Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Závody > Buggyra Zero Mileage GTCUP

View Poll Results: FCV ano ?i ne?
Jsem pro FCV, simulátor se jezdí pouze z kabiny 68 54.40%
Jsem proti FCV, jde mi hlavn? o fyzikální model a zábavu 14 11.20%
Je mi to jedno, a? si každý jezdí t?eba z pohledu TV kamer... 43 34.40%
Voters: 125. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28.7.2008   #101
Kdo.vi
Regular Member

 
Kdo.vi's Avatar
 
Join Date: 10.1.2007
Location: Hradec Králové
Posts: 580
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos View Post
btw a co virtualni zrcatko? pouzivate? pokud ano, tak je to taky nerealne...
Tak pro? n?kte?í jezdí s pohledem, p?i kterém ho pot?ebují za cílem "vyšší realisti?nosti"?
__________________
"Where does it state I should drive forward?" - Diablotic
www.dynamic-racing.org
Kdo.vi is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #102
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

Quote:
Originally Posted by Ywe555 View Post
Co je to za kravinu? Výška pohledu se dá p?ece seštelovat a vzdálenost od nápravy také, tak o co de? Je to úpln? stejné, akorát tam nemáš ten obal (FCV), kterej ti omezuje vid?ní. V realu je to vid?ní úpln? o n??em jiném.
ved hovorim o realu, nie o LFS
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #103
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

Quote:
Originally Posted by kmarty View Post
Je to proste jen vec nazoru. Napriklad mne nikdo nevyvrati fakt(?), ze pri FCV koukam na pruzor cca 7x13cm (ve vzdalenosti cca 75cm)
a zde je prostor pro slovo: kravina

uz tady opravdu michate hrusky s jabkama, a to celkem dost
fcv= forced cockpit view - tzn, musite mit pohled z kockpitu, tot vse. to, jake si date zorne pole, nebo jak si posunete sedacku uz vam nikdo nenuti.
takze nechapu na co si stezujete...

hlavni pro je pak zrejme: nemoznost divat se na kola a vyuzivat tim maximalni sirku trate diky tomu, ze vidim kdy je jeste kolo na draze/obrubniku a kdy ne

jedine proti ktere lze akceptovat je hw narocnost (jestli to lze u lfs vubec rict)

Last edited by Tommy V.; 28.7.2008 at 16:41.
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #104
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos View Post
navic teda pokud mam zapnuty volant v LFS, tak je to taky spatne nebo jak je to spravne "realne" ?
cloveku staci vidiet len jeden volant, aby bol dost real.
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #105
Ywe555
Newbie
 
Ywe555's Avatar
 
Join Date: 1.5.2008
Location: Praha CZ
Posts: 32
Default

Quote:
Originally Posted by kmarty View Post
Proto rikam, kdo chce FCV at ma FCV. Je to jeho vec. Ale nikde nevidim jediny duvod k tomu, aby se tahle skupina snazila vnutit "jejich" pravdu i ostatnim.
+1
__________________
Ywe555 is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #106
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by Tommy V. View Post
uz tady opravdu michate hrusky s jabkama, a to celkem dost
fcv= forced cockpit view - tzn, musite mit pohled z kockpitu, tot vse. to, jake si date zorne pole, nebo jak si posunete sedacku uz vam nikdo nenuti.
takze nechapu na co si stezujete...

hlavni pro je pak zrejme: nemoznost divat se na kola a vyuzivat tim maximalni sirku trate diky tomu, ze vidim kdy je jeste kolo na draze/obrubniku a kdy ne

jedine proti ktere lze akceptovat je hw narocnost (jestli to lze u lfs vubec rict)
lidi rikaji fcv = vetsi realita... dam si pri fcv fov na max = vetsi realita?
a to ze lze nelze pri fcv videt kola a diky tomu lze vyuzit sirku trati? co to je za ptakovinu? auto je stale stejne siroky, cely je to jen o zvyku... jedina "vyhoda" kdyz kola vidim, je ta, ze poznam ze jsem mimo trat i pohledem a ne jen tim ze autak dostane smyk (pripadne muzu mit pri fcv zapnuty stav pneu a poznam to stejne tak)... at s fcv nebo bez, je to o treninku a projeti ty zatacky xkrat nez ji trefim spravne... to jestli vidim kola nebo ne mi v tom moc nepomaha....

Quote:
Originally Posted by Ondrejko View Post
cloveku staci vidiet len jeden volant, aby bol dost real.
ne, zapnuty volant je vice real! lidi co si dobrovolne blokuji vyhled na budiky volantem jsou sami proti sobe? u F1 si navic davaj handicap v tom, ze ne vzdy jsou budiky na volantu dobre citelny, tj. lidi s vypnutym volantem maji vyhodu... takze budeme mit i "forced steering wheel" ?
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #107
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by Tommy V. View Post
a zde je prostor pro slovo: kravina

uz tady opravdu michate hrusky s jabkama, a to celkem dost
fcv= forced cockpit view - tzn, musite mit pohled z kockpitu, tot vse. to, jake si date zorne pole, nebo jak si posunete sedacku uz vam nikdo nenuti.
takze nechapu na co si stezujete...
Nevsiml jsem si ze bys nekdy u mne byl na navsteve, proto se prosim zdrz vyroku u kterych nemas dostatek podkladu.
Quote:
Originally Posted by Tommy V. View Post
hlavni pro je pak zrejme: nemoznost divat se na kola a vyuzivat tim maximalni sirku trate diky tomu, ze vidim kdy je jeste kolo na draze/obrubniku a kdy ne
Na to staci vypnout viditelnost kol, na to nemusis prikazovat FCV.
A popravde receno, kdo kouka na ty kola? Kdybych koukal na kola a ne na trat, tak jsem davno v pangejtu.

Last edited by kmarty; 28.7.2008 at 16:55.
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #108
Kdo.vi
Regular Member

 
Kdo.vi's Avatar
 
Join Date: 10.1.2007
Location: Hradec Králové
Posts: 580
Default

Quote:
Originally Posted by kmarty View Post
Proto rikam, kdo chce FCV at ma FCV.
Jenže jestli FCV bude, tak bude pro všechny.

Quote:
Originally Posted by kmarty View Post
Na to staci vypnout viditelnost kol
To se nedá kontrolovat.
__________________
"Where does it state I should drive forward?" - Diablotic
www.dynamic-racing.org
Kdo.vi is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #109
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by Kdo.vi View Post
Jenže jestli FCV bude, tak bude pro všechny.
Aha. Nechcete to rovnou prejmenovat na "FCV cup"? A prvni bod v pravidlech bude povinnost mit alespon tri monitory (pouziti sirokouhlych >24" monitoru bude individuelne posuzovano tratovymi komisari)?
Stejne jste se uz pred hrsti postu dopracovali k tomu, ze v zebricku umistenych vevodi obvykle ti s FCV, takze vase pripominky o "vyhodach" neFCV pohledu se nejspis moc na pravde nezakladaji.

Tak si zrovna rikam, jeste ze v RC modelarine jsou rozumnejsi lidi. Predstava ze mi nekdo povinne naserviruje mod2 (namisto mnou pouzivaneho mod1) at uz s jakoukoliv argumentaci (treba ze mod2 je "realnejsi", ze prava paka pak odpovida kniplu v letadle) ... no pekne dekuju.

Last edited by kmarty; 28.7.2008 at 17:08.
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #110
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

Já se p?idávám k Vitrovi. Je mi vcelku jedno, kdo s jakým nastavením jezdí, dokavad tím není potenciáln? nebezpe?nej pro ostatní. Tzn. aspo? to zrcátko by m?lo být vždycky zapnutý. Jestli je díky tomu rychlejší, nebo ne, mi moc žíly netrhá. Nakonec, každej si chce co nejlíp zajezdit, a? už pro zábavu nebo pro umíst?ní, tak pro? n?co vnucovat.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #111
jirka.svs
Member

 
Join Date: 4.11.2007
Location: Ústí n.L. Czech
Posts: 484
Default

Malé odleh?ení.
Je to spíše do vtipu nebo do nezapomenutelných scén z filmu, ale už jen chybí aby Nárožný p?ikázal (ikdyž je to tedy z realu) Zapni si FCV
jirka.svs is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #112
Megin
Senior Member

 
Megin's Avatar
 
Join Date: 22.3.2007
Location: Tren?ín
Posts: 1 099
Default

Ja navrhujem LOCK! Sak je to stale to iste dokola

Edit: a odomknut ked budu zname nove skutocnosti
__________________
InSeRT>Martin 'Megin' Plško | Independent Slovak eRacing Team

Megin is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #113
Loukota
Regular Member

 
Loukota's Avatar
 
Join Date: 25.9.2004
Location: Zelenice
Posts: 535
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos View Post
lidi rikaji fcv = vetsi realita... dam si pri fcv fov na max = vetsi realita?.............
Teda ty jedes, to mas dostat ne
Loukota is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #114
kmarty
Member

 
kmarty's Avatar
 
Join Date: 15.12.2006
Posts: 136
Default

Quote:
Originally Posted by Megin View Post
Ja navrhujem LOCK! ... a odomknut ked budu zname nove skutocnosti
Napriklad az bude prukazne, ze neFCV pohled meritelnym zpusobem zlepsuje okruhove casy :-).
kmarty is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #115
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

btw doufam ze jste nezapomneli, ze pri fcv=no lze zobrazit idealni stopu i s naznacenymi brzdnymi body....

jestli nekdo napise, ze zobrazena idealni stopa nezvysuje nerealicnost, tak uz se tomu ani divit nebudu.....
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #116
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Chaosi, tvé názory vždy beru, jsou rozumné, ale momentáln? argumentuješ z cesty. Tvoje argumenty, že v reálu má jezdec ješt? helmu atd p?ece nesouvísí s kokpitem jako takovým. Nebo snad, když si dám na hlavu helmu a budu mít pohled od kol, je vše ok? Prost? pohled z kokpitu je v mýách o?ích rozhodn? reáln?jší. Ne?íkám reálný, k tomu chybí hodn?, ale argumentovat tím, že ješt? chybí to a to je p?ece mimo... To samé fov... Ano, když si dáš extra velkej fov a máš fcv, není to reálné. Ale po?ád je to reáln?jší, než pohled od kol s tím samým fov. Pleteš prost? trochu hrušky k jabkám Já pro fcv už nejsem zdaleka tolik, co d?íve, ale rozhodn? z jiných argument?, než jsou ty tvoje aktuální

Opravdu myslím, že lock by byl ?ešení, všechno zde už bylo ?e?eno a ne jednou.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #117
Kdo.vi
Regular Member

 
Kdo.vi's Avatar
 
Join Date: 10.1.2007
Location: Hradec Králové
Posts: 580
Default

Quote:
Originally Posted by zipper View Post
...všechno zde už bylo ?e?eno
...a navíc odhlasováno
__________________
"Where does it state I should drive forward?" - Diablotic
www.dynamic-racing.org
Kdo.vi is offline   Reply With Quote
Old 28.7.2008   #118
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Jo, to jsem cht?l, ale zapomn?l napsat
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 29.7.2008   #119
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by Tommy V. View Post
btw doufam ze jste nezapomneli, ze pri fcv=no lze zobrazit idealni stopu i s naznacenymi brzdnymi body....

jestli nekdo napise, ze zobrazena idealni stopa nezvysuje nerealicnost, tak uz se tomu ani divit nebudu.....
tohle je jedina vec ktera u me mluvi pro FCV... kdyby Scawen dal moznost nepovolit zobrazovani idealni stopy pri online hre, tak v ligach, ktere bych mel organizovat ja, FCV nebude a to z duvodu ktere tu padly...proste nechci nekomu vnucovat neco, co mu znemozni ucast v zavodech a pritom ho nejak vyrazne nezvyhodni... vetsina drzitelu WR jezdi z kokpitu, tak mi nevykladejte ze to nekoho zpomali...

Quote:
Originally Posted by zipper View Post
Chaosi, tvé názory vždy beru, jsou rozumné, ale momentáln? argumentuješ z cesty. Tvoje argumenty, že v reálu má jezdec ješt? helmu atd p?ece nesouvísí s kokpitem jako takovým. Nebo snad, když si dám na hlavu helmu a budu mít pohled od kol, je vše ok? Prost? pohled z kokpitu je v mýách o?ích rozhodn? reáln?jší. Ne?íkám reálný, k tomu chybí hodn?, ale argumentovat tím, že ješt? chybí to a to je p?ece mimo... To samé fov... Ano, když si dáš extra velkej fov a máš fcv, není to reálné. Ale po?ád je to reáln?jší, než pohled od kol s tím samým fov. Pleteš prost? trochu hrušky k jabkám Já pro fcv už nejsem zdaleka tolik, co d?íve, ale rozhodn? z jiných argument?, než jsou ty tvoje aktuální

Opravdu myslím, že lock by byl ?ešení, všechno zde už bylo ?e?eno a ne jednou.
S mymi argumenty s nerealnym FOV, zobrazenim volantu atd. jsem upustil fantazii a snazil se ukazat o cem vsem vlastne tahle debata je... rika se realita je to co chceme, ale lidi tu volaji po FCV a pritom si neuvedomuji, ze je jeste hromada dalsich veci co nerealne jsou a oni je pritom vklidu pouzivaji a neprijde jim to vubec spatne (a to ze je tu nekdo kdo jezdi ligu s ctrl+f a nepouziva vubec zadnou z moznosti co LFS nabizi, ze se ani jednou v prubehu zavodu nepodiva na stav pneu na F9, tomu jednoduse neverim)...

aby tato debata dospela k nejakemu zaveru, tak rikam:
FCV v dalsi lize co budu organizovat BUDE. Jedinym argumentem pro me ale zustava zobrazeni idealni stopy... Pokud by Scawen dodelal moznost znemoznit jeji uziti online, tak bych FCV nezavadel. Duvodem je pro me hlavne pocetnost zavodniho pole. Proste FCV vyradi ze zavodu cast jezdeckeho pole. Temto jezdcum se omlouvam, za to, ze jim timto rozhodnutim temer znemoznujeme ucast v lize v nejake rozumne urovni (at uz FPS nebo jine duvody pro ktere je pro daneho cloveka tezke jezdit z kokpitu), ale vetsina lidi v hlasovani je pro FCV a zobrazeni idealni stopy je v tento moment dost velky argument, ktery pro me v tomto pripade posune raficku vah ve prospech FCV...

p.s. navrh znemoznit stopu online jsem daval i na ofiko forum, ale asi se u devs neshledala s pochopenim... thread
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba

Last edited by Chaos; 29.7.2008 at 07:58.
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 29.7.2008   #120
D4NO
Member

 
D4NO's Avatar
 
Join Date: 24.11.2007
Location: ?eský T?šín , Silesia
Posts: 423
Default

Pokud jsem to ?etl dob?e tak si tam psal že bys cht?l ideální závodní lajnu jen v offline. Ono by podle me sta?ilo aby to šlo vypnout nezávisle na FCV , I když v offline to taky neni špatny napad pa? u?it se má každý tam než leze na servery
D4NO is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:08.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.