Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14.8.2006   #1
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Question Jak jste se dozvedeli o LFS

Diskuse na shoutboxu me inspirovala k tomuhle threadu. Mam takovy nejasny tuseni, ze uz to tu kdysi bylo, ale nenasel jsem to a rek bych, ze od te doby par lidi pribylo.

Ja se dozvedel o LFS z diskuse na root.cz pod clankem o Racerovi.

EDIT: Kdyby ste chteli vedet, kdo to je Ron Jeremy .
Kada is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2006   #2
SosaK -CZE-
Member

 
SosaK -CZE-'s Avatar
 
Join Date: 9.4.2005
Location: Praha
Posts: 475
Default

Ja si koupil volant a chtel jsem vyskouset neco co se chova jako auto, a jak sem tak hledal narazil jsem na recenzi na tiscali stahnul a mel jsem to stesti ze v ty dobe se akorat jezdily tzv "prology" v demu S2 a tim padem sem potkal ty co zavodi a nebouraji.

Pokud bych padnul na demo server kde by me porad nekdo sestreloval nevym nevym jak by to dopadlo.
Proto si cenim Chaosovi snahy a organizovanych zavodu na gamezone.
__________________
ESCARGOT Racing Team | W2SX Member > ALTP| Používám nastavení voz? od XEDOX engineering.

MSI K8N Neo Platinum | AMD 64 3000+ | 2x512 MB DDR | ATI
9600PRO | Logitech DFP | LCD ACER1923 19"
SosaK -CZE- is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2006   #3
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

od kamarada. pred dvema(dvouma?) rokama mi kamarad pujcil dvd, kde bylo cmr4 a lfs0.3h. pred rokem jsem nejak zjistil, ze ve score bude s2, tak jsem si ho pujcil od jineho kamarada a okamzite jak jsem si poridil net, tak lfs byla jedna z prvnich veci, kterou jsem poustel
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2006   #4
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Od PerGa. Jeste v dobach, kdy jsem hral NFS:MW (cca rok) a citil jsem se pri tom jako zavodnik.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2006   #5
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

v roce 2002 na jednom diskuznim serveru v auditoriu "zavodni simulatory" nekdo hodil odkaz na lfs...a od prvni zatacky (blackwood rallycross, vracecka vpravo mi bylo jasne, ze to je TA hra ...zvykly z CMR a podobnych radoby simu jsem si rikal, jak to krasne neprojedu na rucku a ono to jaksi nebylo tak jednoduche
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2006   #6
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

prvykrat som sa o lfs dozvedel pred par rokmi ked som stahoval automobilove dema hier na stranke www.sector.sk

aj som to stiahol a vyskusal ale mov ma to nechytilo. par mesiacov pred vyjdenim s2 ma kamos nejak nahovoril aby sme to zacali jazdit, lebo on si kupil volant momo racing. jazdili sme demo s1 asi 1 mesiac. kamosa momo omrzelo a zacali sme hravat call of duty :P

ked som uvidel prve obrazky ako ma vyzerat s2, tak som si povedal ze to musim mat a tak sa aj stalo. licenciu som kupoval okolo 12. jula 2005.
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2006   #7
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

nekdy v r 2003 (jeste nebyla s1) na www.bhmotorsports.com uplne nahodou, dal jsem single player bl1/xrg a pri brzdeni do t1 jsem skoro spad ze zidle. ono to jelo rovne se zablokovanyma kolama a cely se to nahnulo dopredu. pak jsem si dal pohled zezadu a slintajic jsem ziral na praci tlumicu, pneumatik atd... velka zmena oproti toce2 kterou jsem hral predtim
jet is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2006   #8
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

asi pred 3 rokmi som nasiel S1 demo na nejakom CD k casaku...zial, nemal som net a (len sa smejte na AI som nestihal, davali mi aj o niekolko sekund (ovsem isiel som s default setom, v tedy som ani netusil ze su rychlejsie ako default)
o 2 roky som nasiel zase demo LFS na CD k casaku, vtedy som uz net mal, kedze som bol vtedy tazky NFSkar, vobec ma to nelakalo, ale povedal som si, co ak to bude new verzia... a aj bola, na nerozoznanie
potom to uz so mnou islo asi tak, ze som sa zacal zucastnovat demo lig, a ked som pochopil, ze LFS ma bavi ako nijaka hra, isiel som do S2 a o dva tyzdne aj volant....
edit > takze mna ste v LFS demo mohli po 1. krat stretnut asi okolo juna 2005
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2006   #9
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Hehe, tenhle thread sem chtel zalozit asi pred tydnem, ale bal sem se ze to bude zas OT, tak koukam, ze neni, ok, jak sem se k tomu dostal ? Poprve sem na to narazil uz ani nevim kde, to byla jeste S1, jenomze sem zkousel jen XFG a s XRT sem akorat nadaval, ze to nejde ridit, po reinstalaci PC sem na to nejak zapomel, pak mi kamarad rekl, ze existuje nejaka hra Live For Speed sem si rikal, ze to buzde cepovina, kdyz to hral na mysi, ale zkusil sem to, docela me to bavilo, ale zase sem na to zapomel, az na zacatku tohodle roku me napadlo, jak to vypada ted s LFS, uz pri prvnim hrani sme byl nadcenej a vedel sem, ze to je to pravy pro me, no pozdeji sem objevil i Czech LFS Zone a forum, hral sem na KB, driftovat s tim vicemene slo, ale nebylo to ono, tak sem si za prvni penize z brigady koupil volant, a to teprve zacala ta prava sranda, prisly zavody, se kterejma sem zacinal, nejak sem se jim dostal na chut a momentalne drift nejak neprovozuju, jen nechtene, nebo obcas, ale kdyz se mi na BW dostane XRT do smyku, tak se ve me probudu stary "geny" a projedu ji celou bokem.... tak sem se do LFS dostal ja...
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2006   #10
William Wakeford
Newbie

 
William Wakeford's Avatar
 
Join Date: 31.10.2005
Posts: 82
Default

Hm u me to bylo tak ze jsem sedel u kamose a nedockave sme chteli hrat Toca race driver 2 ktera v te dobe porad nesla hrat, resp sla hrat pouze s odpojenyma CDromkama, mno pze jsem byl blazen do automobilovych her tehdy tak jsme s kamosem na tiscali tusim narazili na clanek o LFS a vzhledem k tomu ze to melo par mega tak sme to stahli, zaujalo me to a jezdil jsem to doma offline a obcas sem se dialnul na net, ale nebylo to ono, pak jsem hral americas army, pak lineage 2 a nakonec v lete 2005 sem zacal hrat vice S2 demo, mno a jak sel cas a ja se seznamil s par lidma mezi nimi i Itar a ThorR tak jsem se potom co Itar koupil volant a licenci rozhodl pro licenci a volant take a uz to bylo
William Wakeford is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2006   #11
RiXXi
Member

 
RiXXi's Avatar
 
Join Date: 26.2.2005
Location: Pardubice
Posts: 312
Default

je to uz hodne dlouho, co jsem hraval(casto) NFS 4 High stakes. Na netu jsem zjistil, ze se daji stahnout nova auta. tak jsem prohledaval net a uspesne nachazel, do vyhledavacu jsem psal Need for speed a kliknul jsem na nakou stranku(titulek jsem moc necetl proste jsem kliknul) a ejhle byly tam asi 4 GTi na BW pouze v originalnich barvach (vinova,bila,...). Zacal jsem ten obrazek zkoumat a moc se mne nelibil, vsimnu si nazvu live for speed. nijak mne to nezaujalo, tak jsem tu stranku opusti.

o neco pozdeji(rok+)

psal se rok 2004 a v cervnu nam sem zavedli tehda jeste rychly net(wifi), to se me otevrely obzory a inet se stal denni soucasti. zacal jsem hrat na gamezone Medala a zacalo se mi i docela darit, ale pak prisla naka lamka tady od nas ze site a nechala se na 1/2roku zabanovat -> tj. IP.

srpen 04
zacal jsem probrouzdaval net hledajice novou online hru a uz si nevzpominam jak, ale narazil jsem o5 na LFS(na predchozi navstevu one stranky jsem si ani nevzdechl). stahnul jsem si demo a prvni co jsem udelal ze jsem zapnul multiplayer a pripojil jsem se na nakej server, kde jezdili Turba(XRT) na bl1. zprvu me to nevzalo, ale postupem casu me chytnul rallycross a u nehoz jsem stravil hodne dlouho. zacal jsem jezdit na klavesnici, ale postupne jsem se rozhodoval ze vytahnu muj stricky volant a budu se pokouset ho zkalibrovat aby s nim slo jezdit, casy se me zlepsily o sekundy .
taky jsem hledal na netu co najdu o lfs bylo toho dost a abych pravdu rek, tak strance liveforspeed.cz jsem vubec nerozumel 8-).
pak prisli kluci z mcz a zacal jsem se postupne dostavat do komunity. a bylo to, chytlo me to jako zadna jina hra predtim - uz me drzi 2hym rokem
__________________
Master Czech Team
Intel Pentium 4; 2,8 GHz; 512 MB RAM; NVIDIA 6600GT; DEXXA Steering Wheels(11 years old); S2 Licensed (MCz ®iXXi/BlackRich)
http://www.rixxi.ic.cz
My LFS movies

RiXXi is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2006   #12
Galahet
Member

 
Galahet's Avatar
 
Join Date: 3.7.2006
Location: Brno a Krom??íž
Posts: 317
Thumbs up

Já k tomu p?išel jak slepý k houslím...

N?kdy v roce 2004 okolo ?íjnu (10) jsem se v prvním ro?níku na VŠ seznámil s jedním spolubydlícím mého spolužáka, která místo aby d?lal n?co do školy v??n? ?um?l do monitoru a n?kde surfoval nebo pa?il. Nejd?ív jsem n?jak nevnímal co to furt jezdí, pá? u m? suverénn? vedlo CS a to jsem taky hrál...

Zlom p?išel ve druháku n?kdy na po?átku Prosince, to už jsem v?d?l o co jde, ale moc m? to nebavilo, pá? jsem jim nesta?il a bylo to na té myši n?jak t?žký (zvyklý s NFSU) a tak jsem se jen sem tam díval. Pak když p?išlo zkouškový a ten kámoš místo aby se u?il jen pa?il (a to fakt) tak už mi to za?alo vrtat hlavou a po zkouškovém v Lednu 06 jsem se do toho vrhnul. Po pár dnech jsem byl naprosto uchvácen a i když jsem pak kv?li škole p?estal, byl jsem rozhodnut se k LFS vrátit!!!

?ekl jsem si, když tak po?ádn? a objednal volant DFP, který mám od 7.7.06 pak p?išla licence asi o 14 dní pozd?ji a te? jezdím jak jen to jde ;-)

Jo a ten "úsp?šný" student je NEXT
__________________
Motorstorm - Czech Live for Speed Racing Team

S2 Licence od 31.7.2006
Galahet is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2006   #13
reyco
Member

 
reyco's Avatar
 
Join Date: 11.8.2005
Location: Zlate Moravce, Slovakia
Posts: 450
Red face

MOJ LFS ZIVOTOPIS


Viem ze som sa k tomu dostal cez leto 2005... Bol u nas bratranec na prazdninach...aj so svojim kompom a chceli sme hrat nieco po sieti tak to niekde vyhrabal. Jazdili sme 35 kolove zavody na BL GP @ XFG, robili sme sety a boleli nas ruky od mysiek . Ked som zistil ze som vyhral skoro kazdy zavod..nedalo mi to a hral som aj po jeho odchode..tak 5 dni na to som si kupil moj prvy "volant" Logitech formula force GP..fungoval dobre aj sa mi s nim jazdilo dobre. Medzi tym som spoznal RAYfightera ktory zakladal novy tym Natural Born Coolers "NBC". Prihlasili sme sa do logitech cupu...skoncil som treti a moj tymovy kolega Duuku prvy . Ako tym tiez prvy. Hra ma bavila cim dalej tym viac az som vedel ze musim mat S2 licenciu. Bolo to teda cakanie...ale ked prisli Vianoce uz som jazdil na Aston National s FXR. To bola trat nepoznal som ani jednu zakrutu. Medzi tym prebiehal SROC..tak som sa prihlasil do poslednych dvoch zavodov na divoku kartu. V obidvoch som startoval v div2, prvy sa isiel na Kyoto National kde som sa vzdy postavil na stupienky vitazov , dalsi zavod sa islo zabijacke SO LONG REV . HotLap som mal dokonca na prvu diviziu ale kvoli divokej karte som bol v div.2 to bol moj najhorsi zavod...sami crash dokonca bol na mna podany uspesny protest. To som uz medzi tym jednal s Loukotom cize sefom Viaduct Czech Teamu. Bol to moj tym snov..taky dobry jazdci..vyhrali SROC ligu..fuu tam musim byt Po uspesnych jednaniach ma po SROC lige zobrali do VCz. To bolo radosti. Prisla Kaipan Trophy... od zavodu k zavodu som sa zlepsoval az sa mi podarilo obsadit 2-krat druhe miesto {to uz s novym volantom DFP}a to rovno za vitazom sezony Jetom. Celkovo som nakoniec skoncil 4 alebo 5. Prisla Motomarket Hothatch Cup liga...Tesil som sa nanu ale co sa stalo??? Nehorazne sa mi zhorsil NET zo zavodov som mal skor strach ako radost.. Dokonca mi jeden mesiac net nesiel..bol som pripojeny cez GPRS. A za ten mesiac sa vytratilo LFS z mojho zivota.. Nechapem preco dovody su nejasne ale LFS ma tak nelaka a neviem sa k tomu vratit. Ked pozeram replaye alebo videa zo zavodov to je krasa tam som mohol byt aj ja boli by to super zavody...ale nie a nie sa vratit spat, velmi ma to mrzi..ste super ludia
__________________
VCz Rulezzz... aj ke? som už ?lenom SDI ale VCz bol super tímom !www.viaduct.ic.cz
SDi - prinášam novú odrodu - Spamming drivers incoporation :)
NTB : HP pavilion dv5-1160ec, c2d t5800 2,0Ghz 2MB L2 cache, nvidia 9600m gt 512 ddr2 VRAM, repro altec lansing, intel pm45 chipset, 3GB ram


Last edited by reyco; 15.8.2006 at 08:00.
reyco is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2006   #14
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Nekdy na jare 2003 jsem dal na strahovsky newsy dotaz jestli nekdo nezna nejakej hardcore simulator s tim, ze me nezajima toca, nfs a colin. Nejaky dobrak mi rek, ze ted je v tyhle oblasti hit Live for speed. Nejdriv jsem si rikal, ze jsou to nejaky lamy, ze si ani neumi vymyslet jmeno pro vlastni hru a musi kopirovat nfs, ale kdyz jsem si dal par okruhu bylo to uplne jasny. Do roka jsem si koupil licenci a s malyma prestavkama jezdim az do ted.
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2006   #15
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Ja jsem na LFS narazil na cd u Score myslim ze v lednu 2003. Po vybourani se v T1 s GTi na BW jsem mel jasno. iNet jsem v te dobe mel pouze na koleji (Plzen, Machova 14) a to jeste povoleny jen HTTP na portu 80, takze ven jsem se s LFS nedostal. Hrali jsme teda jen v ramci kolejni site, kde jsem nemel vyrovnanyho soupere, takze se moc nehralo (nebavilo je porad prohravat ). V srpnu pak vysla S1 a pri prvni prilezitosti jsem pres modem poridil licenci. Na podzim jsem se skolou skoncil a byl nejakej cas doma. Net jen pres dial-up, ale presto jsem si sem tam na netu zazavodil (slo to bez potizi do asi 8mi lidi na serveru). Na jare pak prisla pevna linka a nastoupil jsem do prace sem na Autodrom. Par mesicu na to jsem na serveru, kde se jezdilo TBO@FE Black potkal Devila007, byl to jeden z prvnich cechu, kteryho jsem online v LFS potkal. Dobry bylo, kdyz sem rek, ze LFS jezdim uz pres rok, tak mi odpovedel, ze takovyhle chytroliny ma nejradsi, ze jezdil uz v dobach pred S1 a ze me vubec nezna a nikdy me nepotkal (taky nemoh) a ze at se teda predvedu. Tak jsem dalsi zavod se svym GTT s prehledem vyhral, nej cas na kolo asi WR+0.5s, tak asi zustal koukat a pak se optal jestli jsem tak rychlej i jinde a nabid zda nechci k ZT . Pokecal jsem pak s vedenim ZT a bylo hotovo, moje osobacky se jim zamlouvaly Behem leta jsem pak narazil na tyto stranky a na diskusni klub na Hofylandu, kde se mluvilo o tom "Jel bych ceskou ligu v LFS kdyby se nejaka jela". Jelikoz jsem v praci vlastne delal presne tohle, tak jsem si po sezone rek, ze kdyz akorat vsichni rikaj, ze by jeli kdyby se organizovalo, ale nikdo se nemel k tomu to zorganizovat, tak kdo jinej by to mel organizovat nez nekdo k do to dela i v realu. Tak jsem v rijnu 2004 rozjel 1. CZ LFS Ligu > report z 1. závodu, kde teda nakonec startovalo jen 11 jezdcu, ackoli to vypadalo ze pojede aspon 20. Pak uz jsem se vicemene venoval jezdeni jen v lize a treninku na ni. A tak to bylo az do ted.

LFS me uchvatilo od prvniho seznameni se se svodidly na BW a nepustilo doted.
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2006   #16
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Jak to tak ?tu, v?tšina lidí k LFS p?išla omylem p?i brouzdání nebo stylem "kamarád per huba". Já to stejný. Na podzim 2004 jsem hledal n?co na serveru o autech (reálnejch) a diskuze se jako obvykle strhla do offtopicu a 2 lidi se tam za?li hádat který simulátor je lepší (už si ty 2 zmín?ný simy nepamatuju). A pak napsal n?kdo t?etí, že jestli cht?j n?co opravdu reálnýho, a? zkusej LFS, že se vsadí že neodjedou bez nehody ani jedno kolo jak budou zvyklý z toho svýho jen ubrat plyn a projet zatá?ku místo 300 200. To vzbudilo mou pozornost, stáhl jsem 0.3H a bylo jasno.. za 14dní jsem m?l objednanou S2, i když nebylo jasný kdy v?bec vyjde. Asi bych na LFS narazil d?ív, ale do podzimu 04 jsem m?l jen dialup.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2006   #17
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

tata me byvale pritelkyne mi to predstavil pak naucil a "donutil" ke koupi S1 a pak S2
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2006   #18
Galahet
Member

 
Galahet's Avatar
 
Join Date: 3.7.2006
Location: Brno a Krom??íž
Posts: 317
Default

Vidím, že jsme natom všichni tak n?jak podobn?...

Chaosi vím, že toho d?láš víc než dost, ale možná by nebylo špatný ud?lat n?jakou LAN párty nemyslím p?ímo jako ty, ale mohla by se kolem tebe vytvo?it schopná skupinka lidí ... já osobn? bych do toho šel, ALE te? p?ez rok jdu do t?e?áku na VŠ a budu mít plný ruce práce s projektama a bakalá?kou takže rád bych pop? p?iložil ruku k dílu ale tak spíše až v ?ervnu 07... jen že by o tom tady mohli lidi?ky p?emýšlet...


Edit: rad?ji nic neslibovat :-)
__________________
Motorstorm - Czech Live for Speed Racing Team

S2 Licence od 31.7.2006

Last edited by Galahet; 15.8.2006 at 12:27.
Galahet is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2006   #19
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

Vícemén? náhodou, v ?asopisu Score bylo demo S2. Potom následovala prohlídka lfs.cz a závislost se od té doby po?ád zvyšuje
__________________
Itar is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2006   #20
Mrazak
Newbie

 
Mrazak's Avatar
 
Join Date: 24.4.2006
Location: Praha
Posts: 98
Default

Kdysi jsem na lfs cetl recenzi na hrej.cz (?). Rikal jsem si ze to je kravina, ze musi kopirovat NFS i nazvem atd... Cca po pul roce(letos v breznu), jsem se rozhlizel jakou hru bych jeste paril, a nahodou jsem si vzpomnel na lfs... A bylo to po dvou-trech dnech v demu 1:27:00 s XRT celej den jsem nehral nic jinyho.
__________________
Opteron 144@2,94GHz|TR Ultra 90|2GB RAM Pqi 425MHz cl2,5-3-3-6|Sapphire X1950Pro AGP@615/1600MHz|DFI LP UT nF3 Ultra-D|HDD 80+250GB|Razer Diamondback Plasma, Logitech G15, Momo Racing, DFP, Formula Force GP *RIP*
Mrazak is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:41.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.