Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22.4.2006   #41
mystar
Newbie
 
Join Date: 6.2.2006
Posts: 21
Default

No presvecili ste ma najskor som si myslel, ze len ja som tak pomaly a stvalo ma to.... to ze sa zmensil rozdiel medzi XFG a XRG je podla mna uplne super, lebo v poslednej dobe sa mi XRG dost zapacilo...a este jedna vecicka..neviete co upravit v tych starych setupoch aby som mal rychlejsie casy?? trebarz dat trochu dole predny nos koli novej aerodynamike..?? l

Ak by ste niekto mali nove setupy na auta z dema tak sa pls ozvite
mystar is offline   Reply With Quote
Old 22.4.2006   #42
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

Quote:
Originally Posted by mystar
No presvecili ste ma najskor som si myslel, ze len ja som tak pomaly a stvalo ma to.... to ze sa zmensil rozdiel medzi XFG a XRG je podla mna uplne super, lebo v poslednej dobe sa mi XRG dost zapacilo...a este jedna vecicka..neviete co upravit v tych starych setupoch aby som mal rychlejsie casy?? trebarz dat trochu dole predny nos koli novej aerodynamike..?? l

Ak by ste niekto mali nove setupy na auta z dema tak sa pls ozvite
zkousel jsi RACE_S setupy co jsou ve hre defaultne? mely by byt dobre
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 22.4.2006   #43
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

Quote:
Originally Posted by mystar
No presvecili ste ma najskor som si myslel, ze len ja som tak pomaly a stvalo ma to.... to ze sa zmensil rozdiel medzi XFG a XRG je podla mna uplne super, lebo v poslednej dobe sa mi XRG dost zapacilo...a este jedna vecicka..neviete co upravit v tych starych setupoch aby som mal rychlejsie casy?? trebarz dat trochu dole predny nos koli novej aerodynamike..?? l

Ak by ste niekto mali nove setupy na auta z dema tak sa pls ozvite
OT :

XRG @ BL gp rev
cas : 1.34.96 :lama:
TU

k patchu > rulezzzz - auta sa sice ovladaju lahsie, asi pre to, ze pneu uz nie je neohybna ako kamen, ale stlaca sa ako v reale...
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2006   #44
Jardier
Regular Member

 
Jardier's Avatar
 
Join Date: 14.6.2005
Posts: 773
Default

novy patch se mi libi kazdou minutu co ho hraju vic a vic :up:
__________________
www.bmw1challenge.com driver
BMW 1 Challenge 2006 CHAMPION
www.commerzracing.com
www.jaroslavhonzik.com
CeRT TEAM
Jardier is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2006   #45
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Tak sem si konecne zajezdil, takze pridam par dojmu :-). Oproti predchozi verzi se auta o dost snadneji ovladaji (jezdil sem jen zadokolky, nejvic asi hodku s FZR). Rek bych, ze vic drzi a ve smyku se chovaji jinak. S FZR sem na Aston Nat jezdil cca o 4 sec lepsi casy nez bezne. Jestli to je realnejsi tezko posoudim, kazdopadne bych rek, ze tenhle patch ubral na obtiznosti ovladani.

Formule s TC mi prijde jako takova motokara, ale je to narez :-).

Ad previjeni replayu. Podle myho to jen tak nebude. Ono by to slo udelat relativne snadno, ale ten soubor s replayem by byl obrovskej. V beznych hrach/simulatorech se zaznamenavaji jen vstupy od hrace (stisk klavesnice, otoceni volantem) nekolikrat za sekundu (ve starym doomu tusim 128x). Tyhle vstupy se pri prehrani replaye proste pusti do engine hry a hra je provede. Proto nejde udelat lehce "krok zpatky", protoze vsechny predchozi kroky ovlivnily soucasnej stav. Vsimni si, kolik zabere replay u her, kery umi rychly previjeni (napr. F1 2002). Je to proto, ze se nezaznamenavaji pouze vstupy hrace (napr. 128x/sec), ale pozice vsech "hybajicich se objektu" (128x sec).
Kada is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2006   #46
WiRuZik
Member

 
WiRuZik's Avatar
 
Join Date: 16.8.2004
Location: Jihlava
Posts: 487
Default

Co se tyce previjeni, tak nepotrebuji hejbani dopredu dozadu plynule.. stacilo by mi. aby treba kazdou minutu se tam udelal jakysi key moment, ke kteremu by se slo vratit.. = prehravat zpet by slo treba po minutovych skocich.. to by podle me nemelo byt az tak slozite..
__________________
S2 licensed racer, I'm collecting points for the team eNeRGy!
WiRuZik is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2006   #47
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Quote:
Originally Posted by WiRuZik
Co se tyce previjeni, tak nepotrebuji hejbani dopredu dozadu plynule.. stacilo by mi. aby treba kazdou minutu se tam udelal jakysi key moment, ke kteremu by se slo vratit.. = prehravat zpet by slo treba po minutovych skocich.. to by podle me nemelo byt az tak slozite..
jj presne tohle ma scawen v planu...
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2006   #48
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

2Nitemare:
- v F1 je zkrátka ta hrana tak úzká a G tak velký, že musíš ud?lat tolik zjednodušení aby se to dalo ?ídit ze židle, že to už moc simulace není
- jj, kdy? jsem psal že z hlediska marketingu to je trefa, ale to je asi tak všechno, h?e to ve spoust? ohled? ublíží (?ídí se moc lehce, poškodit se skoro nedá, kdo n?kde vyzkouší jen F1 (t?eba na výstav?), m?že nabýt dojmu, že to je arkáda - já bych si teda LFS demo na základ? projíž?ky v F1 nestáhnul a p?itom roadcars jsou super) - jestli jsou ale cílem prodeje jako má NFS a ostatní v?ci po?kaj, je našlápnuto dob?e
- p?evíjení replay? je "triviální", viz. Wiruzik, viz n?kolik thread? na ofic. fóru, žádný m?síce p?ed?lávání fyz. engine - a ono to není samoú?elná blbost, pokud má být LFS profi sim na závody (i vytrvalostní), je pot?eba dát nástroj na ?ešení protest?, zlepšit pozici tv?rc?m videí, fotek - to je taky sou?ást propagace
Zkrátka proti Scawenovi nic, má ?erstvou rodinu, to má p?ednost a p?išlo by mi divný, kdyby nem?lo, takže nakonec že tam není vše co jsem doufal beru, ale že Eric neud?lal za skoro rok "nic" krom? tý F1 m? dost mrzí. Vym?ním kokpity, výjezd z box? na WE, boxy na FE, kopcovit?jší autox tra? (hlínu), vym?ním cokoliv z toho nebo cokoliv jinýho za F1, zn. rozdíl doplatím.

2Dan: máš pravdu, je to jinak super hra a nemá cenu se "hádat", pokaždý si ?íkám že už neodepíšu, ale n?jak si v tý záplav? oslavných ód nem?žu pomoct, sorry všem
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2006   #49
PerG
Regular Member

 
PerG's Avatar
 
Join Date: 8.6.2005
Posts: 621
Default

Tak po dni jezdeni musim rict ze je to super. Akorat, vsimli ste si ze ukazatel paliva v nadrzi na volantu BF1 a udaje pod klavesou F12 jsou odlisne ? docela to dela bordel v tankovani pred zavodem natankuju podle F12 dost a navolantu mi to pak padne na nulu. Gumy se konecne chovaji normalne to je velke plus a jezdeni za nekym v pytli uz neni hra nervu
__________________
http://www.simracing.cz
PerG is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2006   #50
Nitemare
Regular Member

 
Nitemare's Avatar
 
Join Date: 4.1.2005
Location: Praha
Posts: 947
Default

sorry za moji trochu ostrejsi reakci, taky se nechci hadat
..ale kdyz ma nekdo negativni nazor na tak pozitivni vec jako je novy auto v lfs, vidim rude >:-(


btw tak me napadlo, ze v minimalne jedny veci se ta formule bude lisit od realny.. a to je diferencial.. realna formule ma elektronickej, kde se muze menit svornost libovolne, podle toho v jaky fazi zatacky se auto nachazi... ale v lfs bude mit lamelovej diferencial stejne jako ostatni auta...
no, zjistim vic o tom jak funguje, a hodim to do impovements suggestions... nevite o tom nekdo nejaky podrobnosti?
Nitemare is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2006   #51
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Nejde mi o to, že tam je F1, ale v který chvíli a místo ?eho.
Ad diferák: zkus http://www.f1technical.net/, respektive http://www.f1technical.net/forum/viewforum.php?f=4
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2006   #52
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

z ceho mam uprimnou radost jsou nove pneumatiky, konecne se to chova jako guma, a ne jako kus pogumovaneho sutru. Situace, kdy mam podhustene gumy, jsem rozjety z fzr prez 250, jdu prudce na brzdy a auto se zacne chovat nervozne jako v realu - to me mile prekvapilo Pro me je to mnohem dulezitejsi vec, nez kdyby tam pridali saubery tri a navrch nakladak
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2006   #53
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo
2Nitemare:
ale že Eric neud?lal za skoro rok "nic" krom? tý F1 m? dost mrzí. Vym?ním kokpity, výjezd z box? na WE, boxy na FE, kopcovit?jší autox tra? (hlínu), vym?ním cokoliv z toho nebo cokoliv jinýho za F1, zn. rozdíl doplatím.
kdyby eric psal na ofic. forum, tak bys vedel, ze si doma nevalel 3/4 roku sunky....mozna te to prekvapi, ale i on ma nejaky soukromy zivot a ne jenom lfs.
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2006   #54
Nitemare
Regular Member

 
Nitemare's Avatar
 
Join Date: 4.1.2005
Location: Praha
Posts: 947
Default

Quote:
Originally Posted by DoN
kdyby eric psal na ofic. forum, tak bys vedel, ze si doma nevalel 3/4 roku sunky....mozna te to prekvapi, ale i on ma nejaky soukromy zivot a ne jenom lfs.
...ale je fakt ze jedno auto a dve konfigurace neni zas tak pracny, aby to zabralo 3/4 roku... nebo dela eric este jinou praci, nez na lfs?
Nitemare is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2006   #55
DoN
Administrator

 
DoN's Avatar
 
Join Date: 21.7.2004
Location: Rožnov p.R.
Posts: 1 103
Default

no vsak rikam, ze ma dost prace i v osobnim zivote
__________________
http://www.rallyphotos.cz
DoN is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2006   #56
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by DoN
no vsak rikam, ze ma dost prace i v osobnim zivote
hodne z nas ma rodinu, male dite, spoustu dalsich povinnosti, ale praci kvuli tomu flakat nemuzem Samozrejme nemuzeme nikomu z lfs teamu nic vycitat, je to jejich vec, kdy co delaji a sami tim rozhoduji o prodejnosti lfs, jen mi neprijde adekvatni vymlouvat se na to, ze ma clovek krom prace take soukromy zivot.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 23.4.2006   #57
Woodbine
Senior Member

 
Woodbine's Avatar
 
Join Date: 15.5.2005
Location: Plze?
Posts: 1 360
Default

Tak jsem trochu testoval všechny ty novinky, který nám patch T p?ines, a nem?žu se ubránit dojmu, že v?tšina zm?n byla pod?ízena pouze a jenom F1.

Když to vemu popo?ad?, samoz?ejm? že jsem nejd?ív vyzkoušel tu F1. Odjel jsem si sv?j Blackwood pod minutu a s klidem jsem tu formuli zaparkoval zpátky tam, odkud jsem jí vzal. Prost? takováhle stíha?ka není nic pro m?. ?lov?k nestíhá ma?kat ?udlík s kvaltama, zastaví to tém?? na p?tníku, aero hluk trhá uši, ale co hlavn?, nestíham se kochat okolní krajinou. Vyzkoušet aero vylepšení jsem ješt? nestih, takže k tomu se vyjad?ovat nebudu.

Dál jsou to pov?tšinou všemi op?vovaný pneumatiky - na první pohled se zdají být lepší, efektn? se deformujou, auta skv?le drží na silnici... Myslel jsem si, že kone?n? už k n??emu budou t?i druhy R2 - R4. Omyl, opak je pravdou. D?ív se na p?edohrabech upekly po 2 kolech jakýkoliv pneu, te? se po?ádn? nezah?ejou ani R2. A to nemluvím o tom, že drží skoro stejn? dob?e studený R3 jako p?eh?átý R2, prost? furt se dá zatá?ka kulit pod plným plynem a auto poslušn? zato?í (s tém?? neoh?atelnýma R2 na zadku, kterej te? taky jede jako po kolejích). D?vod - podle m? F1, na který by se p?i starý fyzice pneu upekly po 1 kole, takže te? pneu sice vydrží, ale zase tím utrp?ly pomalejší auta. Navíc ty deformace mi p?ijdou dost p?ehnaný.

Poslední v?c, co m? negativn? p?ekvapila, je spot?eba aut. P?ijde mi to, že rapidn? klesla, takže te? odpadne kouzlo nutnosti tankování u hodinovýh závod?. Holt podle starých propo?t? by F1 s plnou nádrží musela po pár kolech do box? pro palivo, tak se to vy?ešilo takhle. Op?t tím trpí pomalejší auta, který te? jezdí skoro na vzduch.

Ale abych jenom nekritizoval, ocenil jsem p?iblížení aut XFG a XRG a jestli to není jenom m?j špatnej dojem, tak i XFR a UFR. Te? by kone?n? mohly být závody s nima vyrovnan?jší. Stejn? tak se mi líbí prodleva p?ed startem v závislosti na po?tu aut na roštu, to je super v?c. Mali?kost, ale pot?ší. Kontrola trakce se mi taky docela líbí, je to celkem zajímavá hra?i?ka. Pak už mi zbývají jenom nový konfigurace Astonu - ty m? vzaly asi tak jako F1 - takže nijak, ?ímž už vlastn? zase upadávám ke kritice...

No, abych to n?jak zakon?il. Celkov? vzato beru patch jako posun ur?itým sm?rem, bohužel si ale nejsem jistej tím, jestli to je tím správným sm?rem a jestli zbyten? moc v?cí nebylo pod?ízeno práv? F1. Výše uvedený je pouze m?j subjektivní názor a je klidn? možný, že se pletu a ve skute?nosti je to jinak, ale nem?žu si pomoct, takhle na m? novej patch p?sobí.
__________________
Kopal jsem za EGT a byl jsem Escargot Rally Team manager. Už ani nepoužívám nastavení voz? od XEDOX engineering.
Hrál jsem na: Asus P4P800SE | Intel P4 2.8@3.4 | 1 GB DDR | ATI X800GTO | Logitech G25
Woodbine is offline   Reply With Quote
Old 24.4.2006   #58
Nitemare
Regular Member

 
Nitemare's Avatar
 
Join Date: 4.1.2005
Location: Praha
Posts: 947
Default

no jestli bylo nutny kvuli formuli upravit nejaky aspekty fyziky, tak tim lip ne? aspon se tim vychytaj mouchy, ktery driv ve fyzice byly, a ktery se u jinych aut neprojevily; pochybuju, ze by se kvuli f1 menilo v enginu neco smerem k nerealnosti, spis naopak...

rozhodne si myslim ze je nefer, ze ta formule trochu tak trochu zastinila mnohem dulezitejsi vec, a tou je nova fyzika pneumatik... to je dost zasadni vec; je to nejslozitejsi cast fyziky auta, a na jeji novy verzi scawen pracoval urcite dlouho pred tim, nez se vubec o nejaky formuli zacalo uvazovat.... a ta nova fyzika se rozhodne povedla; to, jak je citit vliv deformovani pneumatik na chovani auta, a to, ze je navic deformace viditena, sou hlavni veci diky kterym se lfs zase posunulo o stupinek bliz k absolutni realisticnosti...
Nitemare is offline   Reply With Quote
Old 24.4.2006   #59
PerG
Regular Member

 
PerG's Avatar
 
Join Date: 8.6.2005
Posts: 621
Default

Pneumatiky se posunuli smerem k lepsimu. Spineni je uz super vychytany, takze po vjeti do travy se nemusis bat ze se pak 2zatacky nevejdes na trat. Opotrebeni je podle me taky lepsi sice utavena guma drzi jako pribita k zemi ale jeste to neni full verze ze ano ? Ponevadz se tedka prevazne jezdi s BF1 na BW/AS_north, tak se na ostatni vychytavky zapomnelo, ale vzpomente si ze kdyz vysla S2 tak se jezdilo taky jen s FO8. Podle me je jen otazka casu kdy to bude vsechno zase pri starem. Ted je proste euforie zkouset neco noveho.
__________________
http://www.simracing.cz
PerG is offline   Reply With Quote
Old 24.4.2006   #60
santa_cruz
Member

 
santa_cruz's Avatar
 
Join Date: 14.11.2004
Location: M?lník
Posts: 159
Default

Taky myslim ze fyzika pneu je jenom ku prospechu veci , jezdil sem klasiku fzr na as_nat a to auto tam skvele drzi . dale spotreba klesla zhruba o 50% , ted je otazka nakolik bude vyhodne jezdit s tezim autem na 1 zastavku a nebo mit lehci auto a vice zastavek.
__________________
M?j podpisový obrázek byl op?t nejhez?í a proto my byl administratorem smazán .
santa_cruz is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:08.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.