Thread: netKar PRO
View Single Post
Old 24.5.2006   #160
Pianoman
Newbie
 
Join Date: 30.7.2005
Location: Praha, ?eská republika
Posts: 29
Default

Quote:
Originally Posted by Chaos
jj potenciál v nK bude, ale je tam ješte stále spousty práce... Graficky je ur?it? dál než LFS (viditelné opot?ebení pneu t?ebas), ale to si na svém stroji vychutnat nem?žu. Zkoušel jsem jen demo, na minimálních detailech, ale stejn? mi tam chyb?l ten pocit spojení s vozovkou... Je pravda že n?které FF efekty v LFS chybí (jako t?eba drncání probržd?nejch pneu), ale zase na druhou stranu v reálu to takhle volantem taky nemlátí... Pak je otázka, zda chyb?jící vjemy drncání p?enášet na hrá?e p?es volant ?i nikoli... Holt asi budem všichni pot?ebovat www.force-dynamics.com, aby ty simulace za n?co stály.
Pokud jde o FF, mám vylad?n Logitech Driving Force PRO a "drncání" jako takové cítím pouze p?i sjížd?ní pneu, nebo p?i náhlém zvýšení p?ítlaku, ?i siln?jším brzd?ní (blokace kol) - vibrace. Jinak mám volant speciáln? vylad?n a n?které funkce ff snížené, omezené, jiné naopak zvýrazn?né, nap?. usnadn?ní posilova?e, apod. Funkce FF jsou u netKar dost propracované, je však zapot?ebí velkou ?ást pozornosti v?novat práv? nastavení volantu, zejména FF funkcí, apod. TO NESMÍ UŽIVATELE ODRADIT. ?asto stává, že uživatel rezignuje v d?sledku špatného nastavení volantu. Lze to nastavit tak, aby vše odpovídalo realit?, což realit? odpovídá zejména p?i poškození a postupném opot?ebování pneu. P?i p?íliš agresívní jízd? se efekty dostavují velmi realisticky (zp?tná vazba). To samé platí nap?. p?i p?íliš agresívní jízd? p?es ur?itý typ obrubník? - zase m?že dojít k rozlad?ní setupu, p?ítla?ného k?ídla, apod, což je velmi cítit a p?itom lze adekvátn? z FF efekt? dop?edu vyvodit, co bude následovat a tím ?ízení p?izp?sobovat aktuálnímu stavu. Problémy m?žou nastat i p?i drsn?jším vybírání smyku, n?kolika hodinách, apod... To vše se mi hodn? líbí, protože je to cítit a mnohdy je návšt?va depa prost? nutností, protože jet za takových podmínek je ?asto dost namáhavé. Pokud jde o kontrolu nad ?ízením: nap?: práv? "powerslide" funguje u netKar výte?n?, ?ekl bych zatím pokud jde o kontrolu, nejlépe. Budeme sledovat a uvidíme, co nám vývojá?i ?asem p?edstaví.
Pianoman is offline   Reply With Quote