View Single Post
Old 5.5.2006   #21
Kada
LFS Guru

 
Kada's Avatar
 
Join Date: 20.4.2005
Location: Brno
Posts: 1 868
Default

Quote:
Originally Posted by Pablo
Super zprávy: pár lama otázek:
1, to se chová jako opravdu jako odpor(po?ák)? kdybych cht?l ud?lat pedály upln? samostatn?, m?žu to napájet p?ímo na joyport jako po?áky?
Ne, nahrada potaku hallem funguje jen nekeryma A/D prevodnikama (nefunguje treba na gameportu). De o to, aby ten A/D prevodnik meril napeti na tom odporu (A/D prevodniky ve volantu se chovaji v urcite mire jako konstantni zdroj proudu).

Quote:
Originally Posted by Pablo
2, jak hodn? to je lineální? no asi dostate?n? když to chceš dávat i na volant
U vsech pokusu, co sem delal mi to prislo naprosto presne linearni, bral bych to ale s rezervou, posuv byl jen 1 cm a na tom se to dost blbe poznava.

Quote:
Originally Posted by Pablo
3, jak daleko by musel být další magnet (p?edpokládám kulatý 1cm) aby se to vzájemn? neovliv?ovalo (kv?li konstrukci pedál?)
Magnet musi byt uplne tesne u sondy, aby se vubec neco delo. S ovlivnenim nebude problem. Intenzita pole klesa tusim se ctvercem vzdalenosti (sorry, nechce se mi hledat vzorec :-)).

Quote:
Originally Posted by Pablo
4, jak složitý by bylo ud?lat samostatný pedály v USB verzi? (myslím elektroniku)
ty pedály nechci vestav?t do DFP elektroniky, protože když už je budu d?lat, chci i spojku
s tím USB m? napadá, šlo by v?bec ve win použít 2 USB game za?ízení najednou? (DFP pro volant + moje pedály)
Byt tebou zkusil bych sehnat bud nejakej USB joystick (Nite tady pise o F23 ne moc dobre :-)) -- joysticky maji vetsinou 3-4 osy (2xpaka, plyn, otaceni paky). Nebo se da koupit BU0836 $30 + $10 shipping. Asi bych volil ten joy. V lfs jdou 2 nezavisly game usb zarizeni pouzit. Velci kluci si tu elektroniku taky muzou zbastlit sami. Nemyslim, ze by to vyslo levneji, ale zas si clovek vyhraje :-).

EDIT: Samoze esce muzes koupit Plasma Lite, to je ale uz cenove jinde.
Kada is offline   Reply With Quote