Thread: "kokpit"
View Single Post
Old 10.4.2010   #41
Breakpain
Newbie

 
Breakpain's Avatar
 
Join Date: 22.3.2010
Location: Czech Republic
Posts: 93
Arrow sedadlo

Quote:
Originally Posted by petervsp View Post
No pokial myslis tuto
http://www.race-land.cz/sportovni-se...celandgtbiired
tak tato je totalne ako ta moja z Fordu z vrakoviska (no dobre, bola pouzivana, ale je super zachovala, vedel som si ju tam vyskusal, videl som ze je cista a nezasvinena, este doteraz citit tu vonavku z toho auta).
Ohladne sedacky su 2 veci (okrem pouzitej-nepouzitej).
Po prve, pokial uvazujes MOTION cockpit (s pohybmi) tohoto typu aku mam ja (nemusi byt konkretne Frex, ale ide o typ/druh vyhotovenia) - tu su actuatory uchytene o frame, ktory je uchyteny o operadlo sedadla. Takze u tohoto typu MOTION cockpitu zabudni na nastavovatelne sedadlo - vobec sa nedoporucuje! Aj tak to tam nebudes vediet nastavovat, respektive je to trosku zlozitejsie ako pootocenie tym knoflikom na boku, to by sa ti menilo tazisko a uhol sedadla, a to uz by nebolo celkom ono, alebo by si to musel znova centrovat ak by si to chcel mat idealne. No dobre, vies si to raz na zaciatku nastavit ako ti to vyhovuje. Ak tam das nastavovatelnu, tak tak to aj doporucujem, ze pred zmontovanim si to sedadlo nastavit aby to bolo co najpoholdlnejsie, a tak to zmontovat, vyvazit a vycentrovat a potom to uz nikdy nemenit (tak ze iba sklon sedadla). Ja som si to pri montovani nastavil na vhodny uhol operadla a to kolecko som odmontoval, aby ani nahodou s tym nikto nepohol. Tolko k nastavitelnosti.
Po druhe, ide o MOTION cockpit, tak to ma sluzit tak aby to co najrealnejsie posobilo pocas jazdy (fyzika, pohyby, pretazenie a pod...) Zaselen ak uvazujes o tomto
http://www.race-land.cz/sportovni-se...celandgtbiired
....
Tyhle dva odkazy jsou stejné, p?edpokládám, že jeden z nich má být to sedadlo bez nastavování.

Díky za shrnutí - tedy nastavitelné sedadlo využiju pouze "jednou" nastavím si to jak mi vyhovuje a pak už s tím nehýbu (up?ímn? to je i plán).
Jak je to "plné", které nelze nastavit (http://www.race-land.cz/sportovni-se...landwrciiblack - ?íkejme mu sedadlo 1)a každý tvrdí, že je nepohodlné - odhaduji to možná na to, že si to ?lov?k nem?že nijak nastavit .... Proto jsem koukal na to druhé - nastavitelné (http://www.race-land.cz/sportovni-se...celandgtbiired - ?íkejme mu sedadlo 2) ;-).

Já práv? p?vodn? cht?l sedadlo 1 - vyhovovalo mi cenou a p?išlo mi, že v tom budu mít ten správný "pocit" ... To, že to bude nepohodlné (nemám ozkoušeno na sob?) jsem si neuv?domil - když mi to tu n?kdo napsal, rychle jsem hledal náhradu a padlo to na sedadlo 2.

Takže je mi jasné - že v?tší "sportovní" zážitek zažiju na sedadle 1 a v?tší pohodlí na sedadle 2. Ted musím sehnat n?koho, kdo je zkoušel nebo ješt? lépe si je vyzkoušet - abych v?d?l - jestli mi sedadlo 1 p?ijde "pohodlné" pak jdu ihned do n?j a pokud ne, tak zkusit sedadlo 2 - a pokud ho shledám vhodným, šup pro n?j. Ob? mi svou cenou ješt? p?ijdou "OK" ... Nevím, kus kovu - tam mi je šumák, že je to použitý, ale sedadlo, na kterým se budu "potit" a furt na n?m sed?t, t?eba jen ve spo?árkách bych moc propocený od jiných necht?l, že ;-) ... To už po?eším sám se sebou jestli nové/jeté. Te? mi jde jen o to, které je vhodn?jší. Kdyby mi kolega ve vláknu nenapsal, že to je nic moc - tak jsem si už v podstat? objednal sedadlo 1 ...

?áste?n? zvažuju to sedadlo 2, protože jezdci jsou v?tšinou prcci ... já mám 187 cm, tak abych pak nem?l problém se do toho naskládat :-( ... (te? mám na mysli kdybych vzal sedadlo 1).
Zkusím vypátrat, jestli není v Praze obchod, kde jsou vystavena a je možnost si do nich sednout ... jinak fakt nevím, jak to rozlouskonout ... Ješt? asi zkusím najít n?jaké stránky jezdc? - kte?í jezdí závody v reálu a poptat se jich na zkušenosti ...

Každopádn? díky za tu zmínku s tím uchycením atd.
Každopádn? - bo?ní vedení nemáš - když to s tebou hodí do strany ... je to v pohod? nebo bys uvítal spíš tam mít bo?ní vedení - nebo dáváš p?ednost pohodlnosti?

Ano ano, nejlepší je koupit "prd" a pak je z toho megalomanský projekt ;-), Proto razím heslo "nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné v?ci" a kupodivu se to vyplácí ... rad?ji kupuju lepší st?ední t?ídu a mám vždy radost :-). Proto to vybírám s výhledem do budoucna, protože MOTION kokpit bude ... jen je otázka vzhledem k situaci, jak rychle ;-).
__________________
S pozdravem, Aleš

CPU: Intel i5-750 (2,66GHz), MB: Gigabyte P55-UD3R, RAM: Kingston 2*2GB DDR3 2000MHz, VGA: GeForce BFG GTX 260 OC 896MB, PSU: Fortron AX550, HDD: WD Caviar Green SATA II 32MB 500GB, OS: Win 7 Pro 64bit + Samsung SyncMaster T220, Logitech G27

Last edited by Breakpain; 10.4.2010 at 20:31.
Breakpain is offline   Reply With Quote