Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 5.12.2013   #321
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

V?aka za radu Puma a Woyta, nakoniec som sa rozhodol spravi? si mod môjho G25 a nekupova? zatia? žiadny nový volant.

Adaptér mi vyrobili za hubi?ku a už som len potreboval nájs? ten správny volant. Po nieko?kohodinovom h?adaní som našiel to ?o som potreboval - slušnú cenu, optimálny priemer venca volantu a kožený po?ah. Je to športový volant, celokovový, priemer 285mm. Fantasticky mi sadne do rúk a tým, že adaptér posunul volant o 1,5cm dopredu sú aspo? pre m?a ove?a lepšie umiestnené pádla - sú teda ?alej a nezavadzajú poriadnemu uchopeniu volantu, pritom sú ale krásne v dosahu prstov. Nako?ko je volant s adaptérom ?ažsí, tak som musiel o 5-10% zvýši? silu FF.

Celkový pocit pri jazde je fantastický. Ani sa mi nechce veri? ako taká drobnos?, ako výmena volantu za reálny športový zmení dojem z jazdy...
Výsledok je na obrázku.
Attached Images
File Type: jpg SAM_6750 (1280x960).jpg‎ (145.6 KB, 47 views)
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 5.12.2013   #322
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Quote:
Originally Posted by Ryko View Post
V?aka za radu Puma a Woyta...
Vypada to super... ja se musim pres vanoce vrhnout na ten motor ...
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 5.12.2013   #323
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Veniec vyzera super, taky GT style .. a mas zas na par "rokov" pokoj
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 2.1.2014   #324
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Tak uz nejakych 10 dni jazdim na svojom novom Fanatec Porsche 911 GT3RS V2 a pedaloch Fanatec CSR Elite. Napisem aspon nejake moje dojmy, keby niekto uvazoval nad kupou

Co sa tyka volantu tak som maximalne spokojny s FF, je rychly, veniec sa paradne drzi v ruke tym ze je hruby a alcantara koza je fakt prijemna a nesmyka. K tomu vsetkemu je volant velmi tichy (hlavne oproti mojmu predchadzajucemu DFGT) a celkovo je ...ako to povedat...masivny/pevny

Bohuzial su tu aj negativa ktore ma dost hnevaju...najhorsie je uchytenie ku stolu...skutocne nechapem ze ked to testovali tak si povedali, ze je to v poriadku lebo tie uchytky sa samy uvolnuju a volant lieta jak divy. A aj ked sa neuvolnia tak volant nedrzi uplne dokonale a hybe sa (zial ho asi musim prisrobovat ku stolu, ale vzhladom na to ze casto cestujem a volant beriem zo sebou je to celkom otrava). Dalsia vec co mi trochu vadi su padla na volante...ocakaval by som od nich tak 10krat vacsi odpor pri stlaceni a nejaky jednoznacny "klik" ked preradim.

Co sa tyka pedalov tak nemam najmensi namietku. Su masivne, maju spravny odpor pri stlaceni a hlavne cell-load brzda je na nezaplatenie. Musim podakovat Rykovi ze ma ukecal na tieto pedale kvoli tej brzde. Fakt som necakal ze to moze byt take super ale stokrat lahsie sa kontroluje aby clovek neblokoval kolesa a aj ovela prirodzenejsie sa davkuje brzdna sila - i ked treba si na ten rozdiel zvyknut a zo zaciatku mi to moc neslo ale na lepsie veci sa zvyka pomerne lahko
Heel&Toe som zatial neskusal lebo mi to pride strasne divne robit bez Hcka...takze asi budem musiet dokupit casom aj to
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 3.1.2014   #325
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Na heel&toe je suprova i sekvence na pace. Do konce ledna snad uz budeme mit Fanatec Clubsport shifter, tak jsem zvedav.
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2014   #326
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Tak dobra sprava bavorak. Podstatne je, aby pedale a volant po stranke pocitu z jazdy vyhovovali a podla toho co pises, tak spokojnost je vysoka...

S tym systemom uchytu Porsche volantov je to trosku fail od Fanatecu, ked tak sa da dokupit samostatny kovovy system na uchytenie na stol. Mal by byt kompatibilny so vsetkymi ich volantmi, len cena je 50 Euro... mozno skusit dat si nieco vyrobit niekde v dielni...

Tu Load Cell brzdu ti zavidim Je tu urcite o milove kroky lepsie ako moj brake mod pre G25, aj ked ten pridava progresivne brzdenie, stale je to len meranie vzdialenosti pedalu...

Tak nech sluzi a casy nech klesaju...


Belda, potom nezabudni napisat ako sa Clubsport Shifter pozdava...
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2014   #327
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by Ryko View Post
Tu Load Cell brzdu ti zavidim Je tu urcite o milove kroky lepsie ako moj brake mod pre G25, aj ked ten pridava progresivne brzdenie, stale je to len meranie vzdialenosti pedalu...
Ja som sa chcel spytat presne na ten Load Cell brake mod pre G25. Ake s tym su skusenosti? Oplati sa mi do toho investovat? Nasiel som nejak mod od spolocnosti Ricmotech konkretne http://www.ricmotech.com/Load_Cell_U...p/rmt-lc27.htm
ale ta cena ? za komplet G25 som dal 150€.. a ta 1 pruzina so senzorom stoji polovicu
EDIT: nasiel som este jeden http://www.apelectrix.com/index.html je sice lacnejsi ale nic o tom neviem ..

Last edited by Puma ///; 4.1.2014 at 20:09.
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2014   #328
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
nasiel som este jeden http://www.apelectrix.com/index.html je sice lacnejsi ale nic o tom neviem ..
Jestli vládneš AJ: http://www.youtube.com/watch?v=YNTLggI2leo
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 4.1.2014   #329
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by salik1992 View Post
Diky za odkaz, tak instalacia v celku jednoducha. Mate s tym niekto z vas nejake skusenosti? postrehy? rady?
Ryko: aky mod pouzivas ty?
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 5.1.2014   #330
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

Quote:
Originally Posted by Ryko View Post

Belda, potom nezabudni napisat ako sa Clubsport Shifter pozdava...
Neboj

Ješt? budem zkoušet ARC Carbon shifter a p?ed?lávat poslední G27 pedály na hydrauliku .)
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 5.1.2014   #331
HonzaNB
Member

 
HonzaNB's Avatar
 
Join Date: 19.12.2009
Location: Nový Bor
Posts: 473
Default

Quote:
Originally Posted by Puma /// View Post
Diky za odkaz, tak instalacia v celku jednoducha. Mate s tym niekto z vas nejake skusenosti? postrehy? rady?
Brzdu od Apelectrix používám už asi druhým rokem. Po mechanické stránce bez výhrad. Je ale pot?eba, aby pedály byly pevn? p?id?lané k podložce, protože jinak je p?i brzd?ní od sebe odtla?íš.

S ?ím mám trochu problém je to, že p?i každém spušt?ní hry (LFS, AC, EuroTrack) je pedál brzdy v nedefinované poloze. Je pot?eba jej n?kolkrát prošlápnout, aby se ve h?e srovnal. Proto musím mít všude zapnuté zobrazní stavu pedál?. U LFS se mi ob?as stane, že když p?epnu mezi aplikacemi ve win a pak se vrátím ke spušt?nému LFS, tak je osa brzdy p?evrácená. Musím znovu p?epnout na n?jakou win aplikaci a pak se vrátit zp?t. N?kdy, pokud nejd?ív jezdím LFS a pak p?ejdu k ET, tak brzda v ET je po?ád p?ibržd?ná a pom?že jen odpojení a p?ipojení volantu.

Jinak ale brzda funguje na výbornou a nau?il jsem se díky této úprav? i heel&toe pod?azování.

Pokud bych to m?l bodovat od jendé do deseti, kde deset je nejlepší, tak bych dal osm bod?.
HonzaNB is offline   Reply With Quote
Old 5.1.2014   #332
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Quote:
Originally Posted by HonzaNB View Post
Brzdu od Apelectrix používám už asi druhým rokem. Po mechanické stránce bez výhrad. Je ale pot?eba, aby pedály byly pevn? p?id?lané k podložce, protože jinak je p?i brzd?ní od sebe odtla?íš.

S ?ím mám trochu problém je to, že p?i každém spušt?ní hry (LFS, AC, EuroTrack) je pedál brzdy v nedefinované poloze. Je pot?eba jej n?kolkrát prošlápnout, aby se ve h?e srovnal. Proto musím mít všude zapnuté zobrazní stavu pedál?. U LFS se mi ob?as stane, že když p?epnu mezi aplikacemi ve win a pak se vrátím ke spušt?nému LFS, tak je osa brzdy p?evrácená. Musím znovu p?epnout na n?jakou win aplikaci a pak se vrátit zp?t. N?kdy, pokud nejd?ív jezdím LFS a pak p?ejdu k ET, tak brzda v ET je po?ád p?ibržd?ná a pom?že jen odpojení a p?ipojení volantu.

Jinak ale brzda funguje na výbornou a nau?il jsem se díky této úprav? i heel&toe pod?azování.

Pokud bych to m?l bodovat od jendé do deseti, kde deset je nejlepší, tak bych dal osm bod?.
Honza diky za tvoje postrehy a rady. S tym upevnenim problem nemam, kedze pouzivam kokpit a pedalova skupina je prisrubovana pevne ku konstrukcii.
Budem o tom velmi vazne uvazovat a asi do toho zainvestujem.
Pozna niekto este ineho vyrobcu pre load cell mod pre G25? Chcel by som asi porovnat viacero alternativ.
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 16.4.2014   #333
Pulec
Newbie

 
Pulec's Avatar
 
Join Date: 27.7.2004
Posts: 23
Default

N?kdo tu v tomhle tématu zmínil Ferrari 458 Italia , te? je k mání zde za 16 stovek
http://www.tiphardware.cz/zlevnene-z...rozbaleno.html
Pulec is offline   Reply With Quote
Old 5.5.2014   #334
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Fanatec p?edstavil nový volant pro CSW. A?koli nemám žádný jejich produkt, tak p?i cen? jsem jen nasuchl polkl. Myslím, že ti co o?ekávali lepší F1 style volant (plno ?udlí?k?, pádlí?k? a jiných mechanimeze?k?) budou omejvat.
http://eu.fanatec.com/forum/discussi...lubsport-wheel

Last edited by salik1992; 6.5.2014 at 10:40.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 5.5.2014   #335
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Tak s 350 € to vcelku prehnali ked tuningovy volant rovnakeho priemeru a podobneho vzhladu stoji 80 €. Staci vyrobit redukciu a je to za tretinu ceny
Prvy link co som nasiel: http://www.atctuning.sk/shop/interie...lny-11631.html
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 6.5.2014   #336
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

To levneji vyjde dotahnout si z japonska original Nardi Classic a udelat adapter.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2014   #337
Belda_CZ
Member

 
Belda_CZ's Avatar
 
Join Date: 24.5.2012
Location: Pilsen
Posts: 415
Default

To ve Fanatecu asi nekdo spadl na hlavu asi... Za 100-150€ by se o nem dalo premyslet, ale takhle je to spatny vtip..btw CSW base nefunguje bez jejich vencu, je tam nejaka elektronika.

Jiny venec si muzete dat na T500RS.
__________________
Belda_CZ is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2014   #338
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Vid?l jsem n?kde i názor, že by ten volant m?l mít klasickou velikost st?edu, takže by m?l jít odmontovat a m?lo by tak jít m?nit v?nce. Takže Fanatec ?eká, jestli se tací najdou a pak by p?ípadn? vydal pouze ten st?ed s elektronikou.
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 29.5.2014   #339
salik1992
Member

 
salik1992's Avatar
 
Join Date: 30.4.2011
Location: Brno
Posts: 278
Default

Universal hub http://eu.fanatec.com/forum/discussi...lubsport-wheel
salik1992 is offline   Reply With Quote
Old 30.5.2014   #340
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Tak toto vyzera paradne, akekolvek volanty, modularita... Jedine minus moze byt cena, 250 Euro. Ci je adekvatna alebo nie, je na zvazeni... Som zvedavy na prve postrehy a recenzie.
Ryko is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:20.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.