Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12.12.2007   #761
sonyk
LFS Guru

 
sonyk's Avatar
 
Join Date: 16.3.2005
Location: Obcov
Posts: 4 425
Default

Quote:
Originally Posted by Bigman View Post
Ako pise pedropan zmeny u rychlejsich aut su dost znacne, ci je to realnejsie neviem nejazdim so zavodnymi autami
Poskodzovanie a prehrievanie spojky je vsak prehnane rallycrosss to robi prakticky nehratelny
A digitalny tachometer a pohlad do stran sa dufam vrati naspet ako bol, resp sa da moznost si to navolit.
Je skoda, ze sa zrusili pomocky s plynom takto ty co nemaju poriadny volant budu musiet ostat pri automativkej prevodovke.
nestezuj si porad na ten rallycross, proste musis zaradit takovej kvalt aby si projel celou zatacku a nemusel radit.

holt se bude muset zase trenovat

Diky pedro tvoje vysvetleni sou vzdy skvela, btw uz se mi vozvi na icq potrebuju s tebou probrat moc dulezitou vec
__________________
ESCARGOT Racing Team ?len skup. "W2SX"používám nastavení voz? a se?ízení motocyklu od XEDOX engineering

ALSC XRR - 33./SROC - 65./HITSKT - 45./MMHHC XFR - 24./CARDO - 59./ICGTR FXR - 32./PCOŠOC - 90.
ALTP1 - 7./ALTP2 - 9./ALTP3 - 11./ALTP4 - 5./ALTP5 - 6./ALTP6 - 7./ALTP7 WTCC - 4./ALTP8 XFR - TBA/FOX CUP - 8./EGT PGTR CUP FXR - 5./EGT WTCC 2009 FXO - 9.


sonyk is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #762
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

Quote:
Originally Posted by Bigman View Post
a pohlad do stran sa dufam vrati naspet ako bol
pohlad do stran funguje ako predtym, musis vsak stlacit E (45 stupnov) + W (90 stupnov) a opacne. pri pohlade dozadu mi ukaze iba spatne zrkadlo
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #763
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by Bigman View Post
Je skoda, ze sa zrusili pomocky s plynom takto ty co nemaju poriadny volant budu musiet ostat pri automativkej prevodovke.
no nevim, nemam tu volant, a na touchpadu jsem jezdil s XRG s manualni spojkou a dalo se to... tak nevim proc by se musela pouzivat automaticka prevodovka...
Quote:
Originally Posted by Ondrejko View Post
pohlad do stran funguje ako predtym, musis vsak stlacit E (45 stupnov) + W (90 stupnov) a opacne. pri pohlade dozadu mi ukaze iba spatne zrkadlo
Bigman asi mysli, aby se dalo podivat jednim tlacitkem 90 stupnu... coz bych taky uvital..
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #764
Branislav
Senior Member

 
Branislav's Avatar
 
Join Date: 27.8.2006
Posts: 1 316
Default

Quote:
Originally Posted by Ondrejko View Post
pohlad do stran funguje ako predtym, musis vsak stlacit E (45 stupnov) + W (90 stupnov) a opacne. pri pohlade dozadu mi ukaze iba spatne zrkadlo

spatne len pri singleseateroch ,pri autach to hodi podhlad dozadu zo stredu
__________________
SDI|| Team Leader
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out before everything else." Ayrton Senna
Kill Kocurik
Branislav is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #765
Megin
Senior Member

 
Megin's Avatar
 
Join Date: 22.3.2007
Location: Tren?ín
Posts: 1 099
Default

neviem ci sa vzajomne rozumieme? treba rozlisovat dva pojmy:

1. prevodovka (radenie rychlosti)
2. spojka (spojkovy pedal)

Bigman s DFP a ja S MOMOm sme skusali manualnu prevodovku s automatickou spojkou. Tak vlastne aj stale jazdime. Vy co mate G25 asi budete vyuzivat treti pedal a budete mat manualnu prevodovku aj spojku.

Otazka: Opati sa prejst tym ci nemaju 3. pedal na spojku nadstavenu na tlacitko?

K pohladom: viem ze ked zmacknem doprava + dolava pozrem sa doprava o 90 stupnou ale bolo by dobre az by sa to dalo nadstavit na jedno tlacidlo? v Logitech profileru som to este neskusal nadstavit ale nevidim to realne...
__________________
InSeRT>Martin 'Megin' Plško | Independent Slovak eRacing Team


Last edited by Megin; 12.12.2007 at 13:57.
Megin is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #766
Bigman
Member

 
Bigman's Avatar
 
Join Date: 6.6.2007
Posts: 200
Default

Quote:
Originally Posted by Tommy V. View Post
tohle trosku nechapu, i volant za par supu ma na volantu par cupliku pouzitelny na razeni, takze manual si muze nastavit kazdy, a rovnez ma volant za par supu pedal plynu, takze kazdy muze ubrat plyn pri razeni. takze to co si napsal mi opravdu nedava smysl.
btw dela se vubec nejaky volant, ktery nema ani jedno? a kolik stoji?
Skusal si niekedy ten volant za par supou? Lebo ja som si taky kupil v tescu a hned na druhy den som ho vratil-prislo mi lepsie jazdit na klavesnici.
__________________
InSeRT>BIGMAN

Independent Slovak eRacing Team | www.in-sert.php5.sk

Bigman is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #767
Tommy V.
LFS Guru

 
Tommy V.'s Avatar
 
Join Date: 26.5.2006
Location: Valmez
Posts: 1 976
Default

Quote:
Originally Posted by Bigman View Post
Skusal si niekedy ten volant za par supou? Lebo ja som si taky kupil v tescu a hned na druhy den som ho vratil-prislo mi lepsie jazdit na klavesnici.
jak to ale souvisi s x30?
resp. stale nechapu, jakou souvislost ma: levny volant - chybejici pomocnici - automat

Last edited by Tommy V.; 12.12.2007 at 14:11.
Tommy V. is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #768
Branislav
Senior Member

 
Branislav's Avatar
 
Join Date: 27.8.2006
Posts: 1 316
Default

Quote:
Originally Posted by Ondrejko View Post
budu po vydani patchu Y fungovat demo servery X12 s XRT autom?

no servre mozno budu fungovat . ale to by sa musel neako obist ten autoupdate. vzdy ked je novy patch tak hned da na vyber download (neviem ci tam nahodou neni nieco ,ze chancel alebo nieco pod). CIze mozno ,ale skor nie .predpokladam
__________________
SDI|| Team Leader
"Racing, competing, it's in my blood. It's part of me, it's part of my life; I have been doing it all my life and it stands out before everything else." Ayrton Senna
Kill Kocurik
Branislav is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #769
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Nastavit v Logitech profileru tla?ítka tak, aby se zmá?kla dv? tla?ítk zarát imo nejde. Resp jde nastavit, že jak to zmá?kneš to tla?ítko na volantu poprvé, zmá?kne se jedno a po n?m druhý. Ale pro pušt?ní bude nutný ud?lat to stejný ješt? jednou. Prost? sekvence p?íkaz?. Takže nic moc praktického... Zmá?knout na DFP ten klobou?ek na obou stranách zaár dost dob?e nejde, tohle je myslím nedomyšlený. 45° je fajn, ale pohled o 90° by se m?l vy?ešit jinak T?eba m? to donutí zbastlit si ?epi?ku s diodama a koupit kameru
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #770
Megin
Senior Member

 
Megin's Avatar
 
Join Date: 22.3.2007
Location: Tren?ín
Posts: 1 099
Default

Quote:
Originally Posted by zipper View Post
T?eba m? to donutí zbastlit si ?epi?ku s diodama a koupit kameru
aj to ma uz napadlo
__________________
InSeRT>Martin 'Megin' Plško | Independent Slovak eRacing Team

Megin is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #771
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

Quote:
Originally Posted by Branislav View Post
no servre mozno budu fungovat . ale to by sa musel neako obist ten autoupdate. vzdy ked je novy patch tak hned da na vyber download (neviem ci tam nahodou neni nieco ,ze chancel alebo nieco pod). CIze mozno ,ale skor nie .predpokladam
autodownload sa da odmietnut a potom sa da hrat so starsou verziou.
Ondrejko is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #772
Atti Honyi
Member

 
Atti Honyi's Avatar
 
Join Date: 24.12.2005
Location: Kalná nad Hronom
Posts: 339
Default

Quote:
Originally Posted by Megin View Post
neviem ci sa vzajomne rozumieme? treba rozlisovat dva pojmy:

1. prevodovka (radenie rychlosti)
2. spojka (spojkovy pedal)

Bigman s DFP a ja S MOMOm sme skusali manualnu prevodovku s automatickou spojkou. Tak vlastne aj stale jazdime. Vy co mate G25 asi budete vyuzivat treti pedal a budete mat manualnu prevodovku aj spojku.

Otazka: Opati sa prejst tym ci nemaju 3. pedal na spojku nadstavenu na tlacitko?

K pohladom: viem ze ked zmacknem doprava + dolava pozrem sa doprava o 90 stupnou ale bolo by dobre az by sa to dalo nadstavit na jedno tlacidlo? v Logitech profileru som to este neskusal nadstavit ale nevidim to realne...
jj ide to v profileri cez commands - tam si navolíš w-podržíš a stla?íš E
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
Atti Honyi is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #773
zipper
LFS Guru

 
zipper's Avatar
 
Join Date: 10.9.2005
Location: Brno
Posts: 1 601
Default

Quote:
Originally Posted by Atti Honyi View Post
jj ide to v profileri cez commands - tam si navolíš w-podržíš a stla?íš E
Nedokonalé, protože musíš mít jeden p?íkaz na zmá?knutí a pak druhej na pušt?ní obou kláves :/ Protože když je pak pustíš, tak na zmá?knutí se provede celej ten p?íkaz, tzn. jenom by to bliklo. Takže to musíš ud?lat tak, že jeden p?íkaz je zmá?kne a druhej je pustí a tyhle dva p?íkazy pak dát do sekvence na to tla?ítko. Opravte m? n?kdo, jestli se pletu.
__________________
Powerful Motorsport Team
Opera for better browsing
metal4ever, BLDC, last.fm
Core2Duo T7500 2,2GHz, 2GB RAM, ATI mobility radeon HD2600


zipper is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #774
Agarash
Moderator

 
Agarash's Avatar
 
Join Date: 25.7.2004
Location: Pelh?imov
Posts: 1 996
Default

Quote:
Originally Posted by zipper View Post
Nedokonalé, protože musíš mít jeden p?íkaz na zmá?knutí a pak druhej na pušt?ní obou kláves :/ Protože když je pak pustíš, tak na zmá?knutí se provede celej ten p?íkaz, tzn. jenom by to bliklo. Takže to musíš ud?lat tak, že jeden p?íkaz je zmá?kne a druhej je pustí a tyhle dva p?íkazy pak dát do sekvence na to tla?ítko. Opravte m? n?kdo, jestli se pletu.
Presne tak se to chova. Pokud se chces podivat macknes jednou, pokud chces pohled vratit macknes podruhe = nepouzitelne.
Zatim jsem jeste poradne neprohledaval oficialni forum, ale nenarazil jsem na zadnou souvislou diskuzi o tom, ze je to neco ,co lidi nechteji. Dnes uz to nestihnul, ale premyslim, ze tam to tema zalozim. Pokud to udela nekdo za me, tak se nebudu zlobit.
__________________
I used to live for speed. Now iRace. www.nfinityesports.eu

Last edited by Agarash; 12.12.2007 at 15:01.
Agarash is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #775
SilverFox
Member

 
Join Date: 12.8.2007
Posts: 313
Default

Quote:
Originally Posted by Eraserko View Post
skus sa pohrat cez editor zvukov Shift + A, tam je niekde Ignition alebo Starter, ale teraz len z voleja hadzem, ale da sa tam nastavit hlasitost startera...
Jo Taky mi to pak doslo Ale dik
SilverFox is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #776
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

no souvisla diskuze je v tento cas docela problem jediny kde jsem na takovou narazil je v bug report vlaknech... v ostatnich se vede diskuze o vsem najednou, chvili to, chvili tamto...

edit> thread zalozen
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba

Last edited by Chaos; 12.12.2007 at 16:01.
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #777
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

http://www.lfsforum.net/showthread.php?t=34873
Tohle v prvním postu mi p?ijde jako dost univerzální ?ešení. Nemyslím to od Becky, ale s nastavením tý prodlevy, umožnilo by to 45, 90, 45->90, každý jak by cht?l.
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #778
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Tak jsem se konecne poradne projel a patch se mi opravdu zacina libit cim dal vic. To, jak se chova auto v zatackach, je opravdu mnohem bliz k realite, neni to uz takovy "tvrdy" vyjezd "bez niceho",skutecne jako realne auto. Doufam, ze spojku jeste vymakaji, mozna ze se prepaluje az prilis a obcas vynechava. FBM super, jezdi to super, budou s tim pekne vyvazene zavody, coz je opet a do tretice super Rekl bych ze idealni pro nejakou ligu urcenou pro zacatecniky. Precijen je to junior car, ridi se to pomerne jednoduse. Take doufam, ze se zafixuji takove ty drobnosti jako je opravdu ubermega FOV ve vsech autech nebo nedopracovane graficke veci (viz. ofiko forum) Co mi hodne vadi a rozhodne mi nevyhovuje je absence digitalniho speeda. Podle meho nazoru je nedigitalni speedo prislis spatne citelne. Idealni by byla moznost zvolit si mezi klasickym analogem a digitalem. Trochu nechapu ty reci o tom, ze zruseni digitalu je dalsi krok blize k realite. Blbost, pokud dobre vim, tak vetsina zavodnich aut at uz od WRC, pres GTR a CP Skoda Octavia Cup (chaos urcite potvrdi) apod. digitalni speeda maji. Tak jaky pak krok bliz k realite. Pokud nekdo chce pouzivat analog, at je moznost ho pouzivat, ja mam radsi digital. Ano, ridim se podle rychlosti, napriklad kdyz fouka vitr a vim ze jedu o 10km/h vic, tak ze mam driv brzdit. Bez tachace 10km/h nepoznam a je dost mozne ze minu idealni brzdny bod, nebo bude trvat par kol nez ho najdu. Take se s digitalnim speedem citim vic "zavodne" a muzu rict, z pokud jeho zruseni bude definitivni, hodne me to zklame a budu hledat alternativu v podobe nejakeho modu atp. Jinak celkove se jim to povedlo a az vychytaji ony bugy a vypiplaji se s nedostatky, bude to skutecne bliz k realite. Jen tak dal!


// Btw take pohled vzad mi nevyhovuje, driv to bylo imo lepsi. Ke vsemu pohled dozadu v formuli je fakt k smichu, radsi at to nefunguje, nez aby se mi objevilo virtualni zpetne zrcatko
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz

Last edited by Spangler; 12.12.2007 at 16:44.
Spangler is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #779
Kid222
Moderator

 
Kid222's Avatar
 
Join Date: 4.12.2005
Location: Bezm?rov
Posts: 3 446
Default

K FBM.. vcera jsem s tim na Actualu meli dobry zavody sdalsima lidma a vsichni jsme zajizdeli casy, ktery se ke konci lisily max. o 2s na kolo, takze si myslim, ze kdyby se udelala nejaka fofrliga, ze by mohl vyhrat pri trose stesti i ten nejpomalejsi. S dobrym setem to sedi jak pribity, diky malymu vykonu se nemusi davat takovy pozor na vyjezdech ze zatacek, takze to zvladne opravdu kazdy.

K tachometrum.. to, ze jsou ted v nekterych autech jsou analogovy, je mi jedno, spis jsem za. Pochybuju, ze napr v seriovym Focusu bude digitalni tachometr. Jenom by to chtelo zprehlednit. Je to opravdu maly a necitelny. Taky jsem zvyklej se orientovat podle rychlosti, takze mi nektery auta delaji problemy.

Ad. pohledy... absolutne bez problemu. Myslim, ze je to tak, jak to ma byt.. zatim jeste husi krky nemame, takze 45 stupnu je ok. Mohlo by to ostatni primet jezdit ve formulich trochu opatrnej.
__________________
Achievement unlocked:
Get 3rd place in forum spam rank
Kid222 is offline   Reply With Quote
Old 12.12.2007   #780
Spangler
LFS Guru

 
Spangler's Avatar
 
Join Date: 30.1.2006
Location: Kutná Hora, Praha
Posts: 3 251
Default

Quote:
Originally Posted by Kid222 View Post
K tachometrum.. to, ze jsou ted v nekterych autech jsou analogovy, je mi jedno, spis jsem za. Pochybuju, ze napr v seriovym Focusu bude digitalni tachometr. Jenom by to chtelo zprehlednit. Je to opravdu maly a necitelny. Taky jsem zvyklej se orientovat podle rychlosti, takze mi nektery auta delaji problemy.
JJ, naprosto souhlasim, pokud by se udelal prehlednejsi analog, tak bych nic proti nemel, na tomto stavajicim ale fakt nic videt neni, obzvlast kdyz potrebujes fofrove zkontrolovat rychlost a nemuzes najit kde je 80km/h A taky souhlasim, ze v seriovym aute by digital nemel byt, stacil by u aut se slickama, ktere na silnici asi nepotkas a vetsinou v realu digital maji...
__________________
ACTUAL LINUX e-Racing Team
http://lfs.actual.cz
Spangler is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:01.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.