Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Závody a motorismus všeobecn?

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 6.8.2010   #301
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Quote:
Originally Posted by Ondrejko View Post
Tak som to konecne skusil (vybral som si Mazdu) a som zvedavy, zatial stahujem
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 8.8.2010   #302
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

No tak zistujem, ze iR nie je pre mna, ten system na kontrolu cisteho jazdenia je celkom fajn, vcera som si vdaka nemu celkom vyrazne zlepsil cas, ale dnes ma akurat vytacal, pri vyjazde som vybehol polovicou auta na travu a hned mi to hodilo incident, pritom to nebolo nic vazne...
Tiez na to nemam velmi cas, co sice nie je financny problem, ale skor psychologicky (zaplatil som za to a neviem sa prepracovat k tomu, aby som si poriadne zajazdil).
A vdaka tomu, ze zavody zacinaju vzdy v celu hodinu som sa este na ziadny zavod nedostal, uvidim pocas dalsieho tyzdna, snad sa dokopem k tomu, aby som zajazdil kvaldu a dostal sa aj na zavod.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 8.8.2010   #303
Los[cz]
Member

 
Los[cz]'s Avatar
 
Join Date: 4.3.2005
Location: Most
Posts: 225
Default

Dojdi n?kdy na #iracing.cz IRC, dozvíš se co neznáš a t?eba i n?koho z tamních mazák? nalákáš na spole?nou projíždku/závod.
Los[cz] is offline   Reply With Quote
Old 8.8.2010   #304
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

A ako to funguje s vasimi zavodmi? Mna to teraz nikam nechce pustit, pretoze mam rating 2.5. Sutazne mozem jazdit iba so Solstice a pritom mi omnoho viac sedi Star Mazda s ktorou robim aj menej chyb, no asi sa za ten mesiac nevypracujem na to, aby mi ju povolilo.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 9.8.2010   #305
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
A ako to funguje s vasimi zavodmi? Mna to teraz nikam nechce pustit, pretoze mam rating 2.5. Sutazne mozem jazdit iba so Solstice a pritom mi omnoho viac sedi Star Mazda s ktorou robim aj menej chyb, no asi sa za ten mesiac nevypracujem na to, aby mi ju povolilo.
S Mazdou budes moc jezdit oficialni zavody, az budes mit licenci D se safety ratingem 4.0 a vys (coz v praxi znamena licence C, pokud se nepletu). Jinak vrele doporucuji precist si dokumentaci a pro jistotu shlednout i driving school. Venuj tomu jedno cele odpoledne a uvidis, ze to neni ztraceny cas. Vyvarujes se neprijemnym zjistenim a zbytecne promarnenymu casu. Jinak jsi vitan na IRC kanale #iracing.cz@irc.gamesurge.net
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 9.8.2010   #306
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Dik, tie videa som si pozrel, aj napriek pocitu, ze to vsetko uz nejak ovladam, ale aj tak som si zlepsil cas na Lime Rock o 2s a netusim ako
Na IRC pridem, ked ho nainstalujem a nastavim, ale stale k iR pocitujem akusi averziu, v prvom rade ma znechutilo, ze v zakladnom baliku trati su vo vacsine ovaly, no a potom je to to, ze zavody zacinaju vzdy iba v celu hodinu. Dalej je tu samozrejme stale rating, no na ten si uz davam pozor a nejak to s nim prezijem. Momentalne som vsak v takom rozpolozeni, ze dalsi mesiac si urcite nepriplatim, hlavne kvoli nedostatku casu, ale aj kvoli tomu, ze viac sa viem zabavit v LFS alebo GTR Evolution, kde ma nikto neobmedzuje
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 9.8.2010   #307
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

v kazdej sezone su starty zavodov nastavene rozne
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 12.8.2010   #308
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Tak na starty som si uz zvykol, no zas mam problem s nedostatkom casu, uz na IRC sme sa bavili o tom, ze ked mam nizky rating, tak musim vela jazdit, aby som si ho zdvihol, no nemam kedy.
Inak je to ok, ale musel som prejst z Hacka na sekvenciu, pretoze som v tom bordeli zaciatocnickych zavodov nestihal sledovat vsetko okolo (v 3 zo 4ch zavodov kolizia). NAvyse mi obcas vypadavali prevody a v neiktorych situaciach to vyzeralo na chybu Hacka, takze zatial odpociva
Musim povedat, ze keby som to nemal predplatene, tak s tym uz seknem, pretoze stale ma to nuti jazdit so Solstice, trat uz nastastie zmenili na Laguna Seca, ale aj tak je to otrava.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 13.8.2010   #309
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
...ale aj tak je to otrava.
Tohle nechapu. Proc nejdes radsi hrat kulicky?
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 13.8.2010   #310
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Pretoze stale este davam iR sancu, len ma uz prestava bavit stale jazdit so Solstice, som uz zvyknuty na zmeny aut/trati. Teraz aj tak nemam co hrat, takze skusam iR, ked vyjde Worms Reloaded, tak sa to zmeni
iR som si zaplatil kvoli tomu, ze dost ludi ho chvali, teraz uz viem o com to je a zistil som, ze mi ten model nesedi, nic viac, nic menej. Fyzika aj grafika su ok, nebudem na iR nadavat ani nic podobne, len som potreboval zistit ake to je.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 13.8.2010   #311
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
ze mi ten model nesedi, nic viac, nic menej. Fyzika aj grafika su ok, nebudem na iR nadavat ani nic podobne, len som potreboval zistit ake to je.
+1
a jeste bych pridal trochu ujetou cenovou politiku
jet is offline   Reply With Quote
Old 13.8.2010   #312
Los[cz]
Member

 
Los[cz]'s Avatar
 
Join Date: 4.3.2005
Location: Most
Posts: 225
Default

No hlavn?, že je mraky možností si vybrat sim s modelem, který vám ideáln? sedí a nenudí...

Nabídka je poslední 2-3 roky stálá:
1) Fajn sim, toho ?asu zmražený co se týká vývoje základních vlastností a obsahu.
2) Gumový sim, toho ?asu zmražený co se týká vývoje základních vlastností.
3) Italský sim bez AI a prakticky i živých soupe??.
4) Rally sim za zenitem.
5) Arkády, kravinky.
6) Sim aktualizovaný co 13 týdn?, nový obsah p?idáván i ?ast?ji, rozr?stající se komunita, exkluzivní cena.
7) Jezdecký d?chod => fórum & IRC drbny.

Los[cz] is offline   Reply With Quote
Old 13.8.2010   #313
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Los: pekne napisane
Jet: mne by ta cenova politika ani tak nevadila ak by som mohol jazdit 1-2 zavody denne, za ten kontinualny vyvoj by to stalo, ale v sucasnej situacii nie.
K tomu si treba pripocitat trochu prisny system incidentov (offtrack by som dal az pri uplnom opusteni asfaltu, nie vtedy ked mi trochu ujde vyjazd a som mimo polovicou auta), ktory moze byt pre novacikov demotivujuci.
Nechcem rozputavat ziadny flame, len som sa chcel vyjadrit v tom zmysle, ze mne viac vyhovuje sim, ktory mi da cely obsah k dispozicii hned na zaciatku a ja si mozem vybrat s cim zacnem
Uz aj davnejsie som pisal, ze by mi nevadilo, keby sa aj v LFS platilo za jednotlive auta a trate, pretoze je to asi najlepsia motivacia pre vyvojarov.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2010   #314
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
K tomu si treba pripocitat trochu prisny system incidentov (offtrack by som dal az pri uplnom opusteni asfaltu, nie vtedy ked mi trochu ujde vyjazd a som mimo polovicou auta), ktory moze byt pre novacikov demotivujuci.
SR ma urcitou funkci, ktera je urcite vysvetlena v manualu. Tim, ze vyjedes na travu se dostavas do riskantni situace a proto jsi za to penalizovan.

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
Nechcem rozputavat ziadny flame, len som sa chcel vyjadrit v tom zmysle, ze mne viac vyhovuje sim, ktory mi da cely obsah k dispozicii hned na zaciatku a ja si mozem vybrat s cim zacnem
K dispozici mas tolik obsahu, kolik si ho koupis. Muzes klidne prvni den testovat v indycar, ale do zavodu Te pusti, az prokazes, ze mas na to zavodit s tak silnym autem. V realu Ti taky nikdo neda superlicenci pro tve krasne oci. Zkus si nekdy v lfs vlezt na public server, kde jezdi BF1 a rekni mi jestli ty zavody za neco stoji.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu

Last edited by Agarash; 14.8.2010 at 10:19.
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2010   #315
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

To mas pravdu, s vykonnejsimi autami sa v LFS na publicu neda jazdit, ale napriklad na FOX Junkies alebo nejakych TBO serveroch je to ok. A ja uz teraz zavodne jazdim maximalne nejake dohodnute eventy alebo ligy, kde to ma uroven dost vysoku (lepsiu ako public so Solstice) a mne to takto staci
V iR su slusne zavody kazdy den, ale v ramci mojho pristupu to nemozem ocenit, to je cely problem
Riesit by to mohli aj tak, ze by kategoriu road rozdelili na bezne auta a formuly, pretoze mne omnoho viac vyhovuju prave formuly (aj s mensim vykonom) a nie tazke plechace.
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Old 14.8.2010   #316
Zdenek CZE
Senior Member

 
Zdenek CZE's Avatar
 
Join Date: 26.8.2008
Location: Plze?
Posts: 1 497
Default

Quote:
Originally Posted by Agarash View Post
Zkus si nekdy v lfs vlezt na public server, kde jezdi BF1 a rekni mi jestli ty zavody za neco stoji.
Co jsem zatím jezdil BF1 na public serveru, tak to bylo v pohod?.
Zdenek CZE is offline   Reply With Quote
Old 15.8.2010   #317
AdamCZ
Member

 
Join Date: 4.3.2005
Posts: 105
Default

Quote:
Originally Posted by GothaR View Post
A ja uz teraz zavodne jazdim maximalne nejake dohodnute eventy alebo ligy, kde to ma uroven dost vysoku (lepsiu ako public so Solstice) a mne to takto staci
Pokud ti nevyhovuje system s tema licencema tak zkus nejakou ligu, ktera se jezdi na hostovanych serverech a ridi se svymi pravidly. Na iR foru najdes informace o Hostovanych zavodech. A je tam toho dost: http://members.iracing.com/iforum/fo...pa?forumID=453
________
Buy Glass Bong

Last edited by AdamCZ; 15.2.2011 at 03:20.
AdamCZ is offline   Reply With Quote
Old 16.8.2010   #318
Devilstorm
Member

 
Devilstorm's Avatar
 
Join Date: 13.1.2006
Location: ?echtice
Posts: 216
Default

Nechci tu rozpoutat žádný flame, jen p?idám sv?j pohled na v?c. Když už se tady o tom bavíte... já jsem iracing taky zkoušel (díky Kide ) a p?edtím jsem testoval tu warez verzi, i když tu neberu v potaz, protože to momentáln? je dál.
Co se týká grafiky, je to podle m? nádhera. To samé se týká tratí a model?... zde jsem spokojen. Co se týká fyziky, tady to t?eba proti LFS pokulhává, ale podle m? to je proti dalším simum nadpr?m?r.
Jenže stále z té hry mam divný pocit. Strašn? mi tam chyb?lo vnímání rychlosti, nedokázal jsem nikdy odhadnout rychlost jen podle pohybu okolí a pohledu ven z cocpitu a kotrolovat tachometr je dost na ... no špatný Možná je to jen o zvyku, ale já si nezvyknul. (jen podotknu že tohle mi u warez verze vadilo mí?) Nejd?ív jsem si myslel že mam málo FPS a je to zpomalené celkov?, ale FPS jsem m?l tak kolem 80, takže to byl asi jen m?j pocit.
Jinak to s tou bezpe?ností,výlety mimo tra? atd. to se mi naopak líbí. Trénovat si m?žu sám, závodit mam jít až když to mam v paži A tam když to pokazim, tak a? m? to klidn? potrestá.

Pokud to shrnu, hru bych si i koupil a platit za obsah by mi taky nevadilo, ale ta ?asov? omezená licence je tragedie. Hraju a d?lám na PC i jiné v?ci, navíc 2 práce a ?asu taky není nazbyt a k tomuhle bych se dostal jen ob?as, a na to je to moc drahý špás. Podle m? by se m?lo platit za ?as, který strávím hraním (jen online?- o to tady p?ece jde p?edevším, to co hraju offline jsem zaplatil už zakoupením trat?/auta , ne?). Tady souhlasím s Gotharem, že tu p?sobí psycho blok= jsou to vyhozené prachy za n?co, co nevyužiji na 100%.

Vidim to, že v listopadu ud?lám ješt? jeden test a možná na zimní m?síce až bude víc ?asu by se to vyplatilo
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
Asus P5E, Intel Q6600 (3,3GHz),HD5870,8GB DDR2 Vitesta Extreme,1000+500+250GB WD+Hitachi SATA II, HP LP2475W, DFP
last.fm
Devilstorm is offline   Reply With Quote
Old 16.8.2010   #319
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Ešte stále sa spúš?a / nastavuje z webového prezera?a? To mi prišlo strašne divné, ke? som to kedysi skúšal. ?o má ?o browser ?aha? nejaké .exe a spúš?a? ich, nie? :-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 16.8.2010   #320
GothaR
Senior Member

 
GothaR's Avatar
 
Join Date: 21.3.2009
Location: Kosice
Posts: 1 279
Default

Devilstorm: mne to vnimanie rychlosti tiez pripada trochu ine, cely iR je tak nejak pomalsi, ale celkom som si na to zvykol, no zaujimalo by ma, cim to je sposobene, FOV mam nastavene podobne ako v LFS.
Substance: ano, ale mne to nevadi
__________________
G27
S2 od 17.2.2009
AC od 8.11.2013
GothaR is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:43.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.