Thread: rFACTOR
View Single Post
Old 3.9.2005   #19
Pianoman
Newbie
 
Join Date: 30.7.2005
Location: Praha, ?eská republika
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by WiRuZik
Jak rika Pianoman, kazdy ma neco.. lfs nezavrhnu, tu hru miluji a online s nim je jeden z nejlepsich co proste momentalne je.. navic grafika lfs se mi zkratka libi a ty fantasy trate v lfs jsou supr..
v rfactoru mi ty fantasy trate vubec neprijdou tak promakany jako v lfs, takze vylozene cekam na track addony a celkovy mody..
online ma sice dobry kod, auta VUBEC neskacou, ale taky mi neprijde prilis verohodne, jak se pohybuji po trati.. trosku obcas vybrujou, takze mi pripada, ze auta se primistuji a ne zavodi.. takovy zvlastni.. mozna jen muj subjektivni dojem..
jinak jak rika pianoman, ta fyzika je vazne super a ten tuning je opravdu citit.. ikdyz na online zavodeni tuning.. no nevim.. ale co, asi kazdy stejne bude jezdit s maximalne vylepsenym vozem..
Je fakt, že na rFACTORu m? nejvíc zatím p?ilákala míra autenticity z hlediska p?ípravy na závody, což je vid?t práv? v oblasti tuningu. V tomto smyslu bude on_line závod?ní na maximální úrovni. Jakmile jsem koupil lepší gumy, racing cockpit, chip a lepší brzdy, tak jsem si nap?. v technických úsecích zatá?ek bez výrazného stoupání nebo klesání polepšil a náskok v jediném sektoru v rozmezí deseti kol posta?il na výrazn?jší ztrátu v sektoru, kde tuning zatím nemám optimální (nesta?í prachy). Díky zlepšení tunningu, byla možná drav?jší jízda a pozd?jší nástup brzd... Zárove? je ideální na LCD sledovat pr?b?h sjížd?ní pneumatik a v d?sledku toho využít jejich maximální potenciál p?i maximální ú?innosti. Tohle je skute?n? velmi výrazný aspekt rFACTORu i na nejnižší úrovni závod?ní (s herkou, která nemá výkon) a velmi se p?ibližuje realit?, protože trati jsou vytvo?eny tak, že je možné nastavení rozvrhnout nejen z hlediska techniky ?ízení, ale také z hlediska maximálního využití profilu trati - který je oproti LFS u jednotlivých tratí - VELMI VÝRAZNÝ. Také se mi na rFACTORu líbí úrove? AI v off_line modu. T?sné souboje jsou spíše na denním po?ádku, ?eká se na chybu, vhodnou p?íležitost, výraznou roli hraje strategie, tunning, nastavení, apod. - ideální pro nácvik on_line. Pokud všechny aspekty rFACTORU vyladíte a dokážete jich naplno využít, je to !hukot! a míra autenticity v mnoha p?ípadech dokáže p?ekonat i GTR (zvuk, fyzika, feedback vozu v ?ízení, rychlost). Z hlediska obrovského po?tu "skrytých pozitivních vlastností" je rFACTOR hodn? návykový a velmi zábavný. To vše navíc velmi realistické, takže ryzí simulace!

Dalším krokem vp?ed u rFACTORU je dokonale vyvážený aspekt jízdy NA LIMITU. U LFS na online závodech je ?asto vid?t, že pokud n?kdo ud?lá drobnou chybu - p?ekro?í jízdu na limitu, ztráta se velmi špatn? dohání, ?asto se do hodin dostanete d?íve, než stihnete zareagovat - to není p?íliš reálné. U rFACTORu je kontrola vozu na limitu mnohem autenti?t?jší a to je práv? kv?li tomu, že p?edtím než-li se z malé chyby stane chyba fatální, máte dost ?asu na protiakci - nap?. p?i p?eto?ení není problém v?as vymá?knout spojku, uvést auto do neutrálního smyku, nepoužít brzdy - v d?sledku toho je ztráta sice znát, ale není tak výrazná... To je fyzika, která mi na LFS chybí zatím nejvíc, doufám, že toto bude možné u S3.

Dalším p?íjemným zlepšením jsou možnosti REPLAY modu. Automatické ukládání závodu (analogie s LFS), tak jako automatické uložení HOT LAP s možností sledovat závody z mnoha r?zných perspektiv (nap?. super umíst?né statické kamery, které je navíc možné ovládat myší).

Když k tomu p?idáte mody, kterých bude brzy hafo, tak je jisté, že rFACTOR si své p?íznivce už našel. Opravdu doporu?uji p?e?íst tu recenzi z AUTOSIMSPORT.COM, je velmi pravdivá a napsána profesionály z oblasti virtuálního motorsportu, takže žádné plky...

Dejte více ?asu seznámení se simulací, jednotlivými dialogy menu, vyla?te grafickou kartu (hlavn? ve Windows), úrove? agrese AI - odpovídající Vašim možnostem, vyla?te volant, nastavte si pot?ebné funkce na tla?ítka volantu (možnosti extrémní) a rozhodn? to zkuste s E-D - efekt 3D je naprosto neuv??itelný práv? u rFACTORu. Není problém vyladit simulátor na konzistentní FPS v maximálním po?tu voz?. Chce to více ?asu, ale jakmile máte všechny funkce pohromad? v harmonickém souladu, rFACTOR nem?že zklamat.
Pianoman is offline   Reply With Quote