Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 4.4.2008   #1
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default ?eské silnice

Inspiroval jsem se diskuzi v automobilovych videii, ktera zacinal byt trochu OT, tak jsem zalozil tohle vlakno.
Rad bych se dozvedel vase nazory na ruzne veci a situace v doprave na nasich silnicich.

Co si napriklad myslite o koureni v aute? ...Samozrejme za jizdy a tabakovych nebo pripadne jinych vyrobku
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2008   #2
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

ja a moji kolegove jezdime kazdy den prumerne 500-800km, vetsina v aute kouri, zcela jiste to skodi zdravi..
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2008   #3
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Zrovna u kou?ení se divím, že není zakázáno. P?ijde mi potenciáln? mnohem nebezpe?n?jší, než telefonování. A? už riziko, že cigareta upadne anebo to, že p?i krizové situaci ji ?lov?k t?žko m?že pustit a držet volant obouma rukama
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2008   #4
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

Quote:
Originally Posted by zipper View Post
Zrovna u kou?ení se divím, že není zakázáno. P?ijde mi potenciáln? mnohem nebezpe?n?jší, než telefonování. A? už riziko, že cigareta upadne anebo to, že p?i krizové situaci ji ?lov?k t?žko m?že pustit a držet volant obouma rukama
nesouhlasim, imho je to mnohem bezpecnejsi nez telefon, protoze tim cigarem se nepripravujes o temer zadnou pozornost, delas automaticky pohyb, sledujes cestu, drzet volant obema rukama i s cigarem neni problem, pripadne si ho muzes soupnout do huby. pri hovoru i s handsfree se zaberes do hovoru jak nic a venujes se rizeni mnohem mene..
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2008   #5
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

To je sice pravda, ale hovor po telefonu se p?íliš neliší od normálního hovoru se spolujezdcem. A po?ád, když mi spadne mobil, nic se ned?je, když se leknu, klidn? mobil pustím. Když mi spadne cigareta, je to pr?ser, když ?lov?ka popálí, je ješt? h??. Ne?íkám, že telefonovat je nebezpe?né, ale cigarety bych dal p?inejmenším na stejnou úrove?.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2008   #6
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

ja jsem si taky rikal, proc to nezakazou, ale zjistil jsem, ze to zakazane je...pro ridice. Nesmi totiz ridit pod vlivem navykovych latech, coz nikotin jednoznacne je. Nemluve o tom, co napsal zipper. S tim telefonem mu, ale musim odporovat, protoze psani esemesek je jako cekani na smrt.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2008   #7
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

zakazat koureni, zrani a podobne veci za volantem
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2008   #8
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

at si kdo chce za volantem treba onanuje.. je mi to jedno. ale kdyz se stane ucastnikem nehody, necht je k tomu nalezite prihlednuto.
jet is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2008   #9
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
ja jsem si taky rikal, proc to nezakazou, ale zjistil jsem, ze to zakazane je...pro ridice. Nesmi totiz ridit pod vlivem navykovych latech, coz nikotin jednoznacne je. Nemluve o tom, co napsal zipper. S tim telefonem mu, ale musim odporovat, protoze psani esemesek je jako cekani na smrt.
Po?kej, tak o sms jsem v?bec nemluvil. To je trochu jiná kategorie Mockrát jsem to zakusil v LFS Lidi co píšou/?tou sms p?i ?ízení jsou bezohlední blbci, kte?í ?íkají o nehodu.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2008   #10
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
at si kdo chce za volantem treba onanuje.. je mi to jedno. ale kdyz se stane ucastnikem nehody, necht je k tomu nalezite prihlednuto.
Až ti p?i nehod? zem?e n?kdo blízký, uleví se ti, že ?lov?k, který nehodu zp?sobil byl odsouzen protože telefonoval/kou?il/whatever...?
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2008   #11
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

presne jak rika zipper, kdyby nekdo s telefonem u ucha sejmul nekoho z tvych pribuznych, asi by ti to jedno nebylo
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2008   #12
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

presne potom ti to uz nepomuze, ze nekdo dostal o dva roky vezeni vic kvuli tomu, cumel na display misto pred sebe.
Myslim si ze celkovy stav mentality ridicu je dany autoskolou a policajtama. Lidi by si meli uvedomit, ze policie je na jejich strane a ze jim pomaha zabezpecit silnice. Vtip je v tom, ze si to (podle me) policie neuvedomuje a je na te druhe strane, kde z pohledu ridicu jenom skodi.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2008   #13
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Quote:
Originally Posted by jet View Post
at si kdo chce za volantem treba onanuje.. je mi to jedno. ale kdyz se stane ucastnikem nehody, necht je k tomu nalezite prihlednuto.
+1

presne tak

sem toho nazoru ze cigareta i telfon jsou na stejne urovni nebezpecnosti a souhalsi mze hovor mobilem je to sami jako hovor se spolujezdce. ale at si dela kazdej co chce.

a kdyz sme u tech silnic tak si myslim ze nejzalostnejsi je jejich stav u nas v republice
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2008   #14
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Chces tim rict, ze kdyz by ti ridic diky cigaru v hube zabil pritelkyni, bylo by ti to jedno ?
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2008   #15
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

vselijake zakazy a narizeni nejsou reseni. jen to vede k vetsi tuposti a stadovitosti ridicu.. viz zde hlavne prvni odstavec (k clanku mam vyhrady, ale s hlavni myslenkou souhlasim)
jet is offline   Reply With Quote
Old 4.4.2008   #16
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Myšlenky v tomto ?lánku jsou sice p?kné, nicmén? naprosto utopické. Opravdu si myslíš, že všichni ?idi?i by byli schopni a ochotni ur?ovat co je bezpe?né a co ne? inteligentní ?idi? to d?lá i tak. Jasn?, ob?as prost? i na normální silnici I. t?ídy je 120 bezpe?ná rychlost. Ale pak jsou tu blbci, kte?í prost? objektivn? nikdy nedokážou posoudit situaci a imho to rozhodn? nesouvisí s tím, že jsou omezování p?edpisy. Tito lidé by prost? jezdili jako prasata tak jak tak, ne-li h??.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 5.4.2008   #17
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

problem nevidim v praseni (**** ftedeicku bude prasit at budou jakekoli predpisy), ale v tom, ze spousta dutohlavu veri, ze kupa narizeni a zakazu je na silnici ochrani... vypnou mozek a jedou...
kdyby byla pravidla jednoducha, logicka a realisticky nastavena, tak verim, ze by to spoustu lidi donutilo za volantem myslet.

napr. kdyz jsem byl v egypte/kahire tak jsem byl docela vyndanej z toho, jak tam funguje automobilova doprava. na prvni pohled uplny chaos, ktery se neridi zjevnymi predpisy, na pohled druhy veletok aut, kde se ridici navzajem respektuji a jedou tak, jak jim logicke mysleni veli. za celou dobu jsem tam nevidel jedinou nehodu ani policajty (dopravaky, armada je tam na kazdem kroku).
tim nechci rict, ze mame z fleku zrusit vsechna pravidla a udelat ze silnic dzungli, ale to, ze dalsimi a dalsimi narizenimi se nic nevyresi, jen zhorsi.

ale zpatky k tematu. zajimavy problem je jiz zminovane telefonovani za jizdy. me osobne rozptyluje hovor s handsfree i bez uplne stejne, proto se snazim volani za jizdy uplne vyvarovat... sveho casu, kdyz se prosazoval "zakon o handsfree" tak jsme byli zavaleni statistikami, kolik procent nehod bylo zpusobeno telefonovanim. nyni by me zajimala statistika, o kolik pocet techto nehod klesl, kdyz je uzakoneno pouzivat handsfree. opravdu byly vsechny ty nehody zpusebeny zaneprazdnenou rukou? nebylo to spis zaneprazdnenym mozkem? tohle uz blondyna v subarku neresi, ta si jede predpisovych 50, kvaka do hendsfry a toho klucinu co se zene pres silnici za balonem uz nevnima. proc? protoze na tohle uz predpis nema...
jet is offline   Reply With Quote
Old 5.4.2008   #18
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by sonyk View Post
+1
hovor mobilem je to sami jako hovor se spolujezdce.
nj ale v hovoru se spolujezdcem pri krizovy situaci mas obe ruce volny. S mobilem v ruce je to ponekud odlisene.
A jeste s cirageretou se musis starat jestli ti uhlik nahodou neupadne k ferdo a brouku pytlikovi.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 5.4.2008   #19
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

souhlasim s tim ze by mely byt predpisy jednodussi. Proste na blby verzi stavet nekolik patchu je na *****. Lepsi je spis udelat poradne jadro ktere funguje.
Jinak mi predpisy nekdy prijdou totalne absurdni. Treba obchvat kunratic. Zatacka na levou ruku smerem na jiznak a je tam 50. Clovek jedouci timto smerem ohrozi neprimerenou jizdou pouze sebe pripadne spolujedce tim ze vletne do pole.
Kdezto v proti smeru (tzn. vnitrku) je 70, kde clovek i v te sedmdesatce pri spatnem prostredi muze v pohode vylitnout ze vnitruku na vnejske a vzit sebou nekoho z protismeru.
Dost me mrzi nazor lidi, kteri se priklani k nazoru at si kazdej dela co chce ale at za to plati. To placeni je uz pekne na prd po nehode.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 5.4.2008   #20
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
nj ale v hovoru se spolujezdcem pri krizovy situaci mas obe ruce volny. S mobilem v ruce je to ponekud odlisene.
A jeste s cirageretou se musis starat jestli ti uhlik nahodou neupadne k ferdo a brouku pytlikovi.
v krizovy situaci se musis prdlajs starat kam ti upadne vajgl nebo telefon, to je uplne jedno, potrebujes byt akorat neustale ready hlavou, takze cigaro je na tom stejne nejlip. evidentne to nemas v praxi moc vyzkouseny
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:12.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.