Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Offtopic

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14.4.2007   #1
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default MP3 p?ehráva?

Vybírám si nový mp3 p?ehráva? (starý se po nahrání nového firmwaru odebral do v??ných loviš?) a mám zatím t?i adepty, z nichž každý má své výhody i nevýhody. Takže vás žádám o vaše názory a zkušenosti (jsou-li) s temito p?ehráva?i, p?ípadn? jiné návrhy. Díky

Samsung YP Z5FQB
http://cybex.cz/Produkt.aspx?Type=S&...ut=SAE-YPZ5FQB
Výhody: výdrž
Nevýhody: cena

SanDisk Sansa e250
http://cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcu...K&CategoryId=0
Výhody: slot na microSD, o n?co lepší cena
Nevýhody: slabší výdrž

MSI P650
http://cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcu...K&CategoryId=0
Výhody: cena
Nevýhody: výdrž

Rozm?ry, podporované formáty, vzhled jsou na dobré úrovni jak se zdá u všech, takže rozhodování by m?lo být p?edevším na základ? kvality reprodukce, poruchovosti a spolehlivosti a na +- vypsaných výše... Samsung je zna?ka, ty další dv? moc neznám, i když MSI... Stejn? se po?ád nemohu rozhodnout Budu vd??ný za každou radu.

EDIT: poslední varianta je kašlat na všechny fi?ury a koupit starý dobrý MuVo V100 1GB. M?l bych 2x víc pam?ti než mám na svém mrtvém MuVu TX SE a (pokud mi vrátí peníze za to mrtvé) po jeho koupi bych vyd?lal skoro 700.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600



Last edited by zipper; 14.4.2007 at 11:19.
zipper is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2007   #2
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Tak kdyz na to koukam, tka s enestacim divit jak mp3 prehravace spadly s cenou dolu...pred par lety sem si kupoval Emgeton Meizu X2 (512mb) za 3500,- a ted za skoro tu samou cenu mam na vyber mezi super designy, 2 Gb pameti apod....

Ted ale k otazce... Pri porovnani vsech "uchazecu" bych sel rozhodne do toho prvniho, urcite bych si nekoupil ten posledni od MSI, nelibi se mi, ma sice supa cenu, ale vypada plastove...

Ten 1. vypada fakt luxusne, umi vse co je potreba, ma super vydrz a rozdil cca. 300 kc bych u toholde rad ozelel... Takze za mne 1. varianta...
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2007   #3
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

U toho MSI je rozdíl v cen? už 1k, což je dost :/ Ale je pravda, že ten Samsung vypadá velmi dob?e. Co mi u n?j možná trochu chybí je ?tení txt soubor? (aspo? si nejsem jist, zda je umí).
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2007   #4
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Quote:
Originally Posted by zipper View Post
Co mi u n?j možná trochu chybí je ?tení txt soubor? (aspo? si nejsem jist, zda je umí).
to bych ja nevyuzil, moc nevidim duvod proc to mit... jedine tak texty skladeb apod. ale to ja nevyuziju...nevim jak ty
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2007   #5
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by Spangler View Post
to bych ja nevyuzil, moc nevidim duvod proc to mit... jedine tak texty skladeb apod. ale to ja nevyuziju...nevim jak ty
To já práv? taky nevím, jak moc bych to využil. Každopádn to není hlavní hledisko, spíš vítaná výhoda.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2007   #6
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

JJ, vyhoda to urcite je, co se tyce designu tak naprosto vitezi 1. mp3, funkcne sou na tom zhruba vsichni stejne, co se tyce spolehlivosti tak tu odvozuju od materialu, vzhledu a podle recenzi...
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2007   #7
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

na ake sluchadla to budes pripajat ? niekedy je to dost dolezite, ako udaje o vystupnom vykone playera a impendencie... ak by si na 2x16 ohmovy vystup napojil 60 ohmove Porty Pro, nebudu mat tak zivy zvuk, ako na 60ohmovom vystupe... / ak by vsak mal vysoky vystupny vykon, nebol by problem/

napriklad kamaratov Creative MuVo ma velmi slaby vystup... pouzitelny iba na spunty... napriklad po zapojeni mojich 32 ohmovych PX 100 player ledva stacil na plnej hlasitosti /v hlucnom prostredi.../, kdezto moj Teac hra na 80 percent hlasitosti hlasnejsie...

myslim ze pri kupe prehravaca HUDBY su to dolezitejsie udaje, ako to, ci ma 176x144 displej, alebo 320x240 alebo ci podporuje titulky alebo nie... a akurat tieto udaje sa niekedy tazko zhanaju...
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2007   #8
PeTo
Member

 
PeTo's Avatar
 
Join Date: 14.4.2006
Location: Bratislava
Posts: 153
Default

Súhlas s Eraserom (my sme hi-fi maniaci )

Ked si na to nenapojíš Koss alebo Sennheiser, alebo nejakú takú kategóriu tak je úplne jedno ktorý, všetky na sériovích sluchátkach budú škrieka? rovnako.
__________________
TKS Racing Team member

I love
PeTo is offline   Reply With Quote
Old 14.4.2007   #9
Gabelhirsch
Regular Member

 
Gabelhirsch's Avatar
 
Join Date: 22.4.2005
Location: Hromnice
Posts: 673
Default

když to neumí bezztrátové formáty, tak bych se kvalitou sluchátek nenechával moc unést. beztak bývá výstup t?hle hra?ek dost divnej. alespo? co jsem m?l možnost slyšet. p?ed pár lety jsem tuhle v?ci?ku taky moc moc moc cht?l, ale nakonec jsem zjistil, že nemám ?as si poušt?t muziku celej den do uší, maximáln? v aut? a pak ve?er doma. v práci nepomáhá . jsem klasický ??playero skeptik.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . . Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o.
Jabber: alert.gabel(zavinac)jabber.actual.cz . . MSN: gabelhirsch(zavinac)hotmail.com
S1 + S2 since 2005-08-04 . . . . . . . . . . . . . . . . láska na první svodidla
Gabelhirsch is offline   Reply With Quote
Old 15.4.2007   #10
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Mám Koss KSC/75, je pravda, že na MuVu hrajou celkem tišše

EDIT: jinak MSI má 2x30, Samsung 2x20 výstup, Sansa nevím, nepovedlo se mi zjistit.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600



Last edited by zipper; 15.4.2007 at 15:15.
zipper is offline   Reply With Quote
Old 15.4.2007   #11
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

2 Gabel - no to by si sa divil... myslim ze ma vyznam investovat do kazdeho MP3 playera aspon tie Sennheisery PX 100 alebo Koss Porta PRO, rozdiel sa da vsimnut hned... Je pravda, ze rozdiel oproti PC s normalnou zvukovkou sa da vsimnut, ale v terene to mas jedno... kdezto nedostatok basov, skreslene stredy a zastrene vysky ti budu vadit aj v terene...
Samozrejme kupovat na player take Sennheisery HD 595 by uz bola zvrhlost...

2 zip - v tom pripade by som skor uprednostnil MSI... /aj ked myslim, ze MuVo ma 2x10/

idealne nejaka verzia s black and white displejom, ukazujucim len udaje o skladbe, pripadne text skladby... takyto displej zbytocne pridava na spotrebe a cene
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 15.4.2007   #12
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Ziskal jsem asi pred pul rokem za 2 lahve vina tohle, jsem plne spokojen. Zadnej displej, 5 tlacitek, jedno prepinatko. Vydrz povazuju za nekonecnou, protoze se mi to nepovedlo vybit, posloucham predevsim na cestach, nektere trvaji i vic nez 24 hodin. Samoze neposloucham celou dobu :-). Muzu jen doporucit. Software od Apple jsem nikdy nepouzil (lidi rikaji, ze je nepouzitelnej, to ofsem netusim). Umi to samoze bezny mp3.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 15.4.2007   #13
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Ten display zas tak nežere, vypíná se úpln? po krátké dob? (aspo? u toho samsungu, p?edpokládám, že to bude podobný/stejný u všech podobných - kdyžtak ho vrátím do 14 dn? ). A jestli to MSI je z kovu a ne plastu (t?lo), tak pravd?podobn? p?jdu do n?j, líbí se mi, mám rád jednoduchost

EDIT: Kada> za tu cenu už bych mohl mít i to MSI. Vadí mi, že to nemá display... Vybírat album, který chci poslouchat naslepo mne neláká. I tak díky za tip
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600



Last edited by zipper; 15.4.2007 at 20:48.
zipper is offline   Reply With Quote
Old 15.4.2007   #14
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Kupovat si samotnej mp3 p?ehráva? mi p?išlo jako vyhozený peníze, takže jsem to vy?ešil spole?n? s nákupem mobilu. Mám SE W810i a jsem naprosto spokojen. Kvalitu zvuku sice posoudit nem?žu, pá? mám hudební hluch, ale na to moje poslouchání to sta?í. Navíc špunty do uší jsou úžasná v?c, sta?í jen zastr?it a sv?t okolo jako by najednou nebyl.
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 15.4.2007   #15
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

O kvalit? repdrodukce mobil? v kombinaci se špunty mám jisté pohybnosti. Asi jsem taky prost? mírn? ujetej, co se kvality zvuku tý?e Navíc afaik ne každý mobil má klasický 3,5 jack :/ Takže své kossy tam nenarvu. Pravda je, že mobil bych už taky uživil... Ale zatím si myslím, že mi neposkytne takový hudební "zážitek" + kapacita taky není ideální.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 16.4.2007   #16
Muzzy
Member

 
Muzzy's Avatar
 
Join Date: 14.8.2006
Location: Praha
Posts: 111
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
Ziskal jsem asi pred pul rokem za 2 lahve vina tohle, jsem plne spokojen. Zadnej displej, 5 tlacitek, jedno prepinatko. Vydrz povazuju za nekonecnou, protoze se mi to nepovedlo vybit, posloucham predevsim na cestach, nektere trvaji i vic nez 24 hodin. Samoze neposloucham celou dobu :-). Muzu jen doporucit. Software od Apple jsem nikdy nepouzil (lidi rikaji, ze je nepouzitelnej, to ofsem netusim). Umi to samoze bezny mp3.
puff, dam ti za to ctyri..
Muzzy is offline   Reply With Quote
Old 17.4.2007   #17
SosaK -CZE-
Member

 
SosaK -CZE-'s Avatar
 
Join Date: 9.4.2005
Location: Praha
Posts: 475
Default

Quote:
Originally Posted by zipper View Post
O kvalit? repdrodukce mobil? v kombinaci se špunty mám jisté pohybnosti.
Tak ja treba na mobilu pouzivam mp3 s mono handsfree (ve sluzebnim aute neni radio)
__________________
ESCARGOT Racing Team | W2SX Member > ALTP| Používám nastavení voz? od XEDOX engineering.

MSI K8N Neo Platinum | AMD 64 3000+ | 2x512 MB DDR | ATI
9600PRO | Logitech DFP | LCD ACER1923 19"
SosaK -CZE- is offline   Reply With Quote
Old 17.4.2007   #18
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

T?lo MSI je z kovu, ?ímž se stáv favoritem, protože se mi líbí a p?edpoklady ke kvalit? má taky
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 17.4.2007   #19
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Takze nakonec vyhrala cena ?
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 17.4.2007   #20
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by Spangler View Post
Takze nakonec vyhrala cena ?
Cena, hudební výstup p?edevším. Design mi vyhovuje taky (i když tady jsou všechny t?i na vysoké úrovni), výdrž jsem promýšlel, že sta?í - p?i mém používání nebude problém nabíjet. Dál m? láká, co všechno umí. Na samsungu m? velmi láká t?íd?ní hudby dle id3 tag? (nap?. výb?r dle žánru) a playlist. Playlist o?ekávám i zde, kdyby ne, oželím ho, v?etn? toho t?íd?ní. Prost? cena, výstup, design jsou ty hlavní faktory.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:48.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.