Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17.9.2007   #1
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default Pedaly s Hallovym cidlem

Po dloooouhe dobe jsem se dostal k vyfoceni svych pedalu. Neni na nich nic svetobornyho, jen potenciometry jsou nahrazeny Hallovym cidlem, detaily jsou v tomhle pekne vousatym threadu.

Pouzivam +- rok, jsem maximalne spokojen. Chybi tam pridat zesilovace, abych mel plny rozliseni 256 kroku na pedal. S moji rychlosti to tam tak do roka dam. Ted mam jen cca 65 kroku, s potakama sem mel cca 120 kroku. Je to dany hlavne tim, ze elektronika z Wingmana, kterou pouziva, dava Hallum jen 2.5V, misto idealnich 5V. Pouzity jsou tyhle Hally, jinde je u nas neprodavaji (mozna se za ten rok neco zmenilo). Staci je bodnout misto potenciometru, akorat spravne polaritu.

Pokud byste to chteli udelat na DFP, musite si do pedalu privest zemi z elektroniky dalsim dratem (a nebo premostit jeden odpor na desce).

Za ten rok jsem ani jednou nekalibroval, porad vse funguje stejne. Tyhle magnety jsou naprosto bezne k sehnani. Jak vidno z fotek, s konstrukci jsem si hlavu moc nelamal, sekundove lepidlo prilepi vse . Pedal jsem teda trosku opiloval, aby tam vznikla ploska na prilepeni magnetu. Udelal jsem teda mensi chybku a magnet na plynu prilepil naopak, takze mam plyn invertovanej, je dobry na to dat pozor, kdyby to melo vadit.

Abych tedy nezapomel, tu mate me umelecke fotos. Enjoy.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 21.9.2007   #2
Kurt_Kombajn
Member

 
Kurt_Kombajn's Avatar
 
Join Date: 3.8.2005
Location: F-M
Posts: 484
Default

Quote:
Originally Posted by Kada View Post
...Abych tedy nezapomel, tu mate me umelecke fotos...

" The requested URL /~xkadlec/pedaly/ was not found on this server."
Ehm, pardon, je chyba na mem prijimaci ? :-)
__________________
M3R Kurt_Kombajn member of M3-Racing - Czech Live for Speed Racing Team

AMD Athlon XP2200 (1,83 GHz), 1 GB RAM, NVIDIA GeForce4 Ti 4200, Logitech G25 Racing Wheel, S2 licence od 13.6. 2006

"D?kazem dobrého pr?jezdu jsou pro m? utíkající diváci. To si vždy ?íkám, že to bylo na brzdách akorát." - Iva Víchová
Kurt_Kombajn is offline   Reply With Quote
Old 21.9.2007   #3
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Chm, dik za upozorneni, chyba nebyla na tvym prijmaci.
Kada is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:57.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.