Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14.12.2008   #1581
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Abs
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1582
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by reyco View Post
Ja neviem, ?o je na tom také zlé... V reále ABS tiež skracuje brzdnú dráhu, tak pre?o by nemalo robi? to isté v LFS ? ?asom sa aj tak príde na prípady, kde ABS spomaluje a vznikne podobná dilema, ?i ma? zapnuté alebo vypnuté ABS, ako pri FZ250 ma? zapnutú/vypnutú TC . Mne to až tak nevadí, hlavne že sa s LFS nie?o robí aj ke? toho nie je ve?a, ale takéto obdobia boli vždy... vyšiel ve?ký patch dlho ni? a potom sa zas rozbehol vývoj... takže toto beriem ako rozbeh
No práv?že za ideálních podmínek, tj na suchu, abs brzdnou dráhu prodlužuje...

Ale nevím, pro? ší?íte paniku, jde o test patche a a? už je vývoj lfs jakýkoli, jedné v?ci bych se zrovna nebál - když tolik lidí volá po možnosti na serveru vypnout abs, tak ta možnost bude (n?kdy ), stejn? tak si myslím, že se to odladí, aby abs nep?ínášelo výhodu. A jak ?íká reyco, abs je, na rozdíl od "pomoci s brzdou" ze starších verzí, reálné, takže v n?m problém nevidím... Na druhou stranu bych to nevid?l jako prioritu na implementaci, ale co nad?láme.

EDIT: funkce abs totiž není zkrátit brzdnou dráhu, alespo? ne primárn?. Hlavním úkolem je zabránit nemožnosti zatá?et p?i panickém bržd?ní, kdy ?idi? prost? dupne naplno na brzdu a zablokuje kola.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1583
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

stejne se mi ale nelibi ze lfs smeruje k arkade.
Nechci nikoho diskriminovat, ale nedokazu si predstavit, ze bych normalni auto ridil sesti tlacitkama. Proto by to nemelo dovolovat (moc silne slovo, mozna zvyhodnovat je lepsi) ani lfs.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1584
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

lfs smeruje k arkade tim, ze pridava dalsi a dalsi prvky z realneho zivota?
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1585
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by DoN View Post
lfs smeruje k arkade tim, ze pridava dalsi a dalsi prvky z realneho zivota?
ja to ani neberu jako prvek z realneho zivota. Spis jako prvek, ktery me nemotiveje si koupit lepsi ovladaci nastroj, protoze na co kdyz mys, nebo klavesnice mi umozni stejne nebo lepsi moznosti ovladani.
Kdyby zalazelo na me, tak bych zrusil rychlost stisku tlacitka. Proste 1/0

EDIT: Takze jestli to dobre chapu, tak ti neprijde zavedeni abs ja diskriminace, tech co si brzdu umi davkovat sami.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1586
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by zipper View Post
ABS... Na druhou stranu bych to nevid?l jako prioritu na implementaci, ale co nad?láme.
Podle m? to implementovat museli jako jednu z podmínek VW - asi nebudou chtít, aby jim auto jelo se zablokovanýma kolama do zdi, každá automobilka si hlídá, jak se její auta ve hrách prezentují. Samoz?ejm? je otázka, jestli zrovna tohle VW je to co v?tšin? lidí v LFS chybí (m? teda ne ), ale to už je v?c jiná.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1587
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

dzamilu na scawena!!!!
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1588
Itar
LFS Guru

 
Itar's Avatar
 
Join Date: 22.8.2005
Location: Velké Opatovice
Posts: 2 318
Default

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
mys, nebo klavesnice mi umozni stejne nebo lepsi moznosti ovladani.
Cože? Ty si vážn? myslíš, že myš je p?esn?jší a pohodln?jší než volant? :x
__________________
Itar is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1589
Eraserko
Member

 
Eraserko's Avatar
 
Join Date: 16.1.2007
Location: Nitra
Posts: 337
Default

je to len dalsi prvok realnosti, ci uz chces alebo nechces... devs, podla mna, urcite pridaju moznost kontroly a zakazania ABS, pripadne sa to hadam bude dat cez insim..

takze rozculovat sa netreba... a v cestnych vozidlach (v reale) je ABS (uz by to len chcelo zabudovanie airbagu do DFP ), takze neviem, preco sa paprcis, ako som spomenul, dalsi realny prvok
Eraserko is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1590
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
ja to ani neberu jako prvek z realneho zivota. Spis jako prvek, ktery me nemotiveje si koupit lepsi ovladaci nastroj, protoze na co kdyz mys, nebo klavesnice mi umozni stejne nebo lepsi moznosti ovladani.
Já jsem si nekupoval volant pro to, abych byl rychlejší než keyboardisti, ale protože jezdit na klávesách je nezáživný zabíjení ?asu. Možná to bereš jinak a ovládal bys to klidn? p?es mobil, kdyby ti to zaru?ilo lepší ?as.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1591
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

JENDAN - Momentalne jazdim na mysi a nemam problem aj bez ABS. Samozrejme vo vela situaciach by tomu pedale znacne pomohli, kazdopadne ABS mysiarov IMHO nevytrhne z biedy. Ako vravel zipper, ABS je tu na pomoc tym co panicky brzdia a nasledne stracaju kontrolu nad vozom - a ten ucel tu bude aj v LFS. Okrem toho - na "PRO" serveroch by nemal byt problem ABS a TC vypnut
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1592
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by Itar View Post
Cože? Ty si vážn? myslíš, že myš je p?esn?jší a pohodln?jší než volant? :x
v nekterych pripadech ano. Napr s XFG na mysi na BL a BL rallycrossu zajedu lepsi nebo stejny cas jako na volantu.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1593
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
v nekterych pripadech ano. Napr s XFG na mysi na BL a BL rallycrossu zajedu lepsi nebo stejny cas jako na volantu.

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Já jsem si nekupoval volant pro to, abych byl rychlejší než keyboardisti, ale protože jezdit na klávesách je nezáživný zabíjení ?asu. Možná to bereš jinak a ovládal bys to klidn? p?es mobil, kdyby ti to zaru?ilo lepší ?as.
heh, trefa
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1594
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo View Post
Já jsem si nekupoval volant pro to, abych byl rychlejší než keyboardisti, ale protože jezdit na klávesách je nezáživný zabíjení ?asu. Možná to bereš jinak a ovládal bys to klidn? p?es mobil, kdyby ti to zaru?ilo lepší ?as.
sakra tenhle prispevek jsem nejak prehlednul.
Ja taky ne. Taky mi jde o pozitek, ale vetsinou mi ho potom zmari lidi, kteri dojedou predemnou na mysi.
EDIT: Pak si kladu otazku jak jen to sakra delaj, kdyz jediny podmet na ktery muzou reagovat pri zraceni kontroly nad vozem je piskani gum.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1595
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
v nekterych pripadech ano. Napr s XFG na mysi na BL a BL rallycrossu zajedu lepsi nebo stejny cas jako na volantu.
Takže je rychlejší, ale o pohodlnosti ve tvém d?kazu nevidím ani slovo P?vodn? jsi tvrdil, že je p?esn?jší/pohodln?jší a pohodlnost dokazuješ rychlostí? Jo, sportovní podvozky aut jsou o?ividn? pohodln?jší, protože jsou rychlejší P?esnost by se dala možná odsouhlasit, nicmén? je to spíš neschopnost jet p?esn? s volantem, než to, že by to nešlo...
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1596
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
sakra tenhle prispevek jsem nejak prehlednul.
Ja taky ne. Taky mi jde o pozitek, ale vetsinou mi ho potom zmari lidi, kteri dojedou predemnou na mysi.
EDIT: Pak si kladu otazku jak jen to sakra delaj, kdyz jediny podmet na ktery muzou reagovat pri zraceni kontroly nad vozem je piskani gum.
mozna by ses mohl naucit prohravat - pak muze mit clovek radost z pekneho zavodu i kdyz dojel posledni.
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1597
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by zipper View Post
Takže je rychlejší, ale o pohodlnosti ve tvém d?kazu nevidím ani slovo P?vodn? jsi tvrdil, že je p?esn?jší/pohodln?jší a pohodlnost dokazuješ rychlostí? Jo, sportovní podvozky aut jsou o?ividn? pohodln?jší, protože jsou rychlejší P?esnost by se dala možná odsouhlasit, nicmén? je to spíš neschopnost jet p?esn? s volantem, než to, že by to nešlo...
nechci slovickarit ale o pohodlnosti jsem nic nepsal, pokud vim.
Jinak rychlost s uvedenym kombem prikladam reakcni dobe stisku klavesy, oproti pedalum. Protoze zmacknout tlacitko, na kterem mam uz prst je mnohem rychlejsi nez premistit nohu z plynu na brzdu.
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1598
D4NO
Member

 
D4NO's Avatar
 
Join Date: 24.11.2007
Location: ?eský T?šín , Silesia
Posts: 423
Default

Quote:
Originally Posted by JENDAN View Post
v nekterych pripadech ano. Napr s XFG na mysi na BL a BL rallycrossu zajedu lepsi nebo stejny cas jako na volantu.
Nebo, a tomu v??ím víc, spíš jseš horší jezdec na volantu.
D4NO is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1599
JENDAN
LFS Guru

 
JENDAN's Avatar
 
Join Date: 29.9.2007
Location: Praha
Posts: 1 749
Default

Quote:
Originally Posted by DoN View Post
mozna by ses mohl naucit prohravat - pak muze mit clovek radost z pekneho zavodu i kdyz dojel posledni.
nerekl bych ze patrim k tem co neumeji prohravat. Nicmene nechce se mi se to naucit jeste vic, protoze co jineho by me potom hnalo k tomu se zlepsit.

PS: Nehci se svami hadat. Jediny co chci, aby mysari nemeli vyhodu nad tema co to berou vazne.

EDIT: DANO: a nebo tak
__________________
N?kte?í lidé tvrdí, že milují Severní smy?ku, bu? lžou, nebo tam nejeli dostate?n? rychle.

16 Jan Širl
JENDAN is offline   Reply With Quote
Old 14.12.2008   #1600
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

krasny priklad demagogie, jak svoji neschopnost prevest na vyhodu ostatnich a z blbecka udela ublizeneho
jendan> to ze mysari dojizdeji pred tebou opravdu neznamena, ze maji vyhodu
jet is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:50.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.