View Single Post
Old 27.12.2014   #1025
JackCY
Regular Member

 
JackCY's Avatar
 
Join Date: 26.4.2007
Posts: 552
Default

Ty modely v LFS a AC jsou jine, klouzanim jsem mysle ze napriklad GT2 v AC klouze a nedotaci a da se s tim jezdit vic nevhodne, prestreleni najedu, vytocis kola a ono se to tam zatoci, gumy nespalis, snad byl i nejaky bug kdy vetsi rejd znamenal jeste vetsi grip. V LFS to bud drzi a nebo se clovek veze ven, ten rozdil mezi OK a KO mi prijde vice skokovy v LFS nez v AC. Myslim ze je dobre ze pneumatiky vice chladnou v AC ale i diky tomu se da jezdit vic tak ze se drhnou predni gumy v najezdu. Me to nevyhovuje a setupy si menim na pretacive abych tim predkem "nedrhnul" a bylo auto zivejsi.
Co je realnejsi a co ne nedokazu posoudit ale tipoval bych ze spise to "klouzaci" ala AC a rFactor.

Premotorovana monstra myslim LaFerrari napriklad ktere na 3 ve 100km/h 5500rpm na vyjezdu ze zatacky pod plnym plynem pri spravnem najezdu neustreli, bez TC atd. I kdyby to melo pri tech otackach "jen" 500HP a 500Nm tak pochybuji ze v realu by se to bez TC neroztocilo dokolecka. I na 2 se to da pod plnym plynem idealne vyjet ze zatacky bez TC ale uz to zacina trosku prokluzovat.
Ale treba je to opravdu tak dobre auto ze se s tim daji vyjizdet zatacky pod plnym plynem bez TC.

F40 a RUF jsou stary auta na kterych se neda nastavit podvozek. Samozrejme bez pedalu se s nimi jezdi spatne nebot maji skokove vykon v posledni ctvrtine otacek a v nizsich nic moc. Takze pri plnem plynu to nejdriv nejede a pak to kopne a jde to do smyku. F40 ustrelovat mi muze ale neotocilo me.

Replay Macau se rad kouknu
Uploadoval jsem setup na UVZ ale prilohy tam nejak zlobi asi.
Opet pretacive nastavene, odklony, ARB, 1/6 kridla, mozna i tlumice jsem pomenil. Na takto uzke trati to je casto boj mezi nedotacenim a pretacenim nebot neco jako pul plynu kdy to zataci dobre samozrejme nemam. Tot jsou omezeni kdyz nejsou pedaly.

Drive meli hry FOV nastaven casto na 90 horizontalne/75 vertikalne (Half-Life), nekdy od 2005 FOV ale postupne vyvojari her zacali snizovat a zakazovat ho menit. Zacalo se take rozsirovat mit zapojenych vice monitoru a ukazovalo se ktere hry jak nastavuji FOV a funguji nebo nefunguji s vice monitory. Od vydani CoD4 vetsina her omezila FOV na 80 horizontalne/55-60 vertikalne. Crysis 60 vertikalne cca 85 horizontalne.
Na zavodni hry mit 75 vertikalne je casto moc nebot je pote videt i pod volant.
LFS ma defaultne 90 horizontalne a na to uz jsem si zvyknul nejen u zavodnich her a byl na to zvykly z predchozich her. Prijit pote do novejsiho AC nebo jinych her kde je pouze 80 horizontalne/56vertikalne defaultne je to pote jak koukat dalekohledem. Nevidim ani cele bocni zrcatko u vetsiny aut.
Take zalezi jak blizko clovek sedi u monitoru ale zejmena na co je uz zvuknuty a na jaky pohled ma natrenovan odhad vzdalenosti. Ja kdyz prijdu ke hre nastavene na 85 a mene horizontalne tak to behem par minut poznam a menim to nebo hledam kde se to da prenastavit, ktery hack z WSGF potrebuji apod.

S vetsim FOV je videt vice do stran a vetsina bocnich zrcatek je videt, ale napriklad M3 GT2 ma defaultni pozici tak vepredu ze je clovek nalepen na volantu.


Naopak 458 GT2 ma spise opacny problem kdy pohled je vice vzadu defaultne ale zrcatko je tak moc vysunuto od vozidla ze ani s vetsim FOV neni videt.

Pokud ma nekdo triple screen a sedi daleko nekde v sedace nebo na gauci pak samozrejme vFOV i na 40 bude pripadat idealni.

Co jsem triple screen a sedacku zkousel tak jsem ale stejne FOV zvedal nebot ho tam meli defaultne na malou hodnotu a videl jsem velke prd na prostrednim monitoru, bocni stejne nevidim pri jizde a mensi FOV mi kompletne rozhodil odhad vzdalenosti a pojem rychlosti.
Jak to komu vyhovuje na co uz si zvyknul. Nekdo si nezvykne na zadne nastaveni a klidne bude jezdit v kazde hre s jinym FOV.
__________________
mpwr.JackCY LFSStats v2.1 WIP
JackCY is offline   Reply With Quote