View Single Post
Old 18.11.2010   #293
Klouczech
Senior Member

 
Klouczech's Avatar
 
Join Date: 5.4.2007
Location: Jihlava
Posts: 1 272
Default

Dobrá napíšu Vám report o mém testování.
Po?así zase nevyšlo, protože celej den mrholilo a teplota 5°C, takže ideální po?así na testování formule v Most?.
Vždycky v celou hodinu vyrazili t?i jezdci na tra?. Byly 3 formule podle velikosti jezdce. M?li jsme p?l hodiny na celou jízdu i s pitem, jdeš do ka?írku - konec. P?ed jízdou nám vysv?tlili ovládání formule (?azení jedni?ky jako s MRTkou, ?azení nahoru bez spojky, dol? se spojkou, display - teplota vody....). Strašn? nás utáhli pásama do formule a postupn? se vyjelo. Jel jsem opatrn?, abych se hlavn? svezl co nejvíce, ale nevyhnul jsem se krizovkám. Na volantu byly LEDkový ukazatele otá?ek, ale první dv? kola jsem nevid?l ani jednu zelenou LEDku, protože se za?alo rozsvicovat u 7000 a ?ervený LEDky byly n?kde u 12000 a to byl trošku nezvyk. Na volantu taky nebyl nikde ukazatel p?evodovýho stupn?, takže musel ?lov?k po?ítat nebo to rost? na n?co projet projet. Formule šla p?kn? odspodu, takže nebyl problém projet vracák t?eba na 4ku. Bylo t?žký formuli zkrotit na tak mokrý trati s kalužema, takže jsem plnej plyn dával až na trojku. Byl jsem p?ekvapen, jak se krásn? a p?edvídateln? ovládala. Rozhodn? lépe, než Formule Renault 1400, co byla ve finále Formula Star na této trati za skoro stejných podmínek p?ed rokem. Po dvou kolech byl povinný pit pro kontrolu a pak už jsem jezdil celou dobu. M?l jsem n?kolik moment?, kdy jsem ?ekal, že už n?kam z trat? vylítnu, ale vždycky jsem vyšlápl spojku a formule chytla trakci, zamávala se mnou, ale jela po?ád kup?edu. Zariskoval jsem a p?i pit-in kole a ud?lal hodiny. Cht?l jsem se rozjet ale nev?d?l jsem, co mám za?azeno, takže to vyšlo až na t?etí pokus. Byl to opravdu zážitek a musím ?íct, že za ty peníze to stálo.
Jinak vždy druhou p?lhodinu testovali týmový jezdci dvoulitrový formule Renault, takže bylo po?ád na co koukat. Vládla p?átelská atmosféra, ?lov?k se mohl podívat na odkrytou formuli (plnou kamení po p?edchozích jezdcích) a mohl se zeptat na cokoli. P?ijel za námi i Chaos a byla pohoda. Poslední jízdu jeden kluk poslal formuli do st?ny z pneumatik a ohnul dv? kola (ramena), k?ídlo a n?jaký lamináty a karbon.
Já jsem jel p?esn? v této formuli:
http://www.youtube.com/watch?v=ULHsimUGvHk
__________________
http://www.facebook.com/PetrDolezal.Klouczech

Petr.Doležal aka Klouczech.Inferno
Klouczech is offline   Reply With Quote