Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18.11.2013   #301
Puma ///
Member

 
Puma ///'s Avatar
 
Join Date: 15.1.2013
Location: Slovakia
Posts: 403
Default

Neviem do akej miery a kde sa ti rozpadol ten volant G25 ale najlacnejsie riesenie je pouzit tento adapter a namontovat si nejaky sportovy volant
Puma /// is offline   Reply With Quote
Old 19.11.2013   #302
BabyOnWheels
Senior Member

 
Join Date: 29.12.2006
Posts: 1 096
Default

Quote:
Originally Posted by Ryko View Post
Neviem ?i sa tu niekto zastaví a poradí, ale aktuálne po vydaní Asseto Corsa sa mi rozpadol veniec volantu na mojom G25 a už ho nedokážem zalepi? tak, aby bol úplne pevný...
Shanim motorek ..... pokud bys ho vyhazoval (odprodaval)
Ale ten bazmek by sel nekde vysoustruzit.. hadam ..
__________________
BabyOnWheels
BabyOnWheels is offline   Reply With Quote
Old 19.11.2013   #303
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

No, bolo by to riešenie... len volant by musel by? za rozumnú cenu a takej ve?kosti, aby boli dosiahnute?né pádla pod volantom...

Len stále neviem ?i má zmysel investova? do asi 6 rokov používaného Logitechu...
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 19.11.2013   #304
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

a ja shanim druhy motorek , ale ted uz si nepamatuju jestli nepotrebuju i nejakou dalsi soucastku z te elektroniky pac jsem to resil nekdy pred rokem..
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 19.11.2013   #305
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

OK, ak bude predaj aktuálny, môžem prípadne aj rozpreda? na sú?iastky...

Inak ?o sa týka výmeny venca volantu, tak by to bol invest povedzme minimálne tých 100 Euro, pri?om pádla by pre 300-320mm volant boli krátke a modované stoja 36 USD... to by bola riadne vysoká suma len za výmenu venca na staru?ký G25...

Pokúsim sa ešte nejako vystuži? na polovicu zlomený plastový veniec, ale vyzerá to na kúpu nového...

Pre?ítal som si kopec ?lánkov a tu sú moje postrehy:

Pre?o nie T500: pevné pádla pod volantom, gumový veniec, obrovská základ?a (musel by som upravova? môj kokpit karbobrúskou, ale dalo by sa...), v porovnaní s Fanatec CSW v spracovaní a kvalite FF zaostáva...

Pre?o nie CSW: - cena, ani jeden z ponúkaných volantov mi asi 100% nesadne - BMW je mega 320mm, neviem ako bude použite?ný na rýchle zmeny smeru a Formula je viacmenej jednoú?elový volant, pri?om formulky a openwheel špeciály jazdím podstatne menej...

Takže ozaj ?ažké rozhodovanie... zvažujem ešte nový Logitech G27 alebo Fanatec Porsche GT3 RS V2... ale tu by som už asi priplatil za T500 a zmieril sa z jeho mínusmi...
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 19.11.2013   #306
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

Quote:
Originally Posted by Ryko View Post
...alebo Fanatec Porsche GT3 RS V2... ale tu by som už asi priplatil za T500 a zmieril sa z jeho mínusmi...
na tom fanatecu jsem jezdil u K4riho a je hodn? boží, hlavn? rychlost a FF, nevim co bych tomu vytknul, maximáln? pro m? nepohodlná tla?ítka, ale to je zanedbatelné a k tomu CSR elite pedaly s Load Cell brzdou, nesrovnatelný s pružinovejma se snímáním polohy..
T500 neznám a nevím o co by m?l být lepší..
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 19.11.2013   #307
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Ke? si prejdeš web tak je jednozna?né, že T500 je o triedu vyššie ako Porsche GT3 RS V2 od Fanatecu... ale samozrejme za vyššiu cenu...

Nako?ko sa ale dá dnes kúpi? T500 RS za 399,- Euro, tak som sa rozhodol pre?. Len som bohužia? zistil, že aj ke? v?era bol dostupný v Nemecku, dnes už nie je nikde skladom... a je otázne ?i do do konca roka bude, resp. ?i vôbec ešte bude na skladoch... Uvidíme, nechám to na osud, možno ma tla?í do CSW, ale nedostane ma... jedine, že by som dedil jak Bohuš v *****hošigutentag
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 20.11.2013   #308
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Tady mas vykres na adapter volantu.
http://forum.czechlfs.net/showthread.php?t=2611
Vyrobit jde za par korun. A volanty se valej vsude okolo.
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 22.11.2013   #309
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Skus napisat Ondrejkovi na simracing.sk, obcas zavita aj sem, ale tam je asi aktivnejsi. On ma pod palcom distribuciu Fanatecu a mozno ti da nejake prakticke rady.
Ja ti neporadim ktory volant si vybrat, ale pozri si oficialne forum AC a skontroluj, ci s tymi volantmi nie su problemy. Pamatam si, ze spominali nieco s Fanatecom, takze zrejme to este nie je doladene. Preto je lepsie to skontrolovat ako dat 500 € za HW a potom cakat na update
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 22.11.2013   #310
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Tak po udpate si zatia? T500 RS chvália. Po vydaní pred updatom FF nebol úplne v poriadku...

Už mám len jednu dilemu. Ak kúpim T500 budem hne? dokupova? aj druhý volant, ke?že chcem každopádne menší volant s pádlami priamo na volante. A mám ve?mi ?ažké rozhodovanie medzi F1 a 458 addonom... zatia? mierne vedie klasický a všestrannejší 458 Challenge:
http://www.thrustmaster.com/en_UK/pr...enge-wheel-add

P.S. S ondrejkom som už dávnejšie debatoval o Porsche GT3 RS V2, jemu sa napr. nepozdával... a po prejdení si webu teraz ani mne...
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2013   #311
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Nazdar Ryko,
pisal som ti PM, ale vlastne sa to mozem spytat aj tu a mozno to pomoze niekomu v buducnosti.

pozeram ze si vyberal teraz volant, tak si v tom asi celkom zbehly. Ja som len dneska zistil ze mi odisli pedale tak zacinam pozerat trh a velmi ma zaujal ten Porsche gt3 rs v2... alebo by si na zaklade tvojho prieskumu odporucal nieco ine? co som cital recenzie tak to dost chvalia...len ma prekvapilo ze to nepredavaju aj s pedalmi.

Inak pisal si Ondrejkovi ako ti doporucoval Gothar? tiez by ma zaujimalo co on doporucuje (ako distributor fanatecu)

Ozaj a ako je to s uchytenim volantu na stol? nejako som nikde nenasiel fotku toho systemu...je to rovnake ako u logitechov? Ale tipujem ze by s tym nemal byt problem
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2013   #312
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

No ja som precital kopec clankov a recenzii. Jednoducho vykon a kvalita FF na T500 RS je o triedu vyssie ako Fanatec GT3 RS. Po vydani T500 viacero ludi spominalo hardcore hardware ako Frexx a pod., co jasne hovori o tom, kam T500 zaradit. Kto chce top kvalitu (nevravim o spolahlivosti), tak ide od Clubsport Wheel od Fanatecu, kto chce kvalitu za relativne dostupnu cenu ide do T500 RS a kto chce relativne vela muziky za malo penez ide do GT3 RS V2 alebo G27. U GT3 RS treba brat do uvahy to, ze volant ako taky je pomaly, ci ako to napisat. Skratka nedokazes robit take rychle kontry a korigovanie smeru ako u G27 alebo T500.

Co sa tyka uchytenia na stol, tak si pozri nejake videa, ale jednoznacne najlepsie ho ma G27, potom GT3 a najhorsie T500. Mna to ale netrapi, nakolko u mna pojde volant napevno na kokpit.

No a tu su ceny za podobnu vybavu:
- Fanatec CSW base + GT volant + pedale CS V2 + paka CS SQ: 1150 Euro
- Thrustmaster T500 RS (s pedalmi) + lacny mod na progressive brake (http://www.basherboards.com) + paka TH8RS: 550 Euro
- Fanatec GT3 RS V2 + pedale CSR Elite + paka CS SQ: 460 Euro
- Logitech G27: 270 Euro

Pre mna z toho vychadza ako vitaz T500, aj ked nema Load Cell brzdovy pedal. Po dokupeni lacneho modu sa ale priblizi vybornemu Nixim modu pre G25/27. A potom nie je problem za 100-120 Euro si pre toho, komu nevyhovuje velkost volantu a pevne padla kupit si F1 volant alebo ferrari 458 Challenge..

P.S. bavorak, ak ti odisli len pedale, tak mas velmi jednoduche riesenie - pockaj ked budu skladom pedale ClubSport V2 za 250 Euro, a bude si krochnit, ze mas to maj pre bezneho smrtelnika... viac na www.fanatec.de Skladom by mali byt zaciatkom decembra...

Last edited by Ryko; 24.11.2013 at 17:19.
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2013   #313
Miondir
Regular Member

 
Miondir's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Ústí nad Labem/Brno
Posts: 661
Default

[quote=Ryko;137274U GT3 RS treba brat do uvahy to, ze volant ako taky je pomaly, ci ako to napisat. Skratka nedokazes robit take rychle kontry a korigovanie smeru ako u G27 alebo T500.[/QUOTE]

netusim kdes tohle vycetl, ja jsem ridil pouze dfp, g25, g27 a gt3 rs, takze nemam srovnani s T500, ale o nejaky pomalosti teda nemuze byt vubec rec..
__________________
Miondir is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2013   #314
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Ryko diky za odpoved. Teraz som na pochybach...ja som bol uz skoro jasne rozhodnuty pre ten porsche lebo sa mi hrozne paci hrubsi veniec (lebo mam velke paprce ) a nastavitelne pedale. Teraz mam zas dilemu, ci G27 alebo Fanatec. Urcite nechcem investovat take peniaze, co treba na T500. Neviem ci by som to vobec docenil.

Odisli pedale ale DFGT volant ma uz tiez hneva tym aky je hlucny a tiez uz obcas neposlucha (hlavne tlacitka pod volantom...viem ze sa to da vymenit za par centov ale ... po 5 rokoch uz by to chcelo celkovo zmenu k lepsiemu)
Urcite samotne pedale za 250€ nie...som stale student takze treba ist "low budget"

Inak ako je to s H-ckom na G27? nekazi sa? lebo ja si pamatam ze na G25 boli problemy ze sa po nejakej dobe tak vyjazdilo ze prevody nezostavali tam kde maju byt..neviem ci tento problem u G27 poriesili.

O tom ktory z dvojice G27 a porsche je pomalsi to neviem, ale je pravda ze mat moznost rychlejsich korekcii je dobra vec....este poguglim co hovoria ludia...
Quote:
Originally Posted by Ryko (PM)
Akurat som zabudol napisat ondrejkov nazor. Ale jeho odpoved bola jasna - GT3 RS V2 jedine v pripade, ze hras aj na konzole (kedze ma moznost menit nastavenia priamo na volante) a ak ho budes napevno kotvot na kokpit... Inak on daval prednost G27. Jemu podla vsetko tiez az tak velmi nevyhovoval remenovy pohon volantu... ale sto ludi sto chuti, dnes ma remen uz aj T500 aj Clubsport Wheel, ale asi v trosku kvalitnejsom prevedeni ako bol na dnes uz starsom volante GT3...
No to uchytenie je tiez dost dolezite pre mna...ja hlavne volant stale prichytavam a zas odmontovavam, takze zas + pre G27

Ramenovy pohon neviem ake ma vyhody/nevyhody...nikdy som to na "vlastne ruky" neskusal

Len sa mi nechce verit ze Fanatec ma vyznam fakt len pre konzolu v porovnani s G27
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 24.11.2013   #315
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Podsatná je asi jedna vec, ktorú som nespomínal. Ono ak si pre?ítate viacero zahrani?ných fór a recenzií, tak sú dva tábory - tí ?o nedajú dopusti? na G25/G27 lebo nepoužívajú reme?ový pohon a potom tí ?o ospevujú volanty s reme?om (Fanatec + T500), ktoré majú vraj viac realistickejší FF ale nie tak priamy ako je to u G25/G27...

Podotýkam že všetko toto som vy?ítal a nemal som bohužial možnos? ni? na vlastné ruky otestova?... a to že vä?šie a ?ažšie volanty majú pomalšie reakcie je ?istá fyzika (mali?ké G25 v porovnaní s vä?ším a ?ažším GT3) a u staršieho GT3 RS možno dané aj konštrukciou a FF motorom s nižším výkonom, prípadne tým, že reme? sám má vyšší odpor - toto sú ale len moje dohady... Aj CSW, ktorý je z h?adiska konštruk?ného ozaj TOP hardware a obrovským FF výkonom, má s BMW GT volantom horšie a pomalšie reakcie ako Formulový volant...

?o sa týka investu, aby to bolo únosné. Dajú sa kúpi? aj lacnejšie pedále Fanatec CSR Elite za 150 s Load Cell brzdou...

?o sa týka výdrže G25, mne sa napr. uvolnil senzor na snímanie polohy volantu - svojpomocne som volant rozobral a senzor upevnil. Na H-?ku mi prestalo fungova? sekven?né radenie - zlé snímanie polohy páky. Pedále mi ale fungujú bez jedinej chybi?ky. Ak by som si nebol zni?il veniec volantu, nemenil by som zatia? a zvažoval by som kúpu Nixim modu.

A to že GT3 má význam len na konzoly nie je pravda, asi som sa zle vyjadril oh?adne toho, ?o písal ondrejko. Verím že mu nebude vadi?, že sem dám jeho text z mailu. Tu je:
Ja som mal kupeny GT3RS + Clubsport pedale, ale nebol som s nim uplne spokony, tak som im to vsetko vratil. Upinaci mechanizmus na stol je dost nestabilny (G25 je na tom podstatne lepsie). Odporucam kupit jedine v pripade, ze volant budes pouzivat aj na PS3 resp. Xbox360.
Este som ti vcera zabudol napisat, ze na Fanatecu sa mi velmi pacilo nastavovanie roznych funkcii - FF, vibracie, deadzones, rozsah otacania, atd. - priamo na volante pocas jazdy. To vidim ako velku vyhodu pre konzolistov. Este co sa tyka volantu, tak veniec je o trochu vacsi a hrubsi ako ma G27. Ak mas urobeny kokpit, tak nebudes mat ziadne problemy s upinanim volantu, podla sablony si urobis 4 nove dierky a mas to.

To?ko ondrejko. Ja za mna ak by som chcel low-budget wheel lepší ako DFGT, tak by som šiel bu? do G27 alebo ak sa ti pá?i vä?ší veniec na Fanatecu, tak na ich webe sa dá kúpi? kit GT3 RS V2 + Load Cell pedále CSR ELite za 259 Euro, ?o je pod?a m?a super kúpa, ak ti nebude chýba? H-?ko...

Last edited by Ryko; 24.11.2013 at 23:06.
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2013   #316
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

bol som dneska v obchode...nadrzo som si rozbalil G27 a vyskusal a vobec mi teda nevyhovuje drzat ten veniec v ruke...stale mi nieco vadilo... a to sa mi zda dolezity rozhodovaci bod...
Rozmyslam nad tym paketom Fanatec GT3RS V2 + CSR pedale + H za 250€ ... alebo zeby sa viac oplatilo investovat do kvalitnych pedalov? no zas H-cko by som uz tiez rad mal k takemu volantu
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 25.11.2013   #317
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Jednozna?ne doporu?ujem ís? radšej do komba GT3 RS V2 + CSR Elite pedále s Load Cell brzdou. Pod?a m?a za 259 Euro plus doprava najlepšia kúpa. By? tebou oželiem lacné H-?ko...Drvivá vä?šina ?udí na fórach uprednost?uje upgrade pedálov na Load Cell ako ?oko?vek iné...

P.S. A máš pravdu v tom, že tenší veniec na G25/G27 asi vä?ším papr?kám nemusí úplne vyhovova?...
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 26.11.2013   #318
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Ryko View Post
Jednozna?ne doporu?ujem ís? radšej do komba GT3 RS V2 + CSR Elite pedále s Load Cell brzdou. Pod?a m?a za 259 Euro plus doprava najlepšia kúpa. By? tebou oželiem lacné H-?ko...Drvivá vä?šina ?udí na fórach uprednost?uje upgrade pedálov na Load Cell ako ?oko?vek iné...

P.S. A máš pravdu v tom, že tenší veniec na G25/G27 asi vä?ším papr?kám nemusí úplne vyhovova?...
Ty mi furt nasadis chrobaka do hlavy a najhorsie teraz je ze CSR Elite pedale sa zacnu predavat az 12.6. co je velmi dlha doba bez volantu
Ale zaroven je pravda ze urcite viac ocenim realisticku a lepsiu brzdu ako H-cko... lebo na nom by som aj tak jazdil asi len prilezitostne, ale brzdenie je pri zavodeni to najdolezitejsie a podla mna aj najtazsie, takze treba mat na to spravny hardware
bavorak is offline   Reply With Quote
Old 26.11.2013   #319
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Ur?ite je to 12.6 a nie 6.12? Dátum je pod?a m?a písaný odzadu. Osobne myslím, že príde predviano?ná zásielka, aby mali kšeft. Neverím že by tovar mali až v júni... A sám si si odpovedal, že chceš Load Cell a nie plastové H-?ko...
Ryko is offline   Reply With Quote
Old 26.11.2013   #320
bavorak
LFS Guru

 
bavorak's Avatar
 
Join Date: 31.5.2008
Location: Žilina, SVK/Praha, CZE
Posts: 1 712
Default

Quote:
Originally Posted by Ryko View Post
Ur?ite je to 12.6 a nie 6.12? Dátum je pod?a m?a písaný odzadu. Osobne myslím, že príde predviano?ná zásielka, aby mali kšeft. Neverím že by tovar mali až v júni... A sám si si odpovedal, že chceš Load Cell a nie plastové H-?ko...
Domylil som to...sorry...ja som napisal 12.6 a pritom som si predstavoval 12.12 a ono je to 6.12 co je ta najlepsia varianta z tych troch takze ano... objednam pre-order a aspon viac zapracujem na diplomke, ked nebudem mat 2 tyzdne volant
bavorak is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:19.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.