Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12.5.2007   #21
Muzzy
Member

 
Muzzy's Avatar
 
Join Date: 14.8.2006
Location: Praha
Posts: 111
Default

sry za ot, ale nemohl jsem si pomoci - porad me to pripada jako 'najdi pet rozdilu'
Muzzy is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2007   #22
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

ze screenshotu to mozna vypada jako prkotiny, ale me to jeste k tomu za jizdy jakoby zrni, nebo blika, tim jak to neni hladke :/ docela me to toci
jet is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2007   #23
Treglis
Member

 
Treglis's Avatar
 
Join Date: 24.4.2006
Location: Plze?
Posts: 246
Default

2Woodbine, tak tady je. Rekl bych ze neni co resit podivej se na pletivo kolem trati, rampa se semaforama taky jak ziva
8xS AA + 8xAF

Je teda ale fakt, ze mam postelovane v ovladacich jeste dalsi veci, takze to muze byt nima, ze to takhle vypada.

Last edited by Treglis; 12.5.2007 at 10:12.
Treglis is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2007   #24
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Co se tý?e pletiva a rampy, tak zatím vedeš. I když to pletivo je možná až moc jemný. Nepoužíváš n?jaký vylepšený textury bo co? Naproti tomu asfalt mi p?ijde hez?í na ostatních screenech.

Jo a nechceš prozradit, jaký "vylepšení" máš nastaveno v ovlada?ích? Já používám Ati Tray Tools a tam p?ednastavenej profil "max quality", zatím jsem byl línej tvo?it vlastní a navíc u p?lky v?cí nevim, co mají nebo nemají d?lat.
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2007   #25
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

To pletivo je p?kný, ale fakt p?íliš jemný. Abych vid?l strukturu, musím se p?kn? nahnout dop?edu Ale p?i závod?ní je to jedno, hlavn?, že to není kosti?kovaný a neruší to.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2007   #26
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

2Woodbine> jestli chceš vylepšit pletivo, tak si pohraj s lfs/options/graphics/texture mip bias, nejspíš to bude nejlepší na 0
ukázka
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2007   #27
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
2Woodbine> jestli chceš vylepšit pletivo, tak si pohraj s lfs/options/graphics/texture mip bias, nejspíš to bude nejlepší na 0
ukázka
jj, pravda, ovliv?uje vám to n?jak FPS? Mn? ne. Akorát s MIP bias 0 mi to p?ijde za jízdy mírn? rozmáznuté a když stojím, tak zrovna ten semafor na WE je o n?co víc zubatej.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2007   #28
Treglis
Member

 
Treglis's Avatar
 
Join Date: 24.4.2006
Location: Plze?
Posts: 246
Default

Takze jak to mam v ovladacich grafiky nastaveny pro LFS

Anizotropní filtrovaní: 8x
Filtrovaní textur - Anizotropní optimalizace mip filtru : vypnuto
Filtrovaní textur - Anizotropní optimalizace vzorku : vypnuto
Negativní odklon úrovn? detajl? : Uchytit
Filtrovaní textur - Trilinearní optimalizace : Vypnuto
Trojité vyrovnávání : zapnuto
Vertikalní synchronizace : Vynucení zapnuto
Vyhlazovaní hran - Nastavení : 8xS
Vyhlazovaní hran - Pr?hlednost : Supersampling
Vynucení mipmap : Trilineární

S tema lepsima texturama je to i mozny, urcite jsem si tam nahraval nejaky jiny. Jestli postihovaly i pletivo nevim, asfalt ale urcite.

Last edited by Treglis; 12.5.2007 at 14:08.
Treglis is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2007   #29
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

2Pablo: Máš recht, ty kluku ušatá...

2Treglis: Koukám, že u nvidie se tomu ?íká trochu jinak než u ati, i tak ale dík.
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2007   #30
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

treglis> thx! nastavil jsem to jako ty a uz to vypada tak jak ma. pomohlo "Negativní odklon úrovn? detajl? : Uchytit" i kdyz vubec nevim co to vlastne dela...
btw 16xQ AA vypada docela dobre

Last edited by jet; 12.5.2007 at 21:31.
jet is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2007   #31
Treglis
Member

 
Treglis's Avatar
 
Join Date: 24.4.2006
Location: Plze?
Posts: 246
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
treglis> thx! nastavil jsem to jako ty a uz to vypada tak jak ma. pomohlo "Negativní odklon úrovn? detajl? : Uchytit" i kdyz vubec nevim co to vlastne dela...
btw 16xQ AA vypada docela dobre
nz, taky nevim co to je, ale v popisu toho nastaveni bylo napsano Uchytit pro kvalitu, tak jsem to uchytitl
nahod screen
Treglis is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2007   #32
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

http://www.jet.ic.cz/lfs/af_test3.jpg
jet is offline   Reply With Quote
Old 12.5.2007   #33
Treglis
Member

 
Treglis's Avatar
 
Join Date: 24.4.2006
Location: Plze?
Posts: 246
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
Hmm, tak to uz je vymazlena grafika
Treglis is offline   Reply With Quote
Old 15.5.2007   #34
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
pff 84fps pri tomhle... jsem rad za 40 kdyz jsem na trati sam a bez AA i AF, v plnym poli mam tak 25... asi bude brzo cas na upgrade...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 15.5.2007   #35
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos View Post
pff 84fps pri tomhle... jsem rad za 40 kdyz jsem na trati sam a bez AA i AF, v plnym poli mam tak 25... asi bude brzo cas na upgrade...
Ja mam asi 120fps bez AA a AF, pri temer libovolnym AA ci AF mi to skokem padne na 60fps(+-0.5) a tam se drzi (treba to ma souvislost s tim ze mam refresh do LCD 60hz - treba taky ne).
Jenze mam jinej problem, pokud si AA ci AF zapnu (na jakoukoliv hodnotu), tak mi do minuty zacne hra jakoby lagovat (cas od casu zamrzne screen na par vterin - moc fajn pred zatackou). Kartu nijak nepretaktovavam (nebo podobny nesmysly), stejne nevim jak se to dela.
Grafarnu mam Radeon9800 (nevim kterou presne, byla original s takovym silene velkym chladicem kterej zabira celej slot vedle). Vypada jako ta v attachmentu.
Netusite nekdo kde by mohla byt nejaka bota?
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 16.5.2007   #36
bruenor
Newbie

 
bruenor's Avatar
 
Join Date: 29.9.2006
Location: Bratislava
Posts: 82
Default

Quote:
Originally Posted by kmarty View Post
Ja mam asi 120fps bez AA a AF, pri temer libovolnym AA ci AF mi to skokem padne na 60fps(+-0.5) a tam se drzi (treba to ma souvislost s tim ze mam refresh do LCD 60hz - treba taky ne).
Jenze mam jinej problem, pokud si AA ci AF zapnu (na jakoukoliv hodnotu), tak mi do minuty zacne hra jakoby lagovat (cas od casu zamrzne screen na par vterin - moc fajn pred zatackou). Kartu nijak nepretaktovavam (nebo podobny nesmysly), stejne nevim jak se to dela.
Grafarnu mam Radeon9800 (nevim kterou presne, byla original s takovym silene velkym chladicem kterej zabira celej slot vedle). Vypada jako ta v attachmentu.
Netusite nekdo kde by mohla byt nejaka bota?
Zkontroluj si teploty tohle se vetsinou deje kdyz se prehriva jadro.
__________________
AMD barton 3200+ , 2x512MB ram @ 400MHz , GF 6600gt (625/1250) agp ,Creative X-FI Xtreme Music, 250gb seagate 7200RPM 8MB, Logitech MOMO racing , 19 " Samsung SyncMaster 900IFT .
bruenor is offline   Reply With Quote
Old 16.5.2007   #37
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by bruenor View Post
Zkontroluj si teploty tohle se vetsinou deje kdyz se prehriva jadro.
No ja jsem vcera v zapalu boje hledal po netu sec jsem mohl ... a zacinam mit velky podezreni na studenaky az prelamanej PCB, coz je pry vec bezna u tehle karet s timhle chladicem :-(.
Jak zmerit teplotu (jinak nez teplomerem) nevim. Ale kraviny ta karta obcas dela i okamzite pri startu pocitace (uz rovnou behem POSTu je obraz lehce rozsypanej. tak jednou za 5 startu).
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 16.5.2007   #38
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

kup si teplovodivou pastu, sundej chladic, a znova ho poradne namontuj. pokud mas ale rozsypanej obraz uz po startu, tak je mozny, ze karta bude brzo k.o.
jet is offline   Reply With Quote
Old 8.9.2007   #39
pagotamd
Newbie
 
Join Date: 15.4.2007
Posts: 82
Default

Quote:
Originally Posted by Treglis View Post
Hmm, tak to uz je vymazlena grafika
koupil jsem si S2 pro prilezitostny jezdeni,hlavne v praci ,pc mam dost vykony problem je ale v grafice LFS kdyz dam 16AF+6AA +detail na max v ovladacich mam zapnuty proste vse na max,ale ta grafika je furt katastrofalni ,nejde me o detail ,ale kostrbatost,zrnitost proste me stoho bolej oci,je nekakej problem ATi vs LFS?
i kdyz mam vse zapnuty mam furt min 130-150FPS takze tam chci nasazet co se da,ale vyhlazeny me to teda optoti jinymu simulatoru vubec neprijde,hold asi stari lfs

Last edited by pagotamd; 8.9.2007 at 12:03.
pagotamd is offline   Reply With Quote
Old 8.9.2007   #40
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

Quote:
Originally Posted by pagotamd View Post
koupil jsem si S2 pro prilezitostny jezdeni,hlavne v praci ,pc mam dost vykony problem je ale v grafice LFS kdyz dam 16AF+6AA +detail na max v ovladacich mam zapnuty proste vse na max,ale ta grafika je furt katastrofalni ,nejde me o detail ,ale kostrbatost,zrnitost proste me stoho bolej oci,je nekakej problem ATi vs LFS?
i kdyz mam vse zapnuty mam furt min 130-150FPS takze tam chci nasazet co se da,ale vyhlazeny me to teda optoti jinymu simulatoru vubec neprijde,hold asi stari lfs
v hre, v nastaveniach Grafika mas texture map bias uplne vpravo (0.0)?
http://cz.lfsmanual.net/wiki/Soubor:Graphicsmax.jpg
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:02.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.