Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Assetto Corsa

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25.2.2013   #141
Los[cz]
Member

 
Los[cz]'s Avatar
 
Join Date: 4.3.2005
Location: Most
Posts: 225
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ View Post
Co se tý?e hry - jsem rozlad?n. Nadá se n?jak vypnout ta automatická p?evodovka a barevná stop na silnici?
Jak píše salik1992, vše je v nastavení. Teda krom? ABS, to je u tohodle auta automaticky aktivní dokud si ho p?i jízd? nevypneš (CTRL+A).



Vypni si HDR a odlesky, tím ušet?íš dost FPS. Taky se objevila ?erstvá teorie, že dosažitelné ?asy na kolo významn? klesají se zvyšujícím se FPS, tak pozor na to. Docela ?asto se mi stává, že AC nab?hne s nesmyslným FPS (15-20), v?tšinou sta?í vysko?it, n?co pom?nit tam a zp?t v nastavení grafiky (hejbu s antialialiasingem) a znovu spustit.

Last edited by Los[cz]; 25.2.2013 at 00:10.
Los[cz] is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #142
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

ono to bude asi tím, že nemáme licenciu nKPro a teda v acs.exe nemáš také možnosti nastavenia.
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #143
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
...Taky se objevila ?erstvá teorie, že dosažitelné ?asy na kolo významn? klesají se zvyšujícím se FPS, tak pozor na to....
som zmätený, mám to bra? tak, že ?ím plynulejšie hra ide, tým horší ?as na kolo ???
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #144
Branislav
Senior Member

 
Branislav's Avatar
 
Join Date: 27.8.2006
Posts: 1 316
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
som zmätený, mám to bra? tak, že ?ím plynulejšie hra ide, tým horší ?as na kolo ???

prave naopak ,cim plynulejsie ,tym je lepsie kolo. Citat pozorne
__________________
SDI|| Team Leader
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out before everything else." Ayrton Senna
Kill Kocurik
Branislav is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #145
Los[cz]
Member

 
Los[cz]'s Avatar
 
Join Date: 4.3.2005
Location: Most
Posts: 225
Default

Tak to potom holt masochisti trpte, nebo po?kejte na demo
Los[cz] is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #146
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Branislav View Post
prave naopak ,cim plynulejsie ,tym je lepsie kolo. Citat pozorne
jasneee
Quote:
... klesají...
pochopil som to trosku inak dik
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #147
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Quote:
Originally Posted by Los[cz] View Post
Jak píše salik1992, vše je v nastavení. Teda krom? ABS, to je u tohodle auta automaticky aktivní dokud si ho p?i jízd? nevypneš (CTRL+A).
Dík, v?bec m? nanapadlo že to je klikací - pot?ebuju pokud možno velký a jasný tla?ítka jako pro blbce. Tohle m? v?bec nenapadlo.

Te? jsem to asi 10 minut hrál. Jak už jsem ?ekl, graficky hezký. Co se tý?e fyziky a ff, tak to moc chválit nebudu. Ff se mi v?bec nelíbí, nemám v tom žádný cit a obrubníky nejsou skoro ani cítit. Je to zvláštní - v netkaru je to výborné. A fyzika - nepovažuju se za nová?ka, ale to auto v?bec ned?lá co chci. ?ízení je opožd?né, jakmile dostanu auto do smyku - 9x z 10ti smyk? jsou to hodiny nebo skon?ím mimo tra?. Auto se rozhodí a nedokážu to nijak pochytat, i v malé rychlosti. Absolutn? postrádám cit a kontrolu. Navíc setup toho auta - pod plynem nedotá?ivé jak prase, p?i bržd?ní a bez plynu p?esný opak. Nelíbí se mi to, jestli je tohle kone?ná fyzika (snad ne), bude to n?co jako GTR od Simbinu. Se simulátory typu LFS, Netkar pro, iRacing se to podle m? nedá srovnávat. Ach jo, kdyby jen ten iRacing nestál tolik pen?z...
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #148
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by salik1992 View Post
Vše je v nastavení.
pokial nemam licenciu k nkpro tak ocividne sa k nastaveniam nedostanem...ci spusim acs.exe alebo assettocorsa.exe tak sa k nastaveniam nedostanem...v assetto corsa mi sice moznost nastavenia ukaze no nic mi nedovoli zmenit
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #149
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Ghost_CZ: Podívej se, jestli nemáš zapnutou vertikální synchronizaci (Vsync v nastavení grafiky). Ta by mohla zp?sobovat input lag. Protože to popisuješ p?esn? opa?n?, než všechny post?ehy, co jsem ?etl a zažil.
V?era jsem testoval 3 hodiny nKp a musím ?íci, že AC je vylepšení jeho jízdního modelu (z mého pohledu).
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #150
Los[cz]
Member

 
Los[cz]'s Avatar
 
Join Date: 4.3.2005
Location: Most
Posts: 225
Default

Taky mám opa?né post?ehy než Ghost, teda krom? setupu auta, ten prost? je jaký je.

FFB se mi teda zdá gumov?jší proti nKP (tam je u FF1600, FF1800 ostrý jak b?itva), ale to m?že být dáno autem. P?i první jízd? jsem z n?j byl zklamaný, ale s každým dalším najetým kolem je to lepší.

Jinak stav po cca 50 odjetých kolech, auto prost?ednictvým FFB a obrazu cítím, dokážu reagovat a n?jaké ty smyky vyrovnat, všechny ne. T?eba p?epísknu-li brzd?ní do zatá?ky po dlouhé rovince a auto se sune do p?etá?ivého smyku, je náprava obtížná.

Taky je dobré v nastavení AC ubrat sílu FFB, z n?jakých 100% mám 50-65%, pom?že to vyniknout detail?m, které p?i silném FFB zaniknou. Obrubníky v nízké rychlosti cítím s G27 až moc siln?, ve vysoké rychlosti si neuv?domuju, že bych je n?jak intenzivn? p?ejížd?l, ale trochu snad cítit budou. Na fóru si n?kdo na necit obrubník? ve vysoké rychlosti st?žoval, bylo mu vysv?tleno, že do FFB nep?idávají žádné efekty a cítíš tedy p?esn? to co vypo?ítá fyzika a tou si jsou dost jistí.

Základ: v nastavení grafiky vypnout vertikální synchronizaci (vsync off) a omezit frontu p?edpo?ítaných snímk? na 1 (na nvidii max pre-rendered frames = 1), mít alespo? 60FPS. S tímhle nastavením nepozoruju prakticky žádný input lag, auto reaguje okamžit?, srovnateln? s LFS, paráda.

Last edited by Los[cz]; 25.2.2013 at 10:48.
Los[cz] is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #151
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Tak m? trochu trápilo, že mám problém s plynulostí a FPS. A?koli jsem si myslel, že bych nem?l mít.

i7-3632
8GB RAM
Nvidia GeForce GT640

Tak jsem si za?al hrát s nastavením a narazil na zajímavé rozlišnosti. S defaultním nastavením jsem m?l 16 FPS. Když jsem snížil vše na minimum, dostal jsem se na 40 FPS. Z toho jsem byl dost rozlad?n.

Pak jsem šel a zkoušel posouvat jednotlivé nastavení a porovnávat ztrátu FPS. Po vypnutí HDR jsem se s minimálními detaily dostal na 45 FPS.

Ze zoufalosti jsem zkusil vypnout fullscreen rendering a ?ekal, zda to pojede v okn? lépe. K mému p?ekvapení to není p?epnutí window a fullscreen, jak jsem si myslel. FPS vylítly ke 100 a po zapnutí p?ikrášlení (odlesky, kvalitní stíny a odhadovaný AA) jsem se dostal na 75 FPS. Zapnutí HDR to shodilo n?kam k 60 FPS.

Tedy nastavení Fullscreen rendering není p?epnutí do okenního režimu a (alespo? v mém p?ípad?) jeho vypnutí výrazn? zvýší FPS.

BTW: V LFS mám 30 FPS a p?i okolních autech okolo 16 FPS. Nevíte co s tím? Zkoušel jsem vše co znám. M?n?ní nastavení tyto hodnoty nezm?ní.

Last edited by salik1992; 25.2.2013 at 15:59.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #152
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Dal jsem tomu druhou šanci, ale po?ád si stojím za tím, co jsem napsal. Vertikální synchronizaci mám vyplou, fps no problem. Problém je fyzika, o driftování nem?že být v mém podání ani ?e?, protože smyk se nedá nijak kontrolovat. ?ist? se jezdit dá, ale na ?istou jízdu je to hrozn? nedotá?ivé. Odinstalovávám, dál chválím netkar pro.

EDIT: Je mi jasné, že to je jen technologické preview - smyslem je testovat tedy výkon a vzhled. Je to tam i v n?jakém tom infu popsané, že to nereprezentuje výsledný produkt. Budu to sledovat dál, t?eba m? to ?asem p?ekvapí. Tohle preview u m? už ale skon?ilo - b?há mi to dob?e, strávil jsem s tím asi hodinu a na problémy s výkonem a grafikou jsem nenarazil.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)

Last edited by Ghost_CZ; 25.2.2013 at 17:06.
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #153
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ View Post
...Problém je fyzika, o driftování nem?že být v mém podání ani ?e?, protože smyk se nedá nijak kontrolovat. ?ist? se jezdit dá, ale na ?istou jízdu je to hrozn? nedotá?ivé....
Presne tohto som sa celu dobu obával, ked to vsade len vyspevovali
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #154
Piroman
Newbie

 
Join Date: 6.3.2012
Posts: 76
Default

Dnes som dosdal po urgencii licenciu a z nadsenim som sa pustil do otestovania na volante co to je to Assetto Corza.
Po asi 10minutovom naladeni volantu a pedalov som si zajazdil par kol a bohuzia moje nadsenie velmi rychlo upadlo Auto sa na ceste sprava ako keby plavalo. Tam kde som ocakaval ze auto pojde neslo a naopak(zapnute aj vypute asistencie). Uplne ma to znechutilo a tak som si povedal ze ked mam tu licenciu tak skusim netKar Pro po pokusoch nastavit auto sa mi zdalo ze je to stale rovnake a iba brzdny balanc sa meni naozaj cudne. Pripojil som sa online bolo tam asi 8 panacikov tak som si dal asi 4 online zavody ktore som na basic set vyhral a bolo po "zabave".
Takze z mojho osobneho pohladu lfs vedie nic mi na nej neprekaza lek ak by tam dali 2 nove trate a zmodernizovali auta , Assetto Corza mozem prirovnat k rFactor 2 (iRacing ma cielenu cenovu politiku na ktoru sa nechytam). Ale aspon je nieco nove na trhu kazdy si moze vybrat so sa mu paci.
Piroman is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #155
Los[cz]
Member

 
Los[cz]'s Avatar
 
Join Date: 4.3.2005
Location: Most
Posts: 225
Default

No pot?š košt?... asi máme každý jinak nakalibrované smyslové vnímání, jinak tomu nerozumím. Pro jednoho perla, pro druhého šmejd.
Los[cz] is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #156
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Quote:
Originally Posted by Ghost_CZ View Post
Problém je fyzika, o driftování nem?že být v mém podání ani ?e?, protože smyk se nedá nijak kontrolovat. ?ist? se jezdit dá, ale na ?istou jízdu je to hrozn? nedotá?ivé.
Neni tohle problem spis lotusu nez fyziky AC? Jestli se ti libi fyzika netKaru, tak je pravdepodobny ze tomu tak bude, protoze fyzika AC primo vychazi z fyziky netKaru.
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv
Logical is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #157
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

salik1992: jestli máš na tomhle železe LFS na 16-30fps, tak ten systém je zralý na reinstalaci. Nem?l jsi tam p?edtím ATI/AMD grafiku? Provedl jsi korektn? odinstalaci p?vodních ovlada??? Máš nejnov?jší ovlada?e? Fullscreen rendering mi fps nem?ní.

Ghost: Elise není drift kára, p?e?ti si http://www.assettocorsa.net/forum/in...the-lotus.431/ Ti co s Lotusem jeli ve skute?nosti AC naopak chválí, viz. post #15. Navíc p?i 40fps jsi na problémy s výkonem vícemén? narazil
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #158
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Clarkson o nedotacivosti Elise. V AC se elise chova prekvapive podobne jako na videu.

http://www.topgear.com/uk/video-sear...lise-mentality
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv
Logical is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #159
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Pablo: Je to tém?? nový systém (1 m?síc). LFS také ?istá instalace a d?lá to od za?átku. Problémy jsem m?l i se starým železem. Myslím, že to za?alo d?lat od ovlada?? 2xx. Se staršími jsem problémy nem?l. Sorry za OT.

EDIT: Nasadil jsi mi p?esto brouka do hlavy. Já si totiž p?enesl nastavení, abych se s tím nemusel nastavovat. Tak jsem smazal card_cfg a cfg a te? jsem na 160 FPS, v?etn? plného AA a AF. Díky.

Last edited by salik1992; 25.2.2013 at 21:59.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 25.2.2013   #160
Ghost_CZ
Regular Member

 
Ghost_CZ's Avatar
 
Join Date: 15.3.2006
Location: Plze?
Posts: 910
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Ghost: Elise není drift kára, p?e?ti si http://www.assettocorsa.net/forum/in...the-lotus.431/ Ti co s Lotusem jeli ve skute?nosti AC naopak chválí, viz. post #15. Navíc p?i 40fps jsi na problémy s výkonem vícemén? narazil
No 40 fps neni nic extra, vim - ale když jsem pak zkusil povypínat všechny blbosti jako AA a n?jaké to HDR vykreslování (nebo co to je), jelo mi to kolem 70 fps, místama víc (což si myslím že je stejn? dost malá rezerva na pád p?i plném roštu). Ale stejn? mi to auto nevyhovuje, to na tom nic nezm?ní. ?as ukáže, t?ch aut ve h?e bude víc. A jestli se tohle bude chovat po?ád stejn?, jednoduše s nim nebudu jezdit.
__________________
Dokud se n?co nestane (t?eba jestli B?h sešle S3 na zem), tak nic. :)
Ghost_CZ is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:42.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.