Czech Live For Speed Zone  

Go Back   Czech Live For Speed Zone > Live For Speed > Všeobecná diskuze

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 30.12.2005   #1
marlin
Regular Member

 
marlin's Avatar
 
Join Date: 1.12.2004
Location: Okrouhlá
Posts: 533
Default

Hledal jsem, nenasel. Tak se ptam, jaka je optimalni rychlost pripojeni pro hrani? S mym sockou pripojenim od Errortelu (56kb/s) mi to silene laguje a ja si nemuzu zahrat po online (teda zatim demo). Takze abych vedel, az si prsiti tyden budou kupovat novej modem, abych vedel jakou min. rychlost to melo mit
__________________
modelky

klik sem
marlin is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2005   #2
jet
LFS Guru

 
jet's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: hk
Posts: 2 643
Default

128kbps by melo stacit, s 256kbps to beha fpohode. spis je dulezita stabilita pripojeni - ping (tak do 200 je to ok) a packetloss (kdyz se sem tam nakej paket vypari tak to zas tak neva (odzkouseny) ale kdyz se jich ztrati vic za sebou tak je to spatny).
jet is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2005   #3
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by marlin
Hledal jsem, nenasel. Tak se ptam, jaka je optimalni rychlost pripojeni pro hrani? S mym sockou pripojenim od Errortelu (56kb/s) mi to silene laguje a ja si nemuzu zahrat po online (teda zatim demo). Takze abych vedel, az si prsiti tyden budou kupovat novej modem, abych vedel jakou min. rychlost to melo mit
s mobilnim pripojenim to vidim blede na online hrani. Je to dost nestabilni spoj, dlouhe odezvy a velka ztratovost paketu. U eurotelu si nepomuzes ani prechodem na CDMA.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2005   #4
marlin
Regular Member

 
marlin's Avatar
 
Join Date: 1.12.2004
Location: Okrouhlá
Posts: 533
Default

tady v nasi podhurske vesnici, je jedina moznost skutecne to mobilni pripojeni. Mikrovlnu se sem jeste nikdo neodvazil natahnout a od ustredny sme tak daleko, ze na nejakou velkou rychlost od Telefonici mohu zapomenout...
Jde to pres ten Mobil jste nejak osetrit? nebo pockat na site G3 (a to se mi fakt neche)
__________________
modelky

klik sem
marlin is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2005   #5
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

Quote:
Originally Posted by marlin
tady v nasi podhurske vesnici, je jedina moznost skutecne to mobilni pripojeni. Mikrovlnu se sem jeste nikdo neodvazil natahnout a od ustredny sme tak daleko, ze na nejakou velkou rychlost od Telefonici mohu zapomenout...
Jde to pres ten Mobil jste nejak osetrit? nebo pockat na site G3 (a to se mi fakt neche)
Ten mobil neosetris, to nejdulezitejsi, STABILITU, na nem proste nenazenes.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2005   #6
marlin
Regular Member

 
marlin's Avatar
 
Join Date: 1.12.2004
Location: Okrouhlá
Posts: 533
Default

Sakra, tak to si nezahraju, zkusit to muzu, ale moc si teda od toho neslibuji... Skoda.
__________________
modelky

klik sem
marlin is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2005   #7
Pablo
Administrator

 
Join Date: 28.11.2004
Location: Jablonec n. N.
Posts: 2 944
Default

Quote:
Originally Posted by marlin
od ustredny sme tak daleko, ze na nejakou velkou rychlost od Telefonici mohu zapomenout...
overoval jsi to? do 3.8km by to melo jit, pri 3.4 uz to je o kus lepsi
http://www.internetexpres.cz/cz/faq....tupnost_sluzby
Pablo is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2005   #8
PerG
Regular Member

 
PerG's Avatar
 
Join Date: 8.6.2005
Posts: 621
Default

mrkni se sem Ha-vel mam 64 a laguju vam snad ? Behem tejdne zrychluju na 512
__________________
http://www.simracing.cz
PerG is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2005   #9
Loukota
Regular Member

 
Loukota's Avatar
 
Join Date: 25.9.2004
Location: Zelenice
Posts: 535
Default

Quote:
Originally Posted by Tairo

Ten mobil neosetris, to nejdulezitejsi, STABILITU, na nem proste nenazenes.
mam cdma a stabilita je super, zpocatku byl problem s poruchovosti modemu, ale ted uz je to OK. jediny co je na cdma blby jsou pingy (u ceskych serveru zacinam na 120), ale zase jsem jel zavod i na australskym serveru a mensi ping nez nekteri WiFi. Zapomel jsem jeste na slaby upload max 17kb/s

jestlize bydlis Marline nekde na vesnici tak nevim jestli tam bude na CDMA signal.

EDIT:
ted mereno na www.dsl.cz
Rychlost vašeho internetu:
Rychlost stahování dat:
128 KB/sec
Rychlost p?ipojení k Internetu:
1023.7 Kbps

to koukam i ja, vetsinou tak 300Kbps az 500Kbps
Loukota is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2005   #10
marlin
Regular Member

 
marlin's Avatar
 
Join Date: 1.12.2004
Location: Okrouhlá
Posts: 533
Default

se signalem to zas tak hrozny neni, z okna cumim primo na vysilac, cca 1000 metru vzdusnou carou (lepe receno je to paterni sit) a problemy se signalem tu nejsou. Uvidime. Ja to s tim CDMa zkusim, prinejhorsim budu syslit dalsi penize do Telefonici
__________________
modelky

klik sem
marlin is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2005   #11
Loukota
Regular Member

 
Loukota's Avatar
 
Join Date: 25.9.2004
Location: Zelenice
Posts: 535
Default

Quote:
Originally Posted by marlin
se signalem to zas tak hrozny neni, z okna cumim primo na vysilac, cca 1000 metru vzdusnou carou (lepe receno je to paterni sit) a problemy se signalem tu nejsou. Uvidime. Ja to s tim CDMa zkusim, prinejhorsim budu syslit dalsi penize do Telefonici
Nerozumi moc sitim, ale myslim si ze GSM je jina sit nez NMT na ktery bezi CDMA. zjisti si jestli ten vysilac je i na NMT eurotelacka prvni mobilni sit tel.c. 601 XXX XXX
Loukota is offline   Reply With Quote
Old 30.12.2005   #12
marlin
Regular Member

 
marlin's Avatar
 
Join Date: 1.12.2004
Location: Okrouhlá
Posts: 533
Default

no jo vlastne, CDMA je jeste analog :P, teda 601... je starej analog. Pokryti by tady melo byt, aspon co sem se koukal na mapku, a kdyz tady merili silu signalu sousedovy tak snad hlasily Ok.
__________________
modelky

klik sem
marlin is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2006   #13
Chaos
Administrator

 
Chaos's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Ceska Rep.
Posts: 4 325
Default

Nechce se mi zakládat novej thread, tak to dám sem...
Jelikož to vypadá že se p?es léto budem st?hovat, vyvstala otázka co za net... Kabelovka nebude a tak ?ešim co jinýho. Rychlost ani moc nepot?ebuju, hlavní je spolehlivost. Pls pora?te... N?kdo ?íká a? klidn? WiFi, ale ja tomu bezdrátu n?jak po?ád nev??im... Je tu n?kdo s WiFinou kdo by mi mé obavy s packetlossem vyvrátil? A co si myslíte o / máte za zkušenosti s ADSL?
__________________
Do you FEEL THE SPEED?! Navštivte nás na www.zt-racing.com! LFS World statistiky.
www.301.cz
Robert '[ZT] Chaos' Kotlaba
Chaos is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2006   #14
Commander
Member

 
Commander's Avatar
 
Join Date: 23.7.2004
Location: Praga
Posts: 378
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos
Nechce se mi zakládat novej thread, tak to dám sem...
Jelikož to vypadá že se p?es léto budem st?hovat, vyvstala otázka co za net... Kabelovka nebude a tak ?ešim co jinýho. Rychlost ani moc nepot?ebuju, hlavní je spolehlivost. Pls pora?te... N?kdo ?íká a? klidn? WiFi, ale ja tomu bezdrátu n?jak po?ád nev??im... Je tu n?kdo s WiFinou kdo by mi mé obavy s packetlossem vyvrátil? A co si myslíte o / máte za zkušenosti s ADSL?
wifi nebrat. ADSL bude co se tyce spolehlivosti lepsi. Metal je metal
Commander is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2006   #15
Jardier
Regular Member

 
Jardier's Avatar
 
Join Date: 14.6.2005
Posts: 773
Default

Quote:
Originally Posted by Commander
Quote:
Originally Posted by Chaos
Nechce se mi zakládat novej thread, tak to dám sem...
Jelikož to vypadá že se p?es léto budem st?hovat, vyvstala otázka co za net... Kabelovka nebude a tak ?ešim co jinýho. Rychlost ani moc nepot?ebuju, hlavní je spolehlivost. Pls pora?te... N?kdo ?íká a? klidn? WiFi, ale ja tomu bezdrátu n?jak po?ád nev??im... Je tu n?kdo s WiFinou kdo by mi mé obavy s packetlossem vyvrátil? A co si myslíte o / máte za zkušenosti s ADSL?
wifi nebrat. ADSL bude co se tyce spolehlivosti lepsi. Metal je metal
wifi neber mozna spis jak kde ale tu co mam ja urcite na 10000% NE :burn:
__________________
www.bmw1challenge.com driver
BMW 1 Challenge 2006 CHAMPION
www.commerzracing.com
www.jaroslavhonzik.com
CeRT TEAM
Jardier is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2006   #16
SIR
Regular Member

 
SIR's Avatar
 
Join Date: 22.7.2004
Location: LB City
Posts: 813
Default

Quote:
Originally Posted by Jardier
wifi neber mozna spis jak kde ale tu co mam ja urcite na 10000% NE :burn:
to je vono, jak kde, ja s wifi problemy nemam (na ten jeden vypadek sice nezapomenu, ale jinak drzi), ale jak uz bylo psany, kabel je kabel
SIR is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2006   #17
Jardier
Regular Member

 
Jardier's Avatar
 
Join Date: 14.6.2005
Posts: 773
Default

Quote:
Originally Posted by SIR
Quote:
Originally Posted by Jardier
wifi neber mozna spis jak kde ale tu co mam ja urcite na 10000% NE :burn:
to je vono, jak kde, ja s wifi problemy nemam (na ten jeden vypadek sice nezapomenu, ale jinak drzi), ale jak uz bylo psany, kabel je kabel
co bych dal za Jeden vypadek u me je to taky good... ale je to takovy kolisavy.. jednou mi to jede jako das jindy vubec... a to vubec bejvla hlavne kdyz potrebuju aby to jelo dobre kvuli zavodum online :bang:
__________________
www.bmw1challenge.com driver
BMW 1 Challenge 2006 CHAMPION
www.commerzracing.com
www.jaroslavhonzik.com
CeRT TEAM
Jardier is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2006   #18
Tairo
Administrator

 
Join Date: 26.9.2004
Location: Plzen
Posts: 1 668
Default

wifi je jen prostredek k dosazeni spojeni, dulezity je provider, bohuzel prez wifi se realizuje spousta takyprovideru, kteri bud nepouzivaji shapery, takze staci jeden sosalista a hrat se neda, nebo preprodavaji stejne pasmo milionkrat - vysledek ten samy. Pokud clovek nepadne na superslusneho a spolehliveho providera prez wifi, tak bych radeji sel do toho adsl.
__________________
Team: ACTUAL LINUX e-Racing Team . . . . . .Sponzor: ACTUAL LINUX s.r.o. . . . . . .
Jabber:
tairo(zavinac)jabber.actual.cz
Tairo is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2006   #19
NEXT
Regular Member

 
NEXT's Avatar
 
Join Date: 16.1.2006
Posts: 555
Default

to chaos: s wifi zkusenosti nemam, ale pokud adsl tak hlavne dobrej modem, ne usb kramy! Doporucuju diskuzni forum dls.cz pokud bys mel vetsi zajem, je tam hodne zajimavejch veci
__________________
Motorstorm Racing
Logitech DFP, I Live for Speed since 10/2004, S2 Licenced since 28.2.2006
NEXT is offline   Reply With Quote
Old 8.5.2006   #20
eraser007
Senior Member

 
eraser007's Avatar
 
Join Date: 12.11.2005
Location: Sahy
Posts: 1 257
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos
Nechce se mi zakládat novej thread, tak to dám sem...
Jelikož to vypadá že se p?es léto budem st?hovat, vyvstala otázka co za net... Kabelovka nebude a tak ?ešim co jinýho. Rychlost ani moc nepot?ebuju, hlavní je spolehlivost. Pls pora?te... N?kdo ?íká a? klidn? WiFi, ale ja tomu bezdrátu n?jak po?ád nev??im... Je tu n?kdo s WiFinou kdo by mi mé obavy s packetlossem vyvrátil? A co si myslíte o / máte za zkušenosti s ADSL?
mam ADSL... mozno sa to bude lisit na SVK a CZE, ale u mna je to stabilne...packetloss velmi nizky, pingy stabilne...a to byvam v pomerne starom panelaku, kde telefonne rozvody maju cca 30rokov...
ked budes vyberat pomer upload/download, odporucam upload aspon 256kb/s...
ked som si aktivoval DSL, mali sme 512/128, a po zrychleni na 256 to bolo dost poznat...

pri DSL je podmienka, aby si bol do tych 2-4km od ustredne... inak bude problem ti to tam zaviest...

inak by som zobral aj nejakeho lokalneho LAN providera, pripadne ak tam bude optika...
__________________
TEAM : Sunday Drivers inc.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti
>> last.fm music profile
eraser007 is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:02.


Powered by vBulletin
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.