?ek, zví?átka... prost? paráda

EDIT: nenapadá mne žádná situace, ve které by byl viník strom... m?žeme se na n?j jen max vymlouvat... jak bylo psáno, ?idi? se má p?izp?sobit a navíc nevím jak vy, ale já rad?ji než kupovat auto, který má b?chví jakej výkon tak rad?ji koupím tak aby to jelo a p?iplatím za luxus...
__________________
Motorstorm - Czech Live for Speed Racing Team

S2 Licence od 31.7.2006

Last edited by Galahet; 22.3.2007 at 17:24.
Galahet is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:13.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.