Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Závody > Buggyra Zero Mileage GTCUP

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 4.3.2013   #41
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Q: https://docs.google.com/file/d/0Bwbc...it?usp=sharing
Sprint: https://docs.google.com/file/d/0Bwbc...it?usp=sharing
Long Race: https://docs.google.com/file/d/0Bwbc...it?usp=sharing
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 4.3.2013   #42
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by PsychoTronicCZ View Post
Kazdej nejezdi od roku 2007 zavodne v tymu ty chytrej vis!!! a pak jeste zrovna s LX4 ?!?Tak se nediv ze shani setup kdyz to vidim jak to jezdite ve 160 a ja to tam honim ve 120 a sorry jezdim iracing nejsem zadna lama tak si prosim odpust ze nekdo shani setup bohuzel kdyz je novy a netu je .... jedinej se kterym to nedam pod 1:40 btw par lidi misto kecu ten srtup poslalo tim jim moc diky !!!
Jestli to je na m?, nevadí že n?kdo shání setup a i je poskytneme ale je pot?eba v?as a né v ned?li teprve za?ínat. Zvlášt? tedy když je n?kdo nový na aut? ?i trati. Setupy jsou na netu k dispozici a to hodn? dobré, koukni se na LFSW, tam je setup? dost a jsou na nich zajeté WR, ano na závod se hodit nemusí ale po úpravách a zkoušení se to doladit dá. Kdybych se s t?mi sety m?l patlat od za?átku pokaždé tak na tom nechám týden a pak už jsem vyježd?ný, ona je to docela nuda po?ád jen jezdit a jezdit sám a zkušet zm?ny setupu a zabere to spoustu ?asu, proto to tentokrát p?enechávám bavorákovi a prost? jedu na tom co mi pošle a za jeden dva dni si to doladím p?i tréninku.

Jak se tra? jezdí je také na LFSW a mohu za sebe ?íci že jsem toho využil nebo? po 14 dnech jsem nemohl trefit kde jsou brzdné body p?esn? a kouknutí na záznam z LFSW mi pomohlo.

T1 nevím jak rychle se jezdí já rychlosti na autech bez digitálu nehlídám, koukám jen na otá?kom?r, podle n?j vím jak rychle jedu a to v?tšinou až na výjezdu ze zatá?ky abych odhadl ?as a jakou rychlost budu mít p?ibližn? do další zatá?ky.

160 vs 120 je obrovský rozdíl, to je o alespo? o 1 rychlostní stupe? mén?.

Navíc Ghost sem i setup dal a to hodn? dop?edu snad 14 dní? Také jsem ho zkoušel ale nevyhohovoval mi na myši. A setup to byl dostate?n? rychlý. Tak je to potom opravdu záhadou shán?t setupy v den závodu nebo v pr?b?hu závodu! Musím ?íci že to jsem vid?l prvn?, p?ed závodem ?asto shání Flame setup, já chápu že každý má také jiné starosti a chce si t?eba jen zajezdit a tak p?ijde a na n??em si zajezdí. I když takový p?ístup mi nemáme ale hold tak to tady v CZ/SK chodí.

Ghost: bohužel, replaye neukládám pokud nemám kolizi apod.

Tady je návod a to co jsem ud?lal tento týden, koukl na setupy na LFSW nebo? bavorák?v mi nejd?íve nesed?l, nakonec jsem dosp?l k podobnému po zkoušení pár setup? z r?zných FE tratí.



Jelikož mi to nešlo a jezdil jsem 35 tak jsem si stáhl replay WR a podíval se jak se na této trati s tím autem jezdí.



Toto zvládne každý. Poté je nutno si setup doladit a dopilovat, to je hodn? individuální a zvlášt? pro m? na myši. V týmu ?asto nejezdíme stejný setup, každý má svoje úpravy a kolikrát i úpln? jiný.

Návod? na to jak nastavovat auto je pro LFS hodn?, lfsmanual myslím jich míval dostatek i s vysv?tlením. Nebo jsou r?zné programy ke stažení jako pom?cka. Nic ale nenahradí provést 1 zm?nu a auto projet alespo? na jeden závod a znovu a znovu a znovu. Je to defakto trénink s lad?ním setupu v jednom. Tra? se také dá u?it po jednotlivých zatá?kách, není cílem jet okamžit? všechny co nejrychleji, ale najít si tu kde ztrácím nejvíce a tu si vylepšit. Viz moje tréninky na serveru kdy se "zám?rn?" vybourám nebo? zkouším jet rychleji a nevyjde mi to. I když n?kdy bourám i pro to abych v?d?l jak se auto bude p?i této boura?ce chovat, jak auto mohu zachránit, jaké poškození budu mít, jestli se mi vyplatí tam riskovat nebo ne, n?kdy je poškození malé, jindy m?že být fatální.

Jelikož to byla open tra? tak jezdím bez pomocné ?áry pro za?áte?níky, ano používám tu šílenou zeleno ?ervenou ?áru pro lepší orientaci na trati když je k dispozici. A za?áte?ník?m bych jí doporu?il. M? usnad?uje orientaci zvlášt? p?i reverse gridu kdy nemám výhled a pot?ebuji vid?t alespo? n?jak kam že to mám jet. Na trasu a brzdné body jako takové bych ale nespoléhal, to se m?ní n?jak samo a je to trasa podle mne pro AI.

LX4 je stále spíše za?áte?nické auto, pro m? na myši se u?ídit dá, kdyžto LX6 zrovna tady už bych neu?ídil bez pedál?.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 4.3.2013 at 12:59.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 4.3.2013   #43
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

bavorak: Díky za replaye, v?era jsem už nem?l ?as je nahrát.

Flame mi pomohl ud?lat první nást?el výsledk?, zatím jsou jenom jednotlivci, týmy a soukromníci budou pozd?jc. Zatím vše neoficiální.
https://docs.google.com/spreadsheet/...BcW1jX3c#gid=1
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 4.3.2013   #44
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Quote:
Originally Posted by JackCY View Post
Ghost: já myslel že jsi do n?koho narazil, potom se tam motalo auto na st?eše asi 2 kola, v prvním n?kde u kraje asi a v druhém bylo uprost?ed trati na st?eše, to už jsem na n?j troubil co tam vyvádí.
Byl to Sennovský syndrom - ?ekl jsem si, že bych mohl trochu zvolnit abych to nerozflákal... Takže jsem si p?ibrzdil trochu d?ív, chytil gumy vlevo, ty m? odpinkly do gum vpravo a už jsem se to?il.
Te? jsem ale koukal na replay a b?hví jak by to dopadlo, kdybych to projel normáln?. Protože p?esn? v ideální stop? na výjezdu z šikany bylo auto na boud?, které bych asi tak na 99,99% nabral, pon?vadž tu nefungují žluté vlajky. Takže to nakonec dopadlo pro m? asi ješt? dob?e...

Díky.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 4.3.2013   #45
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Quote:
Originally Posted by Petersbond View Post
Jukni na replay. Opravdu nemám zapot?ebí n?koho vytla?ovat z trat?. ( a ješt? kolegu z týmu) Byl jsi vpravo, nevid?l jsem t?, ale v?d?l jsem o tob?. Myslel jsem ( a na replayi si myslím, že to je vid?t), že tam je na jedno auto místo
Jasný, já s tím nemám moc problém. Jen jsem ne?ekal, že se budeš vracet z té obranné stopy do ideální. V?bec, když jsi v?d?l, že tam n?kde jsem. To nebyl nejbezpe?n?jší manévr ve 2. kole hodinového závodu. Já bych na tvém míst? z?stal uvnit?. Takže z mé strany je vše OK, zapomenuto.

Quote:
Originally Posted by Petersbond View Post
mám nastaven pohled 95 st.
No to je celkem dost oproti mým 80. (viz screen)
Attached Images
File Type: jpg lfs-view.jpg‎ (117.6 KB, 37 views)
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 4.3.2013   #46
Flame
Senior Member

 
Flame's Avatar
 
Join Date: 16.11.2007
Posts: 1 140
Default

Quote:
Originally Posted by JackCY View Post
(...)

Navíc Ghost sem i setup dal a to hodn? dop?edu snad 14 dní? Také jsem ho zkoušel ale nevyhohovoval mi na myši. A setup to byl dostate?n? rychlý. Tak je to potom opravdu záhadou shán?t setupy v den závodu nebo v pr?b?hu závodu! Musím ?íci že to jsem vid?l prvn?, p?ed závodem ?asto shání Flame setup, já chápu že každý má také jiné starosti a chce si t?eba jen zajezdit a tak p?ijde a na n??em si zajezdí. I když takový p?ístup mi nemáme ale hold tak to tady v CZ/SK chodí.
Ano, je fakt, že jsem žádal p?ed kvalifikací o setup na závod. Ale potom mi bylo ?e?eno, že sem Ghost n?jaký setup poslal, tak jsem ho stáhl a jel jsem na n?m (?ímž d?kuji Ghostovi :P)

Co se tý?e tréninku, je pravda, že jsem na závod p?edem netrénoval. V tréninku p?ed kvalifikací jsem si párkrát projel tra?, abych zjistil brzdné body, a to mi sta?ilo. Fern Bay Green si pamatuju a LX4 zas až tak náro?né na ovládání není, aspo? pro m?, v?tšinou mi s autem tohoto typu sta?í n?kolik kol k osvojení jízdního stylu (i když ?asy nejsou zrovna nejlepší).

Nicmén? m? moje po?ínání v kvalifikaci celkem mile p?ekvapilo (tuším, že top 10). A ani v závod? jsem si nevedl nijak špatn?. Bohužel m? potkalo pár kontakt? a jedny hodiny a ztráta n?kolika sekund, ale tolik m? to nemrzí, jako kdybych býval trénoval a hodiny tréninku by p?išly vnive?. Zní to jako výmluva, ale ?ekal jsem, že první závod bude samá strkanice a jízda plech na plech, což se potvrdilo.
__________________
Flame

Last edited by Flame; 4.3.2013 at 16:29.
Flame is offline   Reply With Quote
Old 4.3.2013   #47
Dr1ftA? LojA?
Newbie
 
Dr1ftA? LojA?'s Avatar
 
Join Date: 10.7.2007
Posts: 10
Default

Quote:
Originally Posted by PsychoTronicCZ View Post
Kazdej nejezdi od roku 2007 zavodne v tymu ty chytrej vis!!! a pak jeste zrovna s LX4 ?!?Tak se nediv ze shani setup kdyz to vidim jak to jezdite ve 160 a ja to tam honim ve 120 a sorry jezdim iracing nejsem zadna lama tak si prosim odpust ze nekdo shani setup bohuzel kdyz je novy a netu je .... jedinej se kterym to nedam pod 1:40 btw par lidi misto kecu ten srtup poslalo tim jim moc diky !!!
jáa bil taky v timu a setupi sme teda meli ale to moc npomaha,,, chce to skilly visco ,,,, takze jako kasly nane a proste to pakrat projet a das jim nazrat tvyho laufu,,, pohodicka lol,,,, ja lsem se s elikskem neco natrifotval ale pot 1:40 to teda nedavalm,,,, tak se uvidime pak v zavodech,,, efé?ko je nelepsí hlavne gold rev,,,,,,,


BTW jaky mas nick v iracingu??????
Dr1ftA? LojA? is offline   Reply With Quote
Old 4.3.2013   #48
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

JackCY - pekne si to popisal...i ked vidim ze rovnako ako ja mas problem so strucnym vyjadrovanim sa
Jedina vec, ktorej absolutne nefandim je pouzivanie idealnej stopy (zapnute cislom 4) - ja viem ze zaciatocnikom to pomaha, ale treba si od toho odvyknut...ja osobne som to nikdy nepouzil lebo to z mojho pohladu vyrazne narusa koncept realnosti...a ze to pouzivas ty ako skuseny jazdec...ja by som sa hanbil (stydel) :P
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 4.3.2013   #49
SIR
Regular Member

 
SIR's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: LB City
Posts: 813
Default

tak také napíšu pár poznatk? z ned?le.

trénink nic moc, víc jak hodinku jsem tomu ur?it? nedal, takže ambice byly opravdu malé. Zvláš? když mi volant ležel n?kolik let v kout?.

kvali: poprvé ?as pod 1:36, takže spokojenost a p?ekvapení z 13.? pozice

sprint: zelená se rozsvítila, ja stihl za?adit asi jen dvakrát a n?kdo vytáhl kabel na chodb?, takže rychlý konec

long: na start z posledního místa jsem se t?šil, že si alespo? zazávodím. Start OK, pomalu jsem se dostával vp?ed. Po 10minutách jsem dostal v poslední zatá?cce autem po hlav?, ale jelo se dál. Za dalších 10minut jsem dostal rozst?elenou pneumatikou do ?umáku, ten se nesmysln? ohnul po vzoru Concordu a p?i bržd?ní jsem d?el o asfalt. Cht?l jsem to zkusit odjet, ale po dvou kolech jsem nedobrzdil první šikanu a šup na boudu. Pro p?íšt? vím, že to radši opravím

Celkov? jsem m?l ale dobrý pocit, ?ekal jsem to výrazn? horší z mé strany a je jen škoda, že jsem si nezajezdil víc.

EDIT: uff, te? jsem si všiml, že už tu jsem registrovaný od roku 2004. Celkem to letí

Last edited by SIR; 4.3.2013 at 18:58.
SIR is offline   Reply With Quote
Old 4.3.2013   #50
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
Celkovo ma ale zavodenie nebavilo...auto je super..trat rovnako no zavodnici by sa mali viac snazit a trenovat, lebo take otazky po prvom zavode typu "poslite mi pls niekto setup" ma vytacali...kebyze si clovek popyta clovek setup skor a trosku ma zaujem trenovat tak nemam problem poslat pripadne poradit...ale z takehoto pristupu k tym zavodom mi je zle...nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca a viem ze niekto nema cas a to chapem no podla mna o malicko zodpovednejsi pristup by to chcelo...za cely cas som nevidel na serveri trenovat viac ako 4 ludi...pochybujem ze nikto nema cas...nechcem sa tu hrat na niekoho kto to berie prehnane vazne, ale lepsi pristup by pomohol vsetkym a celkovo kvalite zavodov/sampionatu...
Quote:
Originally Posted by Tomas Ag CZ View Post
Souhlas
Jsem si ani nevšiml, k tomu se také p?idávám. Auto mám rád, ?asto se ale nejezdí, trat? jsou velmi dob?e zvoleny, ty open trat? jsem si p?ed startem šampionátu projel. Zodpov?dn?jší p?ístup všech by jist? úrovni a kvalit? závod? velmi pomohl.

Co se tý?e setup?, klidn? ud?lejte extra vlákno a ptejte se, dejte mi o n?m v?d?t, na co budu moci to zodpovím, nejsem všeznalec a LX4 ladím také prvn?. Ovšem pokud budu dávat odkazy na materiály k p?e?tení se spoustou vysv?tlení tak se p?ipravte na angli?tinu, ale tak je to dnes se vším. Pokud je zájem nevidím v tom velký problém zájemce nasm?rovat kde se užite?né info k lad?ní setup? nachází.

Sdílení setup?, osobn? mám rad?ji když je to uzav?ené nebo? p?eci jen, nejsme jedna velká rodina a v šampionátu jsme oponenti. Od toho jsou týmy kde si lidé setupy vym?ní, poradí si s nastavením. Setupy jsou na infernu a setupgridu plus WR setupy (bi? né p?ístupné celé v lfsworldu) na LFSW.
To je m?j d?vod proti sdílení setup? otev?en? nebo? je to výhoda toho kdo s tím to práci dal a dává mu to výhodu, ?i nevýhodu podle toho jak si setup vytvo?il, do závodu. Není ale problém pro m? poslat setup podobný dobrý jen bez mých individuálních úprav. Navíc jezdím na myši a n?jaká ta výhoda v podob? osobn? vylad?ného setupu se mi hodí. Kdo nev??í, vemte si myš s klávesnicí a zkuste si závodit, uvidíte jak jednoduché to je
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 4.3.2013   #51
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by bavorak View Post
JackCY - pekne si to popisal...i ked vidim ze rovnako ako ja mas problem so strucnym vyjadrovanim sa
Jedina vec, ktorej absolutne nefandim je pouzivanie idealnej stopy (zapnute cislom 4) - ja viem ze zaciatocnikom to pomaha, ale treba si od toho odvyknut...ja osobne som to nikdy nepouzil lebo to z mojho pohladu vyrazne narusa koncept realnosti...a ze to pouzivas ty ako skuseny jazdec...ja by som sa hanbil (stydel) :P
Úpln? rudnu!

Ale nemohu pop?ít fakt že mi to pomáhá a proto jí používám. Na open tratích není tak tam se hold musím nau?it, viz moje pot?eba si prohlédnout WR záznam a po?áte?n? si zapamatovat kde se brzdí a jak rychle se dá jet.
Bez ní se to samoz?ejm? dá také a není to pro mne problém, myslím že se snad i dá zakázat na serveru a n?co jsem byl i d?íve už nucen jet bez ní. Ur?it? mi to pomáhá na za?átku když se u?ím tra?, je to rychlejší a poté p?i p?edjížd?ní mi to zlepšuje orientaci.

Když to p?jde tak jí nechám vypnutou po celý šampionát.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 4.3.2013   #52
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ View Post
Byl to Sennovský syndrom - ?ekl jsem si, že bych mohl trochu zvolnit abych to nerozflákal... Takže jsem si p?ibrzdil trochu d?ív, chytil gumy vlevo, ty m? odpinkly do gum vpravo a už jsem se to?il.
Te? jsem ale koukal na replay a b?hví jak by to dopadlo, kdybych to projel normáln?. Protože p?esn? v ideální stop? na výjezdu z šikany bylo auto na boud?, které bych asi tak na 99,99% nabral, pon?vadž tu nefungují žluté vlajky. Takže to nakonec dopadlo pro m? asi ješt? dob?e...

Díky.

Ty také nemám rád. Také m? to trápí jak ?lov?k jezdí sám tak za?ne myslet na kraviny a hlavn? na to jak jezdí, kde že to má vlastn? brzdit a pak než se nad?je tak se vybourá. Koncentrace je opravdu o?íšek v endurance závodech a zvlášt? tam se jezdí ?asto samo bez p?ímého boje, díky r?zným pitstop?m a rozestupu. Tady je to poznat v 1h závodu kdy na ?ele se to roztrhá a není s kým soupe?it po n?jaký ?as. Už jsem pak m?l bavoráka za sebou ale to mi nepomáhá moc, já spíše rád n?koho p?ed sebou koho zvládám dojet pokud jedu dob?e. Na tvoje tempo nemám, to bych to musel pojmout úpln? jinak a po?ídit volant.

Nejd?íve jsem myslel že jsi se vyboural s tím autem na st?eše, p?i prvním pr?jezdu jsem vid?l jen tebe a myslel jsem že to auto je také n?kde v kraji! To jsem musel kolem toho auta na st?eše prolet?t. Až v dalším kole jsem si ho všiml a stálo tak akorát v prost?edku trat? na výjezdu.

Quote:
Originally Posted by Flame View Post
Ano, je fakt, že jsem žádal p?ed kvalifikací o setup na závod. Ale potom mi bylo ?e?eno, že sem Ghost n?jaký setup poslal, tak jsem ho stáhl a jel jsem na n?m (?ímž d?kuji Ghostovi :P)

Co se tý?e tréninku, je pravda, že jsem na závod p?edem netrénoval. V tréninku p?ed kvalifikací jsem si párkrát projel tra?, abych zjistil brzdné body, a to mi sta?ilo. Fern Bay Green si pamatuju a LX4 zas až tak náro?né na ovládání není, aspo? pro m?, v?tšinou mi s autem tohoto typu sta?í n?kolik kol k osvojení jízdního stylu (i když ?asy nejsou zrovna nejlepší).

Nicmén? m? moje po?ínání v kvalifikaci celkem mile p?ekvapilo (tuším, že top 10). A ani v závod? jsem si nevedl nijak špatn?. Bohužel m? potkalo pár kontakt? a jedny hodiny a ztráta n?kolika sekund, ale tolik m? to nemrzí, jako kdybych býval trénoval a hodiny tréninku by p?išly vnive?. Zní to jako výmluva, ale ?ekal jsem, že první závod bude samá strkanice a jízda plech na plech, což se potvrdilo.


To už jsem si zvykl, n?komu to sta?í, n?komu ne, to je na každém zvážit.
Pro m? je to težší se setupem nebo? si ho musím ud?lat ovladatelný na myši a né na každém bych byl konkurence schopný bez úprav a malé p?ípravy.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 4.3.2013 at 22:00.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 4.3.2013   #53
JÁRA
Newbie

 
JÁRA's Avatar
 
Join Date: 9.3.2012
Location: Brno / Vsetín
Posts: 57
Default

Tak po v?erejšku trošku rozporuplné pocity. Jelikož nejsem moc zkušený ješt? jako v?tšina pole v?era, tak jsem to vzal trošku zodpov?dn?ji a teda p?ipravoval jsem se a trénoval ješt? i na myšce než mi p?išel volant. Tra? jsem nikdy nejel, s LX taky ne a také jsem nikdy nejel na volantu (G27 je m?j úpln? první volant). Mám sice odježd?ných p?es 4 000 kol (na myšce) na DEMO serverech, p?evážn? s XFG, což je sice p?edek, ale i p?es to všechno to byl pro m? za?átek od úplné nuly. Zvykat si a u?it se vše dohromady s pomyšlením, že vy jezdíte kolo kolem 1:34 až 1:36 a abych byl trošku konkurence schopný (což jsem asi moc nebyl) a neplantal se vám tam n?kde, mi dávalo docela zabrat. A když jsem zkoušel jet první kola s volantem tak se mi dlouho neda?ilo se ani trošku p?iblížit k ?asu, který jsem zajel s myškou. Byl jsem z toho volantu trošku neš?astný. M?l jsem problémy hlavn? teda s ?azením na H-?ku, hodn? se mi stávalo, že se mi t?eba nepoda?ila za?adit rychlost, že se mi páka sekla o ten výb?žek co roz?azuje rychlosti a tím jsem ztrácel drahocenný ?as. Dále také p?i pod?azování jsem m?l hodn? problémy v?bec dob?e pod?adit a dobrzdit do zatá?ky z vysoké rychlosti alespo? trochu efektivn? bez probržd?ní a zaseknutí zadních kol nebo abych neskon?il na tráv? ?i v ka?írku, prost? jsem toho m?l plné brejle. Navíc to byl m?j v?bec první takový organizovaný závod. Takže prost? vše úpln? poprvé, úplnej zelená?. Byl jsem nervózní už o víkendu, ale zárove? jsem se opravdu moc t?šil. Trénování a všemu okolo jsem v?noval možná i pár desítek hodin, to jen pro ty co si myslí, že nikdo netrénoval. Troufnu si i docela ?íct, že jsem jeden z t?ch, co trénovali nejvíc, i když to v?era tak nevypadalo. Holt nervozita nikoho nenabrat, nezp?sobit nehodu ap. taky zahrála svoje. Trénink p?ed Q byl perfektní, zajel jsem i sv?j PB, sice jen 1:37:70, ale na úplného nová?ka a ?azením na H-?ku, si myslím, že je p?kný za?átek.
T?sn? p?ed za?átkem Q jsem za?al mít problémy s p?ipojením, což m? velmi zasko?ilo a p?ekvapilo a myslel jsem, že se v?bec nezú?astním. Našt?stí se mi to n?jakým záhadným zp?sobem rozjelo a dostal jsem se do Q.

M?j cíl bylo se v?bec kvalifikovat do závod? a když už tak je oba dojet, klidn? i poslední, hlavn? dojet.

Q: Byl jsem hodn? nervózní, protože jsem v?bec nev?d?l jak to bude probíhat, co m? ?eká a co mám o?ekávat. Když všichni vyjeli na tra? tak jsem jel taky. Zpo?átku jsem jel velmi velmi opatrn? a postupn? se za?al otrkávat, ale stále jsem jel tak?íkajíc na jistotu, protože jsem v?d?l, že nás je pod 32 a závodit budeme všichni. Což m? také zna?n? uklidnilo. Také jsem byl rád, že jsem nebyl poslední v Q. Místo 25.

S: Start byl celkem v poklidný, udržel jsem si startovací pozici, možná dokonce jednu získal. Potom jsem ale bohužel ud?lal chybu která m? rozhodila a v?tšina pole mi ujela. Takže to pak byla stíhací jízda. Zajel jsem další sv?j nový PB, 1:37:53. Po chvilce jsem se dotáhl na skupinku Sotona, Horák, Mikulec, Barto? a chvíli jsem se vezl za nimi. Pak se za mnou objevila Popelka a za?ala se na m? dotahovat a tla?it (né že by to bylo nep?íjemné, ale v téhle situaci bylo). Poda?ilo se mi získat n?jakou tu pozici nahoru, ale pak p?išel útok od Popelky a m? se v T2 nepoda?ilo za?adit rychlost a p?išel jsem asi o 2 pozice. Nakonec jsem jednu pozici ješt? získal. T?sn? mi uniklo Pole Position v Longu po prohození. Byl jsem mile p?ekvapen. Místo 22.

L: Start se mi celkem povedl, získal jsem 3 pozice, ale nikam jsem se moc necpal. Jel jsem velmi opatrn?. Necht?l jsem mít žádný kontakt ani výlet ven, pak bych už horko t?žko dohán?l ztrátu. Pozd?ji se tam vyskytla n?jaká ta moje chyba a jelikož to bylo tak naštosované na sebe tak jsem p?išel hned o 2 pozice, byl jsem trošku rozhozený z toho a postupn? jsem se za?al propadat. Ve 3. kole m? myslím že King (?.21) trefil v T2, p?edpokládám, že to p?epískl a nedobrzdil. Bohužel se mi také párkrát nepoda?ilo dob?e za?adit rychlost a tím jsem p?icházel o dost ?asu. V 10. kole jsem m?l problém s pod?azením v T1 a v té rychlosti jsem to jen probrzdil a doslova jen políbil svodidla. P?i vracení se na tra? jsem musel dávat p?ednost J.Šírlovi a navíc mi to chcíplo. Rázem jsem se ocitl na posledním míst?. No nic, byl jsem odhodlaný to alespo? dojed. Se št?stím jsem dojel J.Šírla, ale p?edjet se mi ho už nepoda?ilo. Vždy jsem ho dojel, špatn? projel zatá?ku a zas dohán?l ztrátu. Potom m? dohnal Ghost a už jsem si ?íkal, že to bude už jen uhýba?ka a že si asi moc nezazávodím. Jakmile se ke m? za?al p?ibližovat JackCY, nechápu pro?, ale za?al na m? už z dálky nesmysln? troubit. Jako chápu, že m? dojížd?l, m?l jsem modrou a musel jsem ho pustit..já jsem to V?D?L, ale to troubení sis mohl odpustit! ?lov?ka to pak akorát znervóz?uje a pak se ud?lá mnohem jednodušeji chyba. Moc p?kn? je to popsáno zde od Pedropana: http://forum.czechlfs.net/showpost.p...&postcount=100
Citace se celkem hodí: "Predjizdejici nema trpelivost, nebo se stane reditelem zemekoule..."
Možná jsi to tak nemyslel, ale musíš brát taky trošku z?etel na nás, které dojíždíš. Ghost projel úpln? v pohod? a v klidu v úpln? tom samém míst?. Jako klidn? si tu trubku používej, ale pak se nediv n?jaké neo?ekávané volovin? od toho pomalejšího z nervozity. Když už tak sta?í jen upozornit a né zb?sile troubit. Bohužel jsi tak moc troubil že mi to spadlo a nevím jak to dopadlo. Tím pro m? závod skon?il a doufám, že moje auto tam nikoho nenabralo. Musím se ješt? podívat na replay. Takže 22 zajetých kol v závod? a poté pád p?ipojení.

To? mé pocity. Závod byl perfektní a moc se t?ším na další. Bohužel jsem velmi zklamán z UPC. Snad to bude další závod v pohod?. D?kuji všem za závod

P.S.: T?m co to padalo, nemáte náhodou internet od UPC? Všiml jsem si že to padalo JackCY. M? to za?alo d?lat problémy t?sn? p?ed kvalifikací až do dnešního poledne.
__________________
Jaroslav Martinec
S2 Licence - od 29. 1. 2013
Logitech G27 - od 8. 2. 2013

Last edited by JÁRA; 4.3.2013 at 23:28.
JÁRA is offline   Reply With Quote
Old 4.3.2013   #54
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Jára: takto si predstavujem pristup...sice zaciatocnik ale snazi sa trenuje a tesi sa z toho Ja ked som presiel z mysi na volant tiez mi to vobec neslo a nedosahoval som casy ako na mysi no to sa clovek za nejakych par tyzdnov jazdenia nauci...dosiahne casy ako na mysi a potom ich zacne hladko prekonavat a o to viac ho to zacne tesit Tak len vydrz, trenuj a bav sa...vysledky pridu
Internet od UPC mam...konkretne v Brne...nikdy mi to nepadlo zo serveru (alebo aspon nepamatam)...no z nejakeho dovodu mi nevie zobrazit zoznam serverov - to je jediny problem ktory mam s pripojenim od nich
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 5.3.2013   #55
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Za prve se chci Tomasovi omluvit. Zkazil jsem mu zavod, i kdyz zcela neumyslne. Omrknul jsem replay, na brzdy jsem sel opravdu o par metru pozdeji nez v jinych kolech a kdybych brzdy bod trefil presneji, nejspis by ke kolizi nedoslo. Na svou obranu bych ale chtel rict, ze Tomas sel v onom kole na brzdy extremne brzo. Troufam si tvrdit, ze kdyby sel na brzdy stejne jako ostatni, nemuselo ke kolizi dojit.

Mnohem zavaznejsi z meho pohledu je fakt ze jsem pokracoval v zavode a neprenechal jsem zpet misto. Po kolizi jsem chvilku vahal jestli cekat, kdyz jsem ale uvidel vlacek za mnou, tak jsem si rekl, ze si radsi zazavodim, jelikoz jsem lfs hral naposled na poslednim BTCC turnaji. Z tohoto pohledu jsem vinen a prijimam jakykoliv trest.
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv

Last edited by Kid222; 5.3.2013 at 08:29. Reason: Post p?esunut z protest? sem, diskutujte tady
Logical is offline   Reply With Quote
Old 5.3.2013   #56
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Quote:
Originally Posted by JÁRA=) | cze View Post
Potom m? dohnal Ghost a už jsem si ?íkal, že to bude už jen uhýba?ka a že si asi moc nezazávodím. Jakmile se ke m? za?al p?ibližovat JackCY, nechápu pro?, ale za?al na m? už z dálky nesmysln? troubit. Jako chápu, že m? dojížd?l, m?l jsem modrou a musel jsem ho pustit..já jsem to V?D?L, ale to troubení sis mohl odpustit! ?lov?ka to pak akorát znervóz?uje a pak se ud?lá mnohem jednodušeji chyba. Moc p?kn? je to popsáno zde od Pedropana: http://forum.czechlfs.net/showpost.p...&postcount=100
Citace se celkem hodí: "Predjizdejici nema trpelivost, nebo se stane reditelem zemekoule..."
Možná jsi to tak nemyslel, ale musíš brát taky trošku z?etel na nás, které dojíždíš. Ghost projel úpln? v pohod? a v klidu v úpln? tom samém míst?. Jako klidn? si tu trubku používej, ale pak se nediv n?jaké neo?ekávané volovin? od toho pomalejšího z nervozity. Když už tak sta?í jen upozornit a né zb?sile troubit. Bohužel jsi tak moc troubil že mi to spadlo a nevím jak to dopadlo. Tím pro m? závod skon?il a doufám, že moje auto tam nikoho nenabralo. Musím se ješt? podívat na replay. Takže 22 zajetých kol v závod? a poté pád p?ipojení.
Ve kterém závod?? Ve druhém asi.
Kouknu se. Už se nepamatuji.
Já zb?sile netroubím, jen oto?ím kole?ko, tam mám houka?ku jen oto?ím kole?ko dop?edu takže n?jaké zb?silé mi to nep?ijde. Ob?as zatroubím ?asto je to proto abych upozornil že tam je auto když se mi zdá že nemusím být zaregistrován a nebo když se auto po trati motá nep?edvídan? nebo podivn? tak aby se rozhodlo kde bude a tam z?stalo. To už je zvyk z public server? kde je to jeden velký chaos.

Sp?edjížd?ním si žádné problémy nepamatuji z tohoto ve?era, jen jednou ale to bylo možná už v tréninku, splývá se mi to, jsem p?edjížd?l a auto za mnou se do pr?jezdového S-sí?ka neza?adilo myslím a projelo p?es ten hrb. Vidím v replayi B. Goga tam to bylo t?sné.

A sorry Ghoste za to v??né drcání jel jsem moc blízko a co nejrychleji se dalo, úmýsln? to nebylo také to nemám rád.

Koukám Lala d?lal zátarasy, chudák Ghost, to jsem m?l také strach že Lálu trefím ale zrovna mi to nevyšlo a projížd?l jsem nit?kem driftem tak jsem se vyhnul

V 5tém kole troubím kdy jsem ustoupil z 3 auta vedle sebe do T1 aby ti 2 p?idali a že brzdí ty co jedou za nimi. V pr?jezdu za nimi jsem byl nucen jet o 1 celý p?evod pomaleji a auta za námi nás dojíždí, logical a ghost.

Pak jsem to p?kn? schytal na výjezdu z ú?ka kde jezdím jinou stopu nežli v?tšina a tak m? tam P.Štengl nabral. Takže já si své užiji a v?du z toho ned?lám, stane se. P?edb?hl jsem ho nakonec, místa mu moc nenechal do S-sí?ka op?t a musel trošku zpomalit nebo to prosko?it. Troubím krátce že se mi to nelíbilo že nutí 2 auta vedle sebe do S-sí?ka ale to už jsem kus p?edním po pr?jezdu.

Koukám na Popelku, ano zrovna ti to vyšlo že jsi m?la lehce zato?eno doprava ode mne a najela jsi do zdi napravo. Být to na druhou stranu tak jsem jel podle pitstop zdi a došlo by ke kontaktu, našt?stí to vyšlo dob?e

Pak mi uklouznulo auto do pr?jezdové zatá?ky, zašlápnul jsem to a prodriftoval to až na trávu, ghost tak získal výhodu a p?edjel mne, pustil jsem ho do další zatá?ky ubráním plynu aby jsme se v apexu nepotkali, navíc jsem m?l špatný nájezd a zpomalit bych musel asi i tak.

Další troubení, J. Martinec, laguje, to jsem troubil už zdálky, skákal jsi po trati sem a tam! Je to v mém 19. kole u SP2. Proto jsem tolik troubil, lagoval jsi a jak jsem se p?ibližoval hrozilo že tvoje auto be se ob?vilo v n?jakém moment? v míst? kde jsem já a to by nás rozst?elilo a kdyby né tebe tak m? ano. Kdo chce tak a? se na to podívá není to nic p?íjemného když se mi ob?vuje auto na náhodných místech p?ed vozem když p?edjíždím. Nemluvím o malém poskakování to vadí také ale tohle byli skoky a mizení an d?lší dobu. P?edjel jsem t? asi a poté t? to odpojilo. Proto to troubení p?eci.

Moje spojení je vcelku OK, problém je že ob?as vypadne. Nejd?íve to padalo kv?li routeru, to jsem ale opravil i když mezi závody jsem pro jistotu router ješt? šel restartovat nebo? se mi to nezdálo po kvalifikaci. No nakonec mi vymrzl m?j starý po?íta? a byl konec tak jako tak. Spojení je stabilní ale náhodn? vypadává, m?že být p?etížená sí? poskytovatele, už mi vypadává jen LFS náhodn?, rádio spojení udrží bez problému po úprav? routeru.

Vím že troubím a vím že to n?kte?í nemají rádi, ale v p?ípad? J. Martinec to bylo kv?li lagování a hrozb? kolize kv?li lagu. Tob? to nelagovalo? Tob? neskákali auta po trati? Protože jestli ano, tak si prosím p?i závod? zkontroluj ping v seznamu jezdc? a p?ípadn? musíš bu? odstavit auto mimo tra? pokud nejedeš bezpe?n? sám v daném úseku trat?, nebo odstoupit úpln?. Organizace zde není v tomto sm?ru proto t? nemá kdo upozornit, jinde by ti napsali a nutili t? zajet do pistopu a vym?nit ?idi?e nap?íklad nebo tra? jinak opustit, ?i t? odpojili. Záleží na lize a hlavn? organizátorech.

Koukám v replayi mi to ani nebrzdí a ukazuje to že jsem vyjel mimo tra? pod plným plynem ke svodidl?m a jak se auto ocitlo mimo tra? tak auto zmizelo. Njn za 65.7% žádné body nedostanu. Limit asi 70-75% že?

Ano bavoráku nejsem schopen psát krátké zprávy ?asto
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP

Last edited by JackCY; 7.3.2013 at 00:04.
JackCY is offline   Reply With Quote
Old 5.3.2013   #57
Petersbond
Member

 
Petersbond's Avatar
 
Join Date: 14.11.2009
Location: near Plze?
Posts: 275
Default

Pak jsem to p?kn? schytal na výjezdu z ú?ka kde jezdím jinou stopu nežli v?tšina a tak m? tam P.Štengl nabral.

Tohle nemyslíš vážn?, že ne. (Jen jsem m?l rychlejší výjezd ze zatá?ky.)
Až n?koho naberu, bude to vypadat jinak. Nezlob se, ale za?ínáš mít hv?zdný manýry, já jedu tak uhn?te.

A proto nejsem p?íznivec otá?ení roštu, vy n?kte?í rychlíci si myslíte, že vás budeme poušt?t, každý ?ukanec vás bolí.

Last edited by Petersbond; 6.3.2013 at 08:36.
Petersbond is offline   Reply With Quote
Old 5.3.2013   #58
Lala
Regular Member

 
Lala's Avatar
 
Join Date: 20.3.2005
Location: Plze?
Posts: 654
Default

V prvni rade diky Ghostovi za set!

Q: Strasne dlouho neslo zajet kloudnej cas kuli provozu. Nastesti to pak vyslo - 4. flek a spokojenost.

S: Bavorak mel sirokej vyjezd ze sikany, a kdyz se vracel na trat, lehce ho tuknul kolem jedouci Rodo. Asi to byl lag, co je oba rozhodilo a tukli i do me pri brzdeni do T2. Vyjel jsem kuli tomu az do travy a propad se na 10. misto. Probojoval jsem se na paty. Pak ale letim sikanou v sedmym kole a primo ve stope lezi 05 S.Horejs kolama vzhuru. Bez zlutych nebyla sance se vyhnout. Prask! Odrazil jsem ho doprostred trati, kde snad uz tolik neprekazel No ja se zastavil prakticky na miste a ztratil jednu pozici, ale auto jelo v pohode az do cile.

L: Startu s pulky pole jsem se bal, ale probehlo to dobre. Par tukancu bylo - vsechno bez ujmy. Po dvou kolech jsem byl na patym miste. Potom jsem ovsem v technicky pasazi sel pod Logicala a zas malej lag udelal z drobnyho tukance hodiny. Dostal jsem nekolik osklivych ran od projizdejicich aut. Rizeni nastesti bez skody, jenze spojka prehrata a bylo to sakra znat. Samozrejme jsem se propad zas nekam do pulky pole. Nejaky auta jsem jeste zdolal. Pamatuju delsi souboj s Flamem a pak Rodem. Brzdili jsme vlastne vlacek hned nekolika dalsich aut. Spojku jsem i tak schladil, Rodo to rozvesil v sikane a ja mel volnou trat.
Nasledovala dlouuuhatanska stihaci jizda ... az nekam ke 40. minute zavodu. Byl jsem znovu na paty pozici a polehounku stahoval 111 J.Dobranskeho. Prekonal jsem ho + navic vypadnul Jacky, takze jsem si dojel pro bronz a divil se, jaktoze mam na dohled Bavoraka.
__________________
Cin ostatnim to, co si prejes, aby cinili oni tobe.
Lala is offline   Reply With Quote
Old 5.3.2013   #59
Tomas Ag CZ
Regular Member

 
Tomas Ag CZ's Avatar
 
Join Date: 8.3.2008
Location: St?íbro CZ
Posts: 567
Default

Quote:
Originally Posted by Logical View Post
Za prve se chci Tomasovi omluvit. Zkazil jsem mu zavod, i kdyz zcela neumyslne. Omrknul jsem replay, na brzdy jsem sel opravdu o par metru pozdeji nez v jinych kolech a kdybych brzdy bod trefil presneji, nejspis by ke kolizi nedoslo. Na svou obranu bych ale chtel rict, ze Tomas sel v onom kole na brzdy extremne brzo. Troufam si tvrdit, ze kdyby sel na brzdy stejne jako ostatni, nemuselo ke kolizi dojit.

Mnohem zavaznejsi z meho pohledu je fakt ze jsem pokracoval v zavode a neprenechal jsem zpet misto. Po kolizi jsem chvilku vahal jestli cekat, kdyz jsem ale uvidel vlacek za mnou, tak jsem si rekl, ze si radsi zazavodim, jelikoz jsem lfs hral naposled na poslednim BTCC turnaji. Z tohoto pohledu jsem vinen a prijimam jakykoliv trest.
Vím,že jsi to neud?lal schváln?,a jediné co m? rozlítilo,bylo že jsi pokra?oval vesele dál,i když jsem byl v prekérní situaci.To kdy brzdím já m?že být tomu za mnou úpln? jedno,pokud jsem brzdil brzy,mohl jsi m? zkusit p?edjet na brzdy.
__________________
Asphalt guys
asphaltguys@asphaltguys.cz
S2 licence od 03.2009
Asphalt guys facebook
Volant:Logitech G27
PC:Zákl. Deska MSI ZH77A-G43,CPU Intel Core i5-3470K 3.4 GHz,16 GB DDR3 Ram,Graf. karta MSI GeForce GTX 560Ti Twin Frozer II OC 1 GB DDR5 Ram 256 bit,zvuk. karta ext. Nativ Instrument Komplet Audio 6,monitor BenQ G2220 22" Full HD,systém Win 7 professional 64 bit
Tomas Ag CZ is offline   Reply With Quote
Old 5.3.2013   #60
JÁRA
Newbie

 
JÁRA's Avatar
 
Join Date: 9.3.2012
Location: Brno / Vsetín
Posts: 57
Default

Bavorak: Jsem rád, že jsem p?íkladem . Jen doufám, že za?nu jezdit rychleji a rychleji d?ív, než bude po LX Cupu . Taky jsem z Brna a mám UPC Fiber Power 30Mb/s.

JackCY:

1. Mé jméno je J.Martinec , ale to jen tak
2. Te? jsem se kouknul na replay co tu nahrával bavorak a máš pravdu, lagoval jsem . Už mi to bylo ?e?eno p?ed kvali a taky, že to prej nijak neovlivním. Potom už nikdo nic ne?íkal, tak jsem myslel, že je to v pohod?. U m? se to totiž nijak neprojevovalo, proto jsem byl i hodn? p?ekvapený z toho. Šlo mi to celkem hladce. Ale menší kousance tam byly, když se koukám zp?tn? na sv?j replay. Ale nijak dramatické. Klidn? poskytnu sv?j replay zde: https://docs.google.com/file/d/0B8Rm...it?usp=sharing

Takže se omlouvám JackCY a všem, kterým jsem komplikoval jízdu svými lagy , ale stejn? jsem to z toho troubení nemohl poznat a strašn? m? štve, že to lagování neovlivním . P?itom jsem m?l p?i sestavování gridu ping kolem 50 co si vzpomínám . Fakt to nechápu.
__________________
Jaroslav Martinec
S2 Licence - od 29. 1. 2013
Logitech G27 - od 8. 2. 2013
JÁRA is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:35.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.