Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Offtopic

View Poll Results: Jeste díky LFS lepší ?idi?i na ve?ejných komunikacích?
Ano 23 58.97%
Ne 5 12.82%
Nevím 11 28.21%
Voters: 39. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 1.8.2006   #1
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Question Jste díky "hraní" her lepší ?idi?i?

Zítra 2.8.2006 ve 13.00 bude na toto téma diskuze v po?adu Motožurnál na rádiové stanici ?eský rozhlas Radiožurnál.

EDIT: pokud jde o m?, tak si myslím, že ano. Jsem si jist?jší v krizových situacích a mén? zmatkuju, protože si dokážu p?edstavit jak rychle m?žu ztratit nad autem kontrolu. Jezdím ideální stopu a brzdím tak abych neohrožoval ?idi?e zamnou.

Last edited by Agarash; 1.8.2006 at 15:16.
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 1.8.2006   #2
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

pokud jde o me tak ano , lip zvladam smyky a mam lepsi reakce na ty predemnou.
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 1.8.2006   #3
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

mam mnohem lepsi reflexy a smysl pro plynulost, takze ano.
jet is offline   Reply With Quote
Old 1.8.2006   #4
rostreet
Moderator

 
rostreet's Avatar
 
Join Date: 24.10.2005
Location: Prague,L.B.City
Posts: 731
Default

ne...oddeluji dukladne realitu od hrani..nemusi se to vyplatit
rostreet is offline   Reply With Quote
Old 1.8.2006   #5
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Myslím, že u každýho kdo v?nuje spoustu ?asu jízdou v závodním chumlu na hranici adheze, musí reagovat rychle na vzniklou situaci, sledovat auta okolo atd se to musí pozitivn? projevit v reálu, ?lov?k není tak vyd?enej z p?ípadný problematický situace, rychleji reaguje atd. Nejvíc by asi byl vid?t rozdíl mezi ?lov?kem co nikdy nic ne?ídil a ?lov?kem co jezdí s volantem, spojkou a H?kem v autoškole..
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 1.8.2006   #6
5n4k3
Newbie

 
5n4k3's Avatar
 
Join Date: 19.12.2004
Location: Hodkovice
Posts: 62
Default

Ja se domnivam ze urcite ano.
5n4k3 is offline   Reply With Quote
Old 1.8.2006   #7
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

No, ja vlastne nevim, urcite jo, co se tyce reflexu apod. ale zase obcas kdyz jedu s tatou a koukam jen tak dopredu tak mam chuty to vzit bokem
(obcas mi tata pujci auto)
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 1.8.2006   #8
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

T?žko ?íct, netroufám si hodnotit, ?ídi?ák mám p?íliš krátce, najeto lehce p?es 1k... Ale co mi otec vytýká, prý ob?as pom?rn? pozd? brzdím Takže u zkušených ?idi?? to m?že být + (reflexy, nezmatkování, ...), ale u nezkušených to naopak m?že svád?t k podhodnocení situace.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 1.8.2006   #9
Geafer
Newbie
 
Join Date: 27.7.2006
Posts: 5
Default

Hraní m? v reálu svádí jezdit rychleji, p?evážn? sáhnout si na limit svých možností a vozu....pochopiteln? na bezpe?ném úseku, a? už je to volná cesta, parkovišt? atd. Ovšem vždy se zastavím p?ed p?ekro?ením limitu, protože v život? není Escape a nejsem tak bohatej, abych koupil p?ípadn? novej v?z. Ur?it? se vlivem hraní zlepšily reakce kon?etin, které jsou více trénované, ale zatím hra nem?že nabídnout setrva?né síly, které zhoršují ?ízení. Ur?it? se taky zlepšila schopnost projížd?t lépe zatá?ky a hledat ideální stopu. Reakce na ostatní ?idi?e se ve h?e moc získat nedá. V?tšinou se jezdí na p?edem známé trati a p?edem známých reakcí druhého pilota. To v život? neplatí a zde nezbývá než trénovat post?eh v život? a být vybaven od p?írody rychlým mozkem a schopností um?t ?ešit krizové situace. Takže ur?it? je zde zlepšení, neb je to p?eci jenom simulátor, ale stále to nesta?í b?žný provoz.
Geafer is offline   Reply With Quote
Old 4.8.2006   #10
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

kdyz to vezmu podle sebe, tak hrani automobilovych simulatoru vede k bezpecnejsi a klidnejsi jizde v realu, protoze clovek se vyblbne virtualne a take v lfs zjisti, jak je snadne dostat se mimo asfalt. Take muze mit nezanedbatelny vliv zkusenost z virtualnich krizovych situacich, kdy clovek potrebuje jednat nikov rozumem, ale spise automaticky a az je po vsem, tak si uvedomi, co se vubec delo. V takove situaci se muze hodit, ze clovek ma natrenovano napriklad nehamstnout na brzdu a nestat na ni, kdyz jede prilis rychle do zatacky a zacne ho to vynaset, nebo naopak u predohrabu se nespolehat na rozsirenou poveru, ze staci dat plny rejd, plny plyn a ono ho to ze zatacky "vytahne".

Jinak pokud je nekdo idiot a zkousi v realu jizdu na hrane na verejne komunikaci, tak je jedno, jestli k tomu hraje hry, nebo ne a nezbyva nez doufat, ze az tu hranu prekroci, ze nevezme s sebou nekoho dalsiho.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 7.8.2006   #11
SosaK -CZE-
Member

 
SosaK -CZE-'s Avatar
 
Join Date: 9.4.2005
Location: Praha
Posts: 475
Default

Quote:
Originally Posted by Tairo
kdyz to vezmu podle sebe, tak hrani automobilovych simulatoru vede k bezpecnejsi a klidnejsi jizde v realu, protoze clovek se vyblbne virtualne
Tohle bych rekl ze je muj pripad, v normalnim provozu me to nijak nelaka jezdit co to de, rekl bych ze jsem se sklidnil co hraju lfs.
__________________
ESCARGOT Racing Team | W2SX Member > ALTP| Používám nastavení voz? od XEDOX engineering.

MSI K8N Neo Platinum | AMD 64 3000+ | 2x512 MB DDR | ATI
9600PRO | Logitech DFP | LCD ACER1923 19"
SosaK -CZE- is offline   Reply With Quote
Old 7.8.2006   #12
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Quote:
Originally Posted by SosaK -CZE-
Tohle bych rekl ze je muj pripad, v normalnim provozu me to nijak nelaka jezdit co to de, rekl bych ze jsem se sklidnil co hraju lfs.
asi tak ale buh vi jak to bude az se zeme stane dobrovolny darce - HONDA CBR 600F
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 7.8.2006   #13
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

Quote:
Originally Posted by sonyk
asi tak ale buh vi jak to bude az se zeme stane dobrovolny darce - HONDA CBR 600F
darci jsou cyklisti, kdyz se na tom poradne vymastis tak uz ani ty organy nebudou pouzitelny
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 7.8.2006   #14
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

Quote:
Originally Posted by Miondir
darci jsou cyklisti, kdyz se na tom poradne vymastis tak uz ani ty organy nebudou pouzitelny
vacsinou koncatiny a hlava odpadavaju, ale torzo vacsinou ostava cele hoci creva vyliezaju vonku
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 17.8.2006   #15
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Quote:
Originally Posted by Miondir
darci jsou cyklisti, kdyz se na tom poradne vymastis tak uz ani ty organy nebudou pouzitelny
Ja bych tam spis pridal MOTOcyklisti ale ni proti nim nemam
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 17.8.2006   #16
Frz
Newbie

 
Frz's Avatar
 
Join Date: 9.11.2005
Location: Opava
Posts: 23
Default

U sebe ani nevím, jestli jsem díky hraní lepší ?idi?. Auta hraju už dlouho, n?kdy od dob NFS2 (základka).
- Ta dobrá v?c na tom je, že mám možná trošku pocvi?ené reflexy, samotné ?ízení auta mi p?ijde v pohod?.
- No každopádn? u t?ch špatných vliv? je to daleko jasn?jší, tam je to nejvíc to, že mám (spíš jsem m?l) tendenci jezdit rychleji a brát to všechno tak n?ják celkov? závodn?ji. A p?ehlížím nebezpe?í. (samoz?ejm? je to nadnesené, abych to vystihl !!) Sta?ilo mi, abych se jednou málem ot?el o svodidlo, protože jsem neodhadl zatá?ku a m?l jsem nahnáno až za ušima. I když mám odj?žd?no se svým "autem" jen asi kolem 1k, už m? tady toto p?ešlo (docela se za to nenávidím) a ur?it? jezdím daleko opatrn?ji, bezpe?n?ji.
Ale když nad tím tak p?emýšlím, myslím si, že další nebezpe?né období by mohlo být, až bych se nau?il jezdit po?ádn? a auto po?ádn? poznal, tam by m? to lákato jezdit zase víc na hran? díky tomu, že si s autem budu rozum?t...
...Ale auto už n?mám, prodal jsem ho (Škoda105) a jako p?íští auto bych rád n?co trochu normálního...

Last edited by Frz; 17.8.2006 at 12:50.
Frz is offline   Reply With Quote
Old 17.8.2006   #17
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Quote:
...Ale auto už n?mám, prodal jsem ho (Škoda105) a jako p?íští auto bych rád n?co trochu normálního...
Dobre si udelal
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 19.8.2006   #18
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Musim rict ze mi hrani LFS uz jednou pomohlo. Jeste kdyz jsem mel cerstve ridicak jsem jel s nasim Daewoo Tico (neco jako XF GTI ale v mensim 800ccm 3valce 30kw 670kg) po mirnem desti a na gumach tesne pred vymenou neco odvezt. V jedne dost ostre vracecce mi pri 30km/h na mokrem asfaltu uklouzla predni kola a auto putovalo ven. Co by udelal absolutne nezkuseny ridic? Dupnul by na brzdu nebo plyn a skoncil by v prikope. V te dobe uz jsem hraval odcas S1. Mirne jsem ubral plyn, kola se opet prilepila a zatacku jsem uz projel celkem v pohode stredem.. Jeste ze nic nejelo.
Jak jezdim ted? Ve meste se snazim vyuzit vyhodu maleho auta. Vzhledem k hmotnosti i slusne akceleruje v nizkych rychlostech (do 80km/h (hodne vytocena 3)). Dost me bavej reakce lidi kdyz vypalim z krizovatky za pisknuti gum s timhle mrnousem (ale jen obcas mame dobre gumy (Falken) nerad bych je brzo zlikvidoval a tenhle rozmer se blbe shani). Nemluve Jinak jezdim ale celkem normalne. Mama rika ze jezdim agresivne ale sama tak jezdi. V LFS je moje nejoblibenejsi zabava driftovani. Coz je vlastne jizda na hrane mezi zabavou a bourackou. Coz se muze hodit. Casem planuju zkusit skolu smyku. :-)
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:06.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.