Thread: "kokpit"
View Single Post
Old 14.4.2010   #75
petervsp
Newbie

 
petervsp's Avatar
 
Join Date: 4.1.2009
Posts: 35
Default

No chalani to je s vami hrozne. Sedim tu 2 dni nad forumom a nic sa nehybe, ziadne prispevky. Potom odidem do prace na 2 dni a vy sa tu tak roztatarite, ze to brutal nestiham docitat - to je fakt sila, co ste tu "vypotili" za 2 dni, co som nebol doma
No ako citam tak to vyzera ze mi zacinaju pribudat partaci, co sa tyka nespolahlivych PC vyrobkov. Ja som kupil komplet full nove PC za 3500 Euro, mam zabehane a overene znacky s ktorymi som 10 alebo viac rokov spokojny (radsej neexperimentujem), som od nich kupil uz neurekom vela generacii vyrobkov. Co sa grafiky tyka, som tiez kupoval vyse 10 rokov karty ATI Rage/Radeon ViVo odkedy vysla prva ViVo karta niekedy koncom 90-ich rokov, vzdy vyhradne iba ViVo verziu. V zivote som nemal s ATI ziadne problemy ani HW ani SW, vzdy vsetko slapalo super, dokonca som vzdy z tych kariet vyzmykal viac nez som cakal, vzdy na mna pozitivne zaposobili a milo prekvapili. Vyuzival som ich fakt full naplno 2D/3D/aj ViVo pre video In/Out. No ale tento posledny stroj za nekrestanske peniaze plny zabehanych a overenych znaciek mi sposobil take trouble ako este nic predtym, az presla ta velka nadsenost a zaujatost o PC co vo mne zilo od 90-ich rokov. Mne to PC neslapalo asi pol roka, respektive pol roka som ho mal v docasnej polohe, pod nohami na zemi otvorene, rozobrate, kde som ho v kuse testoval a analyzoval a reprodukoval nedostatky co mi branili v normalnej funkcnosti. Fault reporty som musel posielat kazdy jeden den (denno denne) pocas 10 mesiacov az mi opravili tu prvu chybu co mi najviac vadila, ale aj to urobili az ked som komplet zdokumentoval dokazy a dal na youtube. Moje fault reporty do ATI (odkedy ich kupujem) vyzerali asi takto:
od roku 1998 do 2007 = NIC - NULA - proste bez jedinej staznosti - doba bez AMD.
od roku 2007 do 2009 = strasna spusta, asi 300-400 fault reportov (neviem presne som neratal) - doba pod AMD.
Proste nezvladali klasicku vec ako Hyperthreading a MultiCoreCPU co uz v obdoby kupy bola mozno aj 7-8 rocna stara vec.
http://www.youtube.com/watch?v=86AAw9EbHrk
http://www.youtube.com/watch?v=HSGW4RIkVos
http://www.youtube.com/watch?v=Awn5ORVtG2w
http://www.youtube.com/watch?v=HZ26y0axwj8
http://www.youtube.com/watch?v=lhgocBsGXqU
http://www.youtube.com/watch?v=hoHRxxgeLCE
http://www.youtube.com/watch?v=ud-cH35pezs
No proste ATI odkedy ich kupili AMD (okolo roku 2006) je hotova katastrofa, hned ako prve zrusili ViVo a AIW karty. Totalne to flakaju, nespolahlivost, nekvalita, nedoriesene ovladace, narychlo zbuchane... proste hnus... co nikdy predtym co tam nebolo AMD som s ATI take problemy nezazil. K tym ovladacom: mam vsetky Catalysty otestovane od 2006 do 2010 ver 10.2 (pred 2006 som netestoval uplne vsetky, malokedy som updatoval, kedze vzdy vsetko mi slapalo). Pre dnesne karty rady Radeon 2k, 3k, 4k, 5k su "dobre" ovladace do verzie 9.9 (september 2009). Oktober uz problem s HD audio, potom novy InstallWizard a uz to je uplne v prdeli, totalne nepouzitelne, no hnus, katastrofa - nenaistaluje poriadne, neodinstaluje poriadne. Kazdy mesiac (od 2007) som updatoval Catalysty (aj to len koli tomu ze to stale nie je vyladene) a poslednu som si nechal 9.9, dalsie su uz totalne sracky.
Ja som zrovna updatoval ked bolo na trhu ATI Radeon HD2900XT ViVo (HW karty vyvyjane este pocas original ATI bez AMD, ale SW a ovladace uz pocas pripravy a prichodu AMD a uvedene na trh uz po fuzii s AMD) - no a tak to aj dopadlo. Posledna karta ktora ma ViVo, HW to bolo na super urovni (najkrajsi obraz zo vsetkych doterajsich ATI kariet, aj vratane video IN, najlepsi prevodnik Theater T200), ale softwarovo ovladace totalne odflakli a nedoladili. Stalo ma to mesiace testovania a ladenia a dokazovania a denne vypisovania fault reportov do ATI, az kym sa po 10 mesiacov nieco pohlo a opravili prvu chybu ohladne ViVo a Video-IN (to potom fungovalo perfektne), ale na ostatne chyby okolo ViVo a WDM ovladacov sa uplne vykaslali, potom este po 4 mesiacoch denneho reportovania opravili jednu co vznikla medzicasom (v starsich ovladacoch nebola), no a na ostatne sa uz vykaslali. No ale ta mi odisla asi po 4 mesiacoch od kupy, tak reklamacia, samozrejme uz nevyrabali, tak vratenie penazi lebo ViVo riesenie uz nemali. Tak som si zohnal taku istu HD2900XT ViVo z inzeratu v zaruke (este rok mala zaruku), tak som pouzival tu. Tak potom ako opravili 2 tie najzavaznejsie chyby v ovladacoch, zhruba asi 2 mesiace som konecne vedel kartu pouzivat bez specialnych opatreni (fen, ohrievac, SW tools) ako tak aspon par chyb co opravili, co mi potom ta druha karta tiez odisla, a to 2 tyzdne po zaruke!!! NEEEERVY!!! Tak som zostal bez karty a musel som narychlo improvizovat. Kedze nVidia ma nasrala este v roku 2000, tak som ich vobec nekupoval pre seba, len pre inych ak chceli, a ani nemali ViVo riesenie (aj ked obcas mali tak nefungovalo poriadne), a ATI som poznal ako vlastnu dlan uz vyse 10 rokov, tak nudzovo rychle riesenie som si rychlo kupil Radeon HD4890, ale uz bez ViVo (to uz asi navzdy skoncilo), tak som hladal nahradne riesenia dajake Video-IN Capture karty, iba prevodniky bez HW MJPEG kompressie, ale uz to zdaleka nie je ono ako boli tie stare dobre ATI ViVo karty (este tie pred HD2900). No a potom asi o mesiac-dva vysla rada Radeon HD5000 ktore uz podporuju nativne 3 monitory, ale tie vsetky predtym podporuju iba 2. Ale uz ani napad kupovat dalsiu kartu HD5000 - mozem to kaslat. No to je asi v kratkosti v kocke skratene a zjednodusene asi na 10% ATI pribeh. No a velice podobny maraton som zazil so zakladnou doskou, podobny maraton (trocha kratsi) so zdrojom Enermax Infiniti, ale oni mi aspon vysli v ustrety a po rychlej a efektivnej komunikaci mailom ponukli riesenie. To sa vyriesilo (sam som si to vy-kutil s pajkovackou), to som od toho mal pokoj, fungovalo, az mesiac pred skoncenim zaruky tomu zacalo velmi obcasne sporadicky sibat, a po skonceni zaruky sa to vyskytovalo castejsie, a o mesiac-dva to blbnutie bolo na dennom poriadku az doteraz to plati, ale to nie je ten povodny prvy problem zo zdrojom, ale iny ktory som necakal tiez.
Takze nove PC zo samych znackovych komponentov za 3500 Euro potrebovalo nasledovne pomocky aby sa dalo "normalnejsie" pouzivat: Fén, ohrievac, kopec SW toolov, pajkovacka, a dolezity pripravok - zapalka 1 kus. Ostatne som za dlhe mesiace eliminoval, vybojoval dajake SW updaty od vyrobcov, ale zapalku pouzivam dodnes, tej sa uz asi nezbavym len pri vyhodeni PC alebo aspon spickoveho zdroja Enermax Infiniti.
Potom Logitech ktory som vychvalil ako jediny spolahlivy a ktory ma velmi milo prekvapil svojou precizitou a spolahlivostou sa nahle zmenilo na sklamanie. Ako prvy mi od nich odisiel volant G25, zadymelo, zasmrdelo a koniec, ale to som aspon vyreklamoval. Ale na aparature LOGITECH Z-5500 Digital sa mi zacalo podsvietenie displeya spravat ako stroboskop a blika ako ziarovka so zlym kontaktom. Creative X-Fi Elite Pro samozre SW a ovladace nie su bez bugov, tiez si obcas sporadicky vychutnam hluposti okolo toho.
Iba tolko nedostatkov a problemov s novym PC vyssej kategorie. V minulosti (10-20 rokov dozadu) som sa naucil ze sa oplati zainvestovat viac do kvalitnych a znackovych produktov ked nechcem mat problemy, clovek ziska vacsiu spolahlivost a spokojnost a kvalitu. Ale skusenosti poslednych rokov ma presvedcili ze ta doba uz davno skoncila. Znacky zostali, aj ceny zostali, aj priplatit si moze kazdy, akurat ze za to dostane obycajnu sracku kvalitu ako bezny pultovy tovar. Uz sa to proste neoplati. Lepsie casy uz skoncili.
__________________
Game Controller: Frex GP Motion cockpit with analog Handbrake + Logitech G25 900° with Shifter and Clutch and LoadCell Brake + TrackIR 4 + Dashboard + Outgauge/Tachometer
petervsp is offline   Reply With Quote