Thread: Oculus Rift
View Single Post
Old 28.7.2014   #2
Logical
Member

 
Logical's Avatar
 
Join Date: 7.8.2010
Location: Praha
Posts: 219
Default

Kruci salik byl rychlejsi, jsem linej jak ves

Prozatimni dojmy.

tl;dr: Bomba, ale rozliseni by mohlo byt lepsi (zvlast pro racing simy).


Vyzkousel jsem par dem. Zatim jich moc neni (zatim zadny racing sim, ale Scawen by mohl neco vypustit dnes). Euro truck sim 2 je skvelej, opravdu jste presvedceni ze v tom trucku sedite. Parkrat jsem se chtel podvedomne oprit o levy dvere, ale pokazde jsem jen promachl rukou ve vzduchu Problem je ale maly rozliseni dk2, takze v dalce nevidite skoro nic.

Nejlepsi demo je podle me zatim Ocean Rift, ve kterym nevadi mensi rozliseni. Proste jen koukate pod vodou kolem sebe a pozorujete ryby a okoli. Na plochym monitoru by to byla silena nuda, ale v riftu je to najednou uplne nova zkusenost.

Naprosta bomba je Elite Dangerous. DK2 dokaze vzbudit dojem ze v te lodi fakt sedite. Vnimate "hmotu" te lodi, uz to nejsou jen pixely na monitoru. Dogfighty jsou uplne novej level, hledate nepritele rozhlizenim se kolem sebe a pritom se snazite manipulovat s lodi. Chce to vyzkouset Dojem akorat opet trosku kazi rozliseni, pokud je nepritel trosku dal, tak misto obrysu lodi vidite 4 pixely.

Zatim jsem nezkousel racing sim, ale podle dk2 zatim nenahradi 3-monitor setup, hlavne kvuli omezenemu rozliseni (1080p). CV1 (1440p) by uz mohl byt lepsi, ale pro solidni zavodeni na riftu bude podle me potreba alespon 4k rozliseni.

Odezva pri otaceni hlavou je paradni (carmack zvladl svoje domaci ukoly za 1), pozicni tracking funguje taky paradne. Oculus musi vyresit rozliseni a softwarovou stranku veci. Rozjet nektery dema je trosku opruz.

HW: mam haswell i3 3.5 a gtx 760, coz je asi minimum jaky bych doporucil na dk2. Problem je v ETC2, ve kterym v dk2 modu spadne fps silenym zpusobem. Snad to vyvojari jeste fixnou. Elite Dangerous bezi stabilne na 75 fps (ne na nejvyssi detaily). Uvidim jak na tom bude AC a iRacing. S LFS by problem byt nemel

Pokud chcete nekdo vyzkouset dk2 v Praze, neni problem vicemene kdykoliv. Akorat jeste neni zadny racing sim. Kdyztak PM
__________________
twitter.com/jCharv
SteamID: jcharv

Last edited by Logical; 5.8.2014 at 13:45.
Logical is offline   Reply With Quote