Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11.7.2008   #1
Mickey
Newbie
 
Join Date: 21.3.2008
Posts: 2
Default Údržba volantu ?

Zdravím , m?l bych takový dotaz. Jak by se dalo vysv?tlit údržba volantu ?
Vlastním DFP a v poslední dob? se mi stává, že p?i ?azení nahoru pod volantem mi to presko?í o jeden, dva ..dokonce t?i stupn?. D?lá mi to v RBR tak v LFS takže chyba bude ve volantu. Nemáte na to n?jaký tip? Budu moc rád,díky
Zárov?? není n?jaký návod na tu údržbu jaký je nap?íklad na pedály ?
Mickey is offline   Reply With Quote
Old 11.7.2008   #2
MikeCZ
Regular Member

 
MikeCZ's Avatar
 
Join Date: 18.2.2007
Location: ?R, Praha
Posts: 536
Default

To samý by m? taky zajímalo - volant + shifter. Mám G25 a fakt bych ho cht?l ješt? dlouho 100% funk?ní, jako už je te? 6 m?síc? a p?ežívá i moje agresivní to?ení p?i driftech.
MikeCZ is offline   Reply With Quote
Old 11.7.2008   #3
legolem
Regular Member

 
legolem's Avatar
 
Join Date: 29.8.2006
Location: Hradec Králové
Posts: 545
Default

Ja mam sice MOMO, ale tak jednou za 3 mesice ho rozeberu, vycistim od prachu a pochyblive soucasti namazu vazelinou.
Uz ho mam asi 3 roky a šlape bez problemu.
__________________

Používám nastavení voz? od XEDOX engineering
legolem is offline   Reply With Quote
Old 11.7.2008   #4
Devilstorm
Member

 
Devilstorm's Avatar
 
Join Date: 13.1.2006
Location: ?echtice
Posts: 216
Default

Co se týká udržby pedál?, je asi nejlepší je rozebrat, o?istit od bordelu ty plochy v kterých se otá?í pedály a hlavn? potenciometry. Pak to vždycky všechno prost?íknu WD40 nebo jinym silikonovym olejem. A na ty plochy kde se otá?í pedály, to vždycky malinko pomáznu bílou vazelínou.

S tim ?azenim pod volantem, bych vid?l problém v tom tla?ítku který je schovaný za tou pá?kou. Nevyhneš se tim pádem rozebrání celého v?nce. To musíš povolit všechny šrouby z druhe stany volantu, jakoby ze strany od t?ch pá?ek. Ale je tam, k n?kterym t?m šroubum špatný p?ístup. Pak se ti ta p?ední strana vyklopí a jsou tam 3 tiš?áky propojený mezi sebou. Ty když taky vyšroubuješ, tak jsou na nich z druhy strany tla?ítka na který se doma?kávaji ty pá?ky pod volantem. Bu? bude problém p?ímo v tom tla?ítku, a nebo jen v tý dosedací ploše mezi pá?kou a tla?ítkem.
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
Asus P5E, Intel Q6600 (3,3GHz),HD5870,8GB DDR2 Vitesta Extreme,1000+500+250GB WD+Hitachi SATA II, HP LP2475W, DFP
last.fm
Devilstorm is offline   Reply With Quote
Old 11.7.2008   #5
caNtwO
Member

 
caNtwO's Avatar
 
Join Date: 17.3.2007
Location: Hradec Králové
Posts: 382
Default

Quote:
Originally Posted by Devilstorm View Post
Co se týká udržby pedál?, je asi nejlepší je rozebrat, o?istit od bordelu ty plochy v kterých se otá?í.
heh to já jsem m?l zatím rozebraný jen pedály ?išt?ní bylo za 10 minut hotový, ale to zp?tný složení m? dalo asi tak hodinu a p?l, po?ád m? to nesed?lo a m?l jsem problém v tom že když jsem dal LFS jako že se projedu tak jsem po?ád brzdil, tak jsem rozd?lal a zad?lal (takhle asi dvakrát) a pak to najednou šlo nevím ani ?ím to bylo, jestli ty pedály tam byly n?jak špatn?, nevim.
Na volant i když mi v n?m vrže tak si moc netroufám, proto budu rád za každou malou radu
__________________

ESCARGOT racing team | ALTP CUP | LeGolem | My CTRA | používám nastavení voz? od XEDOX engineering

AMD Athlon 64 X2 Dua l Core 6400+ 3,22 GHz|2,00 GB RAM | Nvidia GeForce GT 220 | Fujitsu monitor 23.
caNtwO is offline   Reply With Quote
Old 11.7.2008   #6
MikeCZ
Regular Member

 
MikeCZ's Avatar
 
Join Date: 18.2.2007
Location: ?R, Praha
Posts: 536
Default

No já práv? myslel taky n?jakou radu jak se starat o volant, abych ho nemusel rozebírat. Jinak nebrzdily ti ty pedály, protože jsi je musel ješt? znovu vykalibrovat?
MikeCZ is offline   Reply With Quote
Old 11.7.2008   #7
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

Quote:
Originally Posted by MikeCZ View Post
No já práv? myslel taky n?jakou radu jak se starat o volant, abych ho nemusel rozebírat. Jinak nebrzdily ti ty pedály, protože jsi je musel ješt? znovu vykalibrovat?
tak to z nej muzes mozna utirat pravidelne prach, ale na zivotnosti to asi neprida..
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 9.9.2008   #8
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Mám dotaz -
Mám DFP, stá?í n?co málo p?es 2 roky. Kolo je ve výborném stavu, s ním jsem maximáln? spokojen, ale s pedály je to už horší. Poslední dobou mi už osy po?ádn? ská?ou, hlavn? brzda mi d?lá problémy (ze za?átku to má p?knej skok, takže se mi blokujou kola a prost? tim ztrácim ?as, moje jízda už neni tak plynulá, jak bývala). ?tu tady, že rozebrat. Otázka zní - má to u 2 roky starýho kusu cenu, nebo se za?ít koukat po n??em jinym? P.S: nejsem zrovna technik.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 9.9.2008   #9
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

rozeber, vymej potaky a mas to jako novy
jet is offline   Reply With Quote
Old 13.9.2008   #10
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

nebo je rovnou predelej na Hall a mas na dlouho dobu klid.
Jak zacnou odchazet potaky tak je musis cistit tak jednou mesicne.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:43.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.