Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22.5.2008   #41
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

to devilstorm:
jiste ze nebudes patrit hned k nejlepsim, ale pochybuju ze to nejak zjistis kdyz nebudes mit s nekym srovnani, protoze neco jako zaznam casu na kolo v realu u norml. "home repaired" aut asi neni. Leda ze by sis nainstaloval do auta nejakyho ?ipa a dejla presne k tomu casovymu mereni, ktery maj na danym okruhu.

trenuju na silnejsi zadohrab To vis zatim student stredni, takze zadna slava. Vlastne patrim k vyvolenym lidem, kteri maji auto. Osud tomu chtel, ze kdyz jsem udelal ridicak, tak si rodice zrovna poridili nove auto. Jinak by ho asi prodali.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 22.5.2008   #42
Sparco
Member

 
Sparco's Avatar
 
Join Date: 19.2.2008
Location: Praha 4 - Hodkovi?ky
Posts: 143
Default

Quote:
Originally Posted by Devilstorm View Post
...Stejn? mi to u dnešních aut p?ijde d?lat jako zbyte?nost, nebo to všichni jezdí ve výkoných bestiích? Protože t?eba ta Fabie nebo ta Felcka pochybuju že ty kola zablokuje. Ale jestli má n?kdo silnou zadokolku tak sem ticho
No jednou se mi to pekne vymstilo, kdyz sem si dal ve slaby predokolce (Mondeo 1.8l 115 HP : ( z petky omylem za dva na najezdu do zatacky asi v 80 kph. Samozrejme sem tam chtel dat ctyrku, ale u prevodovky mondea si nikdy nevyberete - mate asi 16 moznosti jako v tahaci, z toho ale jen 5 je spravnych - zpatecka spravnou volbou samozrejme pri jizde vpred neni : ) No a samozrejme bez meziplynu, protoze pri lazo plazo jizde a navic z 5 do 4 ho delam asi tak casto, jako se vlada rozhoduje zvysovat duchody.

Cely se mi to postavilo na predni a desne to skublo, jak to brzdilo motorem. Trhaly se vsechny ctyri kola , ale jen jemne, zadnej horor, ale prekvapi to hodne. Od ty doby to delam na vsechny kvalty...

Jen mi nejde do hlavy, jak to tam v 80 kph mohlo vlizt za dva bez meziplynu
__________________
Objem ni?ím nenahradíš! A když už není co vrtat, použij kompresor!
Sparco is offline   Reply With Quote
Old 22.5.2008   #43
Sparco
Member

 
Sparco's Avatar
 
Join Date: 19.2.2008
Location: Praha 4 - Hodkovi?ky
Posts: 143
Default

Quote:
Originally Posted by Kurt_Kombajn View Post
Sice jsem minulý post sm?roval na JENDANa, ale nevadí
Tak nekoukej jen na nick (v p?ekladu = p?ezdívka), ale koukni t?eba na podpis a p?ípadn? ješt? i lokaci a musí ti to být jasné
Neboj, postupem ?asu nabereš více dalších souvislostí.
No proto jsem v prvni vete pouzil slovicko "taky", abych nepusobil tak vlezle : ) ale musel jsem se podelit o sve prekvapeni. Popravde receno, do profilu me ani nenapadlo se kouknout, protoze me ve snu nenapadlo, jaci lide se tu muzou vyskytovat. To kdyby mel nekdo nick "vlastnimM3E30aprodamjilevne", tak by levy tlacitko mysi bylo na odpis a kulicku bych musel prezout, jaky by to byl burnout!

EDIT: musim Kurtovi podekovat, protoze me hodne tesi, jak ti vice zkuseni "pecuji" o ty mene zkusene
__________________
Objem ni?ím nenahradíš! A když už není co vrtat, použij kompresor!
Sparco is offline   Reply With Quote
Old 22.5.2008   #44
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Já ti nevím, já jednou z vyto?ené ?tverky netrefil p?tku v naf?áku (dodávka a že motor krásn? umí brzdit...) a žádnej problém. Prost? hned, jak se spojka dostala do záb?ru, sta?ilo úpln? malinko, a v?d?l jsem, že nee a okamžit? šla spojka na zem. Prost? to ani nijak zvláš? necuklo. Ve fá?ku, sportovn? upraveném se stalo otci n?co podobného, a ani tam se to moc nepoznalo. Cukne to. Ale když umíš ?adit, tak i bez mezyplinu s citlivým pušt?ním spojky a následným šlápnutí na plyn (i jemným) dosáhneš "plynulýho" p?e?azení i když netrefíš zrovna dobrej kvalt...
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 22.5.2008   #45
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

jo ale na tu dvojku v 80 to muselo byt asi brutalni
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 22.5.2008   #46
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Vyto?ená 4 bývá taky n?kde hodn? p?es 100 (ne v tomto p?ípad?) a u naftových dodávek jsou první t?i p?evody velmi krátké, ?ty?ka o n?co delší a p?tka hodn? dlouhá, proto vyto?ené vysoko. Auta snesou hodn? Náš nissan se na jedni?ku nebránil jet 50 a na trojku 120 sem s ním taky zažil Normální rodinnej liftback
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 22.5.2008   #47
Kurt_Kombajn
Member

 
Kurt_Kombajn's Avatar
 
Join Date: 3.8.2005
Location: F-M
Posts: 484
Default

Quote:
Originally Posted by Sparco View Post
... Popravde receno, do profilu me ani nenapadlo se kouknout...
Já ale o profilu nic nepsal Pokud to uživatel nemá vypnuté, za každý p?ísp?vek se mu vloží podpis automaticky. Tak jako tob? to o tom opravdovém ?idi?i. Schváln? se koukni..

A abych p?ipsal n?co k tématu.
Vlastním už n?jaký ten pátek vlajkovou lo? Mladé Boleslavi z roku 1991 Nepod?azuju takto pravideln?, ale n?kdy, když mám náladu a nedobržduji t?eba p?ed plnou k?ižovatkou, tak si taky heel 'n' toe ob?as zkusím, jen tak. Ale žádná pata, musím brzdit levou ?ástí chodidla (palcem) a plyn prošlapávat pravou ?ástí (malí?kem). Nejde to moc dob?e, musím zkroutit nohu pod volant a kdybych ji tam držel trochu dýl, než jedno dv? pod?azení, dostal bych asi k?e? nebo si nohu vykloubil v ky?li Snáz už jde klasické za?azování s prošlápnutým plynem v neutrálu, jak to d?lají t?eba autobusáci. Ale to taky d?lám jen ob?as, když není kam sp?chat a jízda je jinak docela nudná.
__________________
M3R Kurt_Kombajn member of M3-Racing - Czech Live for Speed Racing Team

AMD Athlon XP2200 (1,83 GHz), 1 GB RAM, NVIDIA GeForce4 Ti 4200, Logitech G25 Racing Wheel, S2 licence od 13.6. 2006

"D?kazem dobrého pr?jezdu jsou pro m? utíkající diváci. To si vždy ?íkám, že to bylo na brzdách akorát." - Iva Víchová
Kurt_Kombajn is offline   Reply With Quote
Old 22.5.2008   #48
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by Kurt_Kombajn View Post
...dýl, než jedno dv? pod?azení,...
To t? LFS nenau?ilo, že se pod?azuje 5-3-2? tzn dvakrát, pravda, nevím jak v reálu je to vhodné, ale taky se nedrbu s každým stupn?m, že. Ale p?i závod?ní... m?že n?kdo nahodit, jestli se pod?azuje ob jedno i p?i závod?ní b?žn??
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 22.5.2008   #49
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

ja teda ve faku nohu na heel'n'toe nezkroutim ani kdyz mam sedacku uplne vzadu
jet is offline   Reply With Quote
Old 23.5.2008   #50
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Taky se mi už stalo že jsem pod?adil o dva stupn? místo o jeden a jak ?íkal zip prost? p?i poušt?ní spojky i když se na to nesoust?edíš poznaš už p?i malém záb?ru, že není n?co v po?ádku, takže se mi ješt? nestalo, že bych pustil spojku upln?, taky by to holka nemusela vydžet

EDIT: jinak pedály jsou u m? postavený luxusn?, takže se u?ím šlapat i na brzdu i na plyn, ale jsem v tom ješt? docela lami?ka
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 23.5.2008   #51
Sparco
Member

 
Sparco's Avatar
 
Join Date: 19.2.2008
Location: Praha 4 - Hodkovi?ky
Posts: 143
Default

Quote:
Originally Posted by ThorR View Post
EDIT: jinak pedály jsou u m? postavený luxusn?, takže se u?ím šlapat i na brzdu i na plyn, ale jsem v tom ješt? docela lami?ka
Jeste se pochlub, jakej mas stroj
__________________
Objem ni?ím nenahradíš! A když už není co vrtat, použij kompresor!
Sparco is offline   Reply With Quote
Old 23.5.2008   #52
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Quote:
Originally Posted by Sparco View Post
Jeste se pochlub, jakej mas stroj
Mitsubishi Lancer, byl jsem s nim na srazu
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 23.5.2008   #53
Sparco
Member

 
Sparco's Avatar
 
Join Date: 19.2.2008
Location: Praha 4 - Hodkovi?ky
Posts: 143
Default

Quote:
Originally Posted by ThorR View Post
Mitsubishi Lancer, byl jsem s nim na srazu
Stastny to muz jsi!
__________________
Objem ni?ím nenahradíš! A když už není co vrtat, použij kompresor!
Sparco is offline   Reply With Quote
Old 23.5.2008   #54
Kurt_Kombajn
Member

 
Kurt_Kombajn's Avatar
 
Join Date: 3.8.2005
Location: F-M
Posts: 484
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
ja teda ve faku nohu na heel'n'toe nezkroutim ani kdyz mam sedacku uplne vzadu
To, o co se sem tam pokouším taky není heel'n'toe, ale takový nemastný pokus o ovládání dvou pedál? jedním chodidlem, zp?sobující však akorát tak zdravotní indispozice


A co bržd?ní levou nohou alá rally ? Zkušeli jste v reálu ? Já ze zv?davosti kdysi dávno, když jsem ješt? nem?l k PC volant a málem jsem si tehdy reáln? nabil kokos
EDIT: Tento dotaz se asi nebude týkat majitel? voz? s elektronicky ovládaným plynem, jelikož tam by asi ?ídící jednotka moc nepobrala stav, kdy ?idi? chce zárove? zrychlovat i brzdit..
__________________
M3R Kurt_Kombajn member of M3-Racing - Czech Live for Speed Racing Team

AMD Athlon XP2200 (1,83 GHz), 1 GB RAM, NVIDIA GeForce4 Ti 4200, Logitech G25 Racing Wheel, S2 licence od 13.6. 2006

"D?kazem dobrého pr?jezdu jsou pro m? utíkající diváci. To si vždy ?íkám, že to bylo na brzdách akorát." - Iva Víchová

Last edited by Kurt_Kombajn; 23.5.2008 at 20:59.
Kurt_Kombajn is offline   Reply With Quote
Old 23.5.2008   #55
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

taky jsem zkousel. Nezkousejte! budete mit v noze grif ze spojky takze budete se prerusovane zkousavat do volantu. Ja mam holt levou nohu na tri polohy (spojeno, v zaberu, rozpojeno)
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 23.5.2008   #56
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Levou nohou brzdím b?žn?, denn? (teda jen tak, aby se levá noha nenudila ). Když mi kámoš p?j?il auto s automatem, byl docela vyd?enej, protože jsem za celou cestu nehnul pravou nohou - fakt nevidím problém, brutální bylo jen první zabržd?ní kdysi
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 23.5.2008   #57
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

brzdeni levou neni problem, jedna z mnoha veci co me naucilo lfs
jet is offline   Reply With Quote
Old 23.5.2008   #58
Eraserko
Member

 
Eraserko's Avatar
 
Join Date: 16.1.2007
Location: Nitra
Posts: 337
Default

na DFP brzdim lavou nohou bezne... ako keby som spojku nikdy nepoznal... no v aute som si takmer rozbil frnak
Eraserko is offline   Reply With Quote
Old 23.5.2008   #59
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Brzdit levou není problém, ale myslím že LFS t? v tomhle to do reálu zase tak moc nenau?í. P?ecijen jsou ty pedály v aut? jíné. Sta?í si to párkrát zkusit a te? už mám v levé stejný cit jako v pravé. M? hlavn? LFS nau?ilo si p?kn? do zatá?ek najížd?t, když n?kdy vidím ty lidi p?ed sebou jak do té zatá?ky najíždí tak se jen usmívám...
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP


Last edited by ThorR; 23.5.2008 at 22:49.
ThorR is offline   Reply With Quote
Old 12.9.2010   #60
okap
Newbie

 
Join Date: 12.9.2010
Posts: 5
Default

zdravím
m?žu se zeptat, jak moc se blíží LFS realit?? Pokud bych bral v úvahu 100% simulátor, bez spojky neza?adíte, nerozjedete se... a tak? co chování aut? Já jsem zatvrzelej fanda simulátor? (od RBR po rFactor skrz SimBin simulátory) ale žádnej mi není schopnej nabídnout takovou míru reality, abych se nau?il správn? heel & toe... k autu v reálu mám ješt? daleko a rád bych si to procvi?il a zdokonalil tak, že to bude b?žná rutina
okap is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:30.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.