View Single Post
Old 24.11.2013   #315
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Podsatná je asi jedna vec, ktorú som nespomínal. Ono ak si pre?ítate viacero zahrani?ných fór a recenzií, tak sú dva tábory - tí ?o nedajú dopusti? na G25/G27 lebo nepoužívajú reme?ový pohon a potom tí ?o ospevujú volanty s reme?om (Fanatec + T500), ktoré majú vraj viac realistickejší FF ale nie tak priamy ako je to u G25/G27...

Podotýkam že všetko toto som vy?ítal a nemal som bohužial možnos? ni? na vlastné ruky otestova?... a to že vä?šie a ?ažšie volanty majú pomalšie reakcie je ?istá fyzika (mali?ké G25 v porovnaní s vä?ším a ?ažším GT3) a u staršieho GT3 RS možno dané aj konštrukciou a FF motorom s nižším výkonom, prípadne tým, že reme? sám má vyšší odpor - toto sú ale len moje dohady... Aj CSW, ktorý je z h?adiska konštruk?ného ozaj TOP hardware a obrovským FF výkonom, má s BMW GT volantom horšie a pomalšie reakcie ako Formulový volant...

?o sa týka investu, aby to bolo únosné. Dajú sa kúpi? aj lacnejšie pedále Fanatec CSR Elite za 150 s Load Cell brzdou...

?o sa týka výdrže G25, mne sa napr. uvolnil senzor na snímanie polohy volantu - svojpomocne som volant rozobral a senzor upevnil. Na H-?ku mi prestalo fungova? sekven?né radenie - zlé snímanie polohy páky. Pedále mi ale fungujú bez jedinej chybi?ky. Ak by som si nebol zni?il veniec volantu, nemenil by som zatia? a zvažoval by som kúpu Nixim modu.

A to že GT3 má význam len na konzoly nie je pravda, asi som sa zle vyjadril oh?adne toho, ?o písal ondrejko. Verím že mu nebude vadi?, že sem dám jeho text z mailu. Tu je:
Ja som mal kupeny GT3RS + Clubsport pedale, ale nebol som s nim uplne spokony, tak som im to vsetko vratil. Upinaci mechanizmus na stol je dost nestabilny (G25 je na tom podstatne lepsie). Odporucam kupit jedine v pripade, ze volant budes pouzivat aj na PS3 resp. Xbox360.
Este som ti vcera zabudol napisat, ze na Fanatecu sa mi velmi pacilo nastavovanie roznych funkcii - FF, vibracie, deadzones, rozsah otacania, atd. - priamo na volante pocas jazdy. To vidim ako velku vyhodu pre konzolistov. Este co sa tyka volantu, tak veniec je o trochu vacsi a hrubsi ako ma G27. Ak mas urobeny kokpit, tak nebudes mat ziadne problemy s upinanim volantu, podla sablony si urobis 4 nove dierky a mas to.

To?ko ondrejko. Ja za mna ak by som chcel low-budget wheel lepší ako DFGT, tak by som šiel bu? do G27 alebo ak sa ti pá?i vä?ší veniec na Fanatecu, tak na ich webe sa dá kúpi? kit GT3 RS V2 + Load Cell pedále CSR ELite za 259 Euro, ?o je pod?a m?a super kúpa, ak ti nebude chýba? H-?ko...

Last edited by Ryko; 24.11.2013 at 23:06.
Ryko is offline   Reply With Quote