View Single Post
Old 21.12.2011   #20
WOLFik
Newbie

 
WOLFik's Avatar
 
Join Date: 4.12.2011
Location: Liberec
Posts: 8
Default

Trochu dlouhý report, ale byl to m?j první závod v LFS, tak mám plno zážitk?...

Q:
Byl sem vykulenej a nervózní, že už se jede na vostro a plnej okruh aut... ?ekal jsem, že to bude dle programu na 30minut a ne na 20. Po zastávce v boxech se 7. ?asem sem ješt? stihl zajet 2 ostrá kola, to poslední dopadlo nejlépe, ale 7. pozice na startu se už nezm?nila.

S: Po prvních zatá?kách sem si držel 7. pozici. V pravé za rovinkou vystrnadil 005 - Hynek 001 - Vovesného na trávu (ho tam ne?ekal).
Ve 3. kole, v esu po startu spomalili vzájemným lehkým kontaktem 005 - Hynek a 019 - Vyvial. Bral jsem je po výjezdu z esa vpravo, ale 005 - Hynek poté zm?nil sm?r jízdy, nebo? se vyhýbal rozhozenému Vyvialovi. Tímto manévrem mne odchýlil do trávy. Ne?ekal mne tam, mohl sem si za to sám.
Hned v další zatá?ce (levá 180°) 019 - Vyvial pozd? blokoval 024 - Gepperta, ?ímž se oba dostali na trávu a ztratili kontrolu nad svými vozy. 024 - Geppert tím pádem rozt?elil 005 - Hynka a za mne se dostal 008 - Dvo?ák. Kroužil jsem tedy na 4. míst?.
Hned v další pravé po rovince mezi mnou a Dvo?ákem prosvišt?l 022 - Havlík = velké št?stí, ža nás nesundal.
008 - Dvo?ák zapo?al parádní stíhací jízdu a v 9. kole mi už fun?l do vejfuku.
V 10. a tedy posledním kole jsem už opravdu necht?l ud?lat chybu, pekeln? jsem se soust?edil a hned v té ostré levé pod?adil, já v?l, až na 1, takže m? 008 - Dvo?ák v pohod? p?edjel. V cíli jsem za ním skon?il 5.

Pocity po 1. závod?: néé, já to pos... ale 5. taky není špatný - na za?áte?níka.

L: Díky prohození prvních 8 jsem startoval ze 4. pozice - krásná druhá lajna ("To je sice hezký, ale stejn? nevydržím t?ch 30 kol neud?lat chybu a za mnou jsou zkušení LFS bozi, kte?í mi to nat?ou" - ?íkal jsem si).
V 1. ostré levé po startu úto?il ze 3. místa 005 - Hynek svým klasickým nebezpe?ným manévrem na vnit?ku a vedoucí závodníky tím vychýlil ze stopy na okraj zatá?ky a sám se tím spomalil. Já zatá?kou projel v ideální stop? a proto jsem m?l rychlost dostat se na rovince do vedení.
005 - Hynek se mne držel jak klíšt?, ale v první levé zatá?ce (ta hned za 2. mezi?asem) vyjel až na trávu a po pár chvílích se odpojil.
Za záda se mi dostal 029 - Doležal s UFR.
Ve 2. kole jsem v 1. levé ud?lal chybi?ku a hned sem m?l 029 - Doležala ve vzduchovém pytli. V pravé po rovin? se pokusil zaúto?it, ale nepovedl se mu brzdný manévr a p?ejel až do trávy (lehce).
Za mne se dostal 024 - Geppert, který se následující kola p?etahoval s 029 - Doležalem. Když se Doležalovi poda?ilo od Gepperta kone?n? odpoutat, m?l jsem už p?es vte?inu náskok a pomalu ujížd?l.
Když se v 21. kole 001 - Vovesnému povedlo probojovat na 2. pozici, mel jsem už náskok p?es 6 vte?in. Za?al jsem jet proto na jistotu a náskok si kontroloval. V posledních kolech jsem jezdil kolem 1:40 na kolo a v klídku dokroužil až k šachovnicovému praporku. 001 - Vovesný sice jezdil jedno parádní kolo za druhým, ale m?j náskok byl moc velký, a tak mu t?ch pár kol nesta?ilo.
__________________
Venca VLK
WingMan FF GP S2 od 10/2011

Last edited by WOLFik; 21.12.2011 at 10:59.
WOLFik is offline   Reply With Quote