Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Pro za?áte?níky

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 6.7.2008   #221
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Thumbs up Ahoj

Tak som tu tiež!

S2 Licenciu mám od apríla, ale namal som na to ?as, až teraz po novom patchi Z som dva posledné skúsil ís? online... a bol pri tom skoro do rána. :-) Je to návykové "jak svi?a".

Odjazdeného toho mám v rôznych hrách pomerne dos? (za asi 20 rokov), a LFS sa mi dos? zapá?ilo, aj ke? PC pod?a m?a na hry vhodné nie je - lenže LFS nie je hra, to je simulátor. :-)

Bohužia? mám len notebookovú myšku z ktorej ma bolí ruka, volant nechcem. A okrem toho mi to ob?as asi tak na 4 sekundy v podstate zamrzne, neviem ?i vtedy skúša antivir ?aha? updaty alebo nie?o podobné... Tiež moje pripojenie nie je vhodné, je to mobilný internet (technológia Flash OFDM Flarion, slovenský T-Mobile), takže dos? pomalé pingy (najrýchlejší server v tejto chvíli ping 50), a hlavne _vypadáva_, síce len na sekundu alebo tak, ale to je samozrejme smrte?né... Zhoršilo sa to s najnovšími ovláda?mi, ako inak.

Dnes v noci sa ma online pokúsili kickova?, asi som do niekoho narazil, ale nebolo to schválne - na tej myši ke? raz chytím balanc tak sa to snažím vyrovna?, neviem vlastne odhadnú? ani ako mám v tej chvíli nato?ený volant, tak lietam z boka na bok a nakoniec vyletím. :-) Ešte sa len u?ím. Skúšal som Antik a dovrchu servery, oboje sú asi nejaké demo, ak správne chápem tak sa tam dostane každý.

Takže teraz som našiel toto fórum, ?aká ma dos? ?ítania, a chcem sa poobzera? po nejakom online hraní pre nás za?iato?níkov.

LFS ruluje! :-)

Edit:

Tak som v inej diskusii našiel "nastav si LFS tak, abys m?l plyn a brzdu na klávesnici, zatá?ení myší, ?azení na tla?ítkách myši" - to je dobrý nápad, na myši ma bolela ruka z držania plynu na tla?ítku!

"rozhodn? nejezdi z pohledu za autem, jak to máš na tom screenu, zvykni si rovnou na pohled z kokpitu"
Toto je u m?a samozrejmá vec, poh?ad spoza auta som nikdy nepoužíval, absolútne nemám potom cit pre zákrutu a navyše to potom vyzerá všetko akési pomalé, žiaden pocit z rýchlosti.

PS: A pá?i sa mi možnos? trúbenia a blikania svetlami. :-)

Last edited by Substance242; 6.7.2008 at 21:03. Reason: ešte nie?o dodám
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 6.7.2008   #222
Miri
Regular Member

 
Miri's Avatar
 
Join Date: 9.2.2007
Location: Kladno, Czech Republic
Posts: 860
Default

tak vítej a s tím volantem ješt? pop?emýšlej, je to pak zase úpln? o n??em jiném...
__________________
none
Miri is offline   Reply With Quote
Old 7.7.2008   #223
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Substatnce: Vitej! At ti zapaleni do LFS zustane na vzdy. Jsem rad ze to povazujes vice za simulator nez hru
Taky se pridam k Mirimu. O tom volantu zapremyslej. Myslim, ze i s Wingmanem EX je to o dost jine...lepsi
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 7.7.2008   #224
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

?akujem. :-)

Zdá sa, že ste tu dos? dobrá komunita, skoro celý ve?er ?ítam, napríklad návody na predbiehanie. Skúsil som tiež jazdi? s poh?adom na predné kolesá a dos? mi to pomáha - možno ich ako Schumi potrebujem vidie? :-), a tiež ke? na myši zachra?ujem situáciu, alebo sa mi stalo že pri štarte som okamžite menil stopu a za mnou si asi mysleli aké hovädo blokuje. :-)

A pôjdem ešte na chví?ku online, ale iba na chví?u, zajtra treba vstáva? do práce, nemôžem by? pri tom zase do štvr? na pä?, ke? sa už rozvidnieva a vtá?iky štebocú. :-)
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 7.7.2008   #225
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by Substance242 View Post
Skúsil som tiež jazdi? s poh?adom na predné kolesá a dos? mi to pomáha - možno ich ako Schumi potrebujem vidie? :-), a tiež ke? na myši zachra?ujem situáciu, alebo sa mi stalo že pri štarte som okamžite menil stopu a za mnou si asi mysleli aké hovädo blokuje. :-)
To je práv? ten problém myši. Sta?í si s ní n?jak cuknout/nadzvednout/.., kola se oto?í a když na n? nevidíš, nebo nemáš zapnutý aspo? virtuální volant (pokud se neproto?í o celou otá?ku a nevypadá jako rovn? ) a nebo pokud nemáš zapnutý HUD volant (fuj), tak díky absenci FF v?bec netušíš co se stalo a za 1s kdy to pochopíš už je pozd? a mí?íš na ze?. Jako dá se to, ale jízda s volantem je o 3 ?ády jinde.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 7.7.2008   #226
Jakub_mt
Regular Member

 
Jakub_mt's Avatar
 
Join Date: 23.1.2007
Posts: 696
Default

Substance: pri ?ítani tvojho príspevku som si spomenul na svoju prvú noc s LFS. Bola to krásna noc, bol som hore takmer do rána...

Takže vitaj medzi LFS
Jakub_mt is offline   Reply With Quote
Old 7.7.2008   #227
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Smile

Mno, je 2:02 v noci, zase som bol pri tom dlhšie ako som chcel. :-) Fas?ák (prvá tra?, ten "Golf" - zatia? si nepamätám tie názvy ako XFG ?i ?o to tam je) momentálne 1:38.680, ale to som mal možno aj predtým. Zajazdil som si aj s BMW formu?ou, paráda. Inak to skracovanie trate, to je novinka v patchi Z, alebo to bolo aj predtým?

Btw, z takých naj vecí ?o som doteraz jazdil boli _skoro_ do konca dohrané Gran Turismo 3 a 4, nejaké WRC: Extreme a ve?a F1 sezón na ?ažkých obtiažnostiach (všetko na PS2), predtým na PC fantastický IndyCar Racing II a tak. Radšej by som LFS hral s PS2 ovláda?om, je fajn analógový, a ležal pri tom v kresle, mám dos? neergonomické "pracovisko", už ma aj chrbát bolí.

Júúúj, a tie simulátorové kokpity s vymakanými seda?kami a volantami a tak, to musí by? paráda... dobrú noc. :-)
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 7.7.2008   #228
vsn
Newbie

 
Join Date: 18.5.2008
Posts: 44
Default

zdravim, planuju koupit licenci, ale v tomhle vlakne: http://forum.czechlfs.net/showthread.php?t=156 je napsany, ze licence je jenom na pocitac na kterym byla nainstalovana ... planuju novej PC co s tim pak?

diky
vsn is offline   Reply With Quote
Old 7.7.2008   #229
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

LFS mozes odomykat na akomkolvek PC, kazdy piatok sa doplnaju 2 unlocky ak ich spotrebujes
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 7.7.2008   #230
vsn
Newbie

 
Join Date: 18.5.2008
Posts: 44
Default

diky ... jen co dostanu prvni vyplatu tak si koupim licenci ... dneska jsem si udelal update a moc si tedko nezajezdim

(mozny si koupim driv ,ale musim zaplatit jeste internet :'( )
vsn is offline   Reply With Quote
Old 8.7.2008   #231
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Thumbs up

Dnešný update: spravenie vlastných skinov pre všetky autá + upload na lfsworld.net (je to len jedna a tá istá "textúra", ve? ono sa to nejako namapuje), vyskúšanie si všetkých áut - sú tam parádne veci, asi hlavne v tre?om rade, ale napríklad predposledná V8 formu?a je asi s digitálnym plynom nehrate?ná, to sa nedá. :-) V F1 je to na rovinke už slušný frmol! No a o ešte pôjdem pozrie? online, ale iba na chví?u. :-) (Ten volant by to fakt chcelo, z myši samozrejme nemám žiadnu spätnú väzbu, plus analógový plyn a brzda sú asi nevyhnutnos?ou...)
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 8.7.2008   #232
Flame
Senior Member

 
Flame's Avatar
 
Join Date: 16.11.2007
Posts: 1 140
Default

Quote:
Originally Posted by Substance242 View Post
Dnešný update: spravenie vlastných skinov pre všetky autá + upload na lfsworld.net (je to len jedna a tá istá "textúra", ve? ono sa to nejako namapuje)
Jak jedna a ta samá?? Jako na všechny auta jeden skin - skin z ejdnoho auta? To musí vypadat
__________________
Flame
Flame is offline   Reply With Quote
Old 8.7.2008   #233
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Quote:
Originally Posted by The Flame View Post
Jak jedna a ta samá?? Jako na všechny auta jeden skin - skin z ejdnoho auta? To musí vypadat
Áno, tá istá. Používam túto sofistikovanú technológiu aj na batracer.com a funguje to celkom dobre. :-) Ja som zobral asi 10 pekných obrázkov (konkrétne boli priložené k albumom Ghosts a The Slip od Nine Inch Nails), resizoval ich na 1024x1024 a vyskúšal ako vyzarajú na aute. Jeden si vybral, premenoval ho na všetky autá, uploadol na web, a mám hotovo. :-) Na niektorých autách je aj vidie? nápis "Nine Inch Nails Ghosts" (albumy vyšli zadarmo, nemalo by to by? nelegálne). Mno, teraz ešte vedie? trošku jazdi?.
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 8.7.2008   #234
Megin
Senior Member

 
Megin's Avatar
 
Join Date: 22.3.2007
Location: Tren?ín
Posts: 1 099
Default

Pekne vidiet dalsieho slovaka v LFS
Dufam ze ta LFS donuti k volantu a caro on-line hry k lepsiemu internetu Tak nech sa dari
__________________
InSeRT>Martin 'Megin' Plško | Independent Slovak eRacing Team

Megin is offline   Reply With Quote
Old 8.7.2008   #235
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Takze asi takto vyzera moj bezny off-line pretek. :-) Ja vieeem ze je to slabe, chcel by som brzdit do zakrut skor, zatacat do nich skor a prejst ich plynulejsie, ale zadari sa len niekedy... aspon ze to ako tak udrzim na trati. Toto je Blackwood s XFG, staci .spr subor, a zobrazi sa vam moj skin?

http://www.upnito.sk/download.php?dw...f8e631c9caaa0f (cca 500 KB, bude treba cakat 30 sekund, sorry)
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 8.7.2008   #236
gajdyn@tor
Newbie

 
Join Date: 3.3.2007
Location: PD
Posts: 57
Default

Substance242 Kludne skus ist aj online podla replayu hras cisto takze v tom nevidim problem ...

Vyuzivaj celu sirku vozovky a v niektorych zakrutach mas fakt divnu stopu ... ved stiahni si replay a odkukaj ja ta nechcem poucovat Drzim palce
__________________
S2 Licenced since 19.3.2008

Real Racing Team
gajdyn@tor is offline   Reply With Quote
Old 8.7.2008   #237
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Jo pojdem, ale mam 2 GB na mesiac plus cim neskor vecer tym to ide lepsie (aj ked obcas mi to vymrzne tak na 3 sekundy a som v... viete kde), tak som si najskor isiel zatrenovat. :-)

A dalsia ukazka, asi trochu lepsia, v piatom kole som si asi spravil rekord, trapnych 1:37.87. :-) Ze mam niekedy divnu stopu viem, ale na tej mysi mi to nejdeee!

Substance242_BL1_XFG_VYHRALI_STE_4.zip

No a zatial prestanem so spamovanim vtipnych replayov. :-)
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 9.7.2008   #238
Jakub_mt
Regular Member

 
Jakub_mt's Avatar
 
Join Date: 23.1.2007
Posts: 696
Default

Jazdím tiež myšou, už nejakú dobu tak ti skúsim poradi? z môjho poh?adu.

V prvom rade ke? štartuješ musíš by? k?udný a ma? chladnú hlavu. Možno sa to niekomu bude zda? smiešne, ale pokia? som ja nervózny, nezajazdím ani z?aleka tak dobre ako s chladnou hlavou.

Nevytá?aj tak plyn. Niekedy (?asto) ho vytá?aš až k obmedzova?u, je to ale zbyto?né, tam už auto absolútne neakceleruje.

A teraz tie zákruty. Pamätaj si, že ?ím rýchlejšie chceš zákrutu prejs?, tým menším polomerom ju musíš prechádza?. To znamená, pred zákrutou spomali?, ís? až celkom ku krajnici a potom pekne reza? zákrutu, a nezabudnú? sa opä? necha? vynies? ku krajnici (niekde som videl aj obrázok, kde to bolo znázornené, ale nenašiel som ho). Druhá vec je, že ak za?neš neskoro brzdi?, logicky ?a vynesie a ty sa nedostaneš do vnútra záta?ky (nezrežeš ju). Pôjdeš vonkajškom, a budeš ove?a pomalší. Preto pokia? nevieš celkom dobre odhadnú?, kedy za?a? brzdi?, radšej za?ni skôr, k zákrute sa približuj pomaly, a ke? vieš, že si ju môžeš dovoli? prejs? aj rýchlejšie, k?udne pridaj aj na vjazde do nej, samozrejme s mierou. V kone?nom dôsledku budeš rýchlejší ako keby si išiel vonkajškom.

Ešte k zákrutám. Pokia? za?ínaš cíti?, že auto sa za?ína pretá?a?, za?ni kontrova? skôr, ako sa dostane do šmyku, šmyk = strata. Zákruty nie sú totiž o tom, ako by si mnohí mohli myslie?, ako silno a kedy treba zato?i? volantom. V zákrute ide najmä o to, pracova? s hmotnos?ou auta, najmä ?o sa týka týchto malých tried, v ktorých behá ?ažisko z jednej strany na druhú. V GTRkach je to iné. Preto cí? svoje auto, vnímaj ako sa správa, ?i sa naklá?a, ?i sa neza?ína pretá?a?, ?i sú predné pneu v kontakte s vozovkou, at?.

To?ko odo m?a, sná? som na ni? nezabudol, môžeš si pozrie? aj môj "myšiacky" záznam.

http://kpservice.sk/subory/Jakub_mt_replay_offline.rar
Jakub_mt is offline   Reply With Quote
Old 9.7.2008   #239
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Jakub: Pozrel som si, ?akujem, pekná a pou?ná jazda. Ako vidím, ur?ite jazdíš s manuálnou prevodovkou - s tým plánujem za?a? onedlho, pre za?iatok som si to u?ah?il automatickou, ako vieš tak je napríklad evidentne lepšie niekde zosta? na trojke. S tým súvisia tie otá?ky.

Ako prechádza? zákruty ma u?ilo Gran Turismo (dúfam, že sa nebudete ušk??a? teraz, hehe) asi pred sto rokmi, teoreticky to viem - ale teraz s myškou ešte nie, nedôverujem si že by som ten nájazd do zákruty prešiel dobre a nevyletel pri tom. Tiež nie je dobre že sa mi zle drží a po chvíli ma z nej bolí ruka, som taký k??ovitý trochu. Snažím sa nereza? zákrutu príliš dovnútra ke? vidím že som to prepískol, ke?že mám pocit že potom by mi horšie zaberali pneumatiky, viac by som ich ni?il, horšie akceleroval, možno dostal šmyk, stratil rýchlos?, takže aj ke? to bude dlhšia trajektória, zoberiem to menším oblúkom, ?iže vonkajškom. Netriafam ich zatia? vôbec dobre, to je pravda.

No, idem ešte na chví?ku online a spa?. :-)
Substance242 is offline   Reply With Quote
Old 9.7.2008   #240
jirka.svs
Member

 
Join Date: 4.11.2007
Location: Ústí n.L. Czech
Posts: 484
Default

Quote:
Originally Posted by Substance242 View Post
Netriafam ich zatia? vôbec dobre, to je pravda.
Do za?átk? Ti m?že pomoct "ideální stopa" kterou vlastn? kopírujou "roboti". Na klávesnici zma?kni klávesu 4(?).
Btw: p?knej skin
Attached Images
File Type: jpg is.jpg‎ (98.3 KB, 39 views)
jirka.svs is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:21.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.