View Single Post
Old 29.3.2013   #231
Sumys
Newbie
 
Join Date: 18.4.2005
Posts: 10
Default

Tak honem pánové do Hotlap ligy. Zatím tam moc ?eskejch jmen nevidím. Já zatím 1,23.8. V?era jsem zkoušel tu RSR aplikaci a funguje to parádn?. Perfektní utilitka pro porovnání ?as?.

WR je zatím 1,21.8
---------------------------------
Co se tý?e 120hz vs 60hz, tak pro vás ud?lám srovnání v LFS. Dneska ale ne, mám závod v GSC. V GSC jezdím normáln? 3D (60hz) pro požitek offline a 2D (120Hz) na závody. Rozdíl mezi tím je asi tak 0,5s. Všechno jde tak n?jáko plynulejc a jakoby rychlejc. T?žko se to vysv?tluje, ale prost? podchycení smyk? atd. je subjektivn? lepší.

Možná se z??astním závodu na AS north a ud?lám Vám p?esné srovnání ?as? tam. Z mého pohledu, to prost? n?jákou tu desetinku p?inese. Ani ne tak do hotlapu, kde to ?lov?k zkouší stokrát, tak to prost? jednou trefí a? už 120Hz nebo 60 Hz :-), zas tak velkej rozdíl tam není, jako spíš do závodu, kde dokážeš jet vyrovnan?ji a o trošku p?esn?ji. Já osobn? mám p?i 60 Hz rychleji unaven?jší o?i, což t?eba p?i hodinovým závodu je ke konci znát na horší koncentraci. Moje rada pro simracery. M?nit monitor jen kv?li p?echodi z 60Hz - 120 Hz? Ne. Kupuji novej monitor ?i po?íta? - koupit ur?it? již 120 hz. Rozhodn? to zlepší zážitek ze simu, menší únava o?í, vetší plynulost, cenový rozdíl není velký a objektivn? to ?lov?ka zrychlý. V závodu, ne v hotlapu. Samoz?ejm? za podmínky, že máte konstant? fps vyšší než 120.

Ješt? co se tý?e 3D, tak jediná "rychlostní výhoda" je ta, že ?lov?k v závod? mnohem lépe vnímá prostor a tak dokáže jet t?sn?ji za soupe?ema a lépe odhadne jejich rychlost. Taky se mi subjektivn? zdá, pomalé vracáky se lépe trefují, ale to je jen pocit. Co se tý?e her, tak staší hry vypadají lépe. Nevím jak to popsat, ale prost? LFS ?i RBR vypadá mnohem lépe ve 3D než v 2D. Problém je, že to hrozn? žere fps, takže je problém nové hry rozb?hat s velkým opravdu super plynule, aby se na tom dalo závodit. Pro výkonostní jízdu, musíte mít v sou?asnosti ve 2D aspo? 160 - 200fps. Sou?asné fps si vyd?lte tak dv?ma. ?lov?k ale stejn? bude vždycky rychlejší s 2D a 120 Hz.

Moje rada na 3D? Pro výkonostní závod?ní ur?it? ne. Jen pro toho, kdo se rád kochá. Já to koupil proto, že jsem fanda 3D film? a rád ?umím i na 3D fotky atd. Kdo by nad tím uvažoval jen pro hry, tak mu d?razn? doporu?uju, a? ješt? rok, dva po?ká. Za dve?ma je Occlusion rift a bude jasn?jší, jakým sm?rem se hry budou ubírat. Ty peníze rad?ji investujte do 3x monitor? nebo do CSP v.2) To bude pro simzávod?ní mnohem p?ínostn?jší.

P.S. Brejle jsou celkem fajn, pohodlný. P?i závod?ní mi nevadí. Obraz není díky technologii 3D vision 2 v?bec tmavý. Kdo má dioptrické brýle, tak žádný problém není (sám nosím taky), v pohod? se pod 3D brejle schovají.

P.P.S. Snad to pomohlo, kdyžtak se ptejte.
Sumys is offline   Reply With Quote