View Single Post
Old 23.9.2011   #4
Ondrejko
LFS Guru

 
Ondrejko's Avatar
 
Join Date: 13.5.2005
Location: Košice
Posts: 2 773
Default

iRacing nie je lacny, za 3 roky odkedy existuje som investoval 917 dolarov. mam kupene vsetky auta a trate, takze kazdu novinku kupujem so zlavou 25 percent.

na zaciatku boli vsetky ceny vyssie o minimalne 40 percent ako dnes. v priebehu roka su aspon 2-3 akcie, pri ktorych sa da rocne predplatne predlzit so zlavou 25 percent (minuly rok sa mi podarilo predlzit so zlavou 50 percent t.j. za 50 dolarov).

ked si porovnavam iR s ostatnymi simulatormi, tak co sa tyka aut a trati po vizualnej stranke, ostatne simulatory ako rF a nK mi pripadaju velmi amatersky urobene.

slaby pocit z rychlosti moze nastat pri menej vykonnych autach a na sirokych okruhoch, ale ked ked sadnete do F1 alebo IndyCar formule a idete na nejakej uzkej trati, tak je to o niecom inom.

force feedback mi pride lepsi v nK ako v iR, ale v iR je na trati citit vsetky nerovnosti, takze FF necitite len pri prejazde obrubnikmi ako v nK ale aj na "rovnej" ceste.

iRacing za prve 4 roky vyvoja preinvestoval 18 milionov dolarov, co si hocikto nemoze dovolit a mozno ani vyvoj Gran Turismo 5 alebo Forza Motorsport 4 nestal tolko penazi.

iR bude expandovat aj dalej na europske okruhy a konkurovat mu v sucasnoti moze jedine novy rF2, ktory bude mat este vacsiu komunitu ako iR, kedze iR jazdi aktivne "len" 30 000 ludi a stary rF mal urcite viac fanusikov. v porovnani s iR bol rF1 zadarmo (€650 vs €35).

Last edited by Ondrejko; 23.9.2011 at 13:19.
Ondrejko is offline   Reply With Quote