Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11.12.2013   #181
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

"Spo?ítal" jsem napsal v p?ípad? Ryka blb?, na 3 monitory m?že použít zabudovanou miniaplikaci, kam zadá zm??ené hodnoty a obraz se mu nastaví jak má. Vlastn? to nejde poplést.

Co mi p?ijde zvláštní a nedomyšlené, že podobnou app nemají pro single screen a ?lov?k musí hádat. Nepamatuji si, že bych n?kde oficiáln? ?etl, že nastavujeme vertical FOV - m?lo by to být jasn? specifikované.

Docela m? zaujala diskuze na http://www.assettocorsa.net/forum/in...settings.2895/, zvláš? p?ísp?vek od JDuvel (2 velké obrázky), kde názorn? ukazuje, jak je jiné vnímání zatá?ek a že vlastn? nikdo, kdo nemá FOV správn? nastaven nem?že posuzovat fyziku, grip atd, protože vlastn? v?bec neví, do jak prudké zatá?ky ve skute?nosti jede. To samé (následující p?ísp?vek) o výškových zm?nách, m?l jsem to stejn?, n?které trat? jsem málem nepoznával a najednou už vše nebylo takové ploché.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 11.12.2013   #182
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
.... To samé (následující p?ísp?vek) o výškových zm?nách, m?l jsem to stejn?, n?které trat? jsem málem nepoznával a najednou už vše nebylo takové ploché.
Presne tak... tu je dokaz http://www.youtube.com/watch?v=oWV0_u0r-Hk#t=3
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2013   #183
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

No ja som ni? nepremeriaval, ni? nenastavoval pod?a ?ísiel. Idem ?isto subjektívne, aby som mal dobrý výh?ad na obe strany a aby bol pocit, že som ozaj obklopený palubovkou... A u každého auta si mierne mením FOV aj polohu seda?ky... Úplne mi to vyhovuje, ale pozriem sa na tie výpo?ty pre zaujímavos?...
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 13.12.2013   #184
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Spíš bych to zm??il a FOV spo?ítal, opravdu to p?sobí jinak, když je to správn? a ne když je to blb?, ale jen aby mi to p?kn? na ty monitory vyšlo.

3x40" už je p?kný - aspo? mám pocit, že jsem n?kde ?etl, že má 3x40"
samoz?ejm? se to dá po?ítat ale pokud to není zrovna pro trénink profíka na závody, tak je šikovný to nastavit podle citu a zkušeností a jak ti to vyhovuje, pro každý auto je to trochu jiný..
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 13.12.2013   #185
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Belda_CZ View Post
samoz?ejm? se to dá po?ítat ale pokud to není zrovna pro trénink profíka na závody, tak je šikovný to nastavit podle citu a zkušeností a jak ti to vyhovuje, pro každý auto je to trochu jiný..
Vím, že se to dá jednoduše spo?ítat, myslel jsem to tak, že v p?ípad? AC a 3 monitor? se po?ítat nemusí, protože na to je interní app, která vše nastaví - takže ?lov?k vidí, jak by to m?lo být a pak si to p?ípadn? upraví, když mu to nesedne. Jít cestou rovnou to nastavit podle citu je špatn?, protože cit vychází z toho, na co je ?lov?k zvyklý a drtivá v?tšina lidí je zvyklá na špatné nastavení - všichni jsme asi za?ínali na 90st na 19" nebo kolik m?ly hry default a postupn? to upravovali a p?ibližovali reálu, ale teprve výpo?et ?ekne, kolik ten reál opravdu je.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2013   #186
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
"Spo?ítal" jsem napsal v p?ípad? Ryka blb?, na 3 monitory m?že použít zabudovanou miniaplikaci, kam zadá zm??ené hodnoty a obraz se mu nastaví jak má. Vlastn? to nejde poplést.

Co mi p?ijde zvláštní a nedomyšlené, že podobnou app nemají pro single screen a ?lov?k musí hádat. Nepamatuji si, že bych n?kde oficiáln? ?etl, že nastavujeme vertical FOV - m?lo by to být jasn? specifikované.

Docela m? zaujala diskuze na http://www.assettocorsa.net/forum/in...settings.2895/, zvláš? p?ísp?vek od JDuvel (2 velké obrázky), kde názorn? ukazuje, jak je jiné vnímání zatá?ek a že vlastn? nikdo, kdo nemá FOV správn? nastaven nem?že posuzovat fyziku, grip atd, protože vlastn? v?bec neví, do jak prudké zatá?ky ve skute?nosti jede. To samé (následující p?ísp?vek) o výškových zm?nách, m?l jsem to stejn?, n?které trat? jsem málem nepoznával a najednou už vše nebylo takové ploché.
Toto mozem potvrdit. Doteraz som si to neuvedomil a pripisoval som to updatom, ale priebeh bol takyto: V tech deme a prvej verzii early access som FOV nemenil a jazdilo sa mi velmi dobre, vsetko bolo prirodzene.
Potom som prisiel na to ako zmenit FOV a nastavil som si ho tak, ako vo vsetkych simoch - aby som videl pravy dolny okraj celneho skla. Takto som v AC odjazdil velmi vela, ale nevedel som dosahovat poriadne casy aj s velkou mierou usilia, casto som auto dostaval do nedotacaveho smyku (zly odhad spravnej rychlosti).
Vcera po precitani tejto diskusie som FOV opat znizil na priblizne spravnu hodnotu a hned bolo vsetko inak. Takmer ziadne pretacave smyky, vseobecne lepsi odhad na trati a zlepsenie casu s F458 na Imole o sekundu len po par kolach.
Neviem ako s tym budem fungovat v MP, pretoze uvidim menej, ale aspon to bude konzistentnejsie a rychlejsie
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2013   #187
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

No a to byl problém všech LFSák?, kte?í si p?išli zajezdit do RC, protože byli zvyklí na nesmysl a když sedli do kokpitu, kde bylo FOV t?eba 70 (pro 3 monitory), tak s tím nemohli jezdit, protože byli zvyklí na t?eba 85-100 z jednoho menšího monitoru doma...
__________________

Last edited by Belda_CZ; 16.12.2013 at 13:13.
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 15.12.2013   #188
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Tak o tom, ze v Assetto je appka na nastavenie tripple screen som nemal ani ponatia. Je to parada. Len ak som zadal hodnoty podla reality, tak moj FOV bol strasne, ale strasne maly - nevidel som prakticky nic okrem predneho skla - ani len spatne zrkadla, co je podla mna somarina a takto urcite jazdit nebudem.Pojdem zlatou strednou cestou.

A tu je odkaz na Virtualr, kde je kratke video na FOV, asi to bude ma pokracovanie:
http://www.virtualr.net/finding-the-...-setting-video
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2013   #189
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Ryko View Post
Len ak som zadal hodnoty podla reality, tak moj FOV bol strasne, ale strasne maly - nevidel som prakticky nic okrem predneho skla - ani len spatne zrkadla, co je podla mna somarina a takto urcite jazdit nebudem.
Napiš sem hodnoty které jsi zadal do app a jaké máš monitory (úhlop?í?ka, rozlišení). P?ijde mi, že jsi musel zadat n?co blb?.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2013   #190
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Napiš sem hodnoty které jsi zadal do app a jaké máš monitory (úhlop?í?ka, rozlišení). P?ijde mi, že jsi musel zadat n?co blb?.
Nemyslim si ze zadal nieco blbo.. ak si pozries foto kokpitu ktoru sem poslal, v akej vzdialenosti su monitory od samotneho volantu a to uz nehovoriac o vzdialenosti od oci vodica, tak ti musi byt hned jasne ze FOV musi byt velmi malicke aby bol obraz viac ako 1m od hlavy vodica realny
Jednoznacne by to chcelo dostat monitory co najblizsie za volant ako to len pojde
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 16.12.2013   #191
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Te? na tu fotku koukám (už jsem si to nepamatoval) a máš pravdu, klidn? to tak m?že vyjít, má ty monitory hrozn? vzadu.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 22.12.2013   #192
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Trochu inspiracie z AC fora. Takto s projektorom sa mi to pozdava viac ako 3 monitory a aj HW naroky su urcite mensie.
http://www.assettocorsa.net/forum/in...settings.3331/
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 22.12.2013   #193
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
Trochu inspiracie z AC fora. Takto s projektorom sa mi to pozdava viac ako 3 monitory a aj HW naroky su urcite mensie.
http://www.assettocorsa.net/forum/in...settings.3331/
fuuuha... tak toto je dobra pecka!... HW naroky su sice mensie ale co sa tyka € tak to vyjde asi rovnako.. projektor ktory pouziva vychadza na skoro 900€.. kdezto 3 obrazovky vies splasit za nejakych 500 + poriadna grafika co to utiahne dalsich 400..
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 22.12.2013   #194
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

HW nároky jsou menší, protože máš taky 3x menší rozlišení, ve výsledku ješt? mnohem menší - hromada pixel? vyjde nahoru a dolu (strop, nohy), protože ?lov?k pot?ebuje mnohem širší pom?r stran než 16:9 a to naho?e a dole navíc je úpln? zbyte?né.
Navíc kvalitní monitor využije ?lov?k po?ád (práce, fotky), tohle snad jen na ty hry a filmy - pokud bude mít i rovné plátno. Taky životnost lampy "až 6000h", v praxi mén? by m? p?išla draho, m?j monitor má práv? nalítáno 19708h, takže jedu 4. - 6. lampu. O kontrastu p?es den bez velkého zatemn?ní bych si taky iluze ned?lal (jeden projektor jsem m?l 14 dní p?j?ený). Ale uznávám, ve?er to asi musí být zážitek, jen si myslím, že tuto cestou nep?jdu, i kdybych na to m?l místo.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 23.12.2013   #195
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Ja stále snívam o tom, že by kiná ponúkali možnos? si to tam celé zaplati? a hra? nejakú hru, prípadne aj v 3D, to by bola šupa... a poriadne nahlas!
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 23.12.2013   #196
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Možno tu tá možnos? je, ale nechcem vedie? tú sumu
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 23.12.2013   #197
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Dalsia a najlacnejsia moznost je Occulus rift Nad nim som uz tiez uvazoval a teraz to na mna znovu prislo
Za 300$ by to mohla byt slusna kupa. Usetrim za 2 monitory (ktore aj tak nemam kde dat) a nebude treba ani trackir. A ako tak rozmyslam, tak v mojej situacii je to jedine riesenie, ach jaj
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 24.12.2013   #198
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Occulus rift zatím trpí pro simracery nízkým rozlišením. (Alespo? podle tvrzení t?ch, co ho zkoušeli.) Vem si, že p?i 720 ?ádcích vidíš i hodn? kokpitu, takže na výhled ven ti zbude tak 300 - 350 ?ádk?, z toho si zhruba p?lku vezme obloha, takže na plochu co pot?ebuješ vid?t dob?e ti zbyde max 200 ?ádk?.
Dalším popisovaným problémem je, že p?i za?átku smyku na monitoru vnímáš nepatrný pohyb a reaguješ na n?j vyrovnáním, force feedback pom?že, ale to není vše. U riftu to za?ne rovnat nejd?íve pohybem hlavy a o?í a až pak volantem.
A do t?etice si n?kte?í st?žovali, že vibrace od volantu jim p?es t?lo rozklepávají displej a rozmazávají obraz.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 24.12.2013   #199
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Dik za postrehy, vidim, ze si to este budem musiet nastudovat Opat sa mi raz oplatilo neobjednavat hned, ale radsej pockat. Teda nie ze by som OR nepoznal, ale myslel som si, ze je drahsi a akurat dnes som videl video, kde s tym hrali Euro Truck Simulator a tam to vyzeralo paradne. No je pravda, ze v ETS2 odpadaju tie problemy so smykmi a FF, ktore si spominal.
Tak nic, postudujem skusenosti simracerov a uvidim.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 26.12.2013   #200
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Malý teaser - p?íští týden u nás bude možno zajezdit na 3 x 3D....
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:55.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.