View Single Post
Old 16.3.2011   #877
Substance242
Senior Member

 
Substance242's Avatar
 
Join Date: 6.7.2008
Location: Kysucké Nové Mesto, Slovensko
Posts: 1 289
Default

Quote:
Originally Posted by Tomas Ag CZ View Post
Tak jsem kompy propojil k?ížovým kabelem,p?es cmd se mnou na ping komunikují,ip jsem dal 10.0.0.1 a 10.0.0.2,ale Gui mi stejn? z no?asu nejde,nevíte co s tím?
Obvykle je lepšie použi? aj ten najhlúpejší hub (switch, router - líšia sa "inteligenciou") ako prepája? PC priamo. To vlastne znamená, že jedno z tých PC má dve sie?ovky? Tam môže by? problém s routingom...

Chcelo by to možno výstup z príkazu "route print". A ke? dáš rovnaký príkaz ako ping, ale namiesto ping "tracert", vypíše iba jeden riadok? (to znamená že ide priamo a nie cez nejaké "hop" medzipristátie).

10.0.0.x, maska 255.255.255.0 by malo fungova?, ale pre istotu by som skúsil aj druhý rozsah IP ur?ený pre lokálne siete, ?iže napríklad 192.168.1.x.

Ešte neviem ?i máme istotu že do toho nekecá firewall, ping môže pusti? ale iné porty nie...

Update: A ešte sa vrátim k:

Quote:
Originally Posted by Tomas Ag CZ View Post
No a nem?žete mi poradit jak je propojit?cht?l bych je propojit p?es router,tak jestli pot?ebuji k?ížový kabel nebo sta?í normal.Nebo jestli nevíte jak se to d?lá p?es wifi vysílaného z routeru,notebook by byl p?es wifi a desktop kabelem z routeru,pokud to tak jde,kabelem mi to nejde propojit,na notasu mi to píše p?ipojeno,když zkusím ping na druhej komp tak je odezva,když dám ping z desktopu na notas tak mi napíše vypršel ?as p?ipojení, lfs director gui mi nefunguje když tam dám ip p?id?lenou z routeru zjišt?nou ipconfigem,pora?te prosím,díky
Sú?asné routery sú v tomto už ?asto také prefíkané, že si druh kábla zistia automaticky, takže s routerom by to mohlo by? jedno, viz aj blikajúce LEDky na routeri a na sie?ovke signalizujúce prebiehajúcu komunikáciu (nejakú). Notebook cez wifi a PC cez kábel do toho istého routeru - toto mi funguje (s mobilom, aplikácia na dashboard cez wifi). Myslím že ke? ?lovek si vytvorí alebo nechá routerom prideli? IP (DHCP server na routeri), tak to funguje samé od seba, ?iže IP adresa routera (celý ?as píšem o lokálnej, nie IP adresa ktorou sa prezentuje navonok) bude nastavená na klientoch (notebook, PC) ako "gateway".

Inak osobne mám PC nastavenú fixnú IP, aj kvôli pravidlám pre port forwarding, ale notebook, PS3, mobil si ju zoberú z routera a zariadenia sa vidia aj tak. Vlastne niektoré routery umož?ujú pride?ova? ur?enej MAC adrese stále rovnakú IP. Prípadne, môžeš niekedy skúsi? príkaz "ipconfig /renew", ak sa nemýlim (som teraz v Ubuntu). :-) A taký "netstat -c" ukáže aktívne spojenia.

No neviem, asi som bol zbyto?ne dlhý a informácií dal málo. :-)
__________________
Peter Machala, Killer Race Team

Last edited by Substance242; 16.3.2011 at 19:56.
Substance242 is offline   Reply With Quote