Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20.10.2007   #21
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

sem myslel ze semto napsal jasne, pri predjizdeni zapinam dalkove. nejezdim pernamente a v noci s dalkovejma je nesmyl kdyz jedo nekdo proti nebo predemnou.
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 20.10.2007   #22
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Quote:
Originally Posted by legolem View Post
no musim uznat, ze pro me nejsou dalkovy prijatelny, ani ve dne
A cim se asi dava mezi ridizi znameni o radaru?
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 20.10.2007   #23
SIR
Regular Member

 
SIR's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: LB City
Posts: 813
Default

Quote:
Originally Posted by Woyta View Post
A cim se asi dava mezi ridizi znameni o radaru?
ja nedavam jinak, kdyz jede clovek jako prase, tak at ho klidne zastavej. na silnici je tolik hovad, ze by to chtelo policajta na kazdym rohu.

a abych nebyl oplne OT: zatim mi lfs zadnej plech nezachranilo, nejezdim stylem, kterym neco riskuju a zadnyho vetsiho mamlase jsem nastesti nepotkal a doufam, ze jen tak nepotkam
SIR is offline   Reply With Quote
Old 21.10.2007   #24
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Quote:
Originally Posted by sonyk View Post
sem myslel ze semto napsal jasne, pri predjizdeni zapinam dalkove. nejezdim pernamente a v noci s dalkovejma je nesmyl kdyz jedo nekdo proti nebo predemnou.
Quote:
Originally Posted by sonyk View Post
tak tak, u moto taky a u moto jeste dalkový sv?tla aby vo m? v?d?l.
Kde tam mas JASNE napsano, ze je to pri predjizdeni?
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 21.10.2007   #25
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

jelikos sem reagoval na slova wooda : Pro tyhle p?ípady už jsem se nau?il jezdit s levým palcem vždy p?ipraveným na klaksonu (pravá strana n?jak nefunguje nebo co) a p?i sebemenším náznaku divnýho chování auta ve vedlejším pruhu ten palec použiju.

coz sem bral tak ze to pouziva pri objizdeni nebo predjizdeni .

tak tam je to. sry za ot
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 21.10.2007   #26
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

normalni komunikacni sum
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 21.10.2007   #27
00Ja
Regular Member

 
00Ja's Avatar
 
Join Date: 29.7.2004
Location: Plzen, CZ
Posts: 867
Default

Quote:
Originally Posted by sonyk View Post
jelikos sem reagoval na slova wooda : Pro tyhle p?ípady už jsem se nau?il jezdit s levým palcem vždy p?ipraveným na klaksonu (pravá strana n?jak nefunguje nebo co) a p?i sebemenším náznaku divnýho chování auta ve vedlejším pruhu ten palec použiju.

coz sem bral tak ze to pouziva pri objizdeni nebo predjizdeni .

tak tam je to. sry za ot
Jasne. Hele, pokud mas bez zavad normalni svetlo, neni treba davat dalkovy. Docilis uplne opacnyho efektu. S timhle me sere vetsina sanitaku, kterym bych chtel uhnout, ale nemuzu, pac nevidim a to ani za dne. Taky palej porad dalkovejma. Co nam k tomu reknes, Sali?
__________________
S2 licence, Logitech DFP.
00Ja is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2007   #28
karlik
Member

 
Join Date: 30.4.2006
Location: Skalica na Slovensku
Posts: 170
Default

?aute toto so písal na moj blogík tak sa podelím aj s Vami

22.11. sme s kamošom išli na koncert do Brna, koncert bol v pohode hrali b-complexx a Cocotte Minute, ako koncert bol nadupaný a po skon?ení koncertu cca po desiatej hodine sme sa odobrali na cestu dom. Nako?ko nás navigovalo GPSko, tak sme cestu poznali iba z mapy a nie osobne, ako ke? idete na náš Skalický kruhá?. Kúsok od Brna bolo jedno esí?ko ktoré poznajú asi iba domáci a tam sa to stalo, esí?ko bolo neprieh?adné, neozna?ené a hlavnú rolu zohrala mokrá vozovka a blato na ceste. Po prvej zákrute sme dostali na zadnú nápravu šmyk a už to jelo, volant plný do?ava potom doprava a už bola cesta malá tak nás to vyhodilo cca v 30km rýchlosti do rozoraného po?a. Auto s nami dopadlo na predné ?avé kolo a ?avý bok. Naš?astie sa nám ni? nestalo, ale auto ktoré riadil kamoš bude potrebova? trošku zreparova?, utrhnutý predný nárazník, utrhnutý zadný výfuk, ?avé bo?né dvere trochu chytnuté, ale inak všetko bolo OK. Vyliezli sme von a náš slovník vyzeral asi takto PIP PIP PIP.
Ak Vám nikto povie slovo POLÍCIA tak Vám nabehne husia koža, pre?o to spomínam, preto lebo išla okolo ?eská Polícia, ktorá zastavila a prvé slová boli "nic se Vám nestalo" a neviem si predstavi? Slovenského policajta, už by vy?ahoval šek a robil zápis, títo boli úplne pohodový a pomohli nám ano ?í?ate dobre POMOHLI vytiahnu? auto z pola. Kamoš si preventívne fúkol do alkoholtestera a prelustrovali mu auto, ale to boli jediné dve veci, ktoré museli, alebo chceli vykona?. Ostatné bola iba ochota pomôc?. Po vytiahnutí sme skontrolovali auto ?i zvládne cestu do Skalice, všetko bolo v pohode max do 60km/h, ak sme išli rýchlejšie tak sa roztriasol volant a to znamenalo nejaké poškodenie prednej nápravy, alebo predných kol, ale to sa zistí neskôr. Po dvanástej v noci sme kone?ne dorazili do Skalice a ešte h?up na hraniciach robil dôležitého a to Vám nebudem hovori? ktorý, sami si domyslíte.
Bohužia? najviac si to odsralo Vladove auto, ale môžeme by? radi že to takto dopadlo a chceme po?akova? ?eskej Polícii za pomoc, takúto ochotu asi zase dlho neuvidíme od štátneho orgánu.

Mapa esí?ka: http://mapy.atlas.cz/#x=-594104@y=-1...=12@pg=1@app=2

?lánok je nie moc o jazdení ale taký poh?ad na celú záležitos? a jedna vec ala LFS, bohužial nieje možné nasimulova? mokrú blatovú vozovku.

to? vše, v aute sedel karlik a JoeXXX alias Kája a Vlada
karlik is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2007   #29
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

Quote:
Originally Posted by karlik View Post
?aute toto so písal na moj blogík tak sa podelím aj s Vami ...
nefotili ste auto na mieste nehody?
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2007   #30
karlik
Member

 
Join Date: 30.4.2006
Location: Skalica na Slovensku
Posts: 170
Default

Quote:
Originally Posted by Ondrejko View Post
nefotili ste auto na mieste nehody?
nebol fotak a ale ani nic vazne sa autu nestalo, normalne sme dojeli...
karlik is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2007   #31
mello
Member

 
Join Date: 7.1.2007
Posts: 149
Default

Quote:
Originally Posted by karlik View Post
Ak Vám nikto povie slovo POLÍCIA tak Vám nabehne husia koža, pre?o to spomínam, preto lebo išla okolo ?eská Polícia, ktorá zastavila a prvé slová boli "nic se Vám nestalo" a neviem si predstavi? Slovenského policajta, už by vy?ahoval šek a robil zápis, títo boli úplne pohodový a pomohli nám ano ?í?ate dobre POMOHLI vytiahnu? auto z pola....
Jo, jelikoz mam pritelkyni na slovensku, tak se se slovenskejma policajtama potkavam casto... Ochota nadevse!

Treba co se nam s kamaradem nestalo... Pujcili jse si auto, Fiata Punto... No a jedeme takhle z Blavy na Zilinu, triproudova silnice, pomalu jedouci kolona, zadny odstavny pruh a my uplne v levem... A najednou autu vyletely otacky skoro k maximalce, zaclo desne rvat a kamos: Ty vole! Mam vyhozenou rychlost, nejde zaradit a ubrat plyn! Takze ani nevim jak, ale se rvoucim autem na volnobeh proklickoval k prave strane vozovky, malem nas nekdo v pravem pruhu sejmul, nastesti kamarad vcas reagoval a uhnul... Nj, ale odstavny pruh nikde, hovada slovaci umeli maximalne troubit a svitit dalkovejma (nic proti slovakum, ale tohle byli fakt hovada) Vystrazne blikry na ne nefungovali a zazadnou cenu te nechteli pustit k okraji vozovky...

No a pak jsem uvidel kousek od nas exit z te silnice, tak rikam kamosovi: Hele jed tudy, treba tam bude misto na zastaveni... nastesti to bylo z kopecka, takze se to trochu rozjelo A nastesti to auto nemelo zadne posilovace, takze kamos vypnul uplne motor a dalo se to jeste ridit)

Pod kopcem byli policajti... tedy policia, blokovali jeden ze dvou pruhu, protoze tam nejake auto nezvladlo zatacku a oprelo to o svodidla. Tak rikam: Zastav to u nich, jsou osvetleny, tak to tam opravime, treba nam i pomuzou a pojedeme dam... Omyl, zastavili jsme a policajt na nas zacal rvat: Co to tu vystrajate!!! (Dale to budu psat cesky) Vypadnete odsud, tady nemate co delat!
My: My nemuzeme, nam nefunguje spojka.
Policia: Vypadnete, tady nemate co delat!
My: Nemuzeme, nejde nam spojka!
Policia: Rikam, ze tu nemate co delat, jedte nekam pryc!
My: Nemuzeme! Nam to nejede!
Policia: Tak to aspon odtlacte pred nase auto!

Takze jsme v plnem provozu ve spicce tlacili auto pred ne, fakt chytry napad... stali jsme v levem pruhu cekali kdy bude mezi auty chvilinka volna aby jsem je mohli co nejrychleji objet... Bezpecnost plynule dopravy nadevse!

No nakonec jsme zavadu opravili, policajti uz penili a chystali se nam dat pokutu s tim, ze berou i cesky valuty ) Nastesti to nase slovenske pritelkyne co s nami jeli autem ukecali.

Zavada byla v tom, ze v motoru je tahlo davkujici benzin... od neho vede ocelove lanko, ktere zajizdi do buzirky pred motorem. A na buzirce bylo tesneni ktere zpuchrelo... A jak jsme predtim jeli 130 km/h na dalnici, tak tlak vzduchu to tesneni posunul smerem k tomu tahlu a kdyz se ubral plyn, tak se tesneni skripnulo mezi lanko a tahlo a tak lanko zustalo povytahle a benzin stale proudil do motoru, takze plyn zustal zhruba na polovinu seslapnutej

EDIT: Wov ja jsem spisovatel, jeste pridam histoku o tom jak mi LFS zachranilo plechy...
mello is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2007   #32
mello
Member

 
Join Date: 7.1.2007
Posts: 149
Default

Takze jak mi LFS zachranilo plechy...

Bylo jednou takhle vlahe podzimni odpoledne a nad mestem se snasel jemny desticek... takovy ten co neprsi, ale klouze jako...

A ja projizdim teckovou krizovatkou, tou co projizdim skoro 4x do tydne a zrovna vidim, ze siroko daleko nekde nikdo, tak si tak rikam, dneska si tu krizovatku vezmu takovym zavodnim stylem jako v LFS od kraje ke kraji... Jel jsem tehdy s Opelem Vetrou (tedy FXO). Za sucha to delam tak v 50 km/h... Ted jsem jel zhruba 40 km/h. Jeste jsem si tak krasne najel opravdu na centimetry k travniku abych mel opravdu tu spravnou stopu.

Jsem tak v 1/3 krizovatky (to co ted budu popisovat se stalo vsechno asi behem 10 sec) a co se nestalo. Kola prestali zatacet a auto jelo smerem rovne... Primo na znacku na protejsim chodniku. A ja vyrazenou rychlost! Hlavou mi probehlo: To bude drahy! Ne ze bych si rekl, snad to nebude bolet, nebo snad to preziju, ale to bude drahy

Jak rychle jsem si vzpomel co mam delat kdyz se mi tohle stane s FXO v LFS! Takze jsem zaradil za 2, zatocil na opacnou stranu, seslapnul plyn a znacku opravdu tesne minul. Jenze ta nejvetsi sranda teprve zacla. Preskakal jsem pres opravdu vysoky obrubnik, a hura do mokre travy... Pokud to nezatacelo ve 40 na mokre vozovce, tak v 60 na trave tuplem ne!
A prede mnou dva stromecky (jel jsem uz totiz parcikem na sidlisti). Takze jsem proklickoval mezi stromeckama a konecne jsem auto dostaval trochu pod kontrolu... A sakra! Susak! Takovy ty co jsou zabetonovany na kazdym sidlisti. Nastesti to uz se auto dalo celkem ovladat, takze jsem se mu hrave vyhnul, sjel jsem z travniku na silnici, rozhlednul se jestli me nekdo nevidel a jel domu

Odnesli to jen nizkoprofilovy rafky, takze jsem musel centrovat obe predni kola. A trosku zrytej verejnej parcik Jo a podvozek auta jsem mel malinko zelenej

No a muzu potvrdit, ze LFS ma hodne realistickej fyzickej model, protoze to auto delalo presne to samy co v LFS.
mello is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2007   #33
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Na mokru se nevyplati blbnout. I kdy je fakt ze s tema Falkenama co tam mam Tico drzi jak prilepeny. Coz se o predchozich gumach rict nedalo.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2007   #34
mello
Member

 
Join Date: 7.1.2007
Posts: 149
Default

Quote:
Originally Posted by Woyta View Post
Na mokru se nevyplati blbnout. I kdy je fakt ze s tema Falkenama co tam mam Tico drzi jak prilepeny. Coz se o predchozich gumach rict nedalo.
pneu jsem na tom spatny nemel, na Michelinach jezdim, ale proste odstredive sily byli vetsi nez povolavala kluzka vozovka a doslo ke kriticke adhezi
mello is offline   Reply With Quote
Old 20.2.2008   #35
FilaCZ
Newbie
 
FilaCZ's Avatar
 
Join Date: 20.2.2008
Posts: 13
Talking

Nj - prominte že tady pišu do tak stareho topicu ale je to docela zajimavé ;-)
LFS je opravdu drsny simulator - jsem ?etl o n?jakem typkovi z anglie ktery um?l bezva driftovat v LFS a jednou se dostal na n?jaky drifta?sky sn?m ?i co :-D (neumim moc dob?e anglicky ) a mohl si to vyzkoušet v realu a že mu sta?ila pulhodinka a um?l diky LFS celkem obstojn? driftovat :-)

(i když ja jsem rad když vyberu zata?ku v 60 :-( )
FilaCZ is offline   Reply With Quote
Old 20.2.2008   #36
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

stejne tak vyherce lonskejch octavek windmouse, nikdy neridil v realu auto a kdyz ho pak posadili do zavodni octavky (jednickova verze a byla akorat predelana ze sekvence na Hcko) tak nemel problem... sednul a jel a mechanik co jel s nim byl pak dost prekvapenej kdyz prijeli a ja mu rek, ze to byla windmousovo prvni jizda...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 20.2.2008   #37
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

prvni jizda ever nebo prvni jizda necem podobnym?
Kazdopadne je to machr
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 20.2.2008   #38
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

no pokud vim, tak v te dobe jeste ani nemel ridicak
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 20.2.2008   #39
windmouse
Moderator

 
windmouse's Avatar
 
Join Date: 13.12.2004
Location: Praha
Posts: 814
Default

no tento tyden jsem mel prvni jizdu v autoskole a tim padem druhou jizdu v aute za volantem

instruktor byl mile prekvapeny, tak snad budu mit brzo a bez velkych stresu papiry
__________________
...
windmouse is offline   Reply With Quote
Old 20.2.2008   #40
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Myslim, ze autoskola byla snadna pro kazdeho z nas.
Ja do autoskoly jsem taky sel s tim, ze jsem v aute nesedel.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:34.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.