Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Jiné > Hardware, software

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 23.8.2006   #1
Kurt_Kombajn
Member

 
Kurt_Kombajn's Avatar
 
Join Date: 3.8.2005
Location: F-M
Posts: 484
Question Logitech MOMO Racing /vers./ Logitech Driving Force Pro - PS2

Možná se to tu už tak n?jak okrajov? probíralo, ale rozhodl jsem se založit nový thread pro p?ímé srovnání obou zmi?ovaných volant?.
V?tšina z nás vlastní jeden z jmenovaných a v?tšina z té v?tšiny asi DFP. Já pat?ím k majitel? ?erného MOMO Racing a momentáln? mám možnost p?ejít k novému DFP. Finan?n? to nemá cenu rozebírat, vyšlo by m? to skoro na stejno, prost? bych starší MOMO vym?nil za nový DFP. Zajímá m?, jestli je tady n?kdo, kdo má n?jaké dlouhodob?jší zkušenosti s ob?ma volanty a co by mi vzkázal.. ? Jestli to má cenu nebo ne. Je mi jasné, že v?tšinou jste si po?ídili ten sv?j Logitech a budete jej podporovat. Proto m? zajímá názor n?koho, kdo jezdil na obou..
MOMO má své známé neduhy (potenciometry v pedálech náchylné ke vniku ne?istot, potenciometrové snímáni polohy nato?ení volantu, chatrn?jší uložení st?edového ?epu,..). Naproti tomu jsem si nevšiml, že by si n?kdo st?žoval na n?co u DFP..
Jsem zvyklý na MOMO a oproti tomu m? u DFP zajímá, jak je to t?eba s tla?ítky pod volantem..? Jsem zvyklý na po?ádné pá?ky, nebojím se ?íct p?ímo lopaty a u DFP jsou údajn? vystouplé tla?ítka.. Jak se vám s tím ?adí.. ? Zvyknul bych si na to ? P?ípadn? i na nový úchop ? Jde mi o to, jestli je tam vždy bezproblému najdu..
Jestli je tady, mezi LFS p?ívženci n?kdo, kdo má zkušenosti nejlépe s ob?ma, p?edem d?kuji za jakékoliv odpov?di.
__________________
M3R Kurt_Kombajn member of M3-Racing - Czech Live for Speed Racing Team

AMD Athlon XP2200 (1,83 GHz), 1 GB RAM, NVIDIA GeForce4 Ti 4200, Logitech G25 Racing Wheel, S2 licence od 13.6. 2006

"D?kazem dobrého pr?jezdu jsou pro m? utíkající diváci. To si vždy ?íkám, že to bylo na brzdách akorát." - Iva Víchová
Kurt_Kombajn is offline   Reply With Quote
Old 23.8.2006   #2
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Kurt_Kombajn
MOMO má své známé neduhy (potenciometry v pedálech náchylné ke vniku ne?istot, potenciometrové snímáni polohy nato?ení volantu, chatrn?jší uložení st?edového ?epu,..). Naproti tomu jsem si nevšiml, že by si n?kdo st?žoval na n?co u DFP..
OMG, kolikrat to tu jeste budu psat? Cerny momo, ma uplne stejny snimani polohy, jako DFP, tedy optiku. Hlavni nevyhoda je v tom, ze je to plast ulozenej v plastu. Kdezto DFP ma kovovy lozisko, ve kterym se otaci, rozdil, ktery vidite i citite. Pedaly jsou velmi velmi podobny s trosicky jinyma potenciometrama.
Kada is offline   Reply With Quote
Old 23.8.2006   #3
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

momo jsem mel v ruce jen parkrat kratce, takze to nemuzu moc soudit, ale muzu rict zkusenosti s dfp po rocnim intenzivnim pouzivani.
samotny volant je po strance dilenskeho zpracovani temer bezchybny, nikde se nic nevikla, nevrze, nevypadava (az na kabel od pedalu, ktery obcas vypadne) a vubec celkove pusobi masivne. na druhou stranu celkem mizerna ergonomie - pro me docela neprijemne pogumovani volantu (nekdo si ho chvali), co mi dalo prace nez jsem to ohmatal , tlacitka ala ps2 nejsou rozmistena jak veli logika, ale vytvari napric volantu znamy layout gamepadu. spodni tlacitka jsou zase spatne pristupna. tlacitka pod volantem jsou male vystouple plastove shity, hodne lidi na to nadava, ale me to ani moc nevadi, mozna proto ze jsem nikdy s poradnyma padlama nejel
co se tyce pedalu, tohle bude asi problem u kazde veci s potenciometry, casem se zanesou a zacnou zlobit, staci vyndat, vycistit a namazat wdckem a zas je na par mesicu klid. jinak jsou zcela standardni.

kdybych zhodnotil jak to s volantem vypada cca po roce pouzivani, tak jsem spokojen. pedaly jsou sice nekolikrat promazavane, ale jinak temer zadny problem. vlastne jeste jsem resil jednu vec, volant nestihal rychle pohyby, stacilo prihnout opticky snimac bliz k tomu derovanemu kolecku. jinak zadne vule v ulozeni volantu nevznikaji, tlacitka spinaji, volant je stale presny a plne funkcni (kdyz nepocitam demontovanou radicku). dfp za jeho cenu muzu doporucit kazdemu.
jet is offline   Reply With Quote
Old 23.8.2006   #4
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Jak psal Kada, ?erný momo má optiku, ?ervený momo má po?ák, doporu?uju ti p?e?íst si http://forum.liveforspeed.cz/showthread.php?t=340 a další.

Já m?l ?ervený momo a práv? po?ák se mi upln? rozsypal. Ergomonie m? p?išla dost dobrá, k?že super na omak, ale jeden šev m? po delší jízd? tla?il do palce. Pádla kovový velký, ale nem?ly dob?e sražený hrany, takže jsem se n?kolikrát doslova ?íznul až mi tekla krev. FF ob?as v krizový situaci zlobilo. Pedály byly super, kabeláž mírn? nedomyšlená.

Te? mám DFP, na omak není tak p?íjemný, ale na malý pádla jsem si rychle zvyknul (asi by nebyl problém na n? p?id?lat v?tší kdyby náhodou), zpracování super, FF jednozna?n? lepší, pedály horší ergonomií ale nezlob?j (nezlobily m? ani tamty), víc tla?ítek vítám, i když spodní 4 za jízdy moc využívat nejde.

Já osobn? bych do DFP šel, už jenom kv?li možnosti nastavit si rozsah otá?ení a kvalitnímu uložení osy v kovovym ložisku.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 23.8.2006   #5
Kurt_Kombajn
Member

 
Kurt_Kombajn's Avatar
 
Join Date: 3.8.2005
Location: F-M
Posts: 484
Default

Quote:
Originally Posted by Kada
OMG, kolikrat to tu jeste budu psat? Cerny momo, ma uplne stejny snimani polohy, jako DFP, tedy optiku.
OK, omlouvám se, hodn? jsem ?etl informace o DFP a všude se vyzdvihovalo to optické snímání polohy, ale v?bec jsem netušil, že ho mám taky..

D?kuji za názor Jeta a co t?eba sám pan Chaos.. ? Nezkoušel jsi nikdy DFP..?
__________________
M3R Kurt_Kombajn member of M3-Racing - Czech Live for Speed Racing Team

AMD Athlon XP2200 (1,83 GHz), 1 GB RAM, NVIDIA GeForce4 Ti 4200, Logitech G25 Racing Wheel, S2 licence od 13.6. 2006

"D?kazem dobrého pr?jezdu jsou pro m? utíkající diváci. To si vždy ?íkám, že to bylo na brzdách akorát." - Iva Víchová
Kurt_Kombajn is offline   Reply With Quote
Old 23.8.2006   #6
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

ad DFP:
za rok a pul pouzivani zadny problem (ovsem pedaly pouzivam radeji od MSFF), ale posledni dobou zaclo zlobit leve tlacitko pod volantem - bud vubec nereaguje, nebo po zmacknuti zustane porad sepnute...
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 24.8.2006   #7
WiRuZik
Member

 
WiRuZik's Avatar
 
Join Date: 16.8.2004
Location: Jihlava
Posts: 487
Default

momo ma lepsi razeni pod volantem, o tom zadna.. tam se mi nestavalo, ze bych preradil o dve rychlosti naraz nebo tak.. a celkove i na ruku lepsi (ikdyz plast)..
ale pedaly jsou bytelnejsi u dfp.. ja mam dfp uz nejakou chvilu a zadny problem oproti momu, kde jsem valcil s pedalama.. jen to razeni pod volantem mohlo byt na dfp lepsi..
__________________
S2 licensed racer, I'm collecting points for the team eNeRGy!
WiRuZik is offline   Reply With Quote
Old 24.8.2006   #8
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Jeste k cernymu MOMOu. Nejvic mi vadilo, ze se hned o vyroby vikle. Jde to teda poladit pomoci navodu od Mozsoa, ale na to nema kazdej zaludek ;-). Je fakt velkej rozdil v otaceni viklave veci v plastu a veci v kovovym lozisku. Jestli vahas, bez si DFP do obchodu vyzkouset, po jednom zatoceni Ti to bude jasny :-).
Kada is offline   Reply With Quote
Old 24.8.2006   #9
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by DoN
ad DFP:
za rok a pul pouzivani zadny problem (ovsem pedaly pouzivam radeji od MSFF), ale posledni dobou zaclo zlobit leve tlacitko pod volantem - bud vubec nereaguje, nebo po zmacknuti zustane porad sepnute...
Mikrospinac v pytli v tom horsim pripade, v tom lepsim se jenom nekde neco zadrhava. Nicmene rozdelat DFP, aby ses dostal k tem tlacitkum pod volantem neni zadnej med... (hint: tech 6 sroubu uprostred vence je jenom nalepka...).
Kada is offline   Reply With Quote
Old 24.8.2006   #10
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by Kurt_Kombajn
D?kuji za názor Jeta a co t?eba sám pan Chaos.. ? Nezkoušel jsi nikdy DFP..?
Mam cerny momo uz treti rok (3 to bude za pul roku, je to muj prvni volant), pedaly jsem uz musel vymenit, protoze odesly potaky... Jinak jsem DFP zkousel jen jednou na predavani SROC a nesedlo mi razeni pod volantem na cudliky (zvyk z moma na padla) ale jinak pocit z volantu dobrej... Vuli ve volantu mam, ale vzhledem k tomu jak ho mam dlouho, tak dost malou... rek bych ze to bude tim, ze jezdim jen LFS, pak vyjimecne RBR a s volantem zachazim "v rukavickach"...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 26.8.2006   #11
Kurt_Kombajn
Member

 
Kurt_Kombajn's Avatar
 
Join Date: 3.8.2005
Location: F-M
Posts: 484
Default

Ješt? m? tak napadlo... Ne?adí n?kdo z Vás ( a nejen Logitechak? - fuj to je divné slovo ) tou pákou vedle volantu ? Tou, co je pro sekven?ní ?azení nahoru/dol? (a aspo? já ji mám nastavenou jako ru?ní brzdu p?i zatáhnutí k sob?) ? No já jen, pokud by mi u DFP nevyhovovaly tla?ítka pod volantem, tak jestli se dá jezdit i takto.. Ale toto ?ešení už má, svým zp?sobem, o trochu blíže k H-shifteru..
__________________
M3R Kurt_Kombajn member of M3-Racing - Czech Live for Speed Racing Team

AMD Athlon XP2200 (1,83 GHz), 1 GB RAM, NVIDIA GeForce4 Ti 4200, Logitech G25 Racing Wheel, S2 licence od 13.6. 2006

"D?kazem dobrého pr?jezdu jsou pro m? utíkající diváci. To si vždy ?íkám, že to bylo na brzdách akorát." - Iva Víchová
Kurt_Kombajn is offline   Reply With Quote
Old 26.8.2006   #12
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Sice nemám ani DFP ani Momo, ale zato mám Wingmana a ten má pod volantem stejný ?adící "pá?ky" jako DFP, takže k tomuhle se vyjád?it m?žu. 3 slova - je to hnus. Pokud jsi zvyklej na pádla ala Momo, tak ti tyhle ?udly vyhovovat nebudou. Jednak jsou dost malý a druhak se musí vyvinout víc síly. Momo jsem m?l v tlapkách jenom chvilku, ale i ta sta?ila. S trochou šikovnosti se dají pádla ud?lat i z t?ch malých pá?ek, ale ješt? jsem se k tomu nedokopal. Takže asi tolik m?j názor.
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 27.8.2006   #13
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Quote:
Originally Posted by Woodbine
Sice nemám ani DFP ani Momo, ale zato mám Wingmana a ten má pod volantem stejný ?adící "pá?ky" jako DFP, takže k tomuhle se vyjád?it m?žu. 3 slova - je to hnus. Pokud jsi zvyklej na pádla ala Momo, tak ti tyhle ?udly vyhovovat nebudou. Jednak jsou dost malý a druhak se musí vyvinout víc síly. Momo jsem m?l v tlapkách jenom chvilku, ale i ta sta?ila. S trochou šikovnosti se dají pádla ud?lat i z t?ch malých pá?ek, ale ješt? jsem se k tomu nedokopal. Takže asi tolik m?j názor.
Ja sems nima spokojenej, asi by byly padla lepsi, ale zatim sem nemel tu moznost, takze nemuzu porovnavat
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 27.8.2006   #14
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by Kurt_Kombajn
Ješt? m? tak napadlo... Ne?adí n?kdo z Vás ( a nejen Logitechak? - fuj to je divné slovo ) tou pákou vedle volantu ? Tou, co je pro sekven?ní ?azení nahoru/dol? (a aspo? já ji mám nastavenou jako ru?ní brzdu p?i zatáhnutí k sob?) ? No já jen, pokud by mi u DFP nevyhovovaly tla?ítka pod volantem, tak jestli se dá jezdit i takto.. Ale toto ?ešení už má, svým zp?sobem, o trochu blíže k H-shifteru..
radici paku na DFP jsem pouzival v dobe, kdy jsem mel nastaveny rozsah otacek volantu na 600 stupnu. Pri tom se opravdu neda radit packama pod volantem
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 23.9.2006   #15
ThorR
Senior Member

 
ThorR's Avatar
 
Join Date: 12.2.2006
Location: Ostrava,F-M
Posts: 1 002
Default

Zdroj
Quote:
Originally Posted by Itar
A podle m? teda vypadá lépe Momo. A taky si myslím, že je lepší...nebo jinak. M? Momo vyhovuje více, je otázka, s ?ím se komu líp jede. DFP se asi trefilo do chuti hodn? lidí, ale t?eba m? se s ním jezdí h??.
Já zase m?žu ?íct, že MOMO je horší, protože s ním neumím, tak jako ty ?íkáš, že DFP je horší, protože s ním neumíš jezdit. Spíše bych se zam??il na parametry každého volantu a z toho bych udoudil, který je lepší. Ale je pravda, že každý má n?co do sebe. Kdybych m?l rok MOMO, tak ?íkám že je nejlepší, protože se mi s ním jezdí dob?e a zrovna ho vlastním. Mám ale DFP a musím ?íct, že jsem zatím chybu a nic co by mi scházelo nanašel. Vyhovuje mi, že jde nastavit 900° mód.
Jako velká výhoda mi p?ijde optické snímání polohy a umíst?ní v kovovém ložisku. Takže já bych DFP momentáln? za nic nem?nil, ?asem, asi do roka, si koupím G25.
__________________
Powerful Motorsport Team → P4 3GHz → Ati X700PRO → MSI 915P → 1GB RAM → 350GB HDD → DFP

ThorR is offline   Reply With Quote
Old 24.9.2006   #16
NEXT
Regular Member

 
NEXT's Avatar
 
Join Date: 16.1.2006
Posts: 555
Default

parkrat se mi uz stalo:
kdyz mas u DFP danej rozsah od 360 stupnu (a vyse) a jezdis si a dostanes treba. smyka a das si restart, tak treba volant zapomenes otocit zpet no a jak se pak objevis na trati a kopnes tam jednicku, tak nejenom, ze tam hodis zpatecku, ale i zatacis
__________________
Motorstorm Racing
Logitech DFP, I Live for Speed since 10/2004, S2 Licenced since 28.2.2006
NEXT is offline   Reply With Quote
Old 24.9.2006   #17
Woyta
LFS Guru

 
Woyta's Avatar
 
Join Date: 17.5.2005
Location: Ho?ice
Posts: 2 813
Default

Na momu jsem si jen zajezdil u znameho. Tenkrat se mi moc libil. Az na ten volant. Ten mi nesedel. Casem se pak naskitla nabidka od Ximy DFP za 1500. Stacilo se trochu kouknout na netu a bylo jasno. Skoda ze na me zbyl uz jen pouzity (2osoupana tlacitka). Funguje dobre. jen jsem musl potaky v pedalech vycistit. Casem bude Hall. Casem se mi zacal trochu viklat. Tak jsem to rozebral a hledal kde je prichicen volant. Kdyz jsem odlepil to stribrne logo tak pod nim jsem nalezl 4 srouby a kabel k tlacitkam. Stacilo utahnout srouby a DFP se uz neviklalo.
Koukal jsem na konektor. Kdo chce tak by nemel byt problem ty sroubky pro uchyceni pedalu pridat.
Paku taky pouzivam jako rucku. Radim tlacitkama nebo H shifterem. Volant by mohl mit prumer 30cm ale i na tech 25cm si clovek zvykne.
Taky jsem si vsiml drobne nepresnosti. Mam optocidlo mirne posunute. Nic co by sroubovak a par pokusu nevyresilo. :-)
__________________
Intel E7200 OC 3,8ghz a stoupá, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative Sound Blaster Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Linksys WMP54G.EU, Logitech MX518, Logitech Driving Force PRO, Logitech VX Revolution, Ati Remote Wonder, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodni dilo: Laing DDC + XSPC Top, EK Supreme Acetal, EK 8800GZ FC, Alphacool Extreme II, Swiftech MCR320-QP, EK Multioption RES 250

Woyta is offline   Reply With Quote
Old 25.9.2006   #18
Galahet
Member

 
Galahet's Avatar
 
Join Date: 3.7.2006
Location: Brno a Krom??íž
Posts: 317
Default

Osobn? mám DFP a žádný jiný jsem nezkoušel (teda kdysi jeden, ale nevím jakej a bylo to na NFS, takže se to nedá srovnat) ... jinak na DFP m? naopak to pogumení maximáln? vyhovuje, zvlášt? p?i delších závodech, kdy jsem nervózní a mám spocené ruce tak furt pevn? drží... je pravda, že ty tla?ítka pod volantem jsou malý, ale d?lalo mi to problém jen p?i nastavení rozsahu 360°, když jsem si dal 270°tak jsem nem?l problém. Ur?it? to je o zvyku... a ?adící páku vedle... k sob? ru?ka jako spousta jiných odsebe blikám.
__________________
Motorstorm - Czech Live for Speed Racing Team

S2 Licence od 31.7.2006
Galahet is offline   Reply With Quote
Old 29.9.2006   #19
5n4k3
Newbie

 
5n4k3's Avatar
 
Join Date: 19.12.2004
Location: Hodkovice
Posts: 62
Default

Uz rok a pul vlastnim cernyho momaka (tenkrat to bylo to nejlepsi co u nas slo bez problemu sehnat a zatim nemam potrebu kupovat neco jinyho). Asi pred 14 dny jsem mel moznost vyzkouset u kamose DFP, sice jen na chvili ale i tak par postrehu mam. Je jasny ze kvalita, tim padem bych i rekl zivotnost a presnost hovori pro DFP, ale jenom prece v part vecech (samozrejme to bude trochu ovlivneny i tim ze jsem zvyklej na momo) mi momo sedi vic. Tazkze prvni co mi hned nesedelo byla zakladna pedalu, ta se mi zdala mala a rozhodna na podlaze bez koberce skoro nepouzitelna (porad mi ujizdela, taze jenide nejakou zarazku nebo ji prilepit, za dalsi jsou velkym minusem zde jiz nekolikrat zminovana tlacitka pro razeni pod volantem (nechapu co k tomu Logitech vedlo u takovyhleho volantu), pak jsem si nemoh vsimnout mensi zakladny volantu (ale to asi urcite na nic nema vliv, aspon to zabira min mista) ale co jsem se divil ze se DFP upevnuje jen dvema uchytkama seshora (narozdil od momo, ktery ma jeste jeden sroub zespoda a tim drzi jak pribity) a it ak se zdalo ze drzi. No a posledni vec je ergonomie volantu (to uz tady taky nekdo zminil), je fakt ze jsem zvyklej na momo, ale u DFP mi prijde ze i kdybych si zvykal tak na to potazeni volantu si budu zvykat tezko, prijde mi ze se v nem poteji ruce vic a vic klouzou nez u moma. Tak to byly asi prvni postrehy, kterych jsem si po kratkem pouzivani DFP vsimnul, ale jak rikam ja uz jsem dva a pul roku zvykli na momo a predtim jsem zadnej voant nemel, ale po tech zkusenostech se radsi budu snazit drzet momo co nejdyl v provozu. Ikdyz je fakt ze rozhodne s nim nezachazim jako v rukavickach, az se nekdy sam divim ze to vsechno vydrzi (je sice fakt ze uz ma slusnou vuli v ulozeni, ale to mi zatim nejak nevadi) a za dalsi ze jsem musel "upravovat pedaly" ktery ovsem ted fungujou napsote skvele (kdyztak pridam popis k jetovymu navodu na udrzbu pedalu http://forum.czechlfs.net/showthread.php?t=851). Tot asi vse co jsem chtel k tomu rict.
__________________
»MTR«5n4k3

5n4k3 is offline   Reply With Quote
Old 3.10.2006   #20
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

moje pedale u DFP maju na spodnej casti gumove podlozky, takze na plavajucej podlahe drzia dobre
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:53.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.