Thread: iRacing
View Single Post
Old 2.1.2015   #707
Ryko
Member

 
Ryko's Avatar
 
Join Date: 4.6.2007
Posts: 148
Default

Ako tu tak citam o RUF Cupe, tak veru zacinam po obnoveni licencie premyslat nad tym, konecne do iRacingu zainvestovat a kupit RUF plus par trati k tomu, aby som sa mohol zucastnit na viacerych pretekoch... Bojim sa ale toho, aby ma jazdenie na iRacingovom RUFe bavilo, resp aby bolo riadene na hrane zvladnutelne. Suvisi to aj s naslednymi dvomi bodmi.

Prave som si porovnaval fyziku a force feedback v iRacingu a Assetto Corsa a su tu dva znacne rozdiely a je otazne co z toho je blizsie realnemu zavodeniu. Oba simulatory sa chvalia tym, ze idu do max. moznej reality, ale kazdy ma v tomto iny pristup.

1. AC prenasa do volantu ovela viac informacii, ovela skor citim na mojom G25 ze idem do smyku a mozem korigovat. Ovela viac citim kazdu jednu zmenu prilnavosti, kazdy obrubnik, nerovnost... Tu je iRacing aspon u mna ovela menej detailny...

2. Ked sa auto dostava za hranice prilnavosti, nemoze udrzat zvoleny smer a ide do smyky, tak toto viem v AC velmi pekne aj ked obcas s problemami kontrou korigovat a vyrovnat. V iRacingu je prakticky po tom, ako sa dostane auto do smyky, velmi tazke az nemozne auto stabilizovat a skonci takmer na istotu v hodinach...

Takze kde je pravda, v AC alebo v iR?

Viem ze v jednom rozhovore sa Kunosaci vyjadrili, ze dnes uz kazdy sim krasne zvlada realne chovanie aut za stabilnych podmienok, kedze ku vsetkemu su data od vyrobcov aut a zavodnych teamov. Problem ale je s datami a naslednym pristupom k chovaniu aut pri strate prilnavosti a smyku...

Last edited by Ryko; 3.1.2015 at 08:13.
Ryko is offline   Reply With Quote